Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
4. dub 2010

krupi, jdu ve středu - na krev a pak i k doktorovi, tak asi udělá i ultr., ale ještě nic neuvidí 🙂

A co ty, taky půjdeš na krev, ne? Nebo si máš dělat jen test?

chiwule
4. dub 2010

ahojda baby, tak jsem tu též 🙂 máme za sebou vejletění, byli jsme za příbuznýma, vrátili jsme se dneska večer. Anet usla skoro hned jak padla do postele... vybalili jsme tašky a já peru co jsme našpinili.
fial, no jo, kdy bude utz? v 6tt?
krupi, to je mi líto, tak snad tě to brzy opustí. Ale víš co se říká - léčená chřipka 7 dní, neléčená týden 😉

chiwule
4. dub 2010

koukám fial, že jsi už mezitím odpověděla 🙂 kolikátý den jsi? mě už viděli někdy ve 4tt, ale až v 6tt mi řekli, že jsou dvě.

fiallinka
autor
4. dub 2010

Chiw - no, já jsem dnes 11 DC, a v tu středu to bude 14. den. U nás se ten ultrazvuk dělá asi vždycky, ale vzpomínám si, že minule tam něco bylo vidět až v tom dalším týdnu... Ale jak to s tím ultr. a kontrola je přesně nevím - minule jsem měla ohss, takže možná byly kontroly častější... test mám sice docela silný, ale je to vyšší citlivost než minule a navíc nemám ohss, takže bych to tipla spíš na jedno.

chiwule
4. dub 2010

fial, v našem CARu dělají UTZ vždycky, a krevní testy vůbec 😵 jen počůrat papírek v termínu co ti řeknou, když nic, tak na utz, když ano tak taky 😅

iwuska19
5. dub 2010

Přeju krásné deštivé ráno z Brna.Jsem opět v práci do toho ještě v pátek i v sobotu popráci návštěva u přítelové rodiny,přijela mu sestra ze Švýcarska jen na 4 dny tak povinná účast.A ke všemujsem dnes musela vstávat o půl 5 aby byl přítel na 6 v práci protože od nás z těch kotěhůlek dnes jede první bus až v11:45.Ještě mi psal ten známej z rodiny že těch pohyblivejch spermií tam má přítel až moc málo tak se vás chci jen poptat o vše chtít a nechtít při ivf.Myslím že ICSI na 100%.Takže holky všechny zkkušenosti sem hned jak budete mít čas.Bee u gyndaře je volno až 29.4 takže ten car asi do půlky května.No a asi u nás nastala změna přítel na mě má otázky typu jaká je při IVF+ICSI úspěšnost apod.Snad už to bude lepší.Nevím přesně kdy budu opět pravidelně psát ale od pá do ne mám volno a budu se plně věnovat...... 😉

fiallinka
autor
5. dub 2010

iwuš, oni vám to ICSI budou určitě nutit a ona tam je fakt mnohem větší úspěšnost, neváhala bych 🙂. A do jakého CARu teda půjdete?

Jinak jsem přihodila do alba fotky dalších testů - ta fotka je celá bledá, ve skutečnosti jsou ještě lepší 🙂

chiwule
5. dub 2010

ahojda, tak u nás poprvé za dobu co tu bydlíme byli koledníci, vzala jsem Anet ke dveřím, koukala očička vytřeštěný jak povídají básničku. To jsem zažila naposledy jako holka, že by děcka chodila koledovat 🙂 No a když dostaly výslužku, tak Anet povídá "JEŠTĚ", jsme se nasmáli 😅
iwus, to je dobře, že se partner už ptá, to je na dobré cestě. Chlapům to holt dýl trvá 😉 Když jsou spermie jen málo pohyblivé a morfologii má relativně v pořádku, tak bych se ICSI nevyhýbala, naopak. nám ICSI taky dělali a i když nám vysloveně neřekli, co je ten dominatní problém u nás, tak se nám oplodnila jedině ta vajíčka u kterých ICSI dělali, když je nechali samotné se spermíkama, tak nic. Takže můžu jen doporučit, je tam vysoká šance na úspěch. Samozřejmě můžou být další problémy genetického rázu, ale na to nemá cenu teď myslet, prostě je důležitý jít po postupných krocích od nejjednodušího ke složitějšímu. 😉 Dá se pak taky dělat tzv. HATCHING (doufám,že to píšu dobře), kdy embryjku naříznou obal, aby se lépe uchytilo. Ale to vše odvisí od počtu oplodněných, jejich kvality, zda necháte prodlouženou kultivaci atd. Prodlouženou kultivaci bych taky doporučila, pokud je jen trochu možná. Dají se pak zavést do pupíku jen ty opravdu kvalitní embryjka a zvyšuje se tím šance na těhu Nám takhle z 10ks jedno vyřadili, protože nebylo po 4dnech kultivace v pořádku na 100%.

chiwule
5. dub 2010

jak to tak po sobě čtu, píšu to pěkně zmateně 😒 a na přeskáčku doufám, že se v tom vyznáš 😅

fiallinka
autor
5. dub 2010

chiw: přesně tak, no u nás se ten as. hatching dělá automaticky u všech (možná z nás tahají jen prachy) a tu prodlouženou kultivaci taky dělají vlastně vždy, když to jde...vlastně by sis vyloženě musela říct, že něco nechceš...
- a nám třeba poprvé z 12 oplodněných zbylo jen 5...

cepecek
5. dub 2010

Ahoj holky,
hlásím se od našich. Nestíhám reagovat, tak jen v rychlosti. Koupili jsem si dlažbu na chodbu a do konce měsíce by měla být hotová.
Taky jsem byla s Maruškou v sobotu na pohotovosti - má zámět moč. cest. ale je to už lepší, jen má hrozný chrapot :-'ˇ(

chiwule
5. dub 2010

cepecku, a jak k tomu Maru přišla proboha chuděra malá! No i když je fakt, že v téhle roční době když se střídají obden horka a zima, je to hned, dneska třeba foukal dost nepříjemný vítr, Anet z toho až slzely oči. Byly jsme venku jen 15minut a už měla studený ruce. A to měla na sobě normálně zimní bundu. Tak jsme mazaly zas dovnitř.

beeba
5. dub 2010

Ahoj, tak konečně jsme doma. V Karviné bylo přes víkend krásně, byli jsme na několika dlouhých procházkách . Dneska ale celou cestu do Prahy pršelo. Teď jsem si byla zacvičit, ale připadala jsem si jako velikonoční kachna. Terka dneska po cestě blila a prý, no jak jinak, když jsem opustila domov, abych stihla to cvíčo, tak se poblinkala opět. Takže jí a postýlku chlapi převlíkali a byli úplně hotoví. Jo a dali mi sežrat, že jsem si dovolila opustit domov a oni, museli uklízet bliťáry místo mně. Chudáčci. Tak přemýšlím, co nás zase čeká.... Kašel nám skoro pominul a teď zase blinkání. To je furt něco.

Jinak chudinka Maruška, to musí být hrozné, taková malá holčička a má zánět moč. měchýře. Dostali jste Cepecku antibiotika?

Fiallinko, koukala jsem na vyfocené testíky a skutečně je ti co závidět, Samozřejmě v dobrém, je to nádherné, když se takto zadaří.

fiallinka
autor
5. dub 2010

Jé, vidím, že máte doma marody... Beebo, asi jak byla oslabená, tak chytla další potvoru...

U nás celý den lilo, takže venku jsme byli jen po dobu, co bylo nutné přelézt z auta domů... ale byli jsme na obědě u mojí babi a jsem přežraná jak sviňa, ani nevím z čeho - ´možná jsem přece jen po té stimulaci dost nafouklá a málo se toho do mne vleze - protože ani nevím, že bych toho tolik jedla..

Jo, Beebo, já ty testy chodím kontrolovat tak co hodinu, jeslti ty čárky nezmizely, pořád tomu nemůžu věřit (hlavně, když všechny příznaky pominuly, jen občas cítím podbříšek..)

beeba
5. dub 2010

Fiallinko, neboj, ty testy nelžou, navíc druhá osudná čára sílí a sílí. Vše je na dobré cestě. Tak jen aby to tak bylo až do konce. Fiallinko, doufám, že teď tě budou doktoři sledovat jak oko v hlavě, či jak se to říká. Četla jsem, že jdeš ve st na krev, takže to bude potvrzené a potom už jenom čekání, zda-li jedno či dvě?

No maminka cepecková to nastavila jasně! 😉

beeba
5. dub 2010

Jo a Fialli, to břicho sleduj, kdyby se ti něco nezdálo, příliš velké nafouknutí bolesti či co já vím, tak maž k doktorům, raději.

krupice
6. dub 2010

Dobré ránko všem 🙂,
doufám, že jste si hezky užili velikonoce 🙂. My byli včera s Péťou na pomlázce (jen u babiček a u mé sestřenice, která trvala na tom, že jí musí Pe´tulka přijít vyšlehat). Musela jsem se snát, jak ti chlapi hned ví, k čemu a jak se ta pomlázka používá. Hned jak jsme mu jí dali do roku, tak začal mrskat 😀.

Jinak já už vysadila utroš, tak jsem zvědavá, kdy dorazí mrcha...Teď doma řešíme, jestli se mám objednat na 3.IVF ještě do prázdnin, nebo to nechat až na konec léta, po všech dovolených. Co si o tom myslíte? Na jednu stranu si říkám, že poprvé jsem otěhotněla na přelomu června a července. Na druhou stranu na začátku srpna máme objednanou dovolenou na Krétě...

chiwule
6. dub 2010

krupi ahojda, my si velikonoce moc neužili, hodně jsme cestovali po příbuzných, takže jsme spíš unavení. Co se týče IVF, asi bych do toho šla spíš po dovolených a to z více důvodů - budete odpočatí, zrelaxovaní a naladění na stejnou vlnu když budete na dovolence spolu, budete mít čas si tam v klidu o všem povídat a na vše se psychicky připravit, vše si vyjasnit. No a co se týče pravděpodobnosti otěhotnění v tom kterém měsíci - u IVF je to jedno 😉 když to má vyjít, vyjde to jak v lednu tak v září, tam se to moc roční dobou neřídí, spíš celkovým stavem "pacienta". No a taky IVF je nejenom fyzicky, psychicky, finančně ale časově náročný kolotoč, takže byste podle mě určo na objednanou dovolenou neodjeli - když bys otěhotněla v červnu, nedoporučuje se do 3 měsiců po IVF létat letadlem, je tam riziko spontánního potratu...

beeba
6. dub 2010

Krup, ahoj, to je těžko říct... Jinak se zeptám, kdy jsi dokojila a dělali ti teď před KETem hormonální profil? Ptám se, protože Péťa je ještě malinkatý a je docela možné, tak jak to bylo u mého 3.IVF na podzim 2009(kdy Terce bylo 11měsíců), že jsem sice prolaktin zvýšený neměla, ale jinak se na hormonální profil vybodli a dělali mi jej až teď, před 4.IVF a ejhle, nebylo vše o.k. Doktror mi řekl, že kdyby udělali profil před 3.IVF a nasadili podle výsledků potřebné hodnoty hormonů, tak šance na úspěch by byla daleko vyšší. Takže, přece jenom těhotenství a mateřství zanechá na každé z násnějaké následky a než se pustíte do 3.IVF, tak bych si být tebou nechala vše zkontrolovat, aby to skutečně vyšlo! A pokud tě netlačí věk, tak osobně bych to nestresovala a nechala až po dovolených a po prázdninách. Ale asi bude nejlépe se poradit se svým doktorem 🙂

iwuska19
6. dub 2010

Ahoj holky moc jste mi chyběly........všechny ☹ .Některé výkony co se týče Ivf a ICSI samozřejmě zmapované mám určitě ICSI a prodlouženou kultivaci o asistovaném hatchingu ale vůbec neuvažuji protože už asi 4 známí říkali že je to fakt vyhazování peněz ,jedna dokonce měla zkušenost že se po AH nakonec nepovedlo žádné embrijko a byl to docela průser,takže o tomhle fakt asi podebatím s doktorem.... 🙂

iwuska19
6. dub 2010

Dnes jsem byla s Natálkou u doktorky a bude mít asi na něco alergii protože celé velikonoce měla rýmu strašný kašel a večer byla taková rozpálená,takže paralen dithustat a muconosal ale ejhle dnes více než dobrý a to už se jí co začalo být trošku jarněji stalo po třetí 3 dny jako viroza a pak konec nic.Paní doktorka nám vystavila žádanku na alergologii.JInak do caru půjdeme určitě do Reprofitu v Brně tam to je asi úplně nejlepší a mám kolem sebe kamarádky hned 3 jsou těhotné jedna po druhém oplodnění první na Obilňáku v Brně,druhá byla 6 na IVf snad všude v Brně a v Reprofitu první nativ hned těhotná a po roce opět těhotná takže je tom asi dobrý....... 😀

evaav
6. dub 2010

Ahoj všem tak jsme dorazili z mateřského cen.Malá spí
Beeb mně vlastně taky budou dělat hormonální profil z krve po víc jak třech letech,aby věděli jak jsem na tom a aby věděli co jak nasadit tak jsem zvědavá snad to dobř dopadne u nás obou manžel taky musí po těch letech raději znovu na spermiogram

fiallinka
autor
6. dub 2010

Krupi, ono to asi nejvíc záleží na tvém pocitu - ale je pravda, že jsme to tu už přednedávnem řešili a dospěli jsme k závěru, že pokud se jarní pokusy nepovedou, tak si užijeme léto a půjdeme do toho pak - odpočinutí, po dovolených - člověk je nadopovaný sluníčkem, je mu líp... přece jen máš malého ještě malého, takže tě to tak moc netlačí. Nevím teda ale, kolik ti je, jestli tě netlačí čas.

Beebo, to se docela divím s tím hormonálním profilem - mně ho dělali několikrát, u nás se stejně dělá automaticky vždycky... fakt vidím, jak je každý Car jiný.

Iwuš, já třeba AH měla 2x a 2x se to povedlo...tak těžko říct, on to doktor ještě sám zhodnotí podle kvality embryí apod. - na druhou stranu já osobně jsem byla ochotná ty prachy dát, protože i když to pomoct vůbec nemusí, tak může... u nás to stálo 3000,-Kč, to už mi k celkové částce tak hrozné nepřipadalo.

Evo, u nás překvapivě manžela na sperm. neposílali (ale taky nevím, co by tam zjistili), tak jsem měla strach, jestli tam něco vůbec bude, ale tím, že jsme měli i zamražené spermie, jsem se nebála tolik 🙂

krupice
6. dub 2010

Bee, hormonální profil mi nedělali a bohužel ani nezjišťovali ten prolaktin. Když jsem prý přestala kojit před půl rokem, tak už to je srovnané. Mrzel mě ten přístup, ale nějak jsem neměla sílu dupnout si a prosadit si to. Teď před posledním 3.IVF, si ale rozhodně dupnu a ten hormonální profil budu chtít...Jednou si připlácíme, tak se taky můžeme ozvat, že ? 🙂.
Jinak v létě mi bude 31, takže mě věk netlačí...spíš jen to, že mám mateřskou jen na 2roky...
Sama se přikláním taky spíš k tomu, že se do dalšího boje pustíme až po návratu z Kréty.

fiallinka
autor
6. dub 2010

Krupi, kam chodíš do CAR? Ale je pravda, že jsi to už asi měla srovnané, půl roku je hodně, ale stejně se divím, že si krev nekontrolují. Za ty prachy...

Mateřskou mám taky na dva roky - ale v práci na tři, takže se zdá, že pokud by to teď vyšlo, bude to naprosto ideální - skončí rodičák a plynule nastoupí další mateřská... ale i z toho důvodu jsem začala s ketem v únoru, pokud by to nevyšlo, ať mám časový prostor. Do práce bych se sice vracet nemusela, ale neměli bysme prachy.

Mně to po té dovolené připadá dobré proto, že budeš odpočinutá a vysluněná, i s malým bude mnohem míň práce (já osobně musím uznat, že velký skok byl i od února po duben - začal mnohem víc chodit a vylézat všude sám, míň jsem ho tahala a navíc se s ním víc domluvím) a asi budeš víc v klidu.

iwuska19
6. dub 2010

Fiall máš pravdu je dobré se domluvit přímo na místě, ale v Reprofitu Ha moc nedělají nebo prý když o něj sama nepožádáš.Krup taky do toho jdu až po prázdninách nebo na konci prázdnin.V práci bude hodně dovolených takže víc směn navíc a být unavená to určitě nepomáhá.Takže v klidu srpen -září 😅

fiallinka
autor
6. dub 2010

Iwuš, ono ti stejně nic jiného nezbyde, než těm doktorům věřit 🙂.

iwuska19
6. dub 2010

Fiall je mi to jasný 😉

cepecek
6. dub 2010

Ahoj holky,
nestíhám reagovat, ale pokouším se číst. Mája má antibiotika, moč už je ok, ale má chrapot. tak snad to bude dobrý.
Jinak na vás všechny myslím.

krupice
6. dub 2010

Iwuš, tak to půjdeme do boje společně 🙂