Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
7. kvě 2010

Beebošu, no příznaky jsou u tebe ok, jak vidím - mně třeba fakt teď celkem nic nebylo, nafouklá jsem nebyla, prsa jsem necítila (při tom ketu jsem měla příznaků mnohem víc), pak se mi zvedla ta teplota (a asi se mi zvedla i poprvé při ivf, když nad tím uvažuju), ale musím říct, že takový příznak opravdu skoro nikdo neměl (já teda mluvím o normální teplotě, ne bazální)... no a ještě mi ten sedmý den bylo zle, ale to byl náběh na ohss, určitě ne běžný příznak. Tak se hezky pozoruj dál, ono je to stejně jedno, embrouši si dělají, co chtějí 🙂. Náhodou, já to vidím pozitivně, teď jsi tu totiž s náma, narozdíl od minulých pokusů.

Jinak já jsem ten Hartan měla minule taky použitý, na to, že byl používaný celou dobu, byl moc pěkný. Ale te´d nevím, co bych koupila - on je určitě dobrý, to vím, ale trošku jsem váhala, jestli nemít i kočár "za sebou", protože s tím vedle sebe nemáš šanci se nikam vejít - myslím hlavně nějaký ten obchod, doktora, a tak.. i když ty široké kočáry se dělají tak, aby vlezly do běžných 80 cm dveří, to zas jo. Každopádně ho budu kupovat až po porodu... a vlastně taky nevím, jeslti použitý, možná i nový - vím, jak ho sama dokážu zrasovat... on se pak dá prodat poměrně slušně, i když samozřejmě koupit nový je vždycky dražší.

Čepečku, a máte šanci na změnu bydlení? A na ten tlak bereš nějaké léky? Jeslti ne, tak ti je asi dají, předpokládám... Nechci být zlým prorokem, ale asi by ses měla psychicky připravit na nějaký ten pobyt v nemocnici ke konci těhu, pro tělo je to fakt záhul a pochybuju, že by ti pak tlak zůstal dole...

Jani, já jsem vlastně ty mimoše měla i minule vždycky o něco větší, šak jsem taky veliká 🙂...ale včera to bylo fakt pěkné, vzpomínám si, že i minulé těhu mne ultrazvuk v téhle době dojal natolik, že jsem pak v kauflandu sebrala cizí vozík a vůbec jsem si toho nevšimla. Před dvěma týdny tam byly dva malé fleky, vel. 3 mm, a teď už prostě mimi, velké přes 2 cm, s náznakem ručiček apod...

Jinak řeknu vám, já bych si měla asi nechat tchyńku pozlatit... taky má své chyby - je strašný puntičkář, hrozně pořádkumilovná, starostlivá a opatrná, a ono to vzato do důsledků někdy docela vadí (no něco jak psala Beeba), ale jinak je v důchodu a přitom ještě mladá a čilá, bydlí kousíček od nás, Jurču miluje, sama a ráda se nabízí, že s ním půjde ven, ať já si můžu odpočinout (což je mi blbé, ale teď to radši využívám a asi i budu), nekritizuje můj bordel a udělala by pro nás první poslední. Paradoxně na to, jak má ráda své kluky, tak mého manžela vystrčila z domu vlastně ona - aniž by se s ním nějak moc domlouvala, tak ho nahlásila do realitky, že má zájem o byt... a když se s prvním levným bytem ozvala, tak mu tam přikázala i se mnou jít 🙂... přesto, že jsme tehdy měli těsně po škole a neměli jsme práci a otázku bytu jsme řešili jen stylem "někdy jo", tak jsme tam šli s tím, že to nemá ani cenu... a bydlíme tu dodnes 🙂.

Fakt jsem jí moc vděčná, ona věděla, že ho musí popostrčit...ostatně když jsme jednou měli krizovku a skoro se rozešli, taky jsem šla brečet k ní 🙂. Přes to všechno - nerada bych s ní bydlela a nemusím s ní být moc dlouho v kuse, ale růžičky ke svátku matek jsme jí dnes s Jurčou koupili, to jo 🙂

fiallinka
autor
7. kvě 2010

Jani: ono je to na jednu stranu, že si tak krásně užívá života... ale o vnučku bych se hlavně v tomhle nádherném věku ochudit nenechala 🙂

mimochodem - naši tcháni jsou proti nám taky šíleně akční 🙂, pořád chodí na tůry, jezdí na dovolené, na výlety, ufff... my teda taky dost, ale na ně nemáme 🙂

beeba
7. kvě 2010

Já mám podobně šíleně akční maminku, jak píše Janka. Moje mamka zase studuje a studuje cizí jazyky, teď studuje už asi 4 nebo 5. Udělá si státnice a zase se vrhne na nový úplně od počátku ... a je velká cestovatelka, či-li turistka.Ona chodí do práce, poté má své dívčí kluby, o víkendech a prázdninách cestování. Občas se ségrou nadáváme, že není trochu do rodiny a hlídací babička, ale ona ne, zuby nehy si drží svojí těžce vydobytou nezávislost 🙂 Ještě mám samozřejmě i tatínka, ale ten je zase zarytý chalupář, od ledna je v důchodu na chalupě s kočkama a novým psem... a že si potřebuje několik let odpočinout od lidí, prostě je takový samorost 🙂

jani2
7. kvě 2010

beeba - tak sme na tom s maminkami podobne 😉 ....ja si na jednu stranu vravím, že je fajn, že je tak spoločenská a zabaví sa, ale na druhú stranu ma Fial pravdu, vnučka jej rastie, rozpráva svoje prvé vety, je to tak zlaté a ona to snáď ani nevníma 😒 ...nuž ale možno je to aj tým, že mamča nás mala troch a učila na základke, tak si detí užila až až! (a je tiež paradox, že bola 2x na interupcii 😢 a čo ja by som za bábätko dala!.)
...a čo robia drobci v brušku? 😉
fial - práve v tomto prvom trimestri bábätka neuveriteľne rýchlo rastú...ja ti táááák závidím (ale v dobrom, však to poznáš! 😉 ), že si bola na UTZ s bábätkami v brušku...aj ja chcem tiež!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

beeba
7. kvě 2010

Jani, co já bych za to dala, aby se alespoň jedno embryjko uchytilo, ale nevím, nevím, mám takový divný pocity, ale nechci plašit, však uvidím, až bude čas zkusit test. Zatím se nic neděje, dnes je to 4.den po ET. Tak ještě 6 dní a potom zkusím test, pokud nedostanu MS.
Jinak, moc ti rozumím co se týče touhy po dalším miminku a doufám, že se Ti to co nejdříve podaří. MUSÍ 🙂 🙂

fiallinka
autor
7. kvě 2010

Tak přece jen tu jste 🙂

Holky moje, já vám to tak přeju... sama sice u sebe vím, že vyhráno bude, až budu mít mimča u sebe, ale tohle je první a zásadní krok, aby se to vůbec podařilo...

chiwule
7. kvě 2010

já vás čtu, nebojte, i když nepíšu 😉 nějak nemám co, zatím 😉 držím jen palečky a čekám, až bude testovat beeba 😵

beeba
7. kvě 2010

Fiallinko, u tebe se historie opakovat nebude, miminka v pohodě donosíš obě dvě, kruci, tak snad tě doktoři ohlídají. Koho jiného než tebe? Bohužel, naše snažení a následné těhulování je plné obav a chápu, že si už teď přeješ, aby byl prosinec. A Vás 5 doma u stromku. Vzpomeň si na mne, až ti tam rarášci budou mňoukat a Jurášek jim bude statečně sekundovat. Doufám, že já budu v očekávání, ale nechci ani o tom psát, protože stejně to každá z nás pozná...

evaav
7. kvě 2010

Dobrý večer taky jsem si vás přišla přečíst.Nevím co psát jen,že budu moc štastná když se u nás podaří alespon jedno mimi.
dnes u nás na náměstí probíhá ohnostroj a když jsem viděla maminky s dvojany tak klobouk dolů mají můj obdiv.
já opravdu prosím,své tělo aby mě nezradilo a ještě jedno mimi nám dopřálo 😉

beeba
8. kvě 2010

Zdravím z krásné slunečné Prahy, dopoledne jsem se neudržela a nakoupila jsem sazenice a kytky na zahrádku a houpačku pro Terku, až si trochu vyčítám, že jsem tam nechala hromadu peněz. Holt týden budeme o vodě a chlebu 😉 Doufám, že se máte dobře, mne lehce pobolívá břicho, ale to může být i předzvěst M. Test si udělám ve čtvrtek nebo v pátek, pokud to stihnu 😎

iwuska19
8. kvě 2010

Holky průběžně jsem pročetla co píšete.Bee budu čekat na výsledek ve čt nebo v pátek.Fiall ty to ber jak to je prostě nějak to dopadne a zkus se podívat na Bebé Confort twin club ten je dobrej........myslím kočárek 😎

meleri
8. kvě 2010

holky mějte se pěkně, jedeme na dovču na týden tak nebudu moct psát...🙂

beeba
8. kvě 2010

Mel, krásnou dovolenou, doufám, že jedete do teplých krajin 🙂

ejviska
8. kvě 2010

Mel, uzijte si to!

chiwule
8. kvě 2010

ahoj holky, dneska bylo krásně, sluníčko 😎 , pěkně jsem si to venku užily, Anet usnula po dlouhé době hladnce a brzy, chvíli po 7 😵
beeba, už aby byl čtvrtek viď 😉 všechny jsme s tebou 😵
mel, příjemnou dovolenou, už se těším na vyprávění 😎

beeba
8. kvě 2010

Chiw, ani nevím, jestli se na čtvrtek těším, spíš asi ne, i když zase proč živit déle naději....

Hele, ale z jiného soudku, dneska bylo fakt super, celý odpoledne jsem byla s Terkou venku, synek byl na turnaji v Karlových Varech, tak jsme nejeli nikam na výlet, ačkoliv to bylo přímo výletní počasí. Za to pískoviště byl náš ráj. Terka je již místní suverénka, sama chodí, sbírá kytičky, chce se stále houpat a u toho zpívá houpy, houpy, na skluzavce jezdí nejraději po břiše hlavou dolů. Konečně se pohybově napravila, takže dohonila děti v jejím věku. Mě bylo celý den dobře, ale když jsem šla před chvílí domů, tak mne najednou tak strašně zabolelo v břiše, až se mi zvedl žaludek. Ach, jo, ráda bych věděla co se děje vevnitř 😉

meleri
8. kvě 2010

ahojte,

ne jedeme na hory, takže spíš do zimy ale zima je i tady....

Chiwule

fajn že sis užila sluníčka tady je to nic moc ted, včera bylo krásně sice ale dneska se to už pokazilo.

Beebo,

to je pěkné s Terkou...jej jestli se ti zvedl žaludek, to by mohlo být dobré znamení! 🙂

fiallinka
autor
8. kvě 2010

Beebo, ona by to taky mohla být předzvěst hyperstimuláku, ten ale většinou přichází nejdřív 7. den po ET... jinak my taky dnes pořád venku, bylo moc hezky... a celé obědové Jurášovo spaní jsem spala s ním, jsem fakt KO 🙂

A řeknu vám, dnes mne zas optimismus přešel - jedni naši známí (vlastně manž. bratranec se ženou) přišli te´d o miminko cca kolem 20 týdne - vůbec se mu nevyvíjely ledviny a musela ho porodit... je mi jich hrozně líto...

ejviska
8. kvě 2010

Todle je hrozny!!! Prvni vubec otehotnet, pak nepotratit hned a pak se zbylych 25 tydnu klepat, at je vse OK. 😠
Ja jsem byla s Terkou cele tehotestvi na PN a tak jsem taky surfovala po kde cem na netu a jednou jsem taky otevrela "vtipnou" diskuzi. Myslim se to jmenovalo "smutny porod" nebo tak neco...tak jsem z toho byla total mimo, tak jsem si to zakazala! Je to hrozny!
Clovek se o to dite strachuje od 1.dne poceti uz porad.

beeba
8. kvě 2010

Holky, co na to říct, takový smutný věci, ty nejsmutnější jaký si dovedu představit.

iwuska19
9. kvě 2010

Fiall co píšeš je fakt neštěstí,ale ani jedna z nás si vybrat nemůžeme jak to bude probíhat ☹ Takže zakázat si prohlíéžet takové stránky.......jinak se z toho zblázníte.Jo jen tak ať to převedu jinam, asi příjdu o práci 😀 no a to pak bude moje ivf asi posunuto někam ani nevím kam ale ne moc daleko já se nedám odradit 😉

beeba
9. kvě 2010

To je nemilé, takže Iwuš, problémy, které si nedávno popisovala, se prohloubily? A co jít na IVF co nejdřív a prostě marodit?

fiallinka
autor
9. kvě 2010

Iwuš, to je rozumné, co píše Beeba, nestálo by za to zkusit to brzo?

fiallinka
autor
9. kvě 2010

Protože jestli o práci přijdeš, tak nějakou dobu budeš hledat další, pak budeš čekat nejméně na ukončení zkušebky...peníze stejně neušetříš...

iwuska19
9. kvě 2010

Holky nevím jak to vše dopadne možná líp než to vypadá a nic se posouvat nebude.Nemocenská by byla malá částka.Je to prostě docela složitý na vysvětlování ale jsem vyzbrojená a nenechám se jen tak zastrašit jak oni si myslí takže nic není ztraceno 😉

iwuska19
9. kvě 2010

Zítra jdu do toho ústavu ale rozhodující bede pátek 14.5 takže to na mě myslete ať mě kuráž neopustí 😝

cepecek
9. kvě 2010

Ahoj holky,
hlásím se , že jsme se vrátili od našich - cesta děs - asistovali jsme u havarky, manža hasil, já dělala zdravotníka a pak i řídila dopravu brrrr. Naštěstí Maruška seděla v autě a byla zlatá🙂

Jinak u našich superrrr - tlak se vratil do normálu a dokonce jsem 1/2 kg přibrala a vůbec jsem nezvracela, tak si myslím, že vše mám od nervů s tchýní - protože doma tlak zase vyšší☹

Bee - kdy budeš testit - jsem nervózní jak prvorodička🙂

jani2
9. kvě 2010

cepecek - no bŕŕ, také nepríjemné ukončenie víkendu....ale dúfam, že neboli žiadní ťažko ranení. To mne je vždy zle, i keď len okolo havárky obchádzame....takže veľmi chválim za také pevné nervy!
fialinka - tak ako píše Iwuš, radšej na také veci nemyslieť a určite sa ani moc netúlaj po internete po kadejakých stránkach o novorodeniatkach. Máš povolenú len našu témičku, nič viac.....čím menej čítaš a vieš, tým kľudnejšia v tehu budeš! 😉 ...tvoje drobčatá sú v poriadku, sú krásne veľké, takže určite žiadne problémy nebudú! 🙂
Iwuš - tak držím palce na zajtra....a čo bude toho 14.5?, asi mi niečo uniklo 😵
...u nás nič nové, boli sme u svokrovcov, bolo fajn, len trošku teplejšie by mohlo byť!

beeba
9. kvě 2010

Tak, čtu, že jste měly, až na čepečkův horor, docela pěkný víkend, u nás se též vydařilo, byli jsme hodně venku, dnes na zahrádce. Ta konečně začíná vypadat k světu (hodně dlouho jsem ji zanedbávala).
Test zkusím 10.den, což vychází na čtvrtek, ale moc tomu neveřím. Ani mne neutěšujte, jako bych to cítila v kostech 🤐 Nic mne nebolí, prsa citlivá nemám, jenom občas mne pobolí v podbřišku, a to bude pravděpodobně důsledek všech těch hormonů a předzvěst MS. Ta je očekávána nejpozději v sobotu, tak to mám vlastně za pár.

beeba
10. kvě 2010

Ahoj, tak jsem to nevydržela a zkusila si udělat teď ráno test. Bohužel druhá čárka se neobjevila ani v nejmenším náznaku. Dnes to je 7 den po ET.