Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
25. kvě 2010

Fialli, tak jestli, jak píšeš máš bříško, tak si toho lidi všimnou 🙂 Však jsme se shodly, že taky koukáme po bříškách 🙂 A navíc u vás se asi hodně znáte. To u nás v Praze, nebo alespoň kde já bydlím, je taková anonymní komunita, až mne to děsí. Hlavně, u tebe bude vše o.k., tak hurá do triček a pupík ven 🙂

jani2
25. kvě 2010

silvie - tú homeopatiu skúšam aj ja, chodím ku gyndošovi-homeopatovi, tak snáď mi to pomôže. Už ju beriem skoro rok, no zatiaľ neviem povedať či pomohlo, keď neberiem HAK, tak tu endo stále cítim 😢 , i keď o dosť menej ako kedysi. 😉 ...však uvidím, homeopat hovorí, že sa vaječníky lepšia len pomaličky 😒 .
- nuž a u nás začalo práve liať, doobeda bolo pekné slniečko a teraz zas toto!...tú záhradku mám už ja úplne premočenú, uvidím, čo vôbec dozreje a nezhnije 😖
cepecek - tak vidíš, že sme ťa trošku prekukli s tým chlapčekom, alebo sa mýlime!?
fialinka - tiež si myslím, že už môžeš tehu naplno zoficiálniť. si už predsa pomaly v 2 trimestri a to najkritickejšie obdobie máš za sebou 😉
...a v noci sme mali veselo, Janka chytla akúsi "grcavicu"...v nedeľu sme boli v Rajeckých Tepliciach v bazéne, možno tam 😒 ...ale už je lepšie! 😉

fiallinka
autor
25. kvě 2010

no ale myslím, že podle břicha to zatím nikdo moc nepoznal - pořád je hnusně a poslední měsíc chodím pořád v bundě a tam moc nic vidět není... navíc se moc nepohybuji mezi lidma, jsem spíš doma... a tím, že i normálně to břicho mám, to pro cizí oči asi tak poznat není..

jo, a s tím tajením dvojčat... manžel mi říkal, že to neutajíme, že se nás každý zeptá... tvrdila jsem mu, že nezeptá.... ha, tak zatím všichni z rodiny se zeptali, kolik jich je (řekla jsem, že uvidím po ultrazvuku, ono přece jen neví, kdy a jak to jde vidět), ale te´d se mne zeptala i kámoška... takže zdá se, že i toto tajit nebudu, max. ještě tak do toho ultrazvuku...

cepecek
25. kvě 2010
beeba
25. kvě 2010

Čepečku, to fakt strašně letí, než se nadějeme, tak budou čepečkovi na světě 🙂 ...a pupík je prostě perfektní 😉

ejviska
25. kvě 2010

Cepecku, Maruska mela 3800g a jak jste sly domu, tak mela 3100g?? To tak sletela vaha? Uz si to ani nepamatuju. Holcicka je sikulka.

cepecek
26. kvě 2010

@ejviska - jj tak moc zhubla, protože já jsem neměla mlíko, a příkrm nám nikdo nedal, rozkojila jsem se až doma, ale stejně jsme museli mít příkrm a kojila jsem jen 2 měsíce, prostě mlíko se nedělalo☹

beeba
26. kvě 2010

čau, u nás opět deštivo, tak doufám, že v jiných částech republiky či v zahraničí, je pěkněji 🙂

Čepečku, to malá zhubla docela hodně, ale zase měla z čeho 🙂 A je divný, že vám nedali příkrm, u Apolináře v porodnici dávali dětičkám jakýsi čajík... Terka byla o proti Marušce drobek, měla 2930g a 50cm, ale zhubla pouze o 150g a když jsme odcházely 4.den domů, tak měla úplně stejnou váhu jako při porodu. Ale je pravda, že já jsem začala kojit okamžitě a musela jsem už v porodnici odstříkávat mlíčko, protože jsem jej měla pro tři děti. Po 14 dnech se to upravilo a Terka od počátku jenom přibírala a přibírala 🙂

Dneska se chystám do CAru tak dám vědět, zda-li existuje nějaká další ůcestička" 🙂 .........

ejviska
26. kvě 2010

Beebo, tak at dobre dopadnes! Sama jsem zvedava, co ti poradi....

fiallinka
autor
26. kvě 2010

Beebo, to si piš, že existuje... a kup tu Macu 🙂...

fiallinka
autor
26. kvě 2010

cože, tady nikdo?

chiwule
26. kvě 2010

kuk 😉

fiallinka
autor
26. kvě 2010

to je hrůza, taková neúčast... já jsem dnes měla strach, že děti vytřepu...byli jsme dnes ve Zlíně v Galaxii, to je takový zábavní park pro děti, strašně moc prolézaček apod...ufff, musela jsem všude lozit s Jurim, jezdit po skluzavkách, no fakt záhul. Ale asi ok 🙂.

beeba
26. kvě 2010

Čus, tak jsem zpět, asi spíte 🙂 jak koukám.... No není se čemu divit, počasí ke spaní svádí 🙂

Holky, byla jsem s mamčou v Karlíně na Carmen, v hlavní roli L. Bílá a něco tak famózního jsem dosud v Čechách neviděla, a že jsem viděla z divadel kde co. Bomba. Nádherná výprava, fantastická moderní hudba, skvělé pěvecké, herecké a taneční výkony, skvělá režie. Tuším, že to dělal Bednárik, protože se bylo každou minutu na co dívat... Je vidět, že když jsou peníze, lze uskutečnit na divadle takřka vše.

Jinak, asi si budu muset napsat do záhlaví beeby svoji větu, že nesnáším definitivní špatné konce, protože jsem přesvědčená, že prostě v životě musí být nějaké další cesty či východiska...
Prostě jsme se s doktorem, ale jiným než mým (objednala jsem se úmyslně k jinému) dohodli, že zkusíme IUI, bez toho, že bychom si dělali příliš velké naděje. Objednala jsem se k němu proto, že je to starý praktik a navíc asi jako jediný z kliniky chápe, že IVF je nesmírně finančně náročné a že není všemocné. Ostatně, to není žádná metoda umělého oplodnění. Oba dva jsme kriticky zhodnotili můj věk, přičemž jsme se bavili na rovinu (to nejde s každým doktorem, možná že to znáte...) . A též jsme zhodnotili střídmě poslední spermiogram. Protože jsem od přírody bojovník a doktor mi věří, tak prostě IUI několikrát za sebou zkusíme. On by sice navrhoval dárce sperií, ale to nemohu doma ani vypustit z úst. Asi chápete.... Já v červnu, 7 až 9 den m. cyklu absolvoji test na průchodnost vejcovodů, prý je to bolestivé, ale co se dá dělat. Dnes mi vzal stěr na kultivaci, protože kdyby byl nějaký problém, abychom jej přeléčili. No a potom hurá do toho. Jediné, co bych si strašně moc přála je, abych dokázala vymazat psychiku, abych se k tomu neupínala, abych dokázala k tomu přistoupit sportovně, protože mi doktor říkal, že stále šance na otěhotnění existuje a to i přirozenou cestou....

fiallinka
autor
26. kvě 2010

Beebo, já ještě nespím a držím palce, určitě stojí za to to zkoušet... o dárci chápu, že nemá asi cenu mluvit, můj chlap by ho asi nepřipustil, pokud už by dítě doma měl a já to skoro i chápu...přece jen i pro mne by to byla asi pochopitelná situace 🙂

Tak ještě koupit něco na zlepšení těch spermií a do toho!

Jo, ty vejcovody fakt prý docela bolí...to jsi asi slyšet nechtěla ☹... ale budeme na tebe myslet a hned to bude lepší.

beeba
26. kvě 2010

Fialli, říkám si, že když jsem dvakrát odrodila, tak prostě 10 minut bolesti vydržím. Náhodou jsem ráda, že průchodnost vaječníků zkontroluje, protože třeba tam bude nějaký průblém, co já vím...

chiwule
26. kvě 2010

ahoj beebo, záleží, jak ti budou tu průchodnost zjišťovat. Jestli jen pomocí kontrastní látky, tak bolí jen průchod sondy přes děložní hrdlo, jinak mě to už pak nebolelo. Ale dalo se to vydržet. Jestli jsi zvládla přirozený porod, tak tohle zvládneš taky 😉

beeba
27. kvě 2010

Jo, chiw, tímto způsobem to budou dělat, doktor říkal že to bolí jako silná menstruace, ale jen chvíli. To vydržím, vůbec se toho nebojím

cepecek
27. kvě 2010

@beeba - ani nevíš jak ti držím palce aby to vyšlo. Je mi hrozně úzko, když některým z vás to tu nevyjde a musí procházet dalšími a dalšími vyšetřeními a nám to vždy vyšlo napoprvé ☹

silvie13
27. kvě 2010

ahoj beebo, určitě to zvládneš a alespoň budeš vědět, že je vše průchodné a třeba se na tebe už konečně usměje štěstíčko 😉 😉
manželovi koupíš Macu, vitamíny a může te zkusit i ta homeopatika, co bere můj manžel- jsou na lepší pohyblivost a počet spermií , ale nevím jestli po tobě v lékárně nebudou chtít recept, některá jsou jenom na recept, a ten může napsat, jak homeopat tak i normálně obvoďák. 😒

beeba
27. kvě 2010

No, holky co naděláme, někdy to vyjde za plať pánbůh hned a bohužel, někdy je cesta trnitá... Tak to je a nutno se s tím smířit. To ale neznamená, že člověk němůže zkusit třeba ještě něco... a navíc jsme bojovnice.... a navíc..., což je o proti dosud bezdětným snažilkám naše psychická výhoda, už nějakého drobka (či pubertálního droba) doma máme...To už se k celé situaci přistupuje trochu jinak.
Dnes ještě koupím macu, manžel souhlasí s jejím požíváním, ale jak jsem četla, tak také nelze čekat nějaké velké zázraky a hlavně, se musí požívat skutečně dlouhodobě a prostě uvidíme. Třeba se zadaří a pravděpodobně asi ne, ale ještě to do vánoc zkusím a pak se skutečně smířím s tím, že zůstane u dvou dětiček. A díky za ně!

ejviska
27. kvě 2010

Beebo, uplne citit z tvych prispevku, jak jsi pozitivne naladena 🙂 Takze sance urcite je!

katy2
27. kvě 2010

Ahojte, dievcata, drzte palce... uz sa to blizi 🙂

beeba
27. kvě 2010

Katy, tak ať se ketík zdaří, mě se kdysi taky zdařil a čepeček čeká po něm dvojčátka 🙂

evaav
27. kvě 2010

Ahoj všem, tak jsem byla včera na OPU a špatné mám zprávy,bylo jen 5 vajec dali jsme jim udělat ICSI a ted jsem volala a prý se nevyvýjejjí nebo co a mám si zavolat zítra v 10H to bude vědět víc,ale já už cítím,že je to v prdeli prominte. Jsem z toho zoufalá.Nevím co se stalo ani proč se to stalo.Jestli by pro mě byl lepší ten krátký protokol nevím,hlavně že furt bylo vše OK.
Tak hold si Verča asi na sourozenečka počkám,jestli se někdy dočká to nevím do 3IVF půjdu až tak za rok až našetříme,vrátím se hold do pracovního procesu

ejviska
27. kvě 2010

Porad nevim, co je OPU a vzdycky se zapomenu zeptat.

Evi, tak se treba vyvinou vic do zitrka, ne? Nebo to uz znamena, ze je neco blbe?

silvie13
27. kvě 2010

Evaav, ještě nevěšej hlavu, já jsem měla na kontrole 8 vajíček , pak 3 a nakonec byla jenom 2 a obě se oplodnily taky pomocí ICSI a zrovna jsem měla krátký protokol. Já vím, je to těžké myslet pozitivně, ale třeba se do zítřka ještě něco změní a ten největší bojovníček to zvládne 🙂 .
Přeju ti pevné nervy 😵

jani2
27. kvě 2010

ejviska - OPU je odber vajíčok napichnutím folikulov, robí sa to pod narkózou 😉
evaav - ešte nebuď smutná, vieš koľko som tu už ja zažila dievčat, ktoré boli nešťastné či už malého počtu vajíčok, alebo z nekvalitných embryjok a zadarilo sa 🙂 ...vyčítať si nič nemôžeš, nemyslím že by a

jani2
27. kvě 2010

akosi som to odoslala, no trubka som! 🙂
evaav - vyčítať si nič nemôžeš a nemyslím, že by na vine bol dlhý protokol...vraví sa, že vaječníky sú každý mesiac pripravené na dozretie iba určitého počtu vajíčok, niekedy je to viac, niekedy menej...a keď sa proste rozhodli že ich bude iba do päť, tak nepomôže ani kvantum liekov 😒....a práca ešte určite počká! 😉
beeba - ja mám tak rada tvoje príspevky!!!! 😉 Ty sa fakt nikdy nevzdávaš a to sa mi páči!...a to ďalšie dieťatko si ešte určite vybojuješ. Možno tým, že si už trošku vyrovnaná s osudom, že budú len dve detičky, tak sa niečo zlomí a zadarí sa! 🙂.
Katy - držím palce...a kedy to bude konkrétne?
..nuž ja som dnes bola s malou na rehabilitácii (má trochu guľatý chrbátik), cestou som sa mrkla aj na čakáreň gyndy a tam iba jedna žienka...no keby som mala čas, tak by som tam hneď aj zostala. Dúfam, že aj zajtra tam bude tak voľno! 😉

fiallinka
autor
27. kvě 2010

Evi, Evi...to je mi moc líto... budu doufat, že se do zítřka ještě zbrchají... ono fakt nikdy nevíš, proč to tak je, co bylo špatně...chyba může být i ve spermiích, v hormonech... chápu, že jsi hrozně zklamaná. Ale jestli ET nebude, mělo by tě to ivf vyjít o hodně levněji, třeba nebudeš šetřit tak dlouho...držím palce, ať to ještě dopadne dobře.

čepečku, já mám taky někdy provinilý pocit, že se nám to takhle povedlo... jenže pak si říkám - člověk stejně nikdy neví, co mu život ještě nadělí... když to srovnáš s naprostou většinou populace, už tím ivf sis zažila víc, než všichni ostatní... jenže ti to přijde normální 🙂, když se pohybuješ mezi náma...