Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
16. srp 2010

@ejviska na ty dvojky máš slušnou šanci v téhle diskuzi a navíc to auto 🙂

my máme oktávku a tam se tři sedačky dozadu nevejdou, taky jsme uvažovali o "novém", i když teda moc není za co - no tak teď je zas výhoda, že to nemusíme řešit...

cepecek
16. srp 2010

tak jsme koupili Peugot 807 a je to fakt velký auto. Vejdeme se tam všichni i s kočárkem a manžel tam dá letadla a to je pro nás nejduležitější.
http://www.peugeot.cz/objevte-vic/807/tepee-n1-...
Jinak já jsem za zatím přibrala 7kg a doufám, že už moc nepřiberu ale asi ty poslední měsíce to pujde nahoru co ?

fiallinka
autor
16. srp 2010

@cepecek no jestli tě potěším, tak já jsem od cca 31. týdne vůbec nepřibrala, ale každý to má fakt jinak - mně už ke konci ani nechutnalo jíst, jednak to byla nemocniční strava, ale halvně jsem měla pocit, že se tam už nic nevleze...

beeba
16. srp 2010

@cepecek to vypadá na fakt veliký auto, super volba, mně se osobně moc líbí. Mám ráda děsně velký auta.

Holky a musíme se trošku pochlubit, naše spotřeba plen je takřka na nule, Tereza si suverénně říká, nebo jí zavčasu posadím na nočník, takže to vychytáme. Plenu jí dávám na spaní a při jízdě v autě, ale v noci se normálně nepočůrá, ráno jak se probudí, tak si řekně. Čůrá normálně venku, když jí držím, na záchodě, prostě jak je potřeba. Máme to takhle poslední měsíc a půl, tak doufám, že už nám to vydrží. Poslední pleny jsem kupovala před dvěma měsíci a ještě jich máme přes polovinu, co byly v pytli. Vlastně stejně jako její brácha kdysi, i ona v od roku a půl to takto pěkně zvládá 🙂

ejviska
16. srp 2010

To moje auto vypada jako to cepeckovic 🙂 A moc dobre se s tim jezdi. Zvlast, kdyz je to automat 😉

@fiallinka
Kez by jsi mela pravdu, s tema dvojkama 🙂
@beeba
Tak to je mala velka sikulka! My to meli presne tak, i vekove. Porad jsem ji na noc pro jistotu davala plenu, ale rano sucha. A tak pak jsme presli na ty treninkove kalhotky, lip se to stahuje a oblika a maji motivacni obrazek. Ale myslim, ze uz mate vyhrano 🙂

beeba
16. srp 2010

@ejviska , máme soustu kalhotek, některé vypadají jako slipečky, to proto, že máme v rodině tolik kluků (prostě pěkné hadříky dědíme a některá trika na doma máme ještě po Erwinkovi) a taky jsme dostaly značně kýčovité, lež barevně naprosto úžasné kalhotky se zvířátky od babičky při nákupu v Polsku. Je to jak jinak turecký výrobek, ale jsou pěkný... Když Terce řeknu, že jí jdu dát plínu, tak ječí, že jí nechce a že to vydjí...

fiallinka
autor
16. srp 2010

@beeba no Juráš už taky udělal plenkový pokrok - začíná dobrovolně a sám chodit na nočník, ale to je zatím asi tak vše 🙂

@ejviska dvojčata jsou super, jen ta rizika ☹

ejviska
17. srp 2010

My jsme pouzivali parkrat toto http://pleny.heureka.cz/huggies-pull-ups-trenin..., ale dneska uz jsou i latkove urcite lepsi a mekkoucke 🙂
To je hrozny, jak se vsechno meni. Pred 5-ti lety jsme koukali na kocar trikolku s neduverou, jako na novinku a dneska ho ma kazdy. A o otacecich koleckach ani nemluvim. Ale tento vikend jsem vytahla nas Hartan s hlubokou korbou ( sestrenice ho chtela pujcit na cestu k babice) a je porad pekny a funkcni 🙂

beeba
17. srp 2010

@ejviska , no vidíš a já jsem matka z doby, kdy jsem prvnímu dítěti dávala papírové pleny jenom občas, byly na mne drahé, používala jsem obyčejné bavlněné pleny a o možnosti tréninkových kalhotek se dozvídám až od tebe 🙂 . Napadá mne, že jsem možná tak synka trénovala, abychom se plen zbavili co nejdřív, protože mne nebavilo prát a sušit ty hrozný hromady. A kočár pěkně zapůjči, pravděpodobně budeš potřebovat stejně větší, vícemístný 😀

ejviska
17. srp 2010

@beeba
Ja si pamatuju, ze moje kamosky, ktere maji deti 13 a 14 let, tak tehdy ty Pampersky skoro zacinaly. Jak jsme na to koukali 🙂
Kocar zpet, byl zapujcen jenom na chvilicku. 🙂 Dneska jsem s nim jela po meste, vezla jsem v nem drevenou lodnu a dva talire od chlebicku 🙂)) Trenink 😀

beeba
17. srp 2010

🙂 🙂 🙂

eyael
17. srp 2010

ahoj holky, tak se hlásím po delší odmlce. Od neděle jsme byli bez elektřiny, přehnalo se nám tu velké krupobití, auta na ulici rozmlácený, to naše má "naštěstí" jen kastli jak beruška, okna vydržela. Zničilo mi to vše na balkoně, na paneláku nám to odervalo střechu, takže lidi pod střechou jsou vytopený, nateklo to do stupaček a do elektřiny, no šílený. A to ještě máme týdenní odstávku teplé vody, takže to tady je jak ve středověku. Vyzkoušeli jsme si na 36hodin jaké to je, když nic na elektřinu nefunguje a teče jen studená voda a byl to mazec - pračka, lednička, mrazák, myčka, varná konvice, trouba, světlo v koupelně když se chcete večer vykoupat, nebo telka, internet, počítač, vybitý mobil, vysavač... Jinak nic moc zajímavého se tu nedělo 😉 jen občas si vás přečtu a na dálku všem držím palečky ...

fiallinka
autor
17. srp 2010

@eyael teda, to je zajímavé dost a dost... uff

eyael
17. srp 2010

@fiallinka - no já myslela zajímavosti ohledně KETu nebo těhu, ty se u nás zatím pořád nedějí 😉

evaav
18. srp 2010

Ahoj všem
@eyael tak ti přeji hodně sil,ta voda je hrozná 😒
Jinak včera jsem byla ne odběru krve po tom prolaktinu,ale dověděla jsem se,že ho nemám vysoký ale o nějakou desetinu nižší,sám doktor mi říkal,že psal do německa kde ty testy provádějí,že to přece nemůže ničemu vadit,ale oni to prostě berou podle tabulek a neustoupí, tak ted jestli to bude znovu nějaké špatné tak mě z toho projektu vyloučí ☹ ,ale doktor říkal,že nebude pak už na nic čekat a dvacátý den půjdu na tu injekci a rozjedeme novou stimulaci tak aspon se neco zase děje byla bych ráda aby bylo vše ok zítra mi zavolají výsledky tak jsem kapku nervozní.
Už prý jednu holčinu kvůli krvy taky odvolali z projektu,ale říkal,že mají zprávy,že už jsou z toho i některé ženské těhotné 😉 tak čekám co semnou osud provede 😒
@fiallinka držím ti moc pěsti i tvé holčičce at už máte vše zlé zasebou je to určitě velká bojovnice jako tya bude vám dělat jen radost a co vím tak holky jsou bojovnice vélké a můžu se zeptat jaké máte pro dětičky vymyšlené jména 🙂 já ještě žádné nečekám a už vymýšlím 😅

cepecek
18. srp 2010

@evaav - tak u nás jsou kombinace - Tomáš František, Štěpán Jan, Anna Žofie, Barbora Emma

fiallinka
autor
18. srp 2010

@evaav no abych pravdu řekla, tak zatím prostě této holčičce nijak neříkám, je a do porodu to bude holčička 🙂, snad to chápete... ale z minula jsem měla vybrané jméno Karolína, možná by to mohla být i Lenka po mně... asi se moc neodchýlíme od původního výběru, pokud to dopadne dobře...

jinak prolaktin je na houby, desetina jedna pitomá...

ejviska
18. srp 2010

@eyael
To je teda mazec! Hlavne at uz se to neopakuje! Nam vcera nesel proud asi 30min ( nevime proc, zadna bourka, asi neco opravovali ) a to bylo...uvarim kafe...neuvarim, decka puste si neco na DVD ..nepusti, tak pocitac...nepusti, naraz nebylo co delat 😉

@evaav
A co je to za studii?? Nejake nove leky? Nebo postupy? Omlouvam se, asi jsi to psala, ale uz nevim 😉

@cepecek
To mate takova pekna ceska jmena 🙂 Ja si pri vyberu jmena rikam takovou hloupost - aby bylo trosku pouzitelne i v zahranici. Asi proto, ze jsme se tam octli. Nektera jmena jsou hodne tezko vyslovitelna, takze i tak nad tim uvazuji.

@fiallinka
Jak holcicku uvidite, tak hned budete vedet, jak ji pojmenovat. Mne se MOMENTALNE libi Nikol, Ella, ale taky Kristyna, Ema. Krystina byla ve hre i kdyz se mela narodit Terezka. Ta je mmch nemocna ☹ Rano mela teplotu, pak ji ale klesla, tak byla dokonce venku (slaboch matka 😠 , ji to dovolila ), ale ted spi. Snad nejaka jednodenni viroska.

evaav
18. srp 2010

@ejviska - no je to nějaké nová studie na nové léky,ale jestli jí budu podstupovat se uvidí zítra nebo v pátek.ale po tom co jsem si o tom přečetla tak to je stejné jako u jiného IVf akorat asi nějaké nové složené léku.-

@cepecek -pěkná jméná a hned dvě.
Já jsem si ríkala,že bych na holku chtěla Vendulku,ale když vidím jak Verče nejde to V přes pusu tak nevím, tenkrát se mi líbila a líbí Michalka. Na kluka nevím u Verči jsme měli Ondřeje,ale ted nevím líbí se mi Vojta,ale zase to V 😉 manžel by chtěl Honzíka no taky to není špatné hlavně,když bude něco 😉

fiallinka
autor
18. srp 2010

@evaav to V se určitě naučí 🙂, ostatně taky bych dala Vojtíška v případě kluka 🙂 a Ondru už jsme taky měli 🙂

ejviska
18. srp 2010

Vojtu ma muj bracha. Sice Vojtech je hrozne, ale Vojta je moc pekne..Vojtisek.
Kamaradi maji Danielku, neobvykle, ale taky pekne, rikaji ji Dani, Daňulko.
Karolina se mi taky libi, ale znami ji rikaji Kajčo a to se mi jaksi zprotivilo 😉

beeba
18. srp 2010

Ahoj holky, máte vymyšlený pěkný jména, ach jo, taky mám vymyšlený, akorát si je můžu už tak strčit za klobouk 😖 Mně se líbí Jan pro kloučka, ale stejně by to musel být po tatínkovi Rudolf ☹ ☹ ☹ , což je dost hrozný...., pro holčičku se mi líbí Natálka 🙂

beeba
18. srp 2010

Ale, kdyby se mělo náhodou zadařit, tak bych asi přetrpěla i toho Rudolfa 😅 Jo a když tak virtuálně uvažuji 😅, tak si představte, že bych chtěla kluka 🙂 ach jo...
Ale nebudu bulet, i když mám dneska trošku depresičku, poněvadž za 14 dní mám oslavovat hnusné kulatiny a tak se mi do toho nechce, jako by to už byl nějaký konec, nebo co ☹

ejviska
18. srp 2010

@beeba
No konec to je, ale jenom dalsiho roku 😉 Je nam tolik, na kolik se citime,ne? 🙂
Terka ma porad teplotu, tak uz z toho mam boleni bricha. ☹ Dneska od rana nemocna, jenom horecka, jinak nic. Akorat zitra mam jet do Zlina, doufam ze bude dobra, ale asi ne. Ovsem nemam to kam prehodit, dr.ma pak dovcu a pak zase jedem pryc my.

beeba
18. srp 2010

@ejviska a máš pro malou hlídání?

jani2
18. srp 2010

@ejviska - myslím, že zajtra bude Terezka už v poriadku. 😉 Moja Janka mala niečo podobné v pondelok, zrána teplota stúpala už nad 38, tak som jej dala Panadol...potom zas trochu stúpala podvečer ale len na 38, tak som nedala už nič, poriadne sa však napila 100% jablkovej šťavy (tá u nej super zaberá na teplotu 😉 ), v noci sa vypotila a ráno bola ako rybička. Tak neviem, čo to bolo, soplíky ani kašel nemala....asi len nejaká slabá viróza.
@cepecek - teda klobúk dole, to sú super kombinácie! 😉 Ja keď som čakala dvojičky, tak som si lámala hlavu nad menami a nemohla som nič vymyslieť. Rozhodnuté bolo len jedno meno - vždy som chcela Julinku a o tú som bohužiaľ prišla 😔 A vždy som sa zariekala, že nikdy nechcem dieťa s menom po rodičoch - no a mám Janičku (pri tom predčasnom pôrode sme ešte nemali vybrané druhé meno, tak manžel zahlásil Janku). Takže ako sa vraví, zariekaného chleba sa najviac naješ! 🙂 Ale teraz som celkom rada, Janka je pekné meno a pri dnešných deťoch už to nie je tak časté ako kedysi! 🙂
@beeba - kašli na tie okruhliny, však sú to narodky ako každé doteraz! Mňa niekedy ten môj vek tiež trošku máta, ale ako mi moja gyndoška prehovorila do duše, že teraz je trend rodiť v 40-45, tak už si hlavu nad tým nelámem! 😉 Asi by som ju mala poslať aj za tebou, aby ťa trochu povzbudila! 😉
@evaav - už len tak zo zvedavosti - ak to bude projekt na nové lieky, ako to máš vlastne cenovo zvýhodnené?
..no a dnes mám aj novinku (ale takú 😝 ). Od 15.9 nastupujem do práce, dnes mi volali, vraj kedy by mi to vyhovovalo, chceli už od 2.9, ale ešte tie dva týždne som si nechala. No a začnem pekne pracovať, aj sa mi chce aj nie....najradšej by som už išla na ďalšie KET, ale musím tie 3 mesiace čakať. A potom už bude zima a chrípky a Janka dovlečie zo škôlky kadečo možné aj nemožné....no neviem kedy veru na KET zas dôjde! 😒 ...ach jaj, a tak som sa tešila, že mi to s tým druhým tehotenstvom časovo pekne vychádzalo! 😢

beeba
18. srp 2010

@jani2, asi bych tu tvojí gynekoložku potřebovala..., protože když chodím do svého CARu, tak mi při každé návštěvě lékaři řeknou, že jsem prostě na konci reprodukčního věku 😖 ...škoda, že někdy třeba neřeknou, že jsem po zdravotní stránce v pořádku a že je to nadějné..., ale oni naopak vždy zdůrazní, ať si nedělám žádné přílišné naděje, že jsem prostě stará... Co však nadělám, to je realita. 😝
Jani, nakonec to, že jdeš do práce bude dobré. Přijdeš na jiné myšlenky a když to budeš nejméně čekat, tak se to v zimě či na jaře prostě povede, a hlavně to bude určitě vše pořádku (myslím, že příděl bolesti máš vybraný, a to na léta dopředu). Budeš chodit do práce, přijdeš si na nějakou tu korunu a budeš mít nárok na mateřskou 😉 Ta naděje, je povzbuzující 🙂

ejviska
19. srp 2010

@beeba Ahoj, prave ze hlidani nemam. Noc byla hrozna, Nurofen moc nepomahal, tak jsem ji dala Panadol cipek a ten asi pomohl. Dnes rano bez teploty, vypada v pohode. Kdyz je zdrava, tak bych ji mohla strcit k sousedum, ale oni by tam divocili 🙂 Mam v planu, ze pojede se mnou. Byla tam uz se mnou na krev. Je hodna, bude tam sedet a rusit nebude. Pak se stavime na Happy Meal u McDonalds, no jak u vas... 😀
@jani2
Tak jak u vas. 🙂 Vypada to, ze je bez teploty. To jsou ty letni virozy, trvaji 1-2 dny. Nastesti 🙂

evaav
19. srp 2010

Dobré ráno 😉

@jani2 pokud se do toho projektu dostanu tak by mě měli všechny léky a vše okolo hradit a nepočítá se to do pokusu od pojištovny bude okolo toho hodně odběrů krve a ultrazvuků,ale vše mně bude hrazeno tou firmou.No akorát se platí to napichování vajíčka těd jsem zapoměla tu skratku.Já tam vlastně na to mám peníze ponechané z toho nevydařeného IVF. A pokud mi zavolají každou chvílku,že mě z projektu odhlašují tak to bude jako normálně budu doplácet léky.

beeba
19. srp 2010

@ejviska moc ti přeji, aby Váš IVF maraton byl korunován úspěchem. Určitě to dneska s malou zvládnete. Ani jsem nepsala, ale s Terkou jsem zvládla i své druhé IUI. Prostě seděla na křesle, koukala a byla těch pár minut v klidu. Je pravdou, že tentokrát mne doktor vůbec nenechal ani tři minutky ležet a hned mne z křesla vyhnal, to asi proto, že si myslí, že IUI nemá šanci na úspěch... Je zajímavé, jak každý doktor přistupuje k inseminaci jinak....Uvidíme do třetice a na posledy, jestli se zadaří 🙂