Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
17. zář 2010

@medved09
Tak to jsem rada, ze uz je lip! Teda jdete na to hopem 🙂 Mozna je to moc dobre. Konec zari uz prakticky je 🙂

cepecek
17. zář 2010

@delfi07 - Ahoj, no ono to záleží hodně na tobě, na kolik roků si zvolíš rodičovský příspěvek. Při druhém dítěti hodně záleží zda ti trvá pracovní poměr, či nikoli a zda nebudeš ve výpovědní lhůtě. Pakliže ti bude trvat pracovní poměr a ty otěhotníš do dovršení let dítěte, kreré jsi si zvolila (2,3,4 roky), nastupuješ normálně na mateřskou nebo nemocenskou, kterou ti bude platit zaměstnavatel a počítat se ti to bude zpětně za poslední odpracovaný rok. Pakliže otěhotníš a nemáš pracovní poměr, tak je dobré porodit dřív než první dítě dovrší tvou zvolenou variantu, pak přechází tvoje volby automaticky na nově narozené dítě (tzm. zvolíš si dva roky , druhé se narodí v 20 měsících 1 dítěte, automaticky rodičák prejde na druhé v délce 24 měsíců) v tomto případě přicházíš o mateřskou, ale i to se dá řešit ( zapojí se manžel - pokud je zaměstnán). Když nastane situace a ty otěhotníš a dostaneš výpověď nebo ti poběží výpovědní lhůta tak musíš stihnou porodit do 280 dní (toto nevím přesně) od podání výpovědi, aby ti šla mateřská. Jinak podle zákona zaměstnavatel nesmí dát těhotné výpověď. Jestli máš nějaký dotaz, tak písni ráda ti odpovím.

medved09
18. zář 2010

@ejviska řekli jsme si, že ještě tento KET a pak to nějakou dobu popřípadě necháme... Máme ještě jedno klasické IVF, ale to až v nejzažším případě... Jinak jsem dostala docela zajímavé pracovní nabídky, tak v NEJHORŠÍM půjdu od září 2011 pracovat (učím NJ na VOŠ a SŠ). Nechce se mi ale dávat Dádu do školky - je to takový mazlík sluníčko - napadla mě i varianta, že bych učila ve školkách u nás NJ a brala ho s sebou - uvidíme, snad to nebudu muset řešit.

delfi07
18. zář 2010

Cepecko a Ejvisko, děkuju za odpovědi! 🙂 No u nás jde asi o tohle - zaměstnání teď mám, na dobu neurčitou a nerada bych o něj přišla. Pokud nedojde k nějakým divokým přesunům (i když i to už to bylo 😖) tak mě snad zatím nevyhodí.
Kdybych teoreticky otěhotněla těsně před koncem (dvouleté) rodičovské dovolené, dá se tím pádem jít přímo na neschopenku a pak zase na mateřskou? Nevím totiž, jak rychle (jestli vůbec) se nám to zase podaří. Ale zase bych do toho nerada šla zbytečně brzo - po zkušenosti, kdy jsem první tři měsíce v jednou kuse spala kvůli utrogestanu. Mohl by totiž být docela problém starat se přitom o ročního kulíška... Skoro dvouletý by to už snad zvládl o něco líp 😅

delfi07
18. zář 2010

Medvedi, přeju hodně štěstí

ejviska
18. zář 2010

@delfi07
ja se omlouvam za muj prispevek, trosku jsem to zjednodusila 🙂 Cepecek se v tom vyzna!
JA bych asi volila v tomto pripade triletou, kdyz mas dobrou praci. A do trech let urcite sourozence poridite. To stihnete i kdyz zacnete za rok 🙂

sslunicko
18. zář 2010

ahoj holky,
tak se k vám po půl roce zase vracím.

Stimuluji na 4.IVF a věřím,že tentokrát to vyjde 🙂

meleri
18. zář 2010

delfi,

to jo, s ročním dítětem to je fakt záhul, měla to tak teta a fakt nebýt mojí babičky tak nevím jak by to zvládali, když manžel musel chodit do práce....ale myslím že fakt radši tak než jenom jedno dítě! 😅 takže kdybych byla na tvém místě tak do toho určitě taky jdu! když to zvládli s dvojčaty tak s ročním už to bude lehčí!
s tím utrošem - a nemůžeš se dohodnout s doktorem že by ti ho nedal, pokud by vše probíhalo ok? já ho tentokrát vůbec nebrala a bylo mi fakt dobře...ten KET je pohoda....je to jak IUI akorát výsledek je jistější, 🙂

ssluničko,

super tak at to vyjde!

ejviska
18. zář 2010

@sslunicko
Ahoj, hodne ziva diskuze je na MK.cz "prvni IVF na podzim". Jestli chces zavitat 🙂 I kdyz to neni 1.IVF ;)

ejviska
18. zář 2010

@meleri
My jsme s brachou taky po roce, tehdy to bylo normalni a zdaleka nebyly takove vymozenosti jak dnes. A taky to zvladli 🙂

fiallinka
autor
18. zář 2010

@sslunicko ahooooj a držím, co mám 🙂, jak to vypadá...

@delfi07 holky už to rozepsaly, ale stejně ještě zdůrazním jednu věc, já to tak v práci mám a bylo to pro mne nejlepší řešení: V práci mám nahlášenou tříletou rodičovskou dovolenou a tečka. Pobírám ale dvouletý rodičovský příspěvek 🙂... čili: v době, kdy jsem se musela rozhodnout s rodičákem, tak jsem to nahlásila tak, jak to píšu - počítala jsem s tím, že pokud se druhé dítě nepodaří, půjdu po třech letech do práce a že holt ten poslední rok nebudu mít peníze žádné (s tím je nutné počítat a trochu šetřit). Pokud by se druhé dítě podařilo, nejlépe někdy okolo dvou let toho prvního, tak prostě v práci nastupuju na novou rodičovskou dovolenou, dostanu mateřskou a potom opět rodičovský příspěvek dle výběru...

Pokud to dobře dopadne, tak se povedla druhá varianta, děti budou od sebe dva roky a dva měsíce a v tom případě vlastně budu mít prachy pořád a je to ideální 🙂...

Čímž ti chci zdůraznit, že prostě v práci můžeš nahlásit tříletou a na sociálce dvouletou... (a u nás je to taky ivf 🙂)

delfi07
18. zář 2010

Ahoj Fialinko, no jestli je to možné, tak to je super nápad! to by vážně všechno vyřešilo, díky 🙂

fiallinka
autor
18. zář 2010

@delfi07 no určitě, já to tak mám a řekla bych, že stejně to má i Medvěd, jestli jsem to tak správně pochopila. Prostě v práci je vůbec nezajímá, jaké bereš prachy ze sociálky a naopak - je to naprosto legální a pro mne to bylo ideální řešení... počítala jsem, že to ivf nemusí podruhé vyjít, ale doufala jsem, že vyjde...

předpokládám, že to budeš volit někdy teď, tak se zeptej přímo na úřadě 🙂, ono navíc při té dvouleté variantě jsi v konečném součtu dostala o něco míň peněz než při tříleté, ale vzhledem k tomu, že to budou od ledna dávat všem stejně, je to jedno..

medved09
18. zář 2010

@fiallinka přesně tak, jak to píšeš- u Medvědů to máme taky stejně. Něco jsme si našetřili a teď nepobírám nic (malému je 2,5). Z práce mám podepsáno na 3 roky, místo mi drží.

meleri
18. zář 2010

Ejvisko,
tak to my ne, mezi mnou a bratrem je 7 let rozdíl což je docela dost. mamka mi říkala že si to nedokázala představit....a to naše babička bydlela ve stejném baráku, takže dost hlídala, naši si klidně skočili do kina... 😒 závidím....

delfi07
19. zář 2010

Ahojky, děkuji mockrát za odpovědi. Musím to právě vyřešit už příští týden, takže se na to určitě zkusím zeptat 🙂
Mějte se krásně a ať vám holky všechno vychází

lenkace
20. zář 2010

Ahojte, hlásim sa po dlhšej dobe, konečne som sa sem dostala aj to vďaka kámošky, niečo sa mi potentovalo a nemôhla som koníka otvoriť, neviem dodnes prečo, ale práve ked som vám mala najviac chuť napísať sa mi nedalo.
Chcem sa pochváliť, že ivf-ko sa aj tentokrát zadarilo, bola som už aj dva krát na krv a vyšla pozitívna, teraz len dúfať, aby sa to tam udržalo po celý čas, tak sa nechcem nejako moc radovať, ale nádej je to pekná. Teraz 30. máme ísť na ultrazvuk tak budeme už vedieť koľko bubliniek sa tam nachádza. Vkladali nám bez pýtania automaticky dve embryjká, takže sme zvedaví či sa uchytili obidve, alebo len jedno. Hlavne, že sa čosi uchytilo zasa na prvý šup, z toho sme boli dosť prekvapení. Ani som si nečítala ako každá pokračujete, mám toho dosť zameškaného tak budem mať čo dobiehať. Tak prajem všetkým veľa úspechu a dám vedieť ako dopadneme.

fiallinka
autor
20. zář 2010

@lenkace no to je aspoň dobrá zpráva, gratuluju 🙂

ejviska
20. zář 2010

@lenkace
Gratuluju! To je uzasne, ze se zadarilo, tak drzim place, at je vse OK

lenkace
20. zář 2010

ďakujem babule, budeme sa držať zubami nechtami 😀

beeba
21. zář 2010

Douho jsem tu nebyla, ale občas zavítám a nedá mi nereagovat na lenku 🙂 🙂 🙂 , protože to je úžasné, krásná zpráva, tak se holka zlatá dočkala. Držím palce a ještě jednou
@lenkace moc a moc gratuluji.

lenkace
21. zář 2010

beeba moc ďakujem za reakciu a gratuláciu, bodaj by to každej z nás vyšlo, je to fakt pekný pocit, že tie nervy, čas a peniaze nevyšli navnivoč, len škoda, že sa nemôžem radovať na 100 %, ešte máme dlhúúú cestu pred sebou, tak snád to vyjde.

meleri
22. zář 2010

holky,

vy to určitě budete vědět - běží v česku ještě Zpívanky?Nebo už to skončilo? Nevíte zda se dá koupit DVD s nimi? malý to zbožnuje z Youtube, ale kdybych to měla doma bylo by to lepší...🙂

fiallinka
autor
22. zář 2010

@beeba a já si pořád říkám, kde jsi...

beeba
22. zář 2010

@fiallinka , ahoj, zdravím, no ono u mne není moc co psát, uvidíme příští měsíc, jestli se usměje štěstí. Jinak máme stále co dělat - lítáme s Terkou po venku(písek, sběr hub, zahrádka) a po návštěvách (máme z prázdnin deficit..), synkovi začala škola a šermířské tréninky, byli jsme na svatbě v Polsku, jedné známé se v pondělí narodila krásná holčička a druhé známé ve 21. ukončili těhotenství, protože nakonec zjistili po všech možných vyšetřeních, že miminko nemá v mozku spojené hemisféry či co. Tak jsem se snažila být kamarádce trošku oporou, ale je to čerstvé, vůbec nikdo to nečekal, však sama znáš, jak takové věci člověka bolí. Občas si tak říkám, že škoda, že den má tak málo hodin, protože jsem v jednom kole a na sebe mám minimálně času. Jo a už jsem si zvykla, že jsem čerstvá 40.....ha ha člověk si zvykne na všechno 🙂

beeba
22. zář 2010

@meleri ani nevím, jestli dávají na ČT 1 nějak pravidelně zpívánky, ale myslím, že ne.

meleri
22. zář 2010

ok takže nikdo nevíte? 😕 🙂

fiallinka
autor
22. zář 2010

@meleri taky myslím, že už nejsou...ale nevím, dívám se málo, mrkla jsi na program?

eyael
22. zář 2010

@lenkace - co dodat? snad jen gratulaceeeee! a taky, ať je vše až do porodu v pořádku!
@meleri - http://www.ceskatelevize.cz/eshop/1524-dvd-zpiv... tady se dají zpívánky objednat
@beeba - zdravím, zrovna včera jsem na tebe myslela, co děláš a jak se ti daří 😎

beeba
23. zář 2010

@eyael , díky, daří se mi dobře 😎 . Chodíte zase letos s malou na cvičení? Já jsem se chtěla přihlásit na Prahu 8 do Libně, ale prý je kurzík obsazený. Tak teď nechodíme zatím nikam, když pominu ty hodiny a hodiny hraní na pískovišti..., ale zjistila jsem si, že tam, kam jsem chodila cvičit (zase si musím koupit permanentku...), mají cvičení pro rodiče s dětmi hodina za 60,-Kč. Tak to by šlo. Půjdu se dnes či zítra zeptat, jestli mají volno. Jinak Terka dohonila stejně staré děti po pohybové stránce, mluví v krátkých větách a celkem je jí slušně rozumnět co říká a vůbec už nemáme plínky. Stal se z ní parťák 🙂 Co bych si mohla víc přát 🙂
Ale teď ještě v říjnu zkusím poslední IUI a když nevyjde, tak prostě zůstane u dvou dětiček. Je s nima i tak dost práce 😉