Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

medved09
29. říj 2010

ahoj, tak to vypadá, že ten nativ KET asi nebude. Byla jsem na UZV, ještě jdu v pondělí, ale prý to nevypadá. Tak mě asi další cyklus Estrimax nemine, aaaach jo. Už mám tech hormonů po krk....

eyael
29. říj 2010

medved09 - to je mi líto! A podle čeho to doktoři rozhodli? Nízká sliznice? Estrimax je jaký hormon? Já se budu brzy do CARu na KET objednávat...

medved09
29. říj 2010

@eyael estrimax je hormon, stimulovala jsem s ním minulý s předminulý KET - ale po dvou měsících jsem to chtěla zkusit bez hormonů. V pondělí jdu ještě na UZV, ale sliznice vypadala nízká a ovulace tento měsíc asi taky nic moc. Uvidíme v pondělí.

eyael
29. říj 2010

jj medved09, vím, jen jsem si nevzpoměla, co je to za hormon, zagooglila jsem a už jsem chytřejší 😉 Ona se sliznice za 3 dny může pěkně pochlapit, tak ještě nezoufej, třeba to bude dobrý 😕 já vím, je to těžký se motivovat do každého dalšího pokusu, ale kdyby to nevyšlo - však už jsme si počkali dost dlouho, tak nás jeden měsíc nevytrhne, no ne? 😉 😎 však jsi silná ženská, to zvládneš 🙂 😵
Dobrou noc babušky!

fiallinka
autor
30. říj 2010

@medved09 to je škoda... já vlastně taky nevím, jak by to u mne bez těch hormonů vypadalo... ale třeba si tělo tenhle měsíc aspoň od nich odpočine...

čepečku, meleri, teda vidím, že jsem fakt s Jurčou měla štěstí, protože prostě chtěl pít... sice nám to strašně dlouho nešlo a bojovali jsme, ale pak to prostě dal... vidím, že to fakt není samosebou..

Pájo, se čtyřma jsi teda až moc odvážná 🙂, takže ti přeju, ať se chytnou maximálně tak dvě, jo? Ale jinak píšeš do špatné diskuze 🙂, jestli chceš poradit, jak na to psaní, dej vědet.

fiallinka
autor
31. říj 2010

tady nikdo? Ejviska nehlásí příznaky?

tonytony
31. říj 2010

@ejviska Ahoj, promiň, že Tě tady takhle přepadám- ptala jsem se Fialinky na dávky Prednisonu- resp. jaká síla( 5 nebo 20mg), co se berou při IVF a ona mě odkázala na Tebe, že jsi ho teď asi brala a budeš vědět líp než ona teď, tak prosím, prosím o info a od kdy jsi ho začala přesně brát???🙂 Díky moc...
Jinak, moc držím palečky- koukám, že jsi v akci, tak ať jsou //- moc štěstíčka posílám!
@fiallinka Moc zdravím a koukám, že už to máš fakt za pár🙂 Kdy máš púřesně termínek? Možná budeš Ty rodit ajá zavádět🙂 Vychází mi cca ET kolem Vánoc- no, moc radost z toho nemám, bude to o to víc komplikovanější, ale hlavně, že už "něco" bude dít🙂 Díky za zprávičku🙂

tonytony
31. říj 2010

@cepecek Moc gratuluju🙂 Nevím, zda si mě pamatuješ, párkrát jsme tady na sebe narazily- je to krása číst výsledek a tak krásnej! Tak ať jste brzy fit a už si to jen užíváte!

tonytony
31. říj 2010

Jen se zeptám, když už tu jsem, má někdo z Vás při IVF i PGD??? Mám pocit, že jsem snad jediná☹ Díky.

fiallinka
autor
31. říj 2010

@tonytony termín je v profilu 🙂, přejeď myší po mojí ikonce 🙂... ale já teda doufám, že do bude dřív, asi to bude plánovaně... už se nemůžu dočkat, na jednu stranu si sice neumím představit, že by tu mělo mimčo být (dnes jsem koupila plenky a připadaly mi jak pro panenku), ale na druhou to chci mít v pořádku za sebou a to čekání je hrozné.

No a ty vánoce... aspoň embrouše podpoříš cukrovím a vánoční atmosférou, má to něco do sebe 🙂

tonytony
31. říj 2010

@fiallinka Jo, jsem blbá, neumím už ani číst a hledat🙂 Tak díky za nápovědu! Tak držím palečky, máš úravdu, že lépe dřív než přenášet- mám zkušenost a poslední dny byly hrozný!!! Tak ať to máš hlavně v pohodě- mylsím, že si to moc zasloužíš! Budu se moc těšit na zprávičku🙂
Já už se taky nemůžu dočkat, byť se začínám i víc bát... No ty Vánoce jsou blbý s hlídáním malý a tak vůbec v organizaci, ale hlavně, ať už se něco děje!

cepecek
1. lis 2010

Ahoj holky,
hlásím že jsme ok. Jen nic nestáhám co 2-3 hodinky krmím a to i v noci, a krmení je tak na hodinku a pak od 2-5 ráno Tomík nespí. Jinak děti to mají přez den tak,že jeden spí a druhý je vzhůru....... Jsem utahaná ale šťastná. Moc na Cás všechny myslím

ejviska
1. lis 2010

@fiallinka priznaky,jo??? 😀 Dneska 6. den, prosim te, chtela bych videt priznaky 🙂. Akorat teda fakt nema moc chut na milovane kaficko, tak nevim. Dneska uz jsem skoro normalniho vzhledu 😀 , vajecniky neboli, tak snad ten OHSS uz nebude. Ale piju porad ty 4l a jim tu bilkovinu. A bricho me poboliva v podbrisku, jakoby tlaci. Proste se tam neco deje. Ale nevim co 😀 😀 😀 😀 A bojim se, ze treba zacnu nejak krvacet nebo tak neco, tak to chozeni na zachod 😒
Vlastne jsem zapomnela, "kozy jako vozy" 🙂 ,ale to je z progesteronu

@cepecek ty jo, dobry maraton teda mas, ale bude jenom lip 🙂

@tonytony ahoj. Hned po ET od druheho dne mam rano Prednison 5 mg 1 tbl a Anopyrin 100mg 1 tbl. A vecer crinone gel ( to je utrogestan v podstate ) a ten mam uz od 2.dne po OPU. A vsechno se to bere do 12.tt, ale davka Prednisonu a Anopyrinu se upravuje, snizuje.

tonytony
1. lis 2010

@ejviska Moc děkuju🙂 a držím vše, co mám ať to klapne!!!

S tím Crinone, HOLKY, máte pocit, že je fakt lepší než Utrogestan??? Já nemám zkušenosti a nemůžu porovnat☹ Díky.

ejviska
1. lis 2010

@tonytony dekuju 🙂
To crinone je uplne ta sama latka, je to taky progesteron. Mne to pripadalo, ze oni davaji proste vsechno od jedne firmy, kdyz jsem mela Gonal, tak mi dali Ovitrelle a Crinone. Kdo ma Puregon, tak ma Pregnyl a Utrogestan.
Akorat ta aplikace je pohodlna. Ten gel je v tubicce, v aplikatoru. Akorat jsem si rikala, ze u Utrogestanu lehce zmeni davku, zvysi, snizi, kdezto tady tezko.

tonytony
1. lis 2010

@ejviska Díky, já řeším hlavně účinnost, prostě aby to dobře fachčilo a mimi udrželo🙂 Je mi fk, jak se to aplikuje, co to stojí atd. Jen, kdyby byl nějaký velký rozdíl a něco výrazně lepší🙂 Tak se držte, ať brzy čtu o dálnicích🙂

ejviska
1. lis 2010

@tonytony ucinna latka je stejna, utrogestan ma 100mg progesteronu v jedne tablete a Crinone 90mg progestreonu v davce. Takze to je nastejno. Ale nedokazu posoudit jak moc ovlivni progesteron uspesnost IVF, je to pouze jeden z faktoru

tonytony
1. lis 2010

@ejviska To chápu, že jen progesteron to, buhžel, nezachrání... Ale díky za podrobné info🙂

fiallinka
autor
1. lis 2010

@tonytony myslím, že to máš úplně jedno, u nás byl vždycky utrouš... akorát teda po dvou spolknutých tabletách (můžeš i zavádět) jsem měla motáky jak prase, ten crinon je gel do pochvy, tak tam to asi nehrozí, nevím...

@ejviska no kozy jak vozy, ty jsem měla asi jen chvíli po porodu, jinak ne, těžko říct 🙂... ono je to sranda, jak se člověk pozoruje a sleduje příznaky, stejně to z nich nejde poznat 🙂

tonytony
1. lis 2010

@fiallinka Jo, já utroš znám moc dobře- krvácela jsem do 5. měs. v těhu a brala ho právě pro to krvácení ústně a to bylo teda kvalitní narkoza a fet☹ Ale jak říkám, bucu pro miminko dělat cokoli, když zrovna TO bude lepší! Když nekrvácím, tak spodem mi to nedělá nic🙂

fiallinka
autor
1. lis 2010

@tonytony na jednu stranu to nebylo špatné, takový utroušový rauš 🙂, kdybych zároveň neměla u sebe Jurýska, docela si to užívám 🙂

ejviska
1. lis 2010

@fiallinka covece, ja se prave vubec nepozoruju. Nelezim, proste vsechno jak normalne delam a porad nekde litam, takze ani nemam na kraviny cas. Zitra uz jde terez do skoly, ja taky, takze dobry. JAko rozhodne to neni nejdelsich 14 dni v mym zivote... 🙂 Ale ty prsa me spis i desne svedi, tak to teda me trosku rozciluje.

fiallinka
autor
1. lis 2010

@ejviska to bys ale měla, ať tu mám nějakou zábavu 🙂... no a kdy teda testneš? A co ty taky, do školy?

ejviska
1. lis 2010

@fiallinka ja chodim na anglictinu 2x tydne
Ja nevim, kdy testnu, mozna v pondeli, to budu 13.den nebo uvidim, jestli budu vic zvedava 🙂

medved09
1. lis 2010

ahoj, tak jsem dnes byla na UZV - vypadá to nadějně i bez hormonů
folikul je 16 mm, tak ještě ve st UZV a pak snad o víkendu transfer
držte palce!!!!!!! Je to náš poslední KET - pak máme ještě jeden komplet pokus IVF, ale to nyní opravdu ne.

fiallinka
autor
1. lis 2010

@ejviska já jsem se lekla, že to bude nějaká šílená škola... a jak vlastně budete dlouho v UK, neví se nebo navždy třeba...

@medved09 no tak super zprávy, držím palce tvojí sliznici 🙂

ejviska
1. lis 2010

@medved09 tak drzim palce MOC!!!
@fiallinka tak navzdy tu teda nebudu ani omylem 🙂 A jak dlouho to se jeste taky nevi 🙂 Ale mala si tu celkem zvykla teda. Ona si vzdycky uzije, jak jsme doma s deckama a pak uz se tesi zase sem do skoly a tak. Tak uvidime. Kdyby jsme meli mimino, zase to bude o necem jinem....

theresa28
1. lis 2010

Ahoj holky, mám prvního syna po IVF. Teď mu jsou 2 roky a 3 měsíce a přemýšlíme o druhém potomkovi, od porodu jsem nebrala antikoncepci a těhotenství stejně do teď nepřišlo. Z prvního IVF nám zbylo jedno embryo. Prosím jak probíhá zavedení toho embrya? Myslím, že se tomu říká KET, ale nejsem si jistá. Předem moc děkuji za odpověď.

paja1
1. lis 2010

@fiallinka Už jsu holky zase dobře.Nemohla jsem vás najít.Ted jsem vás dala do oblíbenych. 😀 To jsem celá já antitalent od přírody.

paja1
1. lis 2010

@cepecek Vím,že nemáš času,ale chci se zeptat testovala jsi než jsi šla na prvni kontrolu po opu?A měla jsi estrimax?Holky psali prý po něm měsíčky nedostaneme,takže nevíme na čem jsme až do kontroly.Mě dost pobolíva spodek-vaječníky-a má vlastně darované vajíčka.Tak nervy hrajou.Držte se.Je to krása a nás to trochu dopuje. 😀