Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

zuzanka7834
20. kvě 2011

@ejviska dakujem krasne za odpoved. Nakoniec sme sa aj s manzelom predsa len rozhodli pre to pero, budeme pichat gonal, tak dufam, ze nam prinesie stastie 🙂 Kolkokrat ste absolvovali ivf kym sa Vam podarilo prve tehu? Drzim palce, nech sa podari aj druhe 🙂

ejviska
20. kvě 2011

@zuzanka7834 hehe, prvni tehu se nam podarilo hned na prvni prirozeny pokus 😀 , zadne IVF.
A mam za sebou jedno neuspesne IVF vloni v rijnu, po cca 3 letech snazeni. V lete pujdu na 2.pokus.
V cem je zakopany pes nikdo nevi, spermio dobre, partner je stejny jako tehdy 🙂

ejviska
20. kvě 2011

@eyael takze podle statistiky, to po 3,5 letech pravidelneho snazeni, vyjde tento mesic na 100% 😀

medved09
20. kvě 2011

@tonytony paráda!!!!
Držím palce, to musí vyjít! Opatruj se odpočívej!

medved09
20. kvě 2011

Ahoj, dnes jsme byli na UZV, jsem 10+6, mimís má 3,55 cm a už se krásně mrskal. Dr říkala, že je to moc hezké miminko 🙂
Nabrali mi hektolitr krve na screening, velký UZV máme 10.6.
A normálně mi roste břicho! Některé úzké džíny skoro nedopnu a to jím minimálně, páč mi je na blinkání - celodenně.....
Zdravím a přeju pěkný víkend!

ejviska
20. kvě 2011

@medved09 gratulju! Ono asi u toho druhyho tehu to bricho roste rychlejc. 😵

eyael
20. kvě 2011

@ejviska - jj, podle statistiky a pravděpodobnosti by to tak být mělo 😀
jinak já se měla teprve zítra objednávat na UTZ, ale nevydržela jsem a volala v prostředku týdne. Těhu test je pozitivní tak jsem si říkala na co čekat. Dali mi ale stejně termín až na 30.5 ☹ musím holt vydržet. Můžu se utěšovat tím, že už alespoň s určitostí bude vidět srdíčko, v té době to bude už 7tt 😉 tak to budu mít v jednom a nebudu muset chodit několikrát.

veruleg
20. kvě 2011

ahoj holky, jdu vas pozdravit nez zalehnu 🙂 Tak nevolnosti uz jsou uspesne za mnou a ta silena unava snad uz taky ustupuje kdyz vidim ze jsem dnes vydrzela docela dlouho 😵 Brisko zatim neroste....jen obcas navecer a je to dost neprijemne...jsem samy vzduch....do rana to nastesti vyprcha 😨 😨 😨 Pri prvnim jsem to fakt nemela.
V pondeli je kontrola, tak snad bude vse v poradku 😉

@eyael snad uz bude videt, ale ikdyz jeste ne tak neves hlavu. Ja byla az skoro v 8.tt doktor mi tvrdil ze ma vyborny ultrazvuk ale potvrdit se to nedalo...ikdyz tam stejne bylo 😵 To je super jak se to tady rozjelo.

Jeste aby se co nejdriv pridala Ejviska, s Tonytony uz pocitam 😉
ostatnim holkam to samo taky preju...vsem. Dobrou 🤐

tonytony
20. kvě 2011

@eyael Držím palečky na srdíčko🙂 To už uteče, neboj🙂
@medved09 Gratuluju ke krásné kontrole🙂
@veruleg Nezakřiknout, prosím- já potrácivka a nechytlavka nemám ještě zdaleka vůbec vyhráno☹ Ale snažím se!

ejviska
21. kvě 2011

@eyael tak fajn, jeste rict muzovi, bez toho to asi fungovat nebude 😀

@veruleg ty jsi hodna, ze na me myslis 😵 Hele, ty uz budes v pulce, to je sila, jak to leti.
Mala Fiallinka uz ma snad pul roku!

tonytony
21. kvě 2011

@ejviska Přesně u Veruleg a Fialinky vidím, jak ten čas strašně letí! A pro ně moc krásně🙂

tonytony
23. kvě 2011

Ahoj holky, jdu Vs pozdravit, propadám nějak beznaději, žádné příznaky u mě nejsou, hlavně prsa nic a ta mě nikdy neklamou, tak se moc začínám bát☹

veruleg
23. kvě 2011

@tonytony nepropadej panice a nemaluj certa na zed 😠 😠 Kdy budes testovat?

Tak holky, dnesni kontrola probehla v poradku. Mimi odpovida 17tt+2dny. Krevni testy taky OK. Jedine co me muze znepokojovat jsou vysledky protilatek. Jsem A- a protilatky mam hranicni. Takze ve 25tt dostanu injekci a snad se nebudou dal zvysovat. Ejvisko nevis neco vic o tom?

tonytony
23. kvě 2011

@veruleg Já snad ani testovat fakt nebudu a rovnou půjdu na krev, oficiálně mám na krev jít 12.den po ET tj. příští pondělí, 10.den po ET bych měla testovat- to je sobota, ale to asi nedám, Nejraději bych asi šla fakt až na krev, ale kdy nevím, v pátek je asi brzo???

ejviska
23. kvě 2011

@veruleg jako ty myslis Rh-?
@tonytony teda ty nervy ti nezavidim, ale fakt je brzo na priznaky a kazde tehu prece muze byt jine 😉

veruleg
23. kvě 2011

@ejviska jojo Rh - mam uz ted ty protilatky na hranici. Uz jsem si neco precetla a samo ze jsem vyplasena.....jako treba transfuze ditete jeste v deloze apod 😠

tonytony
23. kvě 2011

@ejviska Kéž by jste měly pravdu a bylo brzy, blbý je, jak má člověk už zkušenosti a srovnání, tak o to víc ty nervy a strach má... mně by to po tom všem, co se teď dělo už přišla fakt ta nejhorší rána osudu, takovou šanci s embryjky už nikdy nedostaneme, o tom se nám mohlo jen snít... Blbý je, že člověk pak už fakt neví, co víc pro to udělat, vždy se našel důvod, který se prostě dal nějak vysvětlit zdůvodnit audělat to líp( u 1.IVF jsem nebrala Pednison ani Anopyrin, u 2. už ano, ale zase embryjko nemělo skoro žádnou šanci i dle dr.- jen jsme mu dali šanci, nakonec se i chytilo, ale pustilo- to jsem si dokázala zdůvodnit, že prostě bylo špatné, ale teď, kdy člověk dostane 2 zdravá genetikcy embryjka a bere Prednison, píchá Clexane na ředění a stejně by to nedopadlo, tak co víc pro to udělat? Sliznice byla prý krásná, fakt nevím... Kdyby se nám teď nepodařilo žádné zdravé embryjko, tak zvažujeme ev. dárcovská, ale ted, když víme, že ta zdravá umíme, tak se od toho logicky odkláníme- hl. manžela to přesvědčilo, že ne... Ale kdy je chyba? Ve mně, ale jaká? ach jo, kéž by to dopadlo a já mohla už normálně dýchat...
Holky, tohle je strašný utrpení, já když měla problémy s ěhotněním dřív bez IVF bylo to taky těžký, ale tohle si fakt nikdo, kdo tím neprojde, neumí ani ze setiny představit☹

veruleg
23. kvě 2011

@tonytony ja bych asi testovala v tu sobotu nebo pozdeji.....Ja testovala az dva dny po tom co ms neprijela...a to uz to bylo takove napjate 😉

tonytony
23. kvě 2011

@veruleg mně díky lékům ms nedorazí- o to možná hůř☹

eyael
23. kvě 2011

@tonytony - nevím, jestli tě to uklidní, ale mě VŮBEC NIC NENÍ. Jsem z toho taky dost nervozní, obden si dělám test jestli zas naskočí ty dvě // 😒 Prsa jsem měla napnutá jen před termínem očekávané MS, trochu mě natahoval žaludek asi dvakrát, trochu mě bolelo břicho jako že to vypadalo na MS, ale od té doby nic. Ani prsa, ani špatně od žaludku, prostě nic. Jen mám pleť jako miminko 😨
Jinak u mě by MS taky nedorazila v termínu, vzhledem k Utrogestanu co beru, ale termín kdy by měla dorazit za normálních okolností jsem věděla, tak jsem se toho držela při testování.
Jsem už děsně napnutá na tu kontrolu, tchýňka prorokuje dvojčata, já pocitově nevím proč jednoho kluka, no ona ale bohužel má na tohle nějaký 6tý smysl, trefila se vždycky co pamatuju v okolí nějakou těhuli. Nezbývá než vydržet, ale je to náročný 😅
Jo @veruleg - srdíčko by prý v mém případě mělo být už vidět 24.5. takže si říkám, že toho 30.5. kdy mám jít na kontrolu snad vidět bude s jistotou 😕

tonytony
23. kvě 2011

@eyael holky, díky, jste zlaté, kéž bych se mýlila a prsa mě u tohohle zradila a dobře to dopadlo...Tobě moc držím palečky na srdíčko!

ejviska
23. kvě 2011

@tonytony je uplna blbost, hledat chybu v sobe! Podivej na me, ja mela pekne blastocysty, sliznice OK, proste vsechno OK, prednison i anopyrin a stejne.... to proste neovlivnis... tady uz uraduje jenom priroda.
A urcite by bylo pro tebe dobry, si to v hlave nejak srovnat a uvedomit si, ze pro to delas maximum a vic proste delat nemuzes. ( SPis vsechno co delame je proti prirode a huntujem si zdravi, takze nedelame maximum, ale vic nez maximum.... 😒 )
@veruleg ja o tom nic nevim, ale urcite to nebude zadna hruza, dr. budou vedet co delat. 🙂

tonytony
23. kvě 2011

@ejviska To máš asi velkou pravdu, Ejvi...

ejviska
23. kvě 2011

@tonytony ja se asi IVF nedockam bo me odfoukne vitr 🙂 Tady tak fuci, to jsem v zivote nevidela, nemohla jsem ani otevrit dvere od auta. Brutus!

tonytony
23. kvě 2011

@ejviska Tak třeba foukne víc a přifoukne Ti nějaké miminko i bez IVF🙂 Kéž by to bylo tak jednoduchý, viď? Ale přála bych to tady každé z nás...

ejviska
23. kvě 2011

@tonytony no to me nenapadlo 😀 Ja spis cekam, ze to odfoukne auto 🙂

medved09
23. kvě 2011

@tonytony já bych s tou krví počkala na pondělí. Já jsem šla taky v pátek místo v pondělí, HCG bylo nízké, stejně jsem musela novu v pondělí a ještě jsem se nervovala... Drž se!!!

fiallinka
autor
23. kvě 2011

@eyael já teda měla příznaky až od sedmého týdne, a většina lidí taky až tak, takže neboj 🙂

@tonytony - a mně prsa nebolely vůbec nikdy 🙂, jen tehdy, když byl ket neúspěšný...
ale ty jsi jinak typickým příkladem negativního myšlení, fakt 🙂 - já teda taky nejsem zrovna optimista, ale stejně jsem při ivf uvažovala tak, že prostě i když není žádný problém, tak šance na uchycení je třeba jen poloviční... navíc ty jsi dokázala otěhotnět přirozeně, to já jsem věděla, že nepůjde....

a půlroční Káju mám v albu v supr šatech, kuk 🙂

eyael
23. kvě 2011

@fiallinka - no tos mě "uklidnila" 😀 mě právě u Anet bylo blbě od začátku, tak to takhle bez ničeho neznám 😅

eyael
23. kvě 2011

@fiallinka - btw: družičku jsem viděla, princezna 😉 😵