Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
14. zář 2010

@medved09
To je me lito, drzela jsem palce. Ale nastesti mate mrazacky a zda se, ze i chut a silu do boje 🙂

meleri
14. zář 2010

medved,

nebud moc smutná ono to už vyjde! prostě ta "poprvé" jsou těžké ve všem, i při IUI i při IVF, tak to už podruhé určitě bude ono!! jinak příběh máš podobný jako já u tvého syna...poprvé se nám to taky vůbec nepovedlo a podruhé sme měli tež ICSI.

ejvisko,

jak sem otěhotněla poprvé, tak první před čím mě varoval dr tak byla právě toxo. a listerioza, taky se dělaly krevní testy v 9 týdnu, no a zakázal mi všecko nepasterizované, nemyté ovoce, atd.....ale já se po tom moc nepátrala jen sem to dodržovala, ale jak o tom tak píšete tak jsem si vzpomněla na tu listeriozu...

ejviska
15. zář 2010

@meleri
TAk to jo. HLavne, ze jsi s ni nemela co do cineni. 🙂 Taky ti to utika, uz 14tt!

meleri
15. zář 2010

jo bohudíky....jo děkuju! mě to těhotenství vyloženě nebaví počítám fakt dny at už to uletí aspon do vánoc a pak ještě chvíli a poporodu to už bude super, aspon doufám že to všecko dobře dopadne.
ted mám za sebou ty tripply a nedá mi to si nevzpomenout na fiallinku....

ejviska
15. zář 2010

@meleri
A uz mas vysledky? JA tehotenstvi taky nesnasela, prvni jsem musela lezet, abych nepotratila, pak mi tvrdlo bricho. Navic jsem mela PN, takze doma nuda, chlap v praci, bylo to desny. Uklidnila jsem se az od 35.tt, kupodivu. To uz jsem vedela, ze se to muze narodit a bude to v pohode. 🙂

meleri
15. zář 2010

ejvisko,

to ti nezávidím, já taky ležela od 23 tt v nemocnici kvůli placente praevii..je to děsná nuda. ted jsem ok, ale nemůžu ani do lesa, páč se tam s malýmuž nevyšrkábu..minulou neděli jsme sice byli ale střídali jsme se v nošení i s kamarády a řeknu ti že mě ke konci dost bolel podbřišek tak nevím je to ok? např dneska bych šla ale je to do kopce, prostě je to NUDA. jo 35 tt 😵 kéž by tu už byl.
ne výsledky se hlásí jen doktorovi takže já se to dozvím až 5 10 kdy jdu na další kontrolu, prý že kdyby to nebylo ok tak se do deseti dnů ozvou...

fiallinka
autor
15. zář 2010

to je fakt zajímavé, že všechny chceme další dítě a skoro všechny jsme si to v těhotenství dost "užily" 🙂... já si teď docela užívám kopance 🙂, je to pěkné, oproti těhotenství s dvojčaty mi teď vlastně nic není... ale stejně bych chtěla, abych už u sebe měla zdravé mimčo, protože toho konce se fakt bojím a mám pocit, že asi od toho 35+5, kdy se to minule stalo, už ani strachy neusnu, co vám mám říkat... Ale zase minule to bylo náročné, měsíc taky v nemocnici, přesto to bylo docela hezké, hrozně jsem se těšila... a přestože jsem strach měla, tak ne opravdový jako teď...

Meleri, a ty jsi neuvažovala o žádném tom prvním screeningu, chtěla jsi jít až na triply?

Medvěd, je mi to moc líto... statisticky vzato by ti ale ten KET měl ze 6 mražáčků vyjít, fakt 🙂, budeme do dalšího boje držet všechno, co můžeme...

meleri
15. zář 2010

Fiallinko,

těhotenství s dvojčaty musí být fak záhul. mě stačilo prvních 9 tt než sem potratila to jedno, ted je to fakt pohoda.

já byla na NT screening a vše ok. ty tripply se tu dělají jako běžné vyšetření.

ty už to máš za pár! 🙂 ale já si ještě užiju.....musím končit malý přišel a řve....🙂

ejviska
15. zář 2010

@fiallinka
Co myslis "prvni screening" . Nejaky UZV v tom 9tt ?? Nevim, jak to je, za nas to nebylo..Stejne nevim, jak to se mnou EVENTUELNE 🙂 bude. V cervnu jsem mela 35.
TAdy je to blby, screening nemaji, asi jen na prani, jeste jsem to nezjistila Uzv maji v 10tt a 20tt. Budu si to muset zajistit v CR.

meleri
15. zář 2010

EJvisko,

já měla v devátém týdnu první ultrazvuk ale normální jen na potvrzení, a pak ve 12 tém ten odborný. 🙂

fiallinka
autor
15. zář 2010

@meleri Mel, když jsi byla na NT screeningu a vše ok, tak bych se triplů nijak zvlášť nebála... no já vím, zrovna já bych to říkat neměla, ale prostě s těma dvojčatama to zkreslovalo, co si budeme povídat...

@ejviska no cca v 12. týdnu si můžeš zaplatit (ale někde je to i zadarmo) vyšetření krve + ultrazvuk, říká se tomu NT screening, kde se stanoví pravděpodobnost vývojových vad (něco jako triple test, ale berou jiné hodnoty), vychází s přesností okolo 90%, zatímco ty triply mají tak 65% max, že vady odhalí... info ze Zlína je na www.prediko.cz 🙂...ale samozřejmě když budeš chtít jít na plodovku, tak to snad ani nemá smysl, no uvidíš sama 🙂

ejviska
15. zář 2010

@fiallinka
diky, ja si to budumuset nastudovat, az to bude aktualni. O Prediku ale vim.

meleri
16. zář 2010

fiallinko,

ok, já se přiznám že to beru v pohodě zatím, ale když jsem šla na tu krev tak sem si na tebe vzpomněla co si všechno musela řešit a přemýšlela sem nad tím zda bych to taky zvládla...ale ted jsem zatím v klidu.
já mám spíš hrůzu z toho 20 tt. to mi tenkrát zjistil tu placentu praeviu. Sem říkala manželovi že podruhé už do toho nejdu, jako ležet v nemocnici je to fakt strašné, že nesmíš chodit, prostě až do konce ležet, a vědět že můj syn se někde trápí sám, někde v jeslích, že by mě viděl tak jednou za týden, no nevím jestli by to znamenalo potrat ale rozhodně už by mě tam nikdo nedokopal.

to samé s porodem - nevím jak mám přesvědčit manžela že bych si to chtěla odbýt sama s tím že budu štastná jak blech a když budu vědět že je s malým, že je o něho postaráno....nám ho totiž nemá kdo hlídat. navíc ted je ta moda, že otec musí být u porodu i když kolikrát nechce....:( no ale doufám že mě nakonec poslechne.

ejviska
16. zář 2010

@meleri
TA placenta praevia je uplne nahodna vec. To by bylo sakra nahoda, ze by jsi to mela znova, to ani neni mozne 🙂
A babicka treba nemuze prijet hlidat, jak budes v porodnici?
Ja tak resim ten rijen, musim kvuli IVF byt 14 dni v CR. MAla bude s tatkou tady, kamarad nam ji bude hlidat. Kamarad je super, ona ho zna, s detma to umi. Ale uz ted na dceri vidim, ze z toho ma hruzu, ze bude beze mne 14 dni, vcera kvuli tomu brecela. Ach jo. Je mi ji lito hrozne, ale je to jen 14 dni. Budu z toho mit pekne nervy. :(

meleri
16. zář 2010

ejvisko,

dík, snad to tak opravdu bude. to samé mi říkal i dr. že to bude sice sledovat ale že si nemyslí že by to přišlo znova...ale to víš že mám strach když se začíná blížit ten 20 tt.

babička, myslíš tchýně? 😀 ... ale možná že kdyby přijela moje mamka.....ale i tak, já ho tam nechcu na to hlavní jak leze dítě ven třeba budu řvát nebo co já vím....

to máš super, že má kdo pohlídat, a přecejen už je to asi šikovná holka, která si nechá vše vysvětlit. ale chápu že je to těžké, přeju ti at ti to v česku rychle uteče....a nebo co ji vzít s sebou do česka? přecejen asi budeš pak klidnější...

ejviska
16. zář 2010

@meleri
Ja myslela ceskou babicku, ze by k vam zajela. Hlavne i pak ty prvni dny, prece jenom budes mit prace nad hlavu, ze by se nekdo o maleho postaral. Ono je to i pro to dite psychicky narocne, naraz uz neni stredem vesmiru, neni na nej cas.... ze by te mamka zastoupila. Tcyne nevim.. zalezi jake mate vztahy a hlavne na jejim vztahu k malemu.

Ja bych dceru vzala do CR hned! Ale ona chodi do skoly, strasne by zameskala, to je jediny duvod.

meleri
16. zář 2010

ejvisko,

já nevím jak to bude, mamka je na nemocenské ale pak už by měla být normálně v práci, teda myslím...takže na to spíš budem sami....no po porodu to fakt není problém, bude se mnou manžel....má to domluveno tak že bude v práci do oběda a to je veget a na oběd přijde domů, a pomůže mi. minule to tak bylo a bylo to super...

aha! je fakt že sem to už zapomněla ale 2 týdny jsou pro školáka fakt dost! ale počkej to už má ted v pěti letech takový mazec? chudáček...i když tady je to taky tak...

ejviska
16. zář 2010

@meleri
Oni nastupuji do 1.tridy ve ctyrech letech. Ona bude mit v rijnu sest, takze uz chodi do druhe tridy. My jezdime do CR casto, takze i tak zameskava. Pak na VAnoce chceme jet driv...to je porad neco. A vis co jsem zjistila, to 2-3 lete dite je vetsinou v pohode, ale toto velke, uz ledacos chape, tak je to pro ni mnohem horsi. NAvic ted prisla s tim, ze nechce sourozence, protoze v jakemsi filmu v televizi videla, ze mamka pri porodu umrela 😒 Toz jsem ji to vysvetlovala, ze je to film a dokonce jsem ji i zalhala ( coz opravdu nedelam, vsechno ji radsi reknu, jak to je ), rekla jsem ji, ze to se nestava, ze je to vymyslene, ze pri jejim porodu jsem taky neumrela a jeji teta taky neumrela a tak. Nepotrebuju aby jeji mala hlavicka jeste nad tim premyslela.... ☹ Je to hrozny, jak uz to 5-ti lete dite si zacina uvedomovat okoli, co se deje, jaka jsou ve svete nebezpeci a pak se boji. Ale ja si pamatuju, jak jsem v 7-mi letech se strasne bala, ze nekdo zabije moje rodice, kdyz sli treba do kina nebo nekam vecer ☹

Tak to zvladnete i bez babicek. 🙂 A tchyne co?

meleri
16. zář 2010

ejvisko,

aha tak to je brzo. tady se chodí do školky ale je fakt že v těch čtyřech letech prý už se učí i trochu psát atd...no na škodu to asi nebude ale říkám si jaký sem měla veget když jsem lítala po venku do těch šesti let...ale jestli to bylo dobré nebo špatné to nedokážu říct..
chudáček, má o tebe strach, to je strašně milé, vidíš ted se ti to vrací jak ti dokazuje že tě má ráda, přijde mi že ty batolata že je to hodně jednostranné....ale chápu že tě to spíš trápí..myslím že asi jsi udělala dobře, však stejně je to skoro pravda vždyt v dnešní době už na porod snad nikdo neumírá......spíš ty miminka chudáčci kolikrát....

jo já taky žila dost ve strachu, jednou dokonce nějaký chlap přepadl moji mamku u nás ve vchodě....ale asi to tak je....spíš bych těm dětem přála víc radosti, v dospělém životě se ještě nastresují...

moje tchýně? ta je jak Dr House v ženské podobě, jestli jsi to někdy sledovala.....takže fakt ona dítě..... 😀

medved09
16. zář 2010

ahojky, tak stále čekám, až to dostanu. V úterý jsem vysadila po negat.testu všechny léky, včera mi celé odpo bylo zle - na omdlení, zimnice, křeče v břiše, v noci jsem 2x zvracela. Tak jsem volala do IVF centra a MUDr - že prý to může být od blížící se menstruace - no super. Manžel plaší, že určitě spletli ty testy a jsem těhu, ale to považuji za sci-fi....
Jinak jsem se Dr.ptala, zda jsem neměla brát i Prednison, tak jako při IVF s Dádou (kvůli potlačení imunity) a ona - ať neřeším, co se mělo nebo nemělo a jestli chci, ať ho beru. To mi hlava nebere - tak buď jo, a pak mi ho husa měla dát před KETem, a nebo ne a pak prostě ne. Ale nechám si ho napsat a od zítra ho budu brát. Je mi nějak divně, snad zase neproblindím noc, to bych asi už nekousla. Tak zatím ahoj.

fiallinka
autor
16. zář 2010

@medved09 jejda, ono se říká, že ms po neúspěšném ivf - ketu může být horší, u mne taky byla, ale takový začátek...

medved09
16. zář 2010

@fiallinka no už aby tu ms byla, já fakt sotva lezu. Žaludek jak na vodě a do toho Dáda rarach - teď naštěstí chce, že se spolu budeme koukat na Rákosníčka. Dokonce stěhuje na gauč polštáře. Tak se natáhnem (i když zrovna Rákosníčka znám i pozadu 😀 )
A že jsem tak smělá, Ty jsi otěhotněla taky hned po neúspěchu? Potřebuju nějaké pozitivní zprávy. 😉

fiallinka
autor
16. zář 2010

@medved09 hned po KETU (resp. dva měsíce, protože jsem nechtěla tolik hormonů hned za sebou) jsem šla na ivf a vyšlo to - mražáčci už nám nezbyli... Jani taky vyšel až 3. ket, ale vyšel...

meleri
16. zář 2010

medvěd,
u nás to bylo tak že za jeden rok asi nebo možná rok a půl už si to nepamatuju sem chodila na pět IUI ale ani jedna nevyšla....po tří měsíční pauze pak IVF, to taky nevyšlo..myslela sem že mě už odvezou....pak jsme znova zkusili IVF ICSI a podařilo se! takže určitě i po mnoha neúspěších je pořád naděje! si pamatuju že jsem se dokonce po té IVF nechala ostříhat na ježka, tak sem toužila po něčem co by mě navodilo na jiné myšlenky.. pak sem si založila akvárko a od té doby jsem aspon nadšený akvarista... 😅

ejviska
17. zář 2010

@medved09
TAk jak je? Doufam uz lip!

delfi07
17. zář 2010

Ahojky, chtěla bych vás všechny poprosit o zkušenosti. Máme za sebou po pár všelijakých letech úspěšné ivf+icsi a díky němu krásného malého chlapečka. Teď právě řešíme, co s rodičovskou dovolenou - na 2 nebo na 3 roky. Jak se vám dařilo s KET, jak dlouho trvá příprava a jaká je zhruba úspěšnost? nechtěla bych maličkého o nic ošidit, je to naše slluníčko, ale ještě aspoň jedno mimi bychom rádi měli 😅 a teď vlastně jde o to, kdy se do něj pustit, teď je mmi pětatřicet..

ejviska
17. zář 2010

@delfi07
Ahoj, a v praci to mas domluvene jak?

delfi07
17. zář 2010

ještě jsem písemně nepožádala - ale předběžně na dva roky určitě, i tři by vzali, zatím je záskok plánovaný spíš na delší dobu

medved09
17. zář 2010

@ejviska ahoj, no je to lepší, ode dneška menstruuju, tím pádem zase beru Estrimax a teď i Prednison na potlačení imunity. Dnešek jsme si s malým krásně užili - tatínek do večera přednášel, tak jsme sami s Davídkem zajeli vláčkem do Lysé nad Labem na výstavu koní - paráda 😀
Dáda začíná pěkně nudlit, tak se modlím, abych to nechytla. Zatím pa a díky za podporu. 27.9. jdu na UZV a pokud bude vše OK, koncem září na KET

ejviska
17. zář 2010

@delfi07
Ty penize vyjdou na stejno,ne? Bud na dva roky nebo rozlozene do trech. Zalezi na vas, jak brzo zacnete planovat druhe. I kdyby jsi ve dvou letech prestala brat rodicovskou a nesla do prace, tak na pracak nemusis. Muzes byt "zena v domacnosti", pak za tebe stat plati zdravotni pojisteni do veku 7 let ditete a do veku 4 let i socialni.