Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
26. říj 2010

@cepecek Cepecku, ta nejvetsi gratulace co existuje!!!!!! A parecek, to nema chybu!!!! A strasne jsou velci teda! Super, ze jste doma, tak at se miminkum dari a a ty to zvladni co nejlip!!!!!

ejviska
26. říj 2010

@fiallinka ja mela ovitrelle presne pred tydnem. Ale stve me to bricho, porad ho mam trochu nafoukle. Ale taky tolik piju, je to i z toho.

veruleg
26. říj 2010

@ejviska preju embrouskum krasne hnizdeni 😉 A Ty dobre dolet a setri se 😵

ejviska
26. říj 2010

@veruleg Dekuju. No ani ted nelezim, ale nic hrozne nedelam. Posedavam, polehavam. Ale sbalit jsem se musela teda 🙂

medved09
26. říj 2010

@cepecek ahoj, mooooc gratuluji. Známe se sice kratince, ale palce jsem držela.

beeba
26. říj 2010

@cepecek moc a moc gratuluji k narození miminek a pře vše dobré a rychlou rekonvalescenci. Jo, a jsem ráda, že též můj typ na kluka a holku vyšel 🙂

@ejviska , moc ti držím palce, aby to vyšlo na 1.pokus. MUSÍ 🙂 🙂 🙂

beeba
26. říj 2010

@jani2 a tebe taky zdravím, jsem ráda, že ses ozvala, mockrát jsem si na Tebe vzpomněla, jak se máš, jak zvládáš práci, Janička školku a tak 🙂 A držím taktéž palce do ketího pokusu 🙂

fiallinka
autor
27. říj 2010

@jani2 Ahoj JaŇulko, moc ráda tě "vidím"... a moc přeju, aby se to už konečně podařilo, ať tak nebo tak... já si sice myslím, že i přirozeně to není vyloučené, někdy se zázraky dějí, ale nespoléhala bych na to a radši se snažila prosadit ten Ket co nejdřív... no ale to se ostatně snažíš 🙂

@ejviska to nafouklé břicho máš spíš z počtu vajíček, bylo jich hodně, to nějakou dobu trvá... ten ohss začne, až když se embrouši zakousnou a začnou produkovat hcg, což u blastocyst může být docela brzo, ale fakt doufám, že se ti vyhne... a co, kdy jsi rozhodlá testovat? Už se nemůžu dočkat 🙂

a jinak pozitivní myšlení... já jsem nikdy nemyslela moc pozitivně, resp. vždycky jsem si říkala, že někdy to statisticky vzato přece vyjít musí, ale snažila jsem se ke konkrétnímu pokusu až tak neupínat, protože pád na hubu by byl velký... někdy vidím holčiny, které ani nepřipouštějí neúspěch a pak se jim zboří svět, to mi přijde horší 🙂. Tož ale to ty nejsi.

ejviska
27. říj 2010

@fiallinka tak jsem docestovala. Bylo to narocne hodne, i kdyz nic jsem netahala. Ale i tak... Na to ye ma bzt klidovy rezim, tak ted mam strach, jestli jsem to cele neposrala..Ale ted se citim dobre.
Testovat nevim...ale prej obvodak mi vezme hcg, tak jsem rada. A pak muzu na UZ k polskemu gynekologovi, kdyby bylo potreba.
NAfoukla jsem porad, ale bricho neboli.
U gatu se mi bricho hodilo, jeste jsem ho prifoukla a nemusela jsem kufr cpat do te mrizky na kontrolu velikosti zavazadel.. PAni koukla na bricho a nic nerekla 😀

fiallinka
autor
27. říj 2010

@ejviska tak to je dobře, že jsi "doma" 🙂, a zrovna jsem se tě chtěla zeptat, jestli budeš někde v UK shánět ultrazvuk a odpověděla jsi mi sama 🙂...

beeba
27. říj 2010

@ejviska to je dobře, že jsi dobře dojela domů, opatruj se a netestuj se příliš brzy. I když, když to budou dvojčata, tak 9.den už budou //. 🙂 Hele, já jsem taky vždycky měla ještě tak týden po OPU nafouklé břicho a vlastně i díky braní utrogestanu mi vždy vydrželo opuchlé až do příchodu menses. To bude určitě dobrý 🙂
Holky, já jsem si konečně dnes "vybrala" svůj narozeninový dárek a byla jsem na thajské masáži a nebudu příliš od pravdy, když napíšu, že se cítím o dvacet let mladší... Na příští narozeniny chci rovnou domů a napořád nějakou šikovnou Thajku, neboť jsem přesvědčená, že taková každodenní masáž mi bude neskutečně blahodárně prospívat. Už jsem to doma řekla a manžel byl kupodivu PRO. Jestlipak on nemá náíhodou nějaké postranní úmysly 😎

eyael
27. říj 2010

cepecku, i ode mě, sice pozdní, ale VELIKÁÁÁ GRATULACEEEE! Krásná miminka! Držím pěsti, ať se doma co nejdříve zabydlítě a srovnáte. 😀
ejvisko, tak teď už jen vydržet 😉 😎 prožívám to s tebou, ani nevíš jak! Kdy je termín testování? 11.11? 😉 😅

ejviska
28. říj 2010

@beeba ja byla na thajske masazi dvakrat v thajsku. Jako nebylo to zle, ale ja si na to zase tak nepotrpim 🙂 Ale tam to stalo 100-150kc, toz nezkusto.
HOlky, ze nemusim lezet? Jako tady je takovy bordel!!! Neskutecny, ve skrinich, v kuchyni, vsude. Kuchyn prehazena... jako nehodlam vysavat, zehlit ani umyvat podlahu, ale budu muset nejaky uklid udelat. No zachod a koupelnu bych vam neprala videt 😝

ejviska
28. říj 2010

@eyael jeee, ja nevim termin testovani, ja to ani nepocitala. Ja se ted zabyvam nafouklym brichem a bojim se OHSS, takze az splasknu, tak si spocitam, kdy muzu testovat. 🙂 Ale dekuju!!

beeba
28. říj 2010

@ejviska ,umím si to živě představit. Tedy ten bordel. U nás stačí, aby manžel, de facto jako jedinou domácí činnost přes týden, udělal snídani, tzn. třeba bagetu zapečenou se sýrem, opečenou slaninou, rajčetem a volským okem, a sklidila jsem po něm svinčík asi tak před pěti minutama (a to už chystám samozřejmě oběd). Muže (všechny cca od narození), prostě nezajímají všudypřítomné drobky, voda stékající volně na zem z umytého nádobí, nevyhozená rulička od záchodového papíru, pohozené ponožky, prach, zaflákané zrcadlo v koupeně, uvadající kytky, poházené boty, ztvrdé pečivo, ODPADKY a pod., po provedení jedné činnosti, u nás třeba příprava snídaně, je zcela přesvědčen, že ON přece pomohl dostatečně a že MI to MUSÍ stačit.
Snažím se být klidná, ale stejně mne to občas děsně naštve, protože proč bych já měla neustále umývat WC, linku, třídit ponožky, šůrovat podlahu a tak.
Je to kruté, ale pokud se má embryo či embrya uhnízdit, tak se uhnízdí, takže "uklízecí" pohyby by zase neměly až tak moc vadit. Hlavně se nerozčiluj 😠 To je horší. Stejně si to budeš muset uklidit sama, podle svého, ale nestresuj se, do neděle do zvládneš 🙂

meleri
28. říj 2010

@ejviska moc moc ti držím palce at to vyjde, a hlavně at ti ty 2 týdny co nejrychleji uběhnou!
určitě nemusíš ležet! podle mě je to ještě horší! člověk leží, nic nedělá a furt na to myslí..podle mě psychika tomu taky může uškodit.
já jsem se na šetření vyprdla a dělala vše jak předtím, denodenně jsem malého nosila až do toho 6 tt, pak jsem nosila jen občas protože mě začlo pobolívat břicho. myslím že uškodit embryjku nemůžeš snad nijak....
když jsem u některých pokusů jen ležela tak to bylo fakt horší a nakonec mi to ani nevyšlo...takže na tom to asi moc nezáleží..

meleri
28. říj 2010

beebo,
jo je to těžké s některýma chlapama, ale zas můžem být hrdé že to nejsou kuchyňkové.. 😅

ejviska
28. říj 2010

@beeba no napsalas to presne. Dnes volal z prace a prej "a co uklizis?" Jedine co vidi, je bordel na koberci, to je neprehlednutelne. Ale jinak vsechno ostatni je neviditelne.... zaflakane zrcadlo, stoly potapkane, vsude prach, no a ty koupelny... NAstetsi on vi, ze samospadem nase domacnost nefunguje a rikal, ze uz se tesil, az to tu bude mit nejaky rad.
@meleri diky! je jasny, ze vylezet to nejde. Mne se vcera blbe cestovalo, protoze to brciho me tlacilo, tak to bylo nepohodlne, pak mi bylo i fakt blbe, jakoby zaludek na vode, jak jsem jela busem. Ale rozdychala jsem to, uz je to dobry.

fiallinka
autor
28. říj 2010

@ejviska no tož asi musíš zvolit kompromis mezi duševní a fyzickou pohodou 🙂, asi to nechat pár dní uklizené jen "povrchově", aby tě z toho nekleplo 🙂, a potom to napravit...

ejviska
28. říj 2010

@fiallinka uz jsem to jakz takz dala do kupy, nic narocneho. 🙂

cepecek
28. říj 2010

Ahoj holky,
mám chvilku čas, tak píšu průběh porodu. A musím říct, že byl o hodně horší než ten první a jsem ráda, že už na sál nemusím.
Ve středu ráno mě připravovali asistentky k cisaři - hodinu se točil monitor miminek - ležela jsem na lehátku, co se vozí pacienti na operace a na zádech, takže mě bylo dost špatně a nakonec, když mi píchli nějakou injekci, tak jsem omdlela. To jsem je jen zkoušela, zda jsou všichni ve střehu. Píchnutí epi proběhlo hladce a pak se začalo. Jenže miminka byla zaklíněná, tak je nemohli dostata ven , dva porodníci mačkali břicho a třetí tahal děti - a do toho jsem masivně krvácela. Prvního vytáhli Tomáška, ale nechtělo se mu dýchat skóre 5,7,7. Byl hnedka převezen na JIP s tím, že na mě bude čekat na pooperačním pokoji. Druhá šla Aninka skóre 9,9,9 takže Ok, ale také ona jela na JIP a to nám už nic neřekli - takže strach co s ní je. Potom dr. zjistili, že mám velké srůsty po předchozím císaři, takže to nějak čistili či co a stále nemohli zastavit krvácení no děs běs. Nakonec po 2 hodinách jsem se dostala na pooperačni pokoj, ale tam miminka nebyla jak nám všichni tvrdili, a ženská sestra nám řekla, že nám nemůže nic říct, že za náma přijde primář z dětské JIp. No krve by se do mě nedořezel , jak já se o ně bála a do toho mi chodili píchat nějaké sračky - prý proti bolesti, ale já jsem byla jak sjetá - nemohla jsem mluvit a jen se mi zavírala oka. Ještě že tam byl TOmáš se mnou. Po hodině, když se nic nědělo, šel Tom na JIP, ale dlouho nešel a já bulela a bulela - takže další injekce ..... No a pak se vrátil a říkal, že Tomáškovi, se nechce dýchat, je na kyslíku a Anička má nízký cukr a že se uvidí večer.
To už mě převezli na pokoj a já s Tomem čekala a čekala co miminka. No navečer mi přišla dr. z Jipky říct, že když se posadím, tak miminka uvidím, že mě tam manža může dovést, tak jsem se snažila no a nakonec, když už jsem vstala i s postele ( neskutečná bolest), tak nám miminka přivezli - to byla úleva a říkali že už jsou ok. ale u mě večer zjistili, že mám asi pohmožděný močák - šla z něho krev s cucky a to že není dobře , tak se zase čekalo co se mnou. No za dva dny se to srovnalo. A pak jsem dostala zánět průdušek a antibiotika. Ale už jse vše za náma a já jsem s malýma doma. Je to náročné ale jsem šťasná že mám své 3děti zdravé ....

beeba
28. říj 2010

@cepecek ahoj, tak to teda bylo maso. Když jsem četla, co jsi napsala, tak by se ve mně krve nedořezal. Hlavní je, že jsou miminka v pořádku. Nervy si musela mít hrozné. Ani si to neumím představit, teda, umím... Miminka jsou nádherná. Musíte být obrovsky hrdí. Máte nádherné děti a z počátečních problémů se určitě rychle všichni zotavíte. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
28. říj 2010

@cepecek teda Beeba už to napsala - zní to opravdu drsně, v tomhle případě by snad bylo lepší nebýt u toho vzhůru, uff... a co kojení, rozjelo se po tomhle zážitku? No děti jsou nádherné a je dobře, že jsou ok, ale byla bych taky mrtvá strachy.

ejviska
29. říj 2010

@cepecek no chudinko, to sis teda pekne prozila, brr. Hlavne ze je to za vama. Ale miminka jsou nadherna a velka!

JA vim, ze gynekologove neradi delaji cisarsky rez. Laici ( jako nemyslim tebe!!!! ) si mysli, ze to je sup sup, mimino ven a je to hotovo. Ale vim, ze nam rikali, ze riznout do te delohy, ktera je zvetsena a prokrvena, ze to neni sranda. A muze se klidne rozjet milion komplikaci s krvacenim.
TAk jsem rada, ze je to za vam!!! 🙂

meleri
29. říj 2010

@cepecek já tě mám na vrcholu seznamu nejstatečnějších ženských..co si pamataju tak máš peklo s tchýní pod vlastní střechou, do toho už máš malou holčičku, ted těžký porod a k tomu najednou starost o tři děti...prostě já bych se už sesypala a někde se klepala v koutečku....jsi fakt skvělá.

cepecek
29. říj 2010

Holky díky za podporu - prostě to musím zvládnou nic jiného nám nezbude. Jinak laktace se rozjela, ale malý přišli z JIP s příkrmem, nesměli nic schodit, tak së nepřisáli, takže odstříkávám a jednou dostanou moje a pak umělí ve flašce.....

meleri
29. říj 2010

@cepecek tak ti přeju at jsou brzo silní a pijou přímo! my jsme to taky zažili, ale malého krmili sondou protože ani flašku nezvládl.
a co tvoje dcerka, jak to zvládá? asi se jí stýská po mamce?

paja1
29. říj 2010

@ejviska To myslíme a už jsem měla strach ,že se transfér nekonal.Jsem moc ráda a myslím to upřímně.Já nevím jestli jsi se dočetla mám z těch 10 taky bez mražáčku.Mám dané 2x blastocysta -jedničkové, ale též bylo menší a větší.pak mám 1xmorula to je prý dvojkové a to čtvrté je prý trojkové kakoby o den zpožděné tak mi to vysvětlili.Na mou vlastní žádost mi dali 4embryjka.Ale,jen ty 2 byli blasto...........Já jsem mívala dané vždy 3-4 a nic.Tak děj se vůle boží.At se daří.A testovat budeš?Když tak písni at vím,já rozmýšlím.Vlasně jsem byla den po tobě.A kdy jdeš na K.O.?Já 9.9..2010 hned ráno.měj se.

paja1
29. říj 2010

@cepecek Moc Ti držím palce,ale tak jak píšou holky jsi silná ženská.Opravdu jsi zažila tak ted už jen vše nej.

ejviska
29. říj 2010

@paja1 ty mas 4 embryjka? Ja vubec nevim, ty pises jednou tam,jednou tam. 🙂 Proc nejdes do ty diskuze "1.IVF na podzim"? Je zamcena, ale kdo byl v tabulce, tak tam muze. TAkze tam muzes. Ja nevim, kdy budu testovat, ani jsem to nepocitala, kdy to vychazi. JA uz jsem v UK, takze potom se nejak objednam na hcg k obvodakovi a kdyz bude, tak vyhledove na UZ.