Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
12. lis 2010

@cepecek a zkousis jim delat masaze slznych cest? Ono to muze pomoct, ze se ty slzne kanalky zpruchodni. Neni to nic sloziteho, pri vnitrnim koutku oka, jakoby na tom nosiku z boku, se to zmackne a drzi, az ta kuzicka v okoli zbela a pak pusti. Treba 5x denne.
A ten proplach slznych cest...sice miminko rve, asi to neni prijemne, ale pak se jim hodne ulevi a mimco na to zapomene. Ale rodice teda u toho nebyvali. 😉
No nemas to lehke teda, ja taky porad brecela v sestinedeli, to bylo hrozny.

fiallinka
autor
12. lis 2010

@cepecek drž se, jak říkám, je vůbec obdivuhodné, že všechny děti jsou v pohodě a ty žiješ 🙂... a breč, to je normální... a piš, my tě chápeme!

tonytony
12. lis 2010

Ahoj holky... tak nejen že víno nepomohlo- MS stále nikde, jen špiním vesele dál, ale já se dnes totálně sesypala... Byla jsem domluvená s tou dr. z Prahy, že hned, jak jí dorazí ty výsledky z Brna, že mi je okamžitě pošle i s tou žádankou na hematologii, kam jsem se objednala na čt( ve st je státní svátek), aby se to prostě stihlo... Podotýkám, že jsem byla samoplátce a vyšetření si zaplatila sama(1500) plus 35kč po mně chtěli za to, že mi to pošlou... Tak jsem si dnes říkala, jestli mám prudit a volat jí ještě jednou, jestli to teda v pořádku z laboratoře dorazilo( tam odtud to měli posílat už v pondělí) a zda mi to už teda poslala a můžu to čekat nejpozději v to úterý- tak jsem tam volala asi 5x během dne- pořád, že tam má pac., pak, že odešla, nevím co všechno, provolala jsem teda dost a pak když jsem se dovolala tak ona na mě nejdřív, že to ještě nepřišlo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tj. že mi to nebude moci dnes ještě asi poslat, tak já ji znova zopakovala, že to potřebuju nutně do čt a st je státní svátek aže to teda přijít nestihne a že jsem měla mít výsledky už před 3 týdny... Tak mi začala blekotat, že ten výsledek nějak sežene ještě dneska??? A že by mi ho odfaxovala- no, jenže já potřebuju i tu žádanku- což se těžko nafaxuje a navíc fakt nehodlám riskovat, že mi to na té hematologii jen odfaxované neuznají apojedu tam zbytečně teď těsně před IVF... takže jsem se jí do tel. už fakt z toho všeho sesypala a ukončila to, fakt jsem tady bulela jak želva, s tou MS dohromady mi t vše už přišlo tak zbytečný... Manžel, když viděl, co se děje, tak jí nakonec volal sám, jestli teda ty výsledky má nebo ne, že jsem se mu tady složila, že je to pro nás fakt důležitý a že pokud to má, že si pro to zajede ještě teď byt to je 160km, ale že ať mu to řekne, aby nejel aspoň zbytečkně, když už si tam zbytečně několik týdnů stokrát já volám a nic z toho... Takže prostě paráda- manžel jel do Prahy pro vyšetření a žádanku, abyhc teda vůbec mohla jít příští týden na tu hematologii, to ještě možná budu muset jet do Catu nebo já nevím, co s tou MS☹ já už toho mám fakt všeho po krk, do toho mi volá máma, že přijede, vůbec na ni nemám náladu, jsem uřvaná- ona nic o IVF netuší, nemůžu mít nic normálně, ani tu blbou MS ne, fakt nevím, co dřív teď řešit, abych se vůbec k tomu iVf dopracovala☹ Proč je to, holky tak složitý a těžký a ještě nejistý výsledek☹ Nejvíc mě sere, jak ta dr. mi lže- nejdřív řekne, že to nemá a pak to najednou má!!!???

tonytony
13. lis 2010

Holky, nemáte zkušenosti s cystou? Já nikdy cystu neměla, ale včera jsem hledala na netu, co by to mohlo býát s tím mým silnějším špinením místo ms a dost se tam psalo o cystě??? Mám strach, že nebudu moci na to IVF, že je to zase ztracený☹
Fakt nevím, co se to deje, už 9.den jen silně hnědě s kousky špiním a není klasická červená- cyklus je s Proverou- nevím, jak ta to moc může ev. ovlivnit, ale je to prostě divný??? Nenapadá vás ještě něco- ta cysta, nevíte? Do Caru asi azvolám,a le až v po, dnes je to stejně na nic☹

medved09
13. lis 2010

@eyael jéé, tak když se zadaří, budeme stejně těhu - my máme na leden stimulaci, odběr a když to tak počítám, tak + - na přelomu ledna a února transfer.
Jdem do našeho posledního IVF.

ejviska
13. lis 2010

@tonytony ja ti nevim. Kdyz uz cekas tak dlouho, nebylo by treba lepsi to nechat po VAnocich? Bude klid, budes mit vysledky....ms samozrejme psychika ovlivnuje poradne, takze cert vi, co se s tim deje.
Ale ty ted ty vysledky teda mas, ze jo? MAnzel je privezl?
A nemuzes mamce rict, ze jsi nemocna? Anebo ji rict o IVF?

tonytony
13. lis 2010

Holčinky, moc děkuji, ale hurá, hurá, hurá!!! MS je tady!!! Já už teda včera měla chvíli pocit, že byl záblesk červené, ale nebyla jsem si jistá, takže mám radost, jakou jsem z MS ještě nikdy neměla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😝 😀 A můžeme jít do toho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tonytony
13. lis 2010

Jdu si uvařit kotel Kontryhele, napočítat nsi, které dny co ajak a jedemé!!!!!!!!!!!!!To má manel dnes narozeniny🙂 Tak tady aspoň nebudu bulet jako včera🙂

tonytony
13. lis 2010

Jinak to vypadá, že teda nakonec vše bude až těsně po Vánocích, což jsem na jednu stranu fakt ráda- snad jen ten týden po vánocích budou v Caru- to je teď už asi největší riziko... OPU přibližně po Vánocích a ET začátkem roku- jasně že se to ještě může všelijak změnit, ale přibližně to tak vypadá🙂

mimi1111
13. lis 2010

ahojte mam tiez jedno dieta a druhe sa nam nedari raz sa zadarilo aj o to sme prisli ☹

ejviska
13. lis 2010

@tonytony no vidis 🙂

tonytony
13. lis 2010

@ejviska Jo, jo, díky, já Ti v tom nervování ani neodepsala na soukromou zprávičku, tak se snad nezlobíš a chápeš🙂 Napravím🙂 No, jen teď fakt mám obavy, že to tím, jak to vychází dost krkolomně, dr. nakonec o měsíc posune☹ Nechce se mi do toho- i proto, že si myslím, že v té době po Novém roce bude v Carech narváno a tím, že dojíždíme, tak to nebude nic moc na organizaci, ale to vem čert, hlavně by to byl další zbytečný měsíc navíc a když jsem teď viděla, jak málo stačí a mlže se vše pos...( cysta, nepřijde MS apod.), tak fakt nechci☹

eyael
14. lis 2010

@medved09 - super, alespoň v tom nebudu sama 😉 budeš moje spolubojovnice 😵 Jak to tak vidím časově, budu do CARu volat někdy kolem 8.1. to bych měla být 1DC a uvidíme, co všechno bude třeba, jestli nějaká léková stimulka, nebo to bude nativ. Nejvíc se děsím toho, že mražáčci nepřežijí KET a žádný nám nezbyde. 😒
@tonytony - musíme být mistry v trpělivosti, kam se hrabou nějací mniši nebo jogíni 😉 No uvidíš sama, ale taky si myslím jako ejviska, že by bylo lepší to nechat v klidu po Vánocích.

medved09
14. lis 2010

@eyael já budu klasické IVF - se stimulací a OPU. Nyní jsme absolvovali 3KETy za 3 měsíce - z 12 embryí nic. ☹
Tak snad ten leden, 1.DC bych měla být kolem 15.1., tak uvidíme....

ejviska
14. lis 2010

@medved09 ty Kety se pojistovnu nezadaji, ze ne?

tonytony
14. lis 2010

@medved09 Tak pokud nám to na Vánoce odpískají, tak se hládím taky k lednovým pokušitelkám- MS cca bude taky kolem půlky ledna🙂 Ale raději bych v té době už hlásila // po vánočních OPU a ET🙂

fiallinka
autor
14. lis 2010

@ejviska myslím, že ne, tam si to v podstatě platíš sama

medved09
14. lis 2010

@ejviska ne, v UPMD Podolí jsme za každý platili 5000 - je to v rámci toho cyklu, ze kterého pocházejí. Nás nyní čeká poslední IVF "na pojišťovnu" - čili hradíme "jen" Puregon, ICSI, PK a event.mražení.

eyael
15. lis 2010

@medved09 - to jsi měla všechny KETy nativ, bez jakékoli další podpory? Chápu, jestli ten první zkusili jen tak, ale když se nezadařilo, čekala bych nějakou hormonální podporu. Trochu se toho bojím, že se na to v CARu vykašlou, aby vytřískali prachy za KETy a pak ještě za případné další IVF. Protože je mi jasný, že bych to po čase chtěla zkoušet zas, i když teď říkám, že ze zdravotního hlediska bych se stimulky na IVF dost obávala. Ale určo by mi to nedalo 😅

fiallinka
autor
17. lis 2010

tady je dlouho nějaký klid, nic nového se neděje? A Jani, co ty s KETem?

Já jdu zítra na kontrolu, držte palce... mám poslední šanci změnit ten termín, ale asi to ńechám na těch 37+3, mám strach, že to bude moc brzo, ale i strach, že se později něco podělá, a ten druhý strach převládá...

cepecek
18. lis 2010

@fiallinka -mo¨c na tebe myslím a neboj já teď rodila 37+2 a děti jsou ok. Určitě to dobře dopadne a těším se na fotky slečny

veruleg
18. lis 2010

@fiallinka Neboj 37+3 je temer finisch, tak myslim ze to bude vpohode 😉 Jen si vzpomen jak se nasi kluci museli narodit mnohem driv a nejde to na nich poznat 😵 Jak uz jsem psala, tak ja bych byla pro radsi driv nez pozdeji...pozde 😕 Ono uz je to pristi tyden, ty jo 😲 Mas uz sbalenou tasku do porodnice? Kdy nastupujes?

fiallinka
autor
18. lis 2010

no já jdu dnes na kontrolu a to se asi definitivně rozhodne, pokud to zůstane při starém, tak příští čtvrtek nástup... ale ještě to s ním asi fakt jednou proberu...

tašku nemám sbalenou, balím příští středu 🙂, kdyby bylo něco dřív, tak ty věci do porodky nakoupené a zbytek sbalím za pár minut nebo donese manžel... fakt se necítím nijak na porod, včera jsme zvládli projít ZOO a nic, tož nevím nevím, žádné poslíčky apod., nic se neděje...

@cepecek no, já mám trošku strach s tím kojením, Juráš se nakonec chytl hezky, ale někdy to dost ovlivŇuje to narození.... uff... to je rozhodování...

vojtaxx
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veruleg
18. lis 2010

@fiallinka Leni ja se taky bala, jak se Vikousek prisaje, ale nakonec se to poddalo a do ted jeste kojim 😝 Ono vime ze to jde i po tom cisari, jen to chce trpelivost. Ta moje kamoska jak rodila v tom 25tt kvuli preklamsii tak tu pak odstavili hormonalne, ale po par dnech se ji po kapkach podarilo "rozkojit" a odsavala a holky se poprve prisaly asi az po dvou mesicich a nejaky mesic jim to vydrzelo. Tak neboj, to zvladnes. dej pak vedet co kontrola jak dopadla 😉

cepecek
18. lis 2010

@fiallinka - hele neboj - me v nemocnici říkala jedna stará sestra, že miminka ze chytnou i když jsou hodně malinká a jsou v inkubátoru a dobu je krmí z lahve - dělala několik let na JIP. A musím říct, že má pravdu mým bobískům nedělá problém jedno usi vzít z prsu a podruhé z lahve. Neboj bude silná a krásně se chytne 🙂 vždyť je to bojovnice od početí 🙂

paja1
18. lis 2010

@fiallinka Hlavně se neboj,já už jse ti to psala měla jsem kačku taky 37+2.A je vše o.k. i ve škole říkám si pokom je tak chytrá? 😀 Oni doktoři ví co dělat.Nestresuj se-už ti bude jen báječně.

fiallinka
autor
18. lis 2010

Tak jo, holky, kontrola ok a ten příští pátek platí, doktor mne uklidnil 🙂...

paja1
18. lis 2010

@fiallinka O už se těšíme,to je to co tu potřebujeme všechny slyšet to pozitivum.Tak tomu říkám dobrá zprávička. 🙂

jani2
18. lis 2010

@fiallinka - čítam, že od doktora si prišla ukľudnená a tak to má byť 🙂 🙂 🙂 . Strašne rýchlo to utieklo, si pamätám ako sme minulú zimu nariekali že nám nevyšiel KET...a čo sa medzitým udialo! 😒 Teraz ťa však čakajú krásne Vianoce a dúfam, že aj ja už budem vedieť nejakú pozitívnu správičku.
...dnes som bola na UTZ, sliznica je pekná, takže KET bude v utorok. Rozprávala som sa s embryologičkou o KET, vravela, že je rovnako úspešný ako ET, ale tie potraty sú tam predsa len častejšie 😢 ..nuž treba veriť, že sa tentokrát zadarí. Dali sme si rozmraziť dve embryjka, jedno jednotkovej a jedno dvojkovej kvality... ALE chceme vkladať len jedno - to lepšie. Je to asi divné zmýšľanie a možno od nás rodičov aj kruté 😔 , však čo by väčšina dievčat dala za pekné embryjka, ale ten strach z dvojičiek je proste veľký...možno si to asi aj rozmyslím a zavolám, nech rozmrazujú len jedno, bude mi fakt ľúto nechať embryjko len tak.....ach jaj!