Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
8. led 2011

@eyael ja to asi blbe napsala.....moje dcera mi rikala, at se podivam, jak maji svagrova maleho chlapecka a ze uz budou mit druhe. Svagrova je v tom nevinne 🙂 ta nam fandi. NAvic maji prvni po IVF, toto se jim povedlo samo necekane.
@paja1 ty jo, ty jsi fakt dobra!!!! Dalsi kolo... moc drzim palce. Ta darkyne je stejna??? Ja neplanuju vubec nic 😎 Jo, planuju letni dovolenou 😀 IVF taky v lete, to plati, ale nejak na to nemyslim

eyael
9. led 2011

@ejviska - tak to jo 😉 no, možná by se dcerka měla pomalu smiřovat s tím, že taky může nastat situace, že bude jedináček 😕 Ono stejně, když už jí je 6 a měli byste teď mimčo, tak budou jak dva jedináčči 😉 Aby pak nebyla zklamaná, až se mimísek povede, že to není parťák, ale řvoucí, kakající a spící mimino 😅

ejviska
10. led 2011

@eyael tak ona je v tomto hodne rozumna na svuj vek. A taky vi, ze mozna bude sama, uz jsme o tom mluvili. Mne na vekovem rozdilu nezalezi, kdyz jsou o dva roky, tak se spolu stejne nehraji ( aspon zpocatku ), kdyz jsou o 4, tak se rvou, takze je to uplne jedno. 🙂 Ona se spis tesi, ze by mohla pomahat s miminem. 🙂 Moc dobre z okoli vi, co je mimino"zac" 😉
Btw myslenku, ze bude sama si vuuubec nepripoustim!!!!!!! 😉

eyael
10. led 2011

@ejviska - 😉 to je dobře, léto to jistí 😉 dovolená, klídek, moře, koktejly 😉 a mimčo 😅

mataaa
10. led 2011

ahojte, mame 1/2rocneho syna po IVF v CRM Zlin a pomaly, vzhladom aj na nas vek, zaciname uvazovat o dalsom babatku. mozno niekedy v lete. chcela by som sa spytat po akom case ste podstupili IVF, aby ste otehotneli s druhym babom.

tonytony
10. led 2011

Ahoj holky, tak jsem už z Caru zpět na horách, ale s ne dobrýma zprávama☹ Jsem z toho špatná...
V neděli, jelikož se nic nedělo- S ani špinění nikde, tak jsem volala do Caru, abych věděla, kdy á teda přijet, když MS nedorazí a prý hned v pondělí ráno, takže jsem hned jela... No a brali mi krev, dělali UZ a už na UZ, že je dost nízká sliznice, tak kdo ví, jestli prý MS vůbec bude☹ No, že si mám zavolat odpoledne, co ukazuje krev- no, ale že snad budeme moci začít stimulovat... Jenže krev dopadla taky nějak blbě☹ Takže znova musím do Caru ještě z hor, což už teda domítám busem to je na 2 dny, takže z hor pojedeme kvůli tomu dřív a popravdě, jela bych nejraději hned, už teď je mám zkažený a strašně se bojím, že to zase neklapne, že je to prostě vše špatně☹ Kdyby nebylo těch blbých Vánoc a neposunulo se to, mohlo být už třeba vše jinak a já už teď testovala☹ Hlavně nechápu, že mám špatnou slizinci- piju kontryhel, jak o závod, grepy, kokos, vše, co doporučují i to chilli a výsledek špatný- když jsem nebrala nic, bylo to dle všeho tenkrát ok☹ Mám strach, že už nevím, čím tu sliznici zlepšit, aby se mimi chytilo a že to je problém hned na začátku, tudíž to nemůže dopadnout☹ Ach jo... Manžel je skoro naštvaný, že nám to ještě zkomplikovalo hory- já zase na sebe, že jsem vůbec jela☹ Prostě nevidím to moc dobře u nás opět☹
Jediné, co mě napadá, jestli mi to nemohl rozhodit ten Prednison, co jsem si teď sama nasadila před pár dny??? Nemáte zkušenosti, kdo jste ho braly v rámci IVF třeba???

fiallinka
autor
10. led 2011

@mataaa ahoj, já jsem o tom vážně začala uvažovat po roce od porodu, do té doby to nešlo kvůli císařskému řezu a hlavně bylo potřeba utnout kojení, protože hormony by se dostaly do mléka a taky by mohla přetrvávat zvýšená hladina prolaktinu a ta nemusí být pro otěhotnění dobrá... no dokojila jsem, když měl Jurča rok a 3 měsíce a šli jsme na ket, ten se nepovedl, dala jsem si pauzu 2 cykly a ivf se už povedlo... tož tak 🙂

@tonytony ojoojj... tož prednison nevím, myslím, že v car ho nasazovali až po transferu... ale jinak ta sliznice může být určitě pokaždé jiná, takže stejně z jednoho ultrazvuku závěr nevyvodíš...

fiallinka
autor
10. led 2011

@ejviska já myslím, že to máš dobře "vymyšlené", malá se bude starat o maličkou 🙂 a ty budeš pít kafčo...schvaluju plán...

tonytony
10. led 2011

@fiallinka No, právě, jak kde- někde ho dávají už se začátkem protokolu, někde až od stimulace, někde od OPU, někde až po ET☹ Takže já nasadila už hned☹ Nevím, zda je to tím, třeba ne, ale už fakt řeším všechno a bojím se, že to zase kiksne na něčem dalším☹ Od srpna jen čekám☹

ejviska
10. led 2011

@fiallinka to jsi napsala moc pekne, ze "vymyslene" 😀 Tak hlavne aby to vyslo. 😵
@tonytony ty jo, takze oni vlastne merili sliznici pred ms, ktera by mela byt vysoka, ze jo? Ty to mas nejake slozite.
Ja to mam zase tak, ze kdyz pred ms nekolik dni spinim, tak si myslim, ze to je uz zacatek ms, ale vlastne pokazde mi dr. rekla, ze sliznice je desne vysoka, ze to je teprve konec predchoziho cyklu.
Tak pokud by nemely byt idealni podminky, tak radsi pockate, ne?
Ja ti rozumim, ze porad na neco cekas, porad se to oddaluje, ale ja jsem zastancem toho, ze se nic nema lamat pres koleno. Radsi aby jsi byla v psychicke pohode. A nepremyslej "co by, kdyby"....zbytecne se s tim budes trapit. Taky uz jsi mohla mit po testu a mohl byt negativni...tak je vsechno pred tebou.

ejviska
10. led 2011

@tonytony a rekla jsi jim, ze mas ten Prednison? Ja uz nevim, odkdy jsem ho mela, asi az po ET. Nebo nejdriv po OPU, ale myslim az po ET, zaroven s Anopyrinem.

evatk
10. led 2011

@tonytony já jsem u druhého ivf brala prednison už od začátku stimulace

paja1
10. led 2011

@tonytony Já začnu prednison brát asi při K.O. ted 17.1. a na transfér jdu asi 25.1. na ty darované.Ale vždycky mi hi dávají něco před transférem.Akle není na sliznici.Já mívám sliznici vysokou a taky mi to nejde.Mívám na sliznici estrofem a po něm je dost vysoká.ale sama si nic neber.A klídek udělejte si pěkné hory-užíj si to a dopřej to i manželovi a třeba v tom klidu ti ta sliznice pěkně vykoukne.At je manža v pohodě a pak se s ním líp domluvíš.Vím co říkám-musíš taktikovat.Drž se.

ami33
10. led 2011

já začínám první stimulaci a beru prednison taky od samýho začátku

tonytony
10. led 2011

@ejviska No, jo, to já právě taky tak vždy mívám- dlouhé špinění před MS, silnou MS s kusy bujné sliznice, ale zrovna tenhle cyklus je vše jinak☹ To mě právě děsně štve☹

tonytony
10. led 2011

@ami33 A brala jsi ho ještě před tím než dorazila ta MS v tom IVF cyklu? Jestli mi rozumíš, jak to myslím? Já mám třeba dlouhý protokol a začínám s léky už předchozí cyklus než ten, co je v něm po MS OPU a ET,..

ami33
10. led 2011

@tonytony jo ještě před MS...zrovna dneska by měla dojít a nikde, jinak mám protokol krátký s antagonisty

ejviska
10. led 2011

@paja1 no na chlapy se trochu taktiky vyplati 🙂
@tonytony jako prednison je desny svinstvo, potlacuje to vlastne reakci tela proti vajicku, ale tech nezadoucich ucinku. I kdyz ono se to tady nejak extra dlouho nebere.

tonytony
10. led 2011

@ejviska Já právě nevím, jak moc je v tomhle "předcyklu" ta sliznice důležitá☹ Já teď hlavně potřebuju dostat MS a aby ty hormony v krvi byly na takové hladině, aby se vůbec mohlo v tom cyklu, co bude stimulovat, v něm teprve bude ev. OPU a ET, jenže nevím, co se děje a proč a hlavně, jestli to není blbý i pro ten následující cyklus a co víc udělat pro to,a by sliznice byla ok☹ Vždyť byla normální každý měsíc a zrovna teď je nízká, toho kontryhele, co vypiju v 1. půlce cyklu i to další, co se snažím pro to dělat, měla by být lepší a i se mi zdálo, že to ty měsíce před tím fakt dobře fungovalo- MS byla taková fakt hutná s kusy sliznice... Úplně jiná než ty MS dřív a teď zrovna prd☹

tonytony
10. led 2011

@ami33 Tak já fakt nevím, je to fakt na palici☹

tonytony
10. led 2011

Hlavně jsem se vykolejila z toho, že v Caru mě uklidňovala, že to je ok, že nevadí ani kdyby MS nebyla, že jen dle krve určíme den, kdy začneme stimulovat a bude to ok a pak po tel. dle krve to odvolala, že výsledky nejsou ještě, jak by měly být a že ještě jednou musím dojet- takže v pátek znova☹ Jenže jsem z toho fakt vystreslá fest, co a proč se to děje a co s tím teda☹

paja1
10. led 2011

@tonytony Skus ae poptat na ten estrofen,on opravdu dodt dobrý.

ami33
10. led 2011

@tonytony co nevíš...prostě ber všechno jak ti řekli doktoři a hlavně se nenervuj, to chce klídek, mě to taky nejde zrovna podle plánu...MS dneska nikde, co naděláš, to chce hlavně klid, protože stresy ti nepřidají

tonytony
10. led 2011

@paja1 A to ho dávají i před OPU?

paja1
10. led 2011

@tonytony Já už si ty všechny mé pokusy nepamatuji.Ale měla jsem minule darované a čerstvé a dali mi ho,a potom u mražáčků také.Jinak si to před tím nepamatuji procházím tím s pauzama už 14 let.Ale zaptej se.Znáš to přísloví?Líná huba-hotové neštěstí.Tak ti držím pěsti.

tonytony
10. led 2011

@paja1 Jo, jo, určitě se zeptám, co s tím, nechci zase riskovat, ikdyž čekat zbytečna taky ne☹

ejviska
10. led 2011

@tonytony ja myslim, ze se zbytecne vzrusujes, asi je vsechno OK. Akorat ten den D bude jindy nez cekas. Ja dlouhy protokol neznam detailne. Ale ja vlastne byla u kratkeho na krvi 2.dc a taky to jeste nebylo OK, to bylo ve ctvrtek a zacala jsem se stimulkou az v nedeli. Znova na krvi jsem sice nebyla, ale uz se vic rozjela ms, tak jsem zacla pichat.

paja1
10. led 2011

🙂 @tonytony Já mívám většinou dlouhý protokol.Mě začali v prosinci asi toho 12.12. mi dali injekci,odmenstruovala jsem jen asi 3 dny a od té doby to nemám.Ted mě srovnávají s dárkyní.Takže u toho dlouhého protokolu je dobré,že se to dá protáhnout ty dny.Uvidíš,že to bude v pořádku.Ulkidni se a užíj si to.Určitě se pak na hora nedostanete./s miminkem).

tonytony
10. led 2011

@paja1
@ejviska Holky, díky, já jsem z toho pěkně vykolejená, že se to prostě takhle pos... hned od začátku, kor když vím, že ty cykly před tím byly v tomhle určitě ok a my do toho nemohli jít☹ Snad se to nějak zvládne i tak, ale už mám pocit, že mě teď už fakt rozhodí všechno☹

eyael
10. led 2011

@tonytony - já vím, že je to těžké, ale snaž se opravdu trochu psychicky uklidnit. Ono už to pak člověku připadá, jako že se kupí jedno na druhé 😕 , ale nesmíš se tomu poddat. Někdy je lepší se prostě smířit s faktem, že věci jsou tak jak asi mají být 😉 stejně to nemůžeš nijak ovlivnit ani změnit 😉