Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
14. únor 2011

@veruleg to spinis jaksi brzo, ne? Treba se zahnizduje 🙂 Ja spinim uz vlastne 5.den, uz me to se..., at se to rozjede a je klid.
@tonytony ja mela s terezkou taky ms, ale slabsi a kratsi. Ten prednison ma ty nezadouci ucinky, jako ze jsou lidi otekli apod., az opravdu po delsi dobe brani. Bud v klidu. On dela i zaludecni vredy, cukrovku, sedy zakal, osteoporosu a vsechno mozny...ale nekdo ho bere roky, tak to az u nich..

tonytony
14. únor 2011

@ejviska jo, já vím a fakt jsem v klidu- to mě teď trápí nejmíň🙂 Tak třeba taky špiníš už jako tehulka a MS se nerozjede, protože nemá🙂 Holky, bylo by to krásný, ne? Já se občas tak zasním... Po tom, co sem chodím, kdybch mohla mít jedno přání, moc bych všem tady přála, aby se jim to podařilo a bez jediného mráčku, protože tady si to zaslouží každá,štve mě, jak je to nespravedlivý, když vidím kolem sebe, co se děje, kdo děti má a ni si toho neváží...

ejviska
14. únor 2011

@tonytony jsi hodna 🙂 No na to cekam jaksi uz tri roky, ze se to nerozjede a porad si za to nadavam, proc jsem tak blba a stale si neco namlouvam 😝

tonytony
14. únor 2011

@ejviska No, jo, já vím, znám to... nicméně to nic nemění na tom, že ti to moc přeju...

tonytony
14. únor 2011

@ami33 no tak to já ji mám oproti testovací výrazně slabší, ale u Tebe to vidím na ta dvojčátka🙂 Chci to zkusit to sem dát, ale nejsem si jistá, zda to zvládnu...

ami33
14. únor 2011

@tonytony no vypadá to tak, je to nějak silné na první test...a na krev nepůjdeš? zvládneš to, ti když tak pomůžu kdybys nevěděla

tonytony
14. únor 2011

Tak snad se mi to povede🙂Tak koukněte, prostě je ta dnešní o fous slabší...

ejviska
14. únor 2011

@tonytony jeste jednou dekuju 🙂 To jsou krasne testy! 😵

tonytony
14. únor 2011

@ejviska myslíš, mně fakt přijde ta dnešní slabší, i se dýl vybarvovala, až jsem myslela, že nebude vůbec nic a celkově mi na to že jsou 10kový a já dnes už 11.den po ET s prodlouženou kultivací dost slabý☹

ejviska
14. únor 2011

@tonytony tak zkus 20-ku. Jako ten test by sice mel silit, ale je to fakt desne orientacni. Urcite zalezi, jak je koncentrovana moc...

tonytony
14. únor 2011

@ejviska 20ku mamatest už neseženu nikde v lékarně a zase chci mít srovnání... No, uvidíme, jak to bude zítra než pojedu do Caru, manžel mi dnes koupí snad i ten digitální- myslí si, že budu testovat až zítra ráno poprvé 😔
Je fakt, že jsem v to pondělí dýl spala asi o 4 hodiny než dnes v noci, takže asi mohla být moč koncentrovanější, ale top už jsou takové spekulace, fuj, kašlu na to, krev uvidí zítra víc...

katy2
14. únor 2011

@tonytony nadhera 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujem.... tesim sa... neboj, ja som mala 14.den po ET s dvojkami mozno slabsie ako ty teraz..... 😉

tonytony
14. únor 2011

@katy2 tomu nevěřím, ukaž🙂Tohle je bohužel ale 10ka mamatest a na ten mi to fakt přijde dost slabý,...

katy2
14. únor 2011

vies co nemam ich uz v PC a nemam ich uz... je to uz 2,5 roka.... ale ver mi.. su nadherne... neda sa odhadovat hcg podla sily ciarky... v moci je ine ako v krvi.... drzim palce.....

ejviska
14. únor 2011

@tonytony ja to tu psala...moje znama zkusila udelat test v 10tt a ten test byl uplne slaboucky, mnohem slabsi nez kdyz to zjistila. A vsechno bylo OK. TAk zitra tfuj tfuj.
A prosim te, ja vim, ze na to ted nechces myslet, ale co by melo mit to embryjko podle toho PGD?

fiallinka
autor
14. únor 2011

@tonytony mně přijdou všechny skoro stejné - ono z toho těžko odhadovat, protože koncentrace v moči může být fkat jiná, záleží, i kolik jsi pila, apod.

@katy2 hezké čárky

@ami33 pěkné tlustice, ale jestil je tam jedno nebo dvě, těžko říct, když už to máš 16. den po ET, to už většinou čárky jsou takhle velké 🙂

fiallinka
autor
14. únor 2011

@ejviska no, přesně tohle jsem udělala taky - měla jsem doma poslední test a testla jsem ho asi v 9. týdnu a byl slabší než ty z prvních dnů. Naštěstí jsem šla druhý den na ultrazvuk...

theresa
14. únor 2011

Ahoj holky, mám zamražené jedno embryo a uvažujeme, že půjdeme po x-letech na KET, co to obnáší? Jak dlouho dopředu před samotným zavedením embrya je potřeba kontaktovat CAR? Co se bere za léky a jak dlouho? Předem moc děkuji za odpověď.

ejviska
14. únor 2011

@fiallinka ona sla chudak na UZ az za tyden, tak nervy jak blazen. Ale zajimave, ze jo? Ty testy jsou fakt orientacni. Nejlepsi je ten, co ti jenom napise pozitivni nebo negativni, nebo v kterem jsi tydnu a hotovo

ejviska
14. únor 2011

@theresa obnasi to pevne nervy 😀 😀 😀 😀 😀 Ne promin, ja si delam srandu ;) Holky urco poradi, ja na KETu nebyla. Nam po PK nezbylo nic na zamrazeni

fiallinka
autor
14. únor 2011

@theresa v každém Car to mají trošku jinak - já jsem tam šla asi měsíc předem, vzali mi krev na hormonální profil a bylo to ok, pak na začátku dalšího cyklu už mi dali léky na podporu růstu sliznice a někdy kolem 17 dne cyklu byl KET... Asi ti to řeknou i po telefonu...

@ejviska ale pak ti test napíše, že si v 7. týdnu a ty budeš v 9. a jebne tě z toho 🙂

theresa
14. únor 2011

@ejviska nervy to budou určitě, ale teď když už mám jedno dítě, tak to beru nějak víc v klidu.
@fiallinka děkuji moc za odpověď

ami33
14. únor 2011

@fiallinka no necháme se překvapit, akorát jsem dojela od dr. 7.3. se uvidí jestli bude jedno nebo dvě
😀

ami33
14. únor 2011

@tonytony tak jsem jako šla na krev a ani mi ji nevzali, mi udělali rovnou UTZ je tam dutinka, takže těhotenství to je, 7.3. mám další kontrolu, s tím že se uvidí kolik bude mimísků, pokud bude těhu pokračovat a všechno prej proběhne vpořádku. Samo se hned ptali jestli už mám neschopenku z CAru, nechali to vyloženě na mě, ale přišlo mi, že spíš po ivf nechávají hned doma, uvidím, když tak bych zůstala doma až v březnu, jestli mi nebude dřív blbě. Jinak tam mám nějaký malý cysty, který prej zmizí sami a byla tam jedna velká, která už praskla a mám teda nějakou volnou tekutinu za dělohou, to byli ty bolesti pár dní po ET a já myslela, že mi to dělá ten pregnyl. Takže tak se mnou. Dej vědět jak ty pochodíš mamimo.

ejviska
14. únor 2011

@fiallinka 😀 😀 😀 nebo ti napise, ze uz rodis a ty o tom nevis 🙂
@theresa hm, tak to mas muj obdiv. Ja jedno mam, bez IVF a v klidu to neberu ani omylem 😝

theresa
14. únor 2011

@ejviska já to chápu, u prvního dítěte jsem byla z toho na dně, že se nedaří, zralá na psychiatra, teď už jsem s tím tak nějak smířená, že normálně to nejde. Zase na druhou stranu nám vyšlo IVF hned na poprvé.

tonytony
14. únor 2011

@ami33 Tak gratuluju, to je krásnýýýýýýýýýýýýýýý🙂,mně UZ určitě zítra dělat nebudou, koem 3.3. mám přijít, jak to vypadá- to už by mělo být srdíčko... Takže to budou teprve nervy- to si se mnou ještě užijete☹
@theresa No, tak to já mám paradoxně opačně- u prvního jsem se taky bála, ale nějak neřešila IVF a věřila, byla mladší a prostě tak nějak teď mě to nervuje a trápí mnohem víc- asi fakt ten věk a IVF a to vše s tím má velký podíl☹

tonytony
14. únor 2011

@ejviska No právě, že to nebylo, že by mělo v těch 2 buňkách opakovaně stejnou vadu- jako na jednom chromozomu= jednu vadu, která by hrozila, ale mělo prostě různý namíchaný odchylky v různých chromozomech, což je ale paradoxně prý lepší, kdyby byla v obou buňkách stejná vada, tak by mi ho nedali, to by bylo riziko, že tam ta konkrétní vada je prostě téměř jistý, jestli mi rozumíš, další 3 vyšetřené jeho buňky byly ok...

tonytony
14. únor 2011

@ami33 Tak teď koukám na ten Tvůj test- ten je teda nádhernej🙂 Tam jsou prostě dvě, to Ti garantuju🙂
Můžu se ještě zeptat- to není mamatest 10, viď? A kolikadenní jsi měla kultivaci? Já budu 16.den až v sobotu, ale měla jsem dlouhou 6 denní kultivaci...

ami33
14. únor 2011

@tonytony je to klasickej mamatest 10 citlivost....měla jsem 4 kultivaci a testovala ten 16.den. ale prej u každýho ty hormony nabíhaj jinak, no s dvojčátkama uvidím, 3 týdny si počkáme na verdikt.