Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

luciferka29
1. zář 2011

chtěla bych se zeptat jaké zkušenosti máte s centry v Brně

veruleg
1. zář 2011

@luciferka29 ja mela taky cisare akutniho...neb jeden z broucku mi umrel uz v brisku. No tech prvnich 24h bylo krutych co se bolesti tyce.....teda nejen bolesti. Pak i ta rekonvalescence je delsi. Uvidim jak rozhodnou doktori....
Ja zkusenosti z centry v Brne (krom prenatalni diagnostiky) nemam zadne, jsem tady takova cerna ovce 😎

fiallinka
autor
1. zář 2011

@jani2 teda, to ale vůbec není špatná zpráva, není to málo... někdy fakt, jak se to od začátku se.., a člověk moc nedoufá, tak výsledky jsou nakonec lepší...

jani2
2. zář 2011

@fiallinka - no dúfam, že to bude dobré. Minule bola na začiatku všetko super, aj tehu úplne ok...až na konci sa to totálne posr....lo. Tak možno si teraz zo začiatku vyberiem tie horšie správy a potom bude dobre....snáĎ....lebo, aby to nebolo málo, tak stále ešte trochu po OPU krvácam a to sa mi tiež nezdá normálne, ach jaj. 😒

ejviska
2. zář 2011

@jani2 jeee, uz jste tak daleko! Tak at uz je brzo ET. Jak pise fialli, u nas to probihalo vse na 1 a stejne... Tak se drz!

jani2
3. zář 2011

@ejviska - no uteká to ako voda. Tak dnes som zas volala, pekne sa vyvíja všetkých 6 embryjok a dostali známku 1 🙂 . Len ma hnevá, že mi stále pretrváva akýsi krvavý vodnatý výtok....ja som z toho hotová, čo to je? Nakoniec ani nebude ET 😒

ejviska
5. zář 2011

@jani2 tak co? to muze byt z tech leku mozna. Ale hlavne aby sliznice byla dobra

jani2
5. zář 2011

@ejviska - tak som ráno volala do CAR, už len 3 embryjka sú jednotkové 😒 (sú z nich včasné blastocysty). Transfer bude zajtra....ale ten výtok mám stále, ja neviem, bojím sa že to bude z toho môjho poškodeného vajíčkovodu. No v každom prípade sa musím zajtra porozprávať s dr. a uvidím čo povie....fakt sa mi to nejak nezdá. Všetko je akosi na "prd"....bojím sa, že sa ET stopne a budem musieť na lapárku na odstránenie toho vajíčkovodu.....a to som sa tak tešila na čerstvé embryjka! 😢

ejviska
5. zář 2011

@jani2 nahodou to je krasny vysledek! Ja mela 2 blastocysty z 15 vajicek.
jeste nehazej flintu do zita! 🙂

fiallinka
autor
5. zář 2011

@jani2 tak co, Jani? Doufám, že to vyšlo...

fiallinka
autor
5. zář 2011

Ještě tu musím nahlásit, že přišla první ms po porodu... no výborně si to vybrala, přesně na svatbu mojí ségry. Doufala jsem, že coby svědek nebudu mít červený flek na prdeli na světlých šatech - no, naštěstí ne, ale je to maso ☹

luciferka29
5. zář 2011

ahoj holky, tak hlasím že jsme byli dnes na Ketu a oba broučci vydrželi rozmražení a už jsou u mě v bříšku, tak snad se jim tam bude líbit 🙂

mufinka26
5. zář 2011

Ahojky holky, tak dneska u nás proběhl KET , mám v bříšku jednoho bojovníčka a ještě jednoho máme v mrazáčku 😀 snad už se toho druhého pokladu konečně dočkáme 😀

luciferka29
5. zář 2011

@mufinka26 tak to jsme na tom skoro stejně

veruleg
5. zář 2011

@jani2 moc doufam ze se to do zitrka uklidni a transfer bude. Budete davat jen jedno, nebo jste zmenili nazor ?

@luciferka29, @mufinka26 super super, moc preju at se zakousnou a budou se drzet "zuby nehty" 😉 😉 😉 😉
jste se holky zesinchronizovaly, tak vam preju at vam to vydrzi az do porodu 🙂

medved09
5. zář 2011

@luciferka29
@mufinka26
tak ať se zadaří. Držím palečky!!!
@jani2 nevěš hlavu, snad se tro uklidní a ET bude. Držím palce!!

Jinak já dnes byla na OGTT - sladký hnus jsem málem nepolkla... Na lačno jsem měla 4,4, což je skoro hypoglykemie - bylo mi zle celou dobu, manžel se mnou nemohl, vedl Dádu do školky a pak měl nějaké jednání. Cestou domů jsem se málem složila v tramvaji - polil mě studený pot, mžitky, no radost. Pomohl mi až dortík 🙂 😀
Na 21.9. jsem nás objednala na 3D - abychom měli památku 😀 - u Dády máme taky DVD.
Tak zdravím a všem přeji pěkný den - u nás leje jak z konve.

jani2
5. zář 2011

@mufinka26
@luciferka29 - dievčatá držím palce....bodaj by som sa zajtra aj ja k vám pridala a za 2 týždne by sme oslavovali všetky // ! 😉
@fiallinka - na ET by som mala ísť až zajtra, ale určite pred tým sa musím porozprávať s dr. a uvidíme....a teda ja čumím, že prvá ms po 9 mesiacoch?....ja som prvú ms dostala 4 týždne po pôrode!
@ejviska - no ja nikdy nemám problém s kvalitou embryjok....vždy mi vkladajú ukážkové blastocysty. Ale problém bude asi u mňa....čím ďalej tým viac si uvedomujem, že môže byť na vine poškodený vajíčkovod. Ten zvykne vylučovať tekutinu, ktorá embryjka vyplaví 😒 . Ak sa to aj zajtra potvrdí, bude odklad ET a mňa asi lapárka neminie 😢 ....keď ja už mám tých nemocníc plné zuby!
@medved09 - tak ten dážď príde asi aj ku nám na Slovensko a tým asi leto skončilo 😒 Inak tú sladkú žbrndu som ani ja nemusela, fuj! 😝

jani2
5. zář 2011

@veruleg - no názor sme nezmenili, ak ...tak vkladáme len jedno embryjko. Proste to dvojičkovské tehu je pre mňa nočná mora!

fiallinka
autor
5. zář 2011

@jani2 já jsem myslela, že ET je už dnes... no jinak já jsem už taky definitivně rozhodlá, že kdyby jsme ještě někdy využili naše mražáčky, tak jen jedno...

a já poprvé ms měla až 11 m po porodu 🙂

mufinka26
5. zář 2011

@luciferka29 koukala sem, že si byla dneska jak já 😀 dlouho sme se rozhodovaly jestly dáme oba nebo jenom toho jednoho, nakonec to vyhrál jeden a toho druhého máme v záloze 😀

ejviska
6. zář 2011

@jani2 tak doufam uz je bojovnik v brisku!
@mufinka26
@luciferka29 holky drzte se!! 😵

mufinka26
6. zář 2011

@ejviska já se držet budu, jen mě trochu zlobí břicho ☹ včera a dneska nějak lítám na záchod, ale už mě naštěstí nebolí. Uvidíme, řekla sem si, že tentokrát to nechám na osudu 🙂 takže volníčko jenom do dneška a v pátek (mám dlouhý týden) hurá do práce 🙂 a třeba se stane zázrak 😉

veruleg
6. zář 2011

@jani2 chapu 😔 Doufam, ze se vse uklidnilo a jak pise Ejviska tak uz mas bojovnicka v brisku 😉

holky, mi normalne tvrdne bricho uz dlouho, teda ne jak pri dvojcecim tehu to ne. Dnes v noci to ale bylo docela dost bolestive.....tak asi jeden z prvnich poslicku 😕

luciferka29
6. zář 2011

@jani2 tak se těšíme až všechny budeme hlásit // 🙂

luciferka29
6. zář 2011

@mufinka26 my jsme je měli v jedné pejetě, tak když vydrželi obě,tak to bylo jasné. Sice mám 2roky po akutním císaři tak mě dvě nedoporučovali, ale co když bojovali obě mimi a dobře, tak snad vydrží i u mě

luciferka29
6. zář 2011

@ejviska budeme se snažit 😲

mufinka26
6. zář 2011

@luciferka29 já sem Danielku rodila taky akutním císařem, sice je to už devět let, ale ta jizva tam je a docela sem se i já sama bála dvojčátek, aby to jizva vydržela. Ale minule sme si dvě zavést nechaly 🙂 ted jedno. Uvidíme jak nám to ten osud připraví 😀 třeba se to jedno rozdělí a budeme mít stejně dvojčátka 😀

mufinka26
6. zář 2011

@luciferka29 já bych chtěla vidět co se ted uvnitř děje, jestly je vše OK a budeme za chvíly hlásit // já sem tak nedočkavá 😅 😅

jani2
6. zář 2011

Ahojte dievčatá,
tak som doma a embryjko je u mňa.....ALE, šance sú bohužiaľ minimálne. Tak ako som ešte včera písala, že vždy sme mali embryjka výbornej kvality, tak ranný telefonát nás úplne uzemnil. Ostalo len jedno embryjko a aj to nie moc dobrej kvality 😔 ....ostatné proste vývoj nezvládli. Pri odbere mi embryologička vravela, že vajíčka sú pekné a dnes zas poukazovala na ich zlú kvalitu, vraj už sa pod ne podpísal vek a vraj už tie zhluky okolo neboli v poriadku,atĎ, atĎ...no ja som ani moc nevnímala. Dosť ma to vzalo a prvý krát v živote som si pripadala stará ako korytnačka 😒
...no a ďalšia blbá vec je, že dr. podľa UTZ potvrdil, že skutočne ten chorý vajíčkovod je naplnený tekutinou a tá sa postupne vyplavuje von, čiže preto ten výtok...napriek tomu však odporúčal vklad, lebo mrazenie by embryjko vraj neprežilo, takto bude mať aspoň nejakú šancu, snažil sa ho dať viac na stranu k zdravému vajíčkovodu.
Celkovo zhrnuté, samé musíte uznať, že si budem márne nahovárať nejaký úspech...proste toto IVF je jedna veľká katastrofa a ani trochu neverím, že by z toho niečo bolo...pritom som tomu na začiatku tak strašne verila a na 100% som si myslela, že budem tehulka.....ešte rovno tam na sále som si poplakala a pomaly sa zmierujem s tým, že malá bude jedináčik.
Je mi z toho dosť smutno, ale asi je to znamenie osudu, že už som fakt stará a mala by som so snažením skončiť. 😔
Trochu som sa tu vykecala, ale nikto z rodiny nevedel, že sme išli zas na IVF, tak aspoň vy ste tu moja bútľavá vŕba.....
....vám (mufinka a luciferka) však držím palčeky, ja sa tu ešte určite budem ukazovať. 😉

luciferka29
7. zář 2011

@mufinka26 tak to by nebylo špatné je vidět co se jim líbí a co ne, doufám že se jim opravdu líbí