Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

mufinka26
10. zář 2011

@jani2 už se strašně těší, pořád se ptá, kdy jí konečně toho sourozence pořídíme 😀 už to bude veliká pomocnice 🙂

ejviska
10. zář 2011

@jani2
@mufinka26 holky diky. Ona teda fakt je slunicko 😵
@jani2 no to fakt vypada starsi! Nase taky, ma necelych 7 let a meri 135 cm, jak 10-ti leta.

mufinka26
10. zář 2011

@ejviska koukám, že máš holčinu pěkně vysokou, Danielka má 140cm, to jí brzy dožene 🙂 😉

ejviska
10. zář 2011

@mufinka26 ma vysokeho tatinka. Botu ma vel.36 😝

mufinka26
10. zář 2011

@ejviska tý jo, to my máme vel. 36 až ted 😅 no tak to bude modelka 😀 😀

ejviska
10. zář 2011

@mufinka26 dej pokoj! 🙂 Ja ji kupuju obleceni na 10-11 let, ale je hubenour. Takze jenom veci s nastavitelnym pasem

ejviska
10. zář 2011

@veruleg jak vy se mate? Uz to mas za par!

veruleg
12. zář 2011

@ejviska Dik za optani. Mame se tak nejak vselijak. Fyzicky docela dobre, psychicky o neco hure. Mam strach....docela se to blizi, hlavne nejak moc rychle. Brzy budu v obdobi kdy jsem musela porodit kluky a kdy zradila placenta...tak toho se hodne bojim. Kontrolu mam az 3.10. coz je 5 tydnu od posledni kontroly, ale tady v Rakousku bezna praxe. Bude to posledni kontrola pak uz jen kazdy tyden CTG. Rodit jeste nevim jak budu....to se uvidi az asi toho 3.10. dle velikosti, polohy mimouse a stavu jizvy po cisari. Zatim to porad vidim na normalni porod...prece jen to je asi posledni sance si to zazit. No uvidime.
JInak mam uz 15kg navrch, protoze do sebe laduju nehorazne, ale nemuzu si pomoct. Nejde to na me moc videt, pry.....rozhodne ne ze za 5-7 tydnu mam rodit. Jinak obcas tvrdnu docela dost, v noci to zacina byt nepohodlne...ale porad to jde.
Co vy jak je na severu?

ejviska
12. zář 2011

@veruleg jeeee, to be to moc slusi! 😵
No prosim te, sice tve obavy chapu, ale dvojcata a jedno mimco, to je uplne neco jineho!!! Uvidis, ze fialli ti rekne to same 😉
Na severu desny, zvlast dnes je vichr jak prase a to pocasi tady celkove je opravdu o nervy 😝 Jinak terez dobry, zvykla si opet rychle. 🙂

luciferka29
13. zář 2011

@mufinka26 ahojky už máme půlku za sebou, já jsem to hodila za hlavu a skoro vůbec na to nemyslím ani manžílek o tom nemluví, tak asi po těch všech pokusech tomu věří, snažím se co nejvíc doma pracovat abych neměla čas myslet na to, kdy máš testovat já v pondělí

mufinka26
13. zář 2011

@luciferka29 ahojky, doma o tom taky nemluvíme, ale já to mám pořád v hlavě. myslím, že to nevyšlo, já mám ofiko testovat až 16.-17. den po ET tak uvidíme, já chodím do práce, tentokrát funguju úplně normálně 🙂

ejviska
13. zář 2011

@mufinka26
@luciferka29 holky, ktery jste den?

fiallinka
autor
13. zář 2011

@veruleg pokud zradila u vás placenta (což stejně přesně nevíte), tak fakt ti musí pomoct ta myšlenka, že s dvojčaty to pro tělo byl extrémní záhul, a to teď není... cítila jsem se 100x líp... ale bála jsem se šíleně, na druhou stranu mi skoro každý, kdo to taky zažil, potvrdil, že ten strach prostě lepší nebude...

mufinka26
13. zář 2011

@ejviska 8.den 🙂 😀

ejviska
13. zář 2011

@mufinka26 a co se tak rechtas??? Ze by? 😉

mufinka26
13. zář 2011

@ejviska nee, dneska dopoledne sem si jen tak udělala test a nic, ale je to ještě hodně brzy a nebylo to z rannní moči 🙂 takže testovat budu opravdu nejdřív až v pátek 🙂

ejviska
13. zář 2011

@mufinka26 jasny! 😵

luciferka29
13. zář 2011

@mufinka26
@ejviska já testnu v sobotu nebo neděli, minule jak to vyšlo jsem taky chodila do práce, ale ted jsem s malou doma, a minule jsem testovala brzo a ještě jsem měla zbytek hcg hormonu z nějaké injekce teď nevím jak jse jmenovala 😎

mufinka26
13. zář 2011

@luciferka29 to bude alespoň jistota viď? já v ten pátek a uvidíme. dneska mě docela bolí podbřišek, jako na MS tak ti nevím ☹

jani2
14. zář 2011

Ahojte dievčatá,
však ja som zabudla napísať, že už od nedele mám mrchu v plnom prúde 😒 .....ani ma to už neprekvapilo. Už v deň ET som vedela, že to nevýjde....ešte som dnes pre istotu testla ale nič, biely test. Takže lieky vysadzujem a v utorok sa v CAR dohodnem s dr, čo ďalej. Škoda, táto stimulka fakt nevyšla! 😖 Našťastie už to všetko prebolelo a fakt sa začínam zmierovať s jedináčikom 😉
...ale vám dievčatá držím palce 😉

mufinka26
14. zář 2011

@jani2 tak třeba to opravdu tahle stymulka nebyla ta pravá, uvidíš, příště to bude lepší 🙂 myslím na tebe 🙂 ty dostáváš mršku i přes utrogestan?

jani2
14. zář 2011

@mufinka26 - no u mňa u žiadna ďalšia stimulka nebude. Toto bolo 3.IVF hradené poisťovňou. Ešte mám 6 mrazáčkov, ale tí sú už zamrazení 4 roky, čo tiež nie je dobré. čo spravím, život je pes, ale som rada, že mám aspoň dcérku 😉
....no a mrcha sa rozbehla na 5. deň po ET a i napriek Utrošu. A teda je poriadne silná, takže dnes som už ani lieky nedávala...to už fakt nemá zmysel. Inak sama som bola prekvapená, že Utroš mrchu nezadržal....vždy po vkladoch som mrchu dostala až po vysadení liekov. Ale posledné 2 roky mám ms presne na 28 deň...no a ani tentokrát sa to neoneskorilo.

mufinka26
14. zář 2011

@jani2 aha tak to jo, ale zkusíte ty mrazáčky ne? přeci jenom, třeba se tam jeden šikula najde 🙂 to, že máme alespon jedno dítko, je dobře, myslím, že to pak alespon trošičku lépe zvládáme, protože jedno štěstíčko máme a to námpřináší to sluníčko do bolavé dušičky 🙂 😉

ejviska
14. zář 2011

@jani2 uz 5.den??? Tak hlavu vzhuru, pryc s vejcovodem a spotrebovat vsechny mrazacky 😉
Ja jak budu v CR, tak jsem si rikala, ze prodam a rozdam vsechny veci, co mame po terez, co s tim.. 😒

@mufinka26 u me to utros taky ani jednou nepodrzel, zacala jsem i pres nej krvacet jedno 9.den a jednou 11.den

mufinka26
14. zář 2011

@ejviska aha, to mě to vždycky drží a yž když vysadím tak za tři dny teprve dorazí mrcha... tentokrát to bude asi stejné, jelikož by měla mrcha dorazit ve čtvrtek a nic, ani náznak, že by se chystala

ejviska
14. zář 2011

@mufinka26 ja vlastne i pres utros krvacela 11-14 den a pak po jeho vysazeni jsem ms nedostala vubec, ale pak jsem snad od 20dc uz spinila, az do ms. Proste uplne hormonalne rozhozene..

jani2
14. zář 2011

@mufinka26 - tá mrcha ti už ďalších 8 mesiacov nedôjde 😉 ...a máš pravdu, neviem ako by som niesla tento neúspech, keby som nemala Janku. Je skutočne útecha že už ju mám, nie je to všetko tak moc deprimujúce. 😉

@ejviska - však práve preto som už Utroš vysadila, ako píšeš - stimulka všetko úplne rozhodí....ktohovie ako dlho by mi mrcha popri Utroši trvala. Nech už sa telo pomaly od tých hormónov čistí.

A mm už dostal za úlohu do konca týždňa zložiť postieľku. Tiež chcem rozdať vecičky, ale nemám v rodine ani v okolí žiadnu tehulku 😒 . Rozmýšľam kam s tým?

ejviska
14. zář 2011

@jani2 ja mam toho obleceni uz nekolik pytlu. Nevim, jestli to poprodavat. ALe mam uplne vsechno, postylku, autosedacky, jidelni zidlicku, ohradku, vsechno proste...
Mozna hadry na mimibazaru, ale to uz je prece jen stare... vubec se mi to nechce probirat.

fiallinka
autor
14. zář 2011

@jani2 Jani, aspoň, že tě ta mrcha nenapínala... sviňa jedna. Ale stejně je ještě moc šancí... a že jsou 4 roky staré - ale, dyť teď se narodilo dítě z 20 let zamražených 🙂. Já si myslím, že když by už byly špatné, že se prsotě nechytnou...

@ejviska
@jani2 holky holky, toho jste se měly zbavit dávno 🙂, to je jedna ze základních podmínek úspěchu, přece 🙂. I když - taky jsem se toho moc nezbavovala, jen klučičích hader po Jurčovi občas jo...

Já mám kámošku těhotnou a doufám, že ségra bude taky, u nás by ještě nějaké hadry asi uplatnění našly 🙂, nicméně stejně nejefektivnější je to všechno probrat, vyfotit a rozprodat (i tady na Koňovi se to dost prodává...

ejviska
15. zář 2011

@fiallinka veris, ze ja jsem nad tim ani nepremyslela, nad tema hadrama. Protoze mame velky barak. Tak sup s tim do kslepa vzdycky. Neco malo jsem dala svagrove,ale ma kluka. Kamoska ted bude mit mimco, ale 7 let stare hadry, no nevim, jestli se neco vybere, i kdyz jsou v perfekt stavu, ale nemoderni 😉