Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
26. dub 2010

Krup, uvidíme, uvidíme 🙂 Víte, vy jste všechny otěhotněly vždy na poprvé a po IVF, já až při KETu u 2.IVFka, tak jsem taková nenatěšená. Ale jak se to vše blíží, tak se snažím na snažení koukat ze sportovního úhlu.

lenkace
26. dub 2010

Ahojte, Beeba strašne moc budem držať palce, už sa teším ked si tu budeme čítať ako si sa s embrijkom skámošila,

Medynka teba tiež dravím a čo dodať k tomu, či mať tak skoro dieťa alebo ešte počkať, presne ako písala fia.. ked si predstavím, že by som mala mať druhé skôr ako bude mať Nikolka tri roky tak radšej nie, to je taký šinter, že mám čo robiť len s ňou, podľa mňa tie tri roky je na jedno dieťa tak akurát a potom ako pôjde do škôlky mať druhé, ale to je čisto môj názor, zasa na druhej strane je pravda, že nám chýba ešte niekto s kým by sa doma hrala, ale "holt" bude si musieť počkať, zasa iné je ked má niekto problémy, tak vtedy je jasné, že aj ja by som išla čo najskôr do druhého.

Ozaj ženy ako to je u vás v Čechách ked máte dvojičky, máte takú istú materskú ako kebyže máte len jedno dieťa? to je hodne nespravodlivé, že???

jani2
26. dub 2010

beeba - tak už je na obzore ďalšia tehulka! 😉 ...ja by som si tak priala, aby sme všetky v tejto témičke postupne otehulkovavali!!!!!...a dobre ťa chápem, že sa obávaš neúspechu, ja som tiež otehotnela až pri 3.IVF, takže u mňa tiež neplatí, čo vloženie embryjka - to úspech, ale treba veriť, že už tie neúspešné pokusy sme si vybrali a už bude len dobre! 😉
fialinka - asi bude najlepším riešením naučiť Juráška na klobúčiky - to by nemal byť problém, nie!? 🙂
lenca - tak ja by som si už vedela popri Janke predstaviť bábätko, najmä teraz keď už sa s ňou dá rozprávať, dá sa jej veľa veci vysvetliť a hlavne má teraz veľký záujem o bábätka....my sa v meste musíme pristaviť u každého kočíka, v čakárni u doktora hladká každé bábo, ktoré tam je.....no len či jej to vydrží ak to bábo skutočne príde! 😉
...nakoniec som s ňou dnes k dr. zbehla, dal jej na to lokálne antibiotikum (Pamycon myslím), vraj je to nie je nič závažné 🙂

beeba
26. dub 2010

Milé, holky jste zlaté 🙂 Jsem ráda, že jsem Vás našla, jste moje morální podpora.

Jani máš pravdu, že naše čekání na úspěch je dlouhé, ale určitě, bude odměněno úspěchem 🙂 Moc Ti přeji, aby se letní KETík vydařil, či pokud se rozhodneš ještě pro IVF, tak aby se zadařilo, tak jako minule. Janka by si malou sestřičku zasloužila, tak se mamka musí snažit 🙂 🙂 🙂

Pamycon dostala Terka naposledy, poměrně to zabralo, ale stejně jsme dávali ještě kapky a stále jsem odsávala nos.

lenkace
26. dub 2010

jani aj ja by som si to už teraz vedela predstaviť ale naša je strašne živá, všetko chce, ked ju porovnávam s druhými deťmi tak naša je o dosť vitálnejšia a teraz má také obdobie že ide oči vypichnúť ked jej niekto niečo zoberie alebo nechce dať tak by som sa bála že by aj pekne žiarlila nato druhé aj ked bábätká má tiež rada, aj ona musí do každého kočára nakuknúť, ale v zápätí začne plakať že aj ona chce dudku ked má aj to bábo, veľmi sa u nás prejavuje vzdorovitosť, tak dúfam, že za ten necelý rok bude už oveľa rozumnejšia. Počula som, že detičky z ivf sú oveľa čipernejšie, je to možné?

jani2
26. dub 2010

lenca- no to mi vrav niečo o čipernosti....Janka neobsedí ani minútku, to by bolo na romány, kam už vyliezla, nemá miesta na tele, kde by nemala modrinu, či odreninu...a či deti z IVF sú čipernejšie?...nuž to nemôžem potvrdiť, lebo Janka je predčasniatko a to má na živosť tiež veľký vplyv! 😉
beeba - musíme jednoducho veriť, že sa to tento rok podarí....keďže si na rade, tak to musí teraz výjsť, ja verím! 😉

krupice
26. dub 2010

Bee, já si taky na úspěch musela počkat....i u Peťulky, tak doufám, že se dočkáme i sourozence 🙂. Jak píše Janka, musíme prostě věřit, že to tento rok vyjde 🙂
Lenkace, já tedy taky můžu říct, že Peťula je neposeda, ale těžko říct, jestli je to kvůli IVF, spíš bych řekla, že to má po tatínkovi 🙂 Ten byl prý to samé 😀.
Jani, tak snad bude malá brzy OK...

fiallinka
autor
26. dub 2010

Tak já myslím, že Juráš sice vyvádí a vymýšlí dost, ale přesto je docela kliďas, po nás 🙂

chiwule
26. dub 2010

ahojda holky, my válčíme s chorobou, Anet chytla něco od známých co jsme u nich byli o víkendu, tvrdili nám, že jejich dítě už je v pořádku, že můžeme přijet 😠 a to měla jít tenhle týden na očkování, musím to odložit 😠 😖
jen dočtu, všem držím palce 😉

beeba
26. dub 2010

Chiw, tak to je pech nemocná Anetka, ty nemoci nás teda střídají ☹

Naše Terka je po IVF a je to zatím buchtička, synek je počat přirozeně a byl vždy jak klubko háďat 😀

fiallinka
autor
26. dub 2010

u nás rýma 🙂

beeba
26. dub 2010

Fiall, to je děs, odsáváte?

fiallinka
autor
26. dub 2010

no jasně, našla jsem konečně všechny části odsávačky, tak odsávám 🙂... a přitom jsem našla i chybějící část z té první odsávačky, kterou jsem definitivně odepsala...už v nich mám pětistovku 🙂

beeba
26. dub 2010

Já jsem dostala v porodnici jako dar nedar obyčejnou odsávajdu a manža, poté angažovaně zakoupil odsávajdu (asi za více než 3OO,-Kč nikdy cenu nepřiznal) na vysavač...Tu jsem použila pod jeho nátlakem jednou, dítě mělo ze zvuku vysavače šok, obyčejnou jsem pak vysávala o sto šest při poslední rýmě pekelné. Stejně dítě trpělo 😉 Joó, naše cíťa 😖

fiallinka
autor
26. dub 2010

jo tak ty moje jsou vysavačové a bez nich si to nedovedu představit - Jurčovi se to taky moc nelíbí, ale co nadělá, chudák... Zkus to, je úžasná 🙂

beeba
26. dub 2010

Fiall, už se ti zvětšuje bříško či co? Nic nepíšeš, tak člověk ani neví, jak jste na tom s mimískama.

Já mám poslední dva dny vždy od 15.00 hod břicho jako balon, snažím se max, pít, zítra zakoupím kilo tvarohu kvůli bílkovinám. Dokonce jsem dneska přemýšlela, že jestli to bude pokračovat, vytáhnu svý první těhu kalhoty, protože mne tlačí břicho v jeansách 😉

beeba
26. dub 2010

A to jen stimuluji..... K vysavači, asi máme nějaký předpotopní model, který pěkně řve a děsí malá miminka 😉

fiallinka
autor
26. dub 2010

my máme takový model taky, ale Juri už si trošku zvykl...

no jinak já nevím, co moc popisovat, ať vás tím spíš neštvu... moc blbě mi není, jen lehce (až si říkám, jestli není něco špatně), ale minule to bylo podobné (akorát bez toho ohhs je to lepší 🙂), a břicho mám fakt šíleně velké, nafouklé - asi ani netloustnu (ani moc nežeru), ale jak se nafukuje, tak všechny špeky jsou nahoře, je to děs, ale když jsem viděla fotky, co dávaly teď stejně "těhotné" holky na koňa, tak nejsem sama. Vůbec nevím, jak mám to břicho "zadržovat" ještě tak měsíc, než to řeknu lidem... ufff....

chiwule
26. dub 2010

u nás taky rýma 😒 a fial, ty s tou odsávačkou jsi opisovala u nás? Taky už mám dvě 😀 ale na vysavačovou nedám dopustit, bez ní bychom byli v koncích.
jinak mě trochu děsíte tou neúspěšností KETu 😖 do dalšího IVF jít nechci, děsně se toho bojím 😖

evaav
27. dub 2010

Dobré ránko všem po delší době se hlásím i když vás čtu stále,ale nevím co psát.
Už se mi to trošku krátí odedneška za týden jedu do SDAnusu jak jsme dopadli s krví a manžel spermio a už to snad povede k něčemu.
Beeba můžu se zeptat jak dloho se píchají ty injekce než se jde na odsátí vajíček já už si to tolik přesně nepamatuji,naši totiž jedou v půlce května na dovču a vrátí se až 25.5 tak nebudu mít hlídání kdyby něco tak si budem muset vzít malou asi sebou tak se bojím aby nebyli nějaké řečí no snad ne ☹
No už se trošku začíním i těšit že se to rozjede jen se modlím,,ale to píšu pokaždé,, aby to dopadlo dobře ně bude bohatě stačit jedno miminko a budu moc spokojená, no musím tomu hodně věřit .
A zdravím těhulky fialinku a čepečka

beeba
27. dub 2010

Ahoj evi,
já stimuluji tentokrát od 18.4. (2den M) vždy 225IU puregon, teď gonal, přesně 11dní, tedy do 28.4. celkem 11inj. Od 6.dne se k tomu přidal cetrotide či orgalutran, či-li 6 inj., též do zítřka. Večer zítra 2ampule pregnylu v 1inj.. Čtvrtek již nic a v pátek bude OPU. Po dobu stimulace jsem byla u doktora 3x na ultrazvuku, 2x na krvi, jednou na interním vyšetření, které jsem si nechala udělat na klinice (za tučný poplatek) z časových důvodů - také nemám vždy hlídání pro dcerku. Krom té interny se mnou vždycky byla Terka, jednou pekelně vyváděla, jinak jsme to zvládly, včetně odebrání krve na levé ruce a chování dítěte na pravém koleni 😀

Při minulé stimulce jsme to udělali tak, že když já jsem se připravovala na odběr a manžel byl v kabince, tak Terku chvíli hlídal v autě brácha. Potom jeli všichni na snídani k MCDonaldovi a asi po 3 hodinách si pro mne přijeli. Tentokrát to uděláme stejně, protože jdu jako první na řadu a chci, aby se manžel nestresoval kvůli dceři a aby si to v kabince pěkně užil 😀

Takže od počátku do konce 13 dní. V pondělí by měl být ET. Manžel si bere dovolenou jak na pátek tak na pondělí a úterý, protože já se nechám po ETu odvést k našim a tentokrát opravdu budu 30hodin ležet, bez toho, že bych vařila rodině večeři, koupala malou, v noci k ní stávala atd. (plán je to pěkný, ale je možné, že závislák na mamce bude tak vyvádět, že pro mne bude musert manžel dojet, aby se malá měla po kom válet)

cepecek
27. dub 2010

Ahoj holky,
tak jsem se vrátila ze screeningu ve 12 týdnu a vísledek je že mimi jsou menší než mají být, ale to se prý stává. B je ještě menší než A a to prý může být sindrom parazitujícího dvojčete. Doporučeno časté kontrolování. Víc mi řekne můj DR.
a měření miminek je :
A délka 6 cm, prosvícení šíje je 1,44, TP 6.11.2010 a odpovídá 12+3tt
B délka 5,6cm, prosvícení 1,17, TP 8.11.2010 a odpovídá 12+1

fiallinka
autor
27. dub 2010

Čepečku, já ale moc nechápu, proč jsou menší, když přesně odpovídají týdnu, ve kterém jsi (resp. máš napsaný 12. týden, ale to tady na koňovi znamená 11+něco, čili vlastně 11.), takže vlastně jsou větší...jestli mne chápeš...

A co je syndrom parazitujícího dvojčete? Já znám jen twin to twin syndrom, to taky spočívá v "parazitování", ale je jen u jednovaječných dvojčat...

No a jinak máš termín porodu stejný jak minule já 🙂

beeba
27. dub 2010

Ahoj čepečku, a jakou velikost by tedy měla miminka mít??? Buď v klidu, jsou tam dvě, ony všechno dohoní, navíc si myslím, že mimi B není o moc menší než mimi A. terka byla taky na začátku menší a potom vše dohonila 🙂

fiallinka
autor
27. dub 2010

beebo: já to právě nechápu, oni právě píšou, že mimina jsou 12+3, takže by měly odpovídat tomu týdnu a ne, že jsou menší..... já se schválně podívám, jak jsem to měla minule já 🙂

beeba
27. dub 2010

Fiall, mrkni se na to, já jsem na netu našla, že velikost ve 12. týdnu je 6-7cm, tak nevím 🙂 Jak byli kluci velcí?

fiallinka
autor
27. dub 2010

no šak právě čepeček je podle mne v 11. týdnu, takže naprosto ok a zbytečně ju stresujou...ty míry musím najít, ale byla jsem tam o něco později...

fiallinka
autor
27. dub 2010

Jani, pomoc, co je to žubrienka?

fiallinka
autor
27. dub 2010

Už jsem to našla: 11+6 to bylo 6,2 a 6,5 cm a potom 12+4 to bylo už 7 a 7+7,85 (při tom druhém měření vím, že ten větší byl nejméně o týden větší) 🙂, čili čepeček naprosto OK, nechápu, co kdosi plaší...

fiallinka
autor
27. dub 2010

už to vím, žubrienka je pulec 🙂... a omlouvám se za samomluvu...večer tu nebudu, tak to vynahraďte 🙂