Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
16. kvě 2010

Beebo, a ty máš jít do centra na krev, jen když je test pozitivní? A když není, tak co, máš vysadit léky? Já osobně bych vůbec menstruaci neviděla jako žádné vodítko, utrogestan je sviňa a hodně lidem zabraňuje, aby ji vůbec dostali... já po tom ketu jsem ji dostala přesně dva dny po jeho vysazení ☹

beeba
16. kvě 2010

Fialli, v našem centru je to tak, že ti udělají test z moči a v případě, že je negativní, tak test z krve nedělají. Utrogestan osobně vysazuji poté co dorazí MS, třeba druhý či třetí den, když jsem si jistá, že se nezadařilo.

fiallinka
autor
16. kvě 2010

beebo, to je stejně divné - já vím, že to tak v některých centrech dělají, a u nás jdeš na tu krev vždycky, aby se vědělo, jeslti ten utrouš máš vysadit, někomu se to fakt na testu neobjevuje...

pec
16. kvě 2010

Ahoj holky, díky, přidám se ráda. 🙂
Beebo, držím na zítra palce.. 😉 U nás v centru berou krev, když je test negativní, aby se to těhotenství opravdu vyloučilo, při pozitivním testu se jde až za 14 dní na utz. V každém centru je to opravdu jinak. 😒

Jinak něco mně: první dítě máme po IVF, povedlo se nám na první pokus. Zbylo nám 8 mražáčků. Před rokem jsem prodělala nějaké nepodařené těhotenství (přirozené), ale to skončilo dřív, než to v podstatě začalo. Pak nějaké stimulka clostylem, ale stále se nedařilo, tak jsme se rozhodli pro KET, koncem dubna jsem čekala na MS, ať se můžem objednat na ten KET a ona mrška nedorazila a tt je pozitivní. Zítra jdu na kontrolu k doktorovi, tak jsem zvědavá, jak dopadnu.

beeba
17. kvě 2010

Ju, to to držím palce pec, aby se zadařilo 🙂

beeba
17. kvě 2010

A zase nic ☹ Dnes to je 14.den, tak to už kdyby bylo, tak by to asi vylezlo ☹ MS taky nic ☹

cepecek
17. kvě 2010

Bee tak zkus koupit jiný test, mě v Saunusu varovali před nějakým, že je falešně negativní. Mě se osvětčili testíky od DR.Maxe 2 za 30,-

cepecek
17. kvě 2010

A nebo si zkus dojít na krev sama - myslím, že ho dělají v každé poliklinice na odběrech krve a myslím že to stojí 200,-

fiallinka
autor
17. kvě 2010

cepecek: taky jsem testovala těma.... jo, mimochodem minulý čtvrtek jsem zkoušela otestovat ten poslední zbylý, protože by mi byl stejně na nic... čekala jsem, že čárka bude silná jak prase a ona byla slabší jak ten 14. den... ale ultrazvuk ten samý den Ok, nebyla to ani ranní moč, ale vzhledem k tomu, že hcg se pohybuje teď někde ke statisícům, je to divné. Holt asi ty testy nejsou takový zázrak a mají své "limity", pravda je, že se ta těhučárka objevila první, ale stejně...

Ještě mne Beebo napadlo, jestli se ti nechce vyhodit cca 250,- Kč a jít si otestovat krev někam do laborky...

fiallinka
autor
17. kvě 2010

to jsme se čepečku trefily dokonale...

chiwule
17. kvě 2010

u nás v CARu nedělají testy z krve vůbec a těhu test si dělá každá žínka sama 😒 proto plánuju až budu na podzim KETíkovat, že si zajdu sama do laborky na krev... taky to tu stojí 200,-

beeba
17. kvě 2010

Holky jste zlaté, ale právě jsem se vrátila z.... a MS přišla. Tak už nemá smysl nikam chodit, protože všechny testy byly negativní a já skutečně nepociťuji těhotenství a jak jsem psala už minulý týden, tak jsem to tak nějak na sobě poznávala.......

Takže, moc vám děkuji za neskutečně velkou podporu, zvláště v těch posledních pěti dnech. A moc Vám přeji, aby se všechna očekávaná miminka v pohodě narodila a dělala Vám jenom samou radost. Nastávajícím maminkám - snažilkám přeji, aby měly daleko víc štěstí než já a aby jste byly těhule co nejdřív, nebo v té době, jak plánujete.

Na krev nikam nepůjdu, protože to poznám, dokonce mne trochu začíná pobolívat břicho, tak už nebudu mít ten vygumovaný pocit.. No, život není peříčko... 😔

fiallinka
autor
17. kvě 2010

Beebošu, je mi to fakt moc líto...večer napíšu víc, až bude čas...

ejviska
17. kvě 2010

No Beebo, to je mi fakt lito. Az se to "usadi", tak treba se jeste rozhodnete k dalsimu pokusu. Teda fakt me to mrzi!! Nekdy je zivot tezky.

chiwule
17. kvě 2010

beebo, to je mi líto, co k tomu dodat, je to velká škoda ☹ 😢 to zklamání musí být hrozné, nikdy bych ti to nepřála, ale co člověk nadělá proti přírodě 😕 hodně sil ...

fiallinka
autor
17. kvě 2010

Beebo, je hrozně škoda, že to tak dopadlo, fakt jsem to viděla nadějně, hlavně s naší podporou ☹... ani nevím, co ti napsat, stejně tě nějaké kecy neutěší, ale prostě myslím, že je moc dobře, že jsi to zkusila a nikdy si nebudeš vyčítat, že jsi pro to neudělala, co jsi mohla... já tvoji touhu po dalším dítěti naprosto chápu, řešila bych to stejně, ale přesto je super, že už dvě děti máš a malá je ještě malá a hodně si jí užiješ... a třeba to, že další dítě nakonec - asi - nebude, přinese zase jiná pozitiva, by´t třeba materiální...

Jsem ale strašně ráda, že jsi tu s náma byla a podporovala nás, mně to hrozně pomohlo, a kdybys tu snad někdy zapomněla napsat, byla bych z toho úplně špatná... doufám moc, že tu s náma vydržíš, ani já nemíním odcházet, budeme přinejmenším držet palce těm ostatním...

A já bych se moc přikláněla k tomu, aby ses ještě do té antikoncepce nehnala... ono je stejně jedno, jeslti máš dítko v 39 nebo 41, ne? A třeba se stane zázrak, to nikdo nemůže vědět... tak si tu cestu k němu nezavírej 🙂, aspoň ne ještě teď ...

jani2
17. kvě 2010

beeba - tak to je mi veľmi ľúto, zvlášť preto, lebo dokážem pochopiť ako je ti nanič, že si to brala ako poslednú šancu😢 ...ja už to tiež tak cítim a viem, že ak sa mi v lete nezadarí, tak budem z toho moc smutná a chytne ma panika kvôli rokom a smútok, že už iné dieťatko nebude.....je to nefér, keby som mala teraz 25, tak by som išla minimálne na 3 deti.....ale na druhú stranu buďme radi, že detičky už máme a Terezka je fakt maličká, takže všetko to jej krásne detstvo máš ešte len pred sebou 😉 ....a ako písala Fialinka, nikdy nevieš, možno sa zadarí a možno sa predsa len rozhodneš na ďalší pokus! 😉

iwuska19
17. kvě 2010

Beebuško ................................................ ☹ ale ´jinak velký souhlas s Fiall nemám co bych dodala.Omlouvám se že nechodím často ale ještě pořád řeším to zaměstnání v pátek mi slušně oznámili ať si najdu jinou práci a na další měsíc mi naplánovali jen 100 hodin místo 160-180 a to je o hodně peněz míň,takže teď se snimi tahám o odstupné a potom musím pořešit zaměstnání a uvidím co dál.Jsem tak na nervy že v noci nemůžu spát.Musím to rychle vyřešit a dát se dohromady protože bych myslím jinak zbytečně vyhodila peníze za IVF,protože v tomhle stavu by se to na 100% nepovedlo.Je to pech!Ale vždycka přečtu co píšete je mi hned líp i když nemám moc sil psát........................... 😝

lenkace
17. kvě 2010

beba-súcitím s tebou, tiež som moc držala palce, len sa chcem spýtať, obidve detičky si mala normálnou cestou? až potom boli problémy normálne otehotnieť? a koľko ste to skúšali, ak nemáš náladu nemusíš mi odpovedať, asi ťa to už ani nebude baviť asi o tom rozprávať alebo písať.Ale hlavu hore, bude viac lásky pre tie čo sú domka...aj tak som ťa obdivovala, že sa snažíte o dalšie, veľa žien chce mať už pokoj, ak sa blíži tá 40.Ja tiež dúfam, že už budem mať deti odrastené, ak ovšem bude ďalšie, preto sa snažíme rýchlo o druhé, aby som mala už neskôr pokoj a už len podpisovala žiacke 😉 , ale človek len tak myslí, iné je keď k tomu dôjde...možno budem rozprávať ináč a tiež neskôr zatúžim po ďalšom, ale myslím si, že už nato trpezlivosť mať nebudeme, mám o sedem rokov staršieho muža a ked si predstavím, že ja budem mať skoro 40, tak on bude mať už 47a to by mal byť už skôr dedo, ten kebyže to číta by mi dal, ale ja to tak vidím, tento moderný trend mi vadí, nebolo lepšie mať deti v 20.rokoch a v 40. byť už babičkou? taká mladá, čiperná babička, to by som brala.Keď píšem somariny, tak sa omlúvam, možno boli nemiestne, ale chcela som tým trochu povzniesť náladu.

fiallinka
autor
17. kvě 2010

lenka: no ať navážu na téma, pro mne bylo ideální mít dítě cca v 27, 28, jak jsem chtěla - byla jsem vdaná, měla praxi a dobrou práci, vyzkoušela jsem si, co jsem chtěla... zbylých pár let čekání mne zbytečně nervovalo, i když - taky jsem během nich zažila zajímavé věci... ale kdybych měla v dnešní době dítě ve 20ti, měla bych asi pocit, že mi něco utíká, že kámoši žijí úplně jinak, možná by krachl vztah s manželem...ale možná taky ne a to už je jedno 🙂... mně se nelíbí odsouvat děti cíleně moc daleko, ale mít je úplně brzo, to taky není ono 🙂

lenkace
17. kvě 2010

no to je asi tiež pravda, možno v 20-je skoro, ale v mojom prípade od 23.rokoch sa už vôbec nič nedialo, nechodili sme sa baviť, nejak som si ani kariéru nebudovala, už ma otravoval taký nudný život bez detí, ale to sme začali ešte len chodiť po doktoroch čo sa ťahalo asi tri aj štyri roky, pritom som už v 20. vedela, že mám problém otehotnieť, ale nebolo kedy chodiť po doktoroch lebo sme boli vo svete, ale kebyže to môžem vrátim späť, kľudom by som sa bez tých zážitkov zaobišla a radšej by som mala aj o päť rokov dieťa skôr, ale vyšlo to tak ako to vyšlo a som rada, že vôbec to prišlo, takže ja právo frflať ozaj nemám.Každá doba má niečo do seba, to je fakt.

lenkace
17. kvě 2010

fial a koľko máš rokov, ak sa môžem spýtať?

fiallinka
autor
17. kvě 2010

lenka: skoro 32

fiallinka
autor
17. kvě 2010

jinak já mám spíš špatné zkušenosti z domu, naši mne měli ve 20 a jak to dopadlo ☹, navíc mám stejně starého chlapa jak já a ten na ty děcka brzo zralý nebyl (známe se už dlooooohu)

lenkace
17. kvě 2010

čiže dobre to chápem, že tiež si chcela mať dieťa už v 27.rokoch a podarilo sa až tak za tri roky? u nás je to opačne, manžel chcel strašne dieťa ked som mala 19.,20., ale ja som ten pocit nemala, tiež som si chcela užiť, ale nakoniec tomu tak nebolo, môhli sme to kľudom odvtedy naplno skúšať a začať to riešiť, ale človek nikdy nevie čo bude, čoho bude v živote ľutovať.

lenkace
17. kvě 2010

už teraz som ho musela do dieťaťa nahovárať, bol zvyknutý na ten svoj klud, ale zvykol si rýchlo na malinkú ešte aby nie...

ejviska
17. kvě 2010

Fialli, me mela mamka ve dvaceti a za rok brachu. A fungovalo a funguje vse skvele.🙂 Ja mela Terez v 29. a nemenila bych.

chiwule
17. kvě 2010

no vidíte holky, já se podruhé vdávala ve 30ti a povedlo se až po 4 letech... Celou dobu jsme se nejdřív nenápadně a pak už hodně nápadně s pomocí doktorů snažili. ..On život totiž bohužel utíká děsně rychle 😉 Já děti opravdu začala chtít až kolem 25ti, jenže na to musí být dva no ne? 😉

beeba
18. kvě 2010

Dobré ráno, moc se omlouvám, že jsem se včera večer neozvala, ale po pravdě řečeno, jsem byla úplně hotová. Připadala jsem si jako zvíře, asi tak jako hodně zraněný pes, který ví, že je sám v lese, tlupa vlků dává hlasitě najevo, že o něm ví a že se pomalu blíží jeho konec.... A tak jsem prostě lehla, hned usnula. Kupodivu Terka spala až do 7,30 a já s ní. Teď čekáme na Kouzelnou školku a potom hurá ven, musíme stihnout pí a ba (písek a bábovky) ještě před tím, než začně pršet.

Jste moc hodné, že jste mi napsaly, když jsem to teď četla, tak jsem zase měla slzy v očích. Už jsem si však zakázala bulet. Ale ono to asi ještě pár dní potrvá, než se ze zklamání zotavím. Potom to bude zase dobrý.

Nevím, jestli jsem už schopná uvažovat realisticky, ale uvažovala jsem co dál... jestli nějaké dál existuje...totiž, nemám ráda definitivní špatné konce....Na IVF již nemám peníze a už bych do celé procedůry znovu nešla. Nevím co se stalo, ale zničilo mne to, že 5 embryí nemohlo být zmrazeno. Průběžně jsem nakukovala do diskuze holek, které navštěvují GEST a taky jim žádná vajíčka nezbyla na zamražení, ale na druhou stranu tuším že dvě, skoro ve stejném termínu, otěhotněly.

Takže, zbývá ZÁZRAK nebo zkusit IUI.....a jak jsem tak přemýšlela, tak jsem si řekla, že se do Gestu ještě vypravím a zeptám se co a jak. Však všechny spermie nebyly nepohyblivé...zeptám se, za zeptání člověk nic nedá. Nemám ani představu v jakých cenových relacích by se člověk pohyboval. Pokusím se to stihnout do září nebo tak nějak a když to nepůjde tak to nebudu lámat přes koleno. Já se zatím cítím po fyzické stránce docela fajn, ale 40. je 40.....Člověk musí uvažovat také dál, že dítě čím je starší, tím víc spotřebuje financí, dnes se musí za vše platit.... Synek by mi udělal radost, kdyby se dostal na VŠ a kdyby cestoval a Terka bude potřebovat stejnou finanční podporu za 18 let. No a kolik mi bude....? Pořídit si miminko třeba v 45letech, v případě, že jsem zcela normální pracující žena v současné společnosti, tak chudák dítě, nevím kdo by jej podporoval, když já už budu pomalu v důchodu.

Tuším, že lenkace se ptala, jestli jsem měla obě dvě děti přirozenou cestou, tak synka v 26,5 letech přirozeně s prvním manželem a dcerka byla ze druhého IVF ze druhého KETu s druhým manželem. Myslím, že jsem synka měla přesně, když jsem na to "uzrála". JInak moji rodiče mě měli ve 20.letech, oba studovali VŠ, potom následovali dva sourozenci a teď kolem 60. mají svůj klídek. Všechny děti se starají již spoustu let o sebe, mají své rodiny, děti, vystudovaly VŠ, podívaly se do světa.
Bohužel, my již patříme do jiné doby, na děti jsme nespěchaly, tak to máme všechno posunuté dozadu o několik let. Neumím si představit, že bych měla ve 20. dítě. Bohužel ale, když jsem si všechno v hlavě srovnala, tak mi bylo víc než 30. A než jsem našla toho pravého.... a s ním utvořila novou rodinu, tak zase nějaký čas utekl... To, že nám nejde mimčo, jsem začal řešit nějak okolo 36 let...

Jinak, doufám, že vás můj neúspěch nějak neodradil, protože my jsme ženy bojovnice a jdeme do toho! Prostě život už je takový, že někdy se daří a někdy, aby úspěchy vynikly, se něco nepovede, nebo nedojde k naplnění našich snů či představ. Jsem ráda, že mám dvě děti, Terezka je malá, tak si jí moc užívám a nepřestávám za ní nahoru děkovat.

cepecek
18. kvě 2010

Bee - já jsem nijak nereagovala - jsem nějaká bulivá. Jinak mě v Sanusu říkal,že pojišťovna proplácí 3,5 cyklu, tak se zeptej, zda to tak je. Jak ráda bych ti dala,kdyby to šlo svoje další pokusy - mám ještě 2☹

Já měla Marušku 26,5 a myslí, že to byl ideální věk🙂