Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
17. črc 2010

Beebo, jsem moc ráda, že jsi zpátky, už jsi mi tu chyběla, a to fakt nekecám. Díky za to, co jsi napsala... ale já ani nevím, jak popsat, jak mi je... bála jsem se od toho 12. týdne fakt už dost, prostě se mi ty výsledky nějak nelíbily a ten týden po tom, co jsem se dozvěděla o triplech jsem si už myslela, že to dopadne blbě, a tím spíš po tom ultrazvuku. Vlastně ještě, než jsme se to dozvěděli, bylo to nejhorší období, dá se říct... a teď se zdá, že jsem se už definitivně rozhodla... i když vím, že to rozhodnutí není dobré, ale pro nás asi prostě lepší a to ze všech možných důvodů, i z těch, které píšeš. Přečetla jsem během dvou dnů o DS syndromu všechno, co se na netu snad dalo najít... a hodně jsem přemýšlela, nicméně jsem si nakonec uvědomila, že všechny maminky, které většinou o svých dětech pozitivně píšou a nestěžují si, mají ty děti ještě malé... a pak jsem si uvědomila ty postižené "dospělé", které znám nebo jsem znala ze svého okolí, k tomu jsem přidala pár zkušeností známých a to už asi rozhodlo - není tak těžké mít malé dítě s DS, ale jak vyroste, asi se to rapidně horší, a co pak s ním, až my nebudeme moct..nebo naopak prožívat s ním nemoci a vidět ho umírat... a tohle naše rozhodnutí ovlivní zdaleka nejen nás...

a je toho víc, ale asi ani nemá cenu to psát, stejně je to pořád dokola...

Bebušo, a je mi moc líto, že se vám to nezadařilo, bylo by krásné mít hezké zprávy, ale aspoň to tu ta Janička zachránila 🙂

A ty tři děti... já ani nevím, jestli je budu kdy chtít, ale kdybych je chtěla, mám je slíbené, tak aspoň něco. Teď se budu soustředit na to, aby to zvládla druhá holčička a pro všechny případy budu doufat, že mám ještě něco v tomto směru před sebou... a ta naše smůla, ta je šílená - přesto vím, že spousta lidí má ještě větší, a že ty děti vůbec třeba nemají...

beeba
17. črc 2010

@ejviska, takže jste se vrhli na maratón...super, však víš, že ti držíme palce. A co, jak jste na tom, pokusili se lékaři stanovit nějakou diagnózu, zkusí ti třeba dát nějaké podpůrné léky, totiž do října je ještě daleko. Prostě, řekli, kde je zakopanej pes?

beeba
17. črc 2010

@fiallinka, ve všem o čem píšeš s tebou souhlasím. Člověk i v neštěstí hledá alespoň kousek štěstí a toho posune dál at chce nebo nechce a hlavně za pár měsíců budeš mít spoustu práce a čas zase skoro všechny rány zahojí. Skoro. Nevěřím, že by se zahojily úplně, ale holčička a Jurášek to vynahradí a až zvládněš biorytmus Vaší pěkně početné rodinky, tak do toho půjdeš znovu. Jako bych tě neznala 😀. To je správný...skoro vždycky je nějaká další možnost a pokud člověk chce, tak proč to nevyužít.. 🙂

fiallinka
autor
17. črc 2010

@beeba no víš, nikdy nevím, jak to moje zdraví dovolí, jaká bude situace, a taky bych se asi měla v nějaké rozumné době vrátit do práce, protože vydělávám podstatně víc než manžel 🙂, na druhou stranu pokud by nám nevadilo zůstat v neopraveném panelákovém bytě, tak vystačíme i z jednoho učitelského platu, to zas jo 🙂. Ale fakt asi musím mít nějaké naděje před sebou...

veruleg
17. črc 2010

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a tady se toho stalo ☹

Fiallinko : moc na Tebe myslim, poslala jsem Ti IP.

Janko : super zpravy....drzim pesti at jde vse vpohode dal 😉

Beebo : mrzi me ze to nevyslo. Ja se taky vracela z dovolene s tamponama 😠 ale my to jeste nejak nehrotime a ani se nemuzu divit ze to nevyslo, kdyz skoro nebylo z ceho 😕

Jinak neni nejak cas na konika. Vikymu rostou dalsi zuby, strasne na me porad visi, porad je ubreceny.Ted v tech vedrech mel navic 40teploty ale nastesti z toho byla jen ta 6.nemoc.

fiallinka
autor
17. črc 2010

@veruleg takže ale pochopila jsem správně, že tomu dáváte volný průběh, jo? Kéž by se zadařilo a všechno bylo ok, myslím, že to, i přes obavy, člověku dá trošku zapomenout na předchozí trápení. A že není čas na Końa, to je vlastně dobře...a 6. nemoc taky Juráš měl, 4 dny horeček jak blázen, byla to hrůza...

Díky za IP 🙂

veruleg
17. črc 2010

@fiallinka jojo Leni, pokud se zadari tak se zadari. Na druhou stranu bych uz i chtela, nechci aby mel Viky s dalsim sourozencem velky vek. rozdil. No ale taky se toho bojim...vseho. Pere se to ve mne ty pocity. Ty prvni narozeniny nebyly zrovna lehke obdobi 😔 Jinak mam pocit ze neni cas na nic, az me to desi, ale to se snad zase srovna.Jsou horsi veci a nesmim si stezovat 🤐
Vydrzis to do toho 9.8.? Nejde to udelat nekde jinde?

beeba
17. črc 2010

@veruleg, 6.nemoc jsme měly vloni v létě a bylo to 4denní peklo. Naše mudra nás odeslala do nemocnice, takže jsme tam bylo nakonec asi 4x...
K IUI... beru to jako určitou možnost, ale jsem rozumná a je mi jasné, že šance na úspěch jsou minimální, takže to prostě ještě 2x zkusím. Byla by to paráda, kdyby se zadařilo, ale jsem smířená s tím, že se nezadaří a beru to už sportovně 😉

fiallinka
autor
17. črc 2010

@veruleg snažím se dovolat do Brna do FN, tam jsou prý výborní, nicméně zatím mi to nikdo nebere...šla bych radši dřív, protože pak už bude o dost větší břicho a budu je víc cítit.. a i rizika se asi o trochu zvyšují... sama bych řekla, že bych na to měla jít až 2 týdny po amniocentéze, ať to nepokouším... a jinak já jsem po dalším dítěti toužila hned po porodu, akorát to kvůli císaři nešlo, i přes ten strach...

fiallinka
autor
17. črc 2010

jinak nevím, jestli nejsem divná, ale to výsledků amniocentézy jsem na břicho skoro nemluvila, nehladila ho... bála jsem se... a teď to kupodivu dělám, mluvím s nima a vysvětluju jim to, ať to zvládnou, že každá bude mít u sebe velkého bráchu (ano, v to nijak nevěřím, ale přesto...), ať se na mne nezlobí... že je mám ráda obě, ale tohle asi bude lepší...

veruleg
17. črc 2010

@beeba My byli zrovna v CR a tak jsme po dvou dnech radsi zasli k mudr. Ta udelala CRP ale bylo nizke a hned to odhadla na tu 6.nemoc.Horecky taky 4 dny a ted byl dva dny osypany a uz je to za nami. Neboj zadari se 😉

beeba
17. črc 2010

@fiallinka, myslíš v Brně na Obilní trh?

fiallinka
autor
17. črc 2010

@beeba myslím do Bohunic, ale oni jsou v podstatě spojené pracoviště, dřív měli tohle oddělení rizikového těhu+ty doktory na ObilŇáku a teď to přesunuli do Bohunic...

fiallinka
autor
17. črc 2010

ono se to dělá ambulantně, ale já bych se asi nechala na pár dní hospitalizovat a pak ještě zůstala pár dní u ségry, protože se mi zdá, že po tom zákroku bych neměla jet 3 hodiny domů...

beeba
17. črc 2010

Aha, já jsem rodila prvně na Obilňáku a byla jsem fakt spokojená. Když jsem se v práci před lety zaobírala jistými problémy v porodnici u Apolináře, tak jsem měla jako soudní znalce doktory z kliniky na Obilním trhu a i laik poznal, že to jsou machři 😉

fiallinka
autor
17. črc 2010

@beeba tys bydlela v Brně 🙂? A co Gerychová, neříká ti to něco? I když co si budeme povídat, u Apolináře jsou taky jedni z nejlepších u nás, jenže jak to tak bývá, chybu, případnou, udělá i ten nejlepší...

veruleg
17. črc 2010

@fiallinka ve fakultce jsou dobri......ikdyz to jsou i ve fakultce v Ostrave, a presto to neni zaruka. Tim jsem ale nechtela nejak strasit nebo tak. Vime sami jak to je ze se veci nedaji ovlinit ac by jsme sebevic chtely. Leni vubec nejsi divna....ja kdyz se s Tebou seznamila a pak jeste s tou jednou holkou z toho HK tak si taky rikam, ze Erisek tam ma u sebe Ondraska, Terezku a bohuzel spostu dalsich miminek, ktere maji sourozence tady na zemi. Ono nam to tak nejak pomaha se stim vyrovnat. Ja nekdy Vikymu rikam, ze braska tam je s babickou (moji mamkou) takze se ma skvele....ach jo uz zase bulim.Musim prestat myslet a valit se vyspat 🙄

veruleg
17. črc 2010

@fiallinka souhlasim s tou hospitalizaci. Meli by to delat automaticky, vzdyt je to takovy zasah. Rozhodne necestovat hned.

fiallinka
autor
17. črc 2010

@veruleg jenže já tomu v podstatě nevěřím... ale asi chápeš, jak to myslím 🙂

a jinak ono u toho zákroku v podstatě jde o to samé, jak u amniocentézy, na to nemusí být až takoví odborníci, stejně se mnou nic moc dělat nemůžou a záleží na mém těle... ale můj doktor mi stejně říkal, že i když mi to udělají v tom Zlíně, tak pak se mám jít zavřít k němu do nemocnice, a´t mám aspoň klid, a to bych asi radši šla...

a stejně žádný doktor není záruka ničeho, ale když už si mám "vybírat"... navíc třeba mne stejně nevezmou a taky si říkám, jestli by nebylo ještě lepší jet od 31.7. na dovolenou do Orliček, kterou máme zamluvenou se známýma, aspon bych měla za prázdniny nějaký "zážitek"...

beeba
17. črc 2010

@fiallinka, v Brně jsem bydlela od roku 1994 do roku 2001. To jméno mi bohužel nic neříká.
A kdy jít na zákrok či jet na dovču je složité rozhodování...však by ti měli doktoři říct na klinice, kdy je nejvhodnější doba, aby se nic nepokazilo a tys byla na tom zdravotně v pořádku

fiallinka
autor
17. črc 2010

@beeba no a to právě musím zjistit, až se té doktorce dovolám... a prosím tě, odkud teda původně jsi 🙂? Klidně piš do IP, pokud se tu nechceš veřejně odhalovat....

veruleg
17. črc 2010

@fiallinka chapu jak to myslis 🙂

ono to je tezko.....tezko neco radit. Rozhodnes se sama, nech to na tom vnitrnim pocitu, jestli driv nebo pozdeji...stejne se tomu neda uniknout. Asi bych taky odjela....pak se budes muset vic hlidat. Je mi to tak lito 😔 😔

fiallinka
autor
17. črc 2010

@veruleg pokud mi v Brně řeknou, že čím dřív, tím líp, a na zákrok mne vezmou, tak jdu tam a obětuju dovču... pokud by to mělo být jedno, jedu na dovču... ale ten můj doktor mi řekl po telefonu, že o malinko dřív je lepší, nicméně že zásadní rozdíl to není, tak nevím....

veruleg
17. črc 2010

@beeba ja v Brne od roku 1998 do roku 2006......porad jsem ofic.Brnak ikdyz nevim kam patrim 😨 To jsme se mozna potkaly 😉 Vis jak se o Brne rika, ze to je vlastne dedina 😉

beeba
17. črc 2010

Holky, jdu si lehnout, zítra napíšu více o dovče a snad večer bych dala nějakou fotku...

veruleg
17. črc 2010

@fiallinka tak uvidis co Ti reknou a pak se rozhodnes. Ach jo.....

beeba
17. črc 2010

@veruleg určitě jsme s potkaly, třeba někde na přestupu na tramvaj na České, osobně Brno miluju dodnes, moc dobře se mi tam bydlelo, bohužel nikoliv s mužem mých snů........

veruleg
17. črc 2010

@beeba uz taky jdu spat...nez se Vikous zase vzbudi 😉

veruleg
17. črc 2010

@beeba v ŠALINĚ

beeba
17. črc 2010

@veruleg 😀 😀 😀 ...jo, jo, vždyť se mi domorodci furt smáli, že mluvím jak nebrněnský trotl 😀