Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
19. črc 2010

holky moje, právě jsem dotelefonovala - zítra odpoledne jedu do Brna, ve středu by měl být ten zákrok, doktorka vypadala úžasně, napsala mi mail, prý nemám čekat a jednat, čím dřív, tím líp... pak tam asi chvíli poležím... myslete na mne!

veruleg
19. črc 2010

@fiallinka Leni budu na Tebe myslet ve stredu, myslim i ted. Drz se holka, zvladnes to. Uz mame neco za sebou a i pres to jak to boli nam to dava silu.

evaav
19. črc 2010

Fiali- drž se moc na tebe budu myslet
Beeba Ahoj návrat naší duževní podpory 😉 právě jsem v dalším kole pokusu o mimi,tak musím doufat,že se to konečně povede. Dnes jsem potkala kolegini z práce tak jsem se ptala jestli mě budou chtít spátky tak prý všema deseti tak to se ještě uvídí 😠 jestli tam příjdu

evaav
19. črc 2010

Potřebuji prosím radu,potřebuji Verču odnaučit pít na noc a nevím jak asi se prostě nedat být tvrdá a nedat jí to co?Potřebuji to,aby jsme nebyly ostudy a spali bez plínek.Nejhorší,že usíná s lahví s dudákem to je ostuda co? A nemužu jí toho zlozvyku zbavit já bych to třeba i vyržela,ale manžel nemá na řvaní nervy chápete.Potřebovala bych,aby taky někam na chvilku odcestoval 😀

cepecek
19. črc 2010

Ahoj,
beebo - tak test probíhá tak, že nesmíš ráno nic jíst, pít a odevzdáš moč a vezmou ti krev, pak ti dají vypít půllitru sladkého nápoje ( dalo se to , sice mi trnuly zuby, ale dobrý) a za 2 hodiny jdeě zase na odběry. Za tu dobu zase nic pít a jíst. No a výsledky budou ve čtvrtek....

Fial - moc na tebe myslím a věřím že to zvládneš - musíš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eyael
19. črc 2010

fial, držím palce, ať to celé proběhne bez komplikací a pustí tě brzy domů a za námi 😉 😵
cepecku určitě to dobře dopadne, sice je to hnusně sladké, ale dá se to vydržet 😉
veru, a co takhle zkusit dudlíka? Sice z něj nic nepoteče, ale třeba by to uspokojilo její potřebu cumlání, asi se tím uklidňuje... Anet taky neusne bez pití (mlíčka), takžeš před poledním a večerním spaním tu flašku prostě vyžaduje. Ale povedo se mi omezit množství, už má jen 150ml, dřív dala i 270ml a k tomu ještě čaj. Docílila jsem toho tím, že jí víc nacpu k večeři, která nesmí být víc jak hodinu před spaním, aby byla ještě sytá, ale neměla těžký žaludek.
Jinak my pro změnu budeme mít problém odnaučit dudlíka, Anet bez něj neusne, ucumlává se do spánku...

No a já mám dneska radost, povedlo se mi totiž pozitivně vyřídit na úřadech důležité věci, takže by mohlo cca za 3-4m dojít na KET a taky bych měla mít nějakou korunu z nové práce, asi tak do měsíce 😵 Už se těším, až přijde mužík z práce, až mu to všechno vypovím 😅

jani2
19. črc 2010

jóój dievčatá, to nemám šancu prečítať...ale dočítam večer, až Janka zaľahne! Len v rýchlosti o mne, bola som na UTZ v CAR a všetko v poriadku, dokonca som už aj počula srdiečko (fotku mám aj v albume). Ale išla som tam s malou dušičkou, lebo ráno som začala trochu krvácať...teda nič netieklo, ale na toaleťaku bolo trochu krvi tak som sa dosť vyľakala. Našťastie drobec je v poriadku, mám tam hematóm, a z toho ide to špinenie aj krv. Mám dodržiavať kľudový réžim, tak viac- menej polihujem, teda pokiaľ sa to pri malej dá 😒 . Ale už mám zas len slabé špinenie, tak dúfam, že krv sa nevráti! 😉
@fiallinka - na stredu ti moc držím palce, ale to budeme držať isto všetky čo sme tu. Dr. má pravdu, čím skôr, tým lepšie!. Drž sa a čoskoro sa vráť !!!!!! Moc myslím na teba!

beeba
19. črc 2010

@jani2, fotečka je super a flíček je nádhernej...to bude kluk! Ne, dělám si srandu... 😀 Hodně odpočívej, ať špinění přestane. Dali ti na to něco?

@eyael , je dobře, že nakonec peníze na KET budou, ono co si budem říkat, věk běží...šance se zmenšují a je nutno rozšířit řady těhulek, aby na nás nepadala občas taková beznaděj. Myslím, že KET není tak finančně náročný, takže by to nemusela být až taková zátěž, i když dobře vím, jak každá koruna schází... U men to vyšlo s Terkou asi okolo 6.000,-Kč... o proti IVF to bylo značně snesitelné

@cepecek, jsem zvědavá na výsledky a doufám, že bude vše o.k. Jak se jinak cítíš? Vlastně za pár týdnů už budeš mít pěkný záhul 😉

@evaav, takže už jsi začala se stimulací? Pokud ano, tak nám napiš, co si pícháš, v jakém množství, jak se cítíš a tak, ať jsme v obraze. To že všechny držíme palce, ať se zadaří snad ani psát nemusím, to je jasné 🙂 🙂 🙂

@fiallinka, takže ve středu..., budu na tebe moc myslet a pokud bys něco potřebovala, mám v Brně výbornou a moc ochotnou kamarádku, tak se na mne obrať a já zorganizuji záchranou výpravu 🙂. Snad to bude vše dobré. Musí...přeji ti moc duševní síly aby to nebolelo tak moc strašně...ach jo

eyael
19. črc 2010

@beeba - KET nás se vším všudy okolo vyjde kolem 13tis. Musíme totiž počítat i za zamražení za poslední rok.. No, pořád je to o 10tis méně, než IVFko, ale i tak to není málo... a to nepočítám pokud bude potřeba nějaká medikace, je to kalkulace jen za nativ. Ale už jsem i nalomená, že kdyby KETík nevyšel, že zkusíme ještě jedno IVF 😀 jen mužík o tom ještě neví 😀

beeba
19. črc 2010

Jo, fiall, jak tak musím stále na tebe myslet, tak jsem si říkala, že to snad ani není možné, že si doktor odjede na tři týdny na dovolenou a nikdo nehne ani prstem, aby ti pomohl současnou situaci vyřešit, a že si musíš sama na takový náročný zákrok shánět pracoviště, kde jsou schopní zákrok provést. Je přece jasné, že pokud jste se rozhodli takto rozumně situaci vyřešit, že je nutné provést zákrok co nejdříve a ne čekat tolik týdnů až bude mít někdo čas.... Pokud pominu zdravotní rizika, tak to je obrovsky psychicky stresující záležitost a místo toho, aby se snažili doktoři Ti pomoct, tak se k tomu staví vysloveně laxně. To jsou parchanti, to je snad na žalobu... kdybychom byly v USA, tak by se s doktorama nikdo nemazal... furt na to musím myslet...

beeba
19. črc 2010

@eyael , jo, jdi do toho, fakt...a KET se Ti zdaří, protože čepeček, meleri, jana jsou po KETu a značně převyšují statistiku IVF...to se zatím povedlo jenom fialli (ale tý se to musí povést vždy, protože to je holka šikovná 🙂 ) Ostatní jsme nechaly na klinikách soustu peněz a doktoři si pěkně válí šunečky na Kanárech....KET zvládnete, stále očekávám to májové koťátko 🙂

cepecek
19. črc 2010

@jani2 - to je moc krásná bublinka - moc gratuluji k srdíčku a jinak můj tip je holčička 🙂)
@beeba - já se cítím skvěle , nic mi není otoky nemám miminka cítím a fakt si to užívám. Je o dost hezčí než při prvním těhu. Nemám fakt žádné hrozné komplikace jako s Maruškou.

beeba
19. črc 2010

@cepecek , jsi šikula 😀 Asi si tělo už zvyklo 😀 Hele příště už nebudeš cítit vůbec nic a po 9 měsících hravě při vaření pro již tak početnou rodinu porodíš a budeš se divit, kde se u vás najednou vzalo tolik dětí 😀

fiallinka
autor
19. črc 2010

@eyael teda, to je dost... u nás ket za 5000 a zamražení na rok 1000, ale to jsem teda měla pocit, že to patří mezi ty drahé centra...

@beeba díky za nabídku kamarádky 🙂, ale já mám v Brně ségru 🙂, to bude stačit...

a jinak - já ti nevím s tím doktorem, mně přišlo, že prostě normálně to tak řeší, že se ty zákroky "řeší" až 3 týdny a víc po amniu, protože dřív nejsou výsledky karyotypu... já jsem ale měla ten rychlý fish test, dokonce zadarmo, ale přišlo mi, že je to na moji žádost a že to běžně nedělají... a že se tohle stane u dvojčat, to asi je taková rarita, že nad tím ani neuvažují... prostě z medicínského hlediska to žádný velký rozdíl není a o moji psychiku se nikdo nestará. Já osobně jsem myslela, že po amniu musím nějakou dobu radši čekat, a asi teda prý ani ne...

No jinak do Brna bych asi jela už dnes, ale výsledky toho fish testu budu mít až zítra odpoledne..protože se jim to v laboratoři prý nepodařilo nějak dobře vyfotit (?) a kultivují to znovu...ale prý je to fakt pozitivní, žádná mýlka...

Ale já už jsem si zvykla, že starat se musím sama...ještě že mám internet coby zdroj informací a jsem schopná si i toho doktora najít...

A řeknu vám, dnes mne celý den bolel podbříšek i v kříži, sice lehce, ale fakt jsem se bála... nejspíš to bylo tím, že jsem obvolávala všechno možné + Jurča strašně zlobil (i když se stará manžel), ale potratit dřív, než se ten zákrok udělá, to by bylo už fakt moc.

beeba
19. črc 2010

@fiallinka vydrž!!! a nepřivolávej nic zlého!!!

eyael
19. črc 2010

@beeba, no já nevím, jestli spoléhat na statistiky 😉 Je to celé buď a nebo, nejhorší pro mě je ten pocit, že z toho nic nemůžu ovlivnit. Hrozně bych potřebovala vědět, jak jsou na tom ti naši sněhuláčci, ale dokud je nezkusí rozmrazit, tak se nic nedozvím 🙄 Jak to vůbec je - když z nich žádný nebude vhodný na KET, tak asi budeme platit jen za zamražení za předchozí roky, že? Pořád taky nevím, jestli zkusíme úplný nativ, nebo nějakou podporu abych nějak pojistila, že to fakt vyjde. Jenže to se zas bojím kvůli zdraví, IVF mě odrovnalo naprosto šíleně... A v téhle nejistotě budu další 4měsíce dokud to nezkusíme 😕 a pořád se to odsouvá, je to ubíjející... já vím, že si tu stěžuju na maličkosti, fiallinka řeší daleko zásadnější věci, ale trápí mě to 😒

cepecek
20. črc 2010

Dobré ráno,
.Dneska frčím do nemocnice na přeměření průtoků v pupečníku. Jiank mám nahoře 7,5kg kam až to dojede ???

Jinak Beebo - já už mám poslední těhu , docela mě to mrzí, ale víc jak 3 děti si nemůžeme dovolit. Už teď se úspory začínají ztenčovat a to jestě nejsou dvojky nasvětě. Takže přirozený porod u plotny nehraozí, a halvně z přirozenýho porodu mám strach. Už teď mám domluveného císaře... Jsem posera . Všechyn vás tu obdivuju jak jste zvladli přirozeně rodit.



ejviska
20. črc 2010

@evaav
ja bych to neresila, at ji nevypestujes nejake psychicke problemy a pak se ti bude pocuravat do sesti let. Ona na to dojde sama. my jsme meli plenky jen do 1,5 roku cca, ale nemohli jsme se zbavit lahvicky s cumlem. To mela skoro do tri let. A vypila i dve na noc a presto se ani jednou v noci neporucala, ona vubec strasne moc pije.
Lahvicky jsme se zbavili tak, ze ji moje kamaradka dala krasny hrnecek s miskou, ale s tim, ze u ni necha svuj dudlik. Samozrejme, ze jsem mela lahvicku pro jistotu schovanou, ale vyslo to!

@fiallinka
Moc drzim palce, at to probiha hladce. My jedem na tri dny na sLOVENSKO, TAKZE zpet budem ve ctvrtek.
@jani2
Gratuluju, uzasne, drz se. 🙂
@cepecek
Tak dobre dopadnete, ale to vy ani jinak neumite 🙂

cepecek
20. črc 2010

Já jsem dneska byla ne té kontrole miminek a průtoků v pupečníčkách a dopadli jsem překvapivě dobře. Mima mají už 800g a B je dokonce o třošku větší. Průtoky ok. Čípek zavřený dlouhý 6cm hlavičky nenaléhají. Takže hurá do dalšího měsíce.

beeba
20. črc 2010

@cepecek 🙂 🙂 🙂 a mimča jsou pěkně vypasená 🙂 🙂 🙂

evaav
21. črc 2010

@ejviska - dík za radu,taky si říkám že to musím odnaučovat postupně že ted když si vypije pítí v posteli když usne tak tak se spokojí stím.že jí řeknu,že víc už nedostane.A i když má plenku tak než usne tak si na nočník řekne jako neudělá do plen nic úmyslně jen pak když usne tak se nám ještě počurá.Tak jí dám čas. Ono taky u nás v peneláku je dost sucho a teplo a jak má trošku astma tak tu vodu asi potřebuje a vůbec v těchto vedrech.
@jani2 moc ti gratuluji jé jak já bych byla ráda aby nám to taky vyšlo 😉 přeji ti to moc atrochu i když je to ode mne ošklivé i závidím,ale to jistě chápeš
@eyael mám stejný problém jak ty pořád se mi to v hlavě honí jestli to výjde až si říkám,abych si nevypěstovala nějaký zbytečný blok v hlavě a vím také že až se to náhodou povede bude další boj se strachem jak to to malé zvládne,že snad to dopadne alespon tak jak u Verunky která se narodila o devět týdnů dříve plus moje problémy a tehu tedy až v tom rychém finále 🙄

cepecek
21. črc 2010

Ahoj holky
tak mi dneska přišly monitory dechu za super cenu ještě v záruce a taky jsem pomalu začala prát věci po Máje a zjistila jsem, že toho budeme potřebovat dokoupit opravdu malinko 🙂 jsme zásobeny 🙂.

Jinak moc myslím na Fialinku - dneska má ten zákrok, tak ať to ta naše bojovnice zvládne.....

Jinak holky nevíte některá za kolik se dají prodat zmrazené embryjka???

beeba
21. črc 2010

@cepecek
Darování oocytů, spermií a embryí
U zvláště závažných poruch plodnosti, ať již na straně ženy či muže, lze užít programy dárcovství gamet. Jsou založeny na tom, že jiná žena či jiný muž darují své zárodečné buňky, ve některých případech pak i embryo vzniklé v programu asistované reprodukce.
Základním principem dárcovství je přísná anonymita. Pokud se týká finanční stránky platí, že, stejně jako u jiných lidských tkání či orgánů, nesmí být prodávány. Dárci či dárkyni však přísluší odměna za čas a výdaje spojené s darováním.
V současnosti nezařazujeme do dárcovských programů pacienty mimoevropských etnik ani páry rómské. Důvodem je nedostatek vhodných dárců a dárkyň, takže není možné zachovat princip anonymity.
Jo jinak jsem někde na netu četla že nějak paní platila za embrya 22.000,-Kč...ale nevím, nevím

beeba
21. črc 2010

Povídání k dárcovství jsem našla na stránkách GESTu...

beeba
21. črc 2010

Myslím na fiallinku, doufám, že budou holky v pořádku 🙂 🙂 🙂

eyael
21. črc 2010

ahoj holky, myslím dneska na fiallinku, aby to probíhalo dobře a aby byla v pořádku ona i druhé miminko 😕 doufejme, že se nám brzy vrátí.
@cepecek, miminka jsou krásná, jak to šíleně letí!
@beeba - to je zajímavé povídání. Takže příjemce zaplatí kolem 20tis a dárce nedostane nic? To mi přijde jako dobrej vtip. Chápu, že obchodovat s nenarozenými dětmi není asi úplně vhodné, ale proč tedy platí příjemce fakt nechápu. Jasně, podpůrnou medikaci si musí zaplatit, ale bylo by zajímavé vědět, kolik s konečné částky je přímo za embryjko... když to tak čtu, tak by se mi ani moc nechtělo je darovat zadarmo 😠
@evaav - no právě! mluvíš mi z duše. Mele se to ve mě sem tam pořád dokola ☹ Jestli se mi ještě někdy těhu zadaří budu se děsně bát aby vše dopadlo lépe než s naší malou...

jani2
21. črc 2010

Tak aj mne to nedá a už od rána myslím na Fialinku...nech všetko dobre dopadne a hlavne nech to druhé dievčatko vydrží. Fialinka by si zaslúžila po tomto všetkom aspoň jedno zdravé dievčatko!!!!
Ja sa mám dnes lepšie, už len trošku špiním, ale stále polihávam, len na obed som urobila niečo rýchle. Janka je našťastie moc dobrá, ja len mením miesto "ležoviska" keď vidím, že sa začína nudiť, takže raz sme v detskej izbičke, potom v obývačke, potom ležím vonku na hojdačke a ona sa hrá na piesku a tak... 😉 Teraz spinká do tretej a to tu už bude manžel. Tiež je moc zlatý, včera vo veľkom upratoval, dnes sa chystá zastúpiť ma v záhradke.... 🙂
@cepecek - trošku mi tie tvoje váhy pripomenuli moje dve dievčatká. Ja keď som porodila v 26 tt, tak Janka mala 830g a Julinka 860g...tiež boli na svoj gestačný vek pekne veľké a dobre živené, škoda, že prišiel ten predčasný pôrod! 😔 Ty si teraz hlavne užívaj tehotenstva, ako píšeš je to posledné...teraz sa fakt nedá mať viac detí ako 3. 😒 A ohľadom tých mrazáčikov, tak ja som v podobnej situácii, mám ešte 8 embryjok a ak všetko s terajším tehotenstvom dobre dopadne, tak ich chceme asi darovať. Už dávno viem, že mi dostaneme len nejakú symbolickú sumu, ale to ma tak netrápi, skôr ma štve, že ten prijímajúci pár musím v našom CAR zaplatiť 2 200 Eur (ca. 66 tisíc). čo je dosť, je to vlastne skoro všetko čistý zisk pre CAR a to sa mi nepáči!

jani2
21. črc 2010

@evaav - samozrejme že chápem v akom zmysle mi "závidíš"...veď všetky máme rovnaké pocity! 😉 A ohľadom toho strachu, tak to budeme mať už asi všetky, keď sa zadarí otehotnieť....každá sme si už všeličím preskákali a ak nie, tu na MK si človek prečíta rôzne príbehy a to potom nedá, nedúmať nad tým všetkým a neobávať sa. Ja som si povedala, že teraz musí všetko dobre dopadnúť a snažím sa hneď zavrhnúť zlé myšlienky, ak sa okolo mňa motajú...radšej si užívam prítomnosť (i keď teraz ma rozčuľuje ten hematom, ale ten proste odíde a basta)! 😉

evaav
21. črc 2010

@jani2 určitě zmizí já to měla s Verčou v tomto tvém období taky ležela jsem v sanusu,ale věřila jsem,že to bude dobré a bylo 😉 dodnes verče říkám,že je bojovnice od samého začátku a že s náma tady prostě chce být 😉

veruleg
21. črc 2010

ahoj holky mam sms od Fiallinky

Vse OK, ale ten zakrok byl hrozny. Ted na mne vsechny myslete rizika jsou ted nejvetsi. Aspon ze nemocnice je hezka. Fiallinka

Ono nejde na ni nemyslet. Ikdyz nejsem verici tak se v duchu k nejake vyssi moci modlim, aby uz vse slo jenom dobre 😔