Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

krupice
31. bře 2010

Chiv a Ejvis, díky za uvítání. Je fakt, že z Malajsie mě ještě nikdy nikdo nevítal a asi jen tak nebude 🙂.

My máme na víkend naplánovanou spoustu práce kolem domečku, přijede nám pomáhat i kámoš, takže bych taky ráda věděla, jestli můžu pořádně zabrat, nebo se šetřit...

Fial, jaký kočárek jsi koupila? My máme trojkolku od Jané a v autě mám jednoduché polohovací golfky na nejnutnější popojíždění od auta. Ale jinak jezdíme s Janéčkem, je lehoučké, místa tam má Péťa dost a perfektně se mi s ním jezdí i tady v našem vesnickém terénu, takže asi už nic dalšího kupovat nebudeme. Ale třeba mě ten tvůj kočárek okouzlí a budu chtít taky 😀

fiallinka
autor
31. bře 2010

Krupi, tenhle: http://kocarky.detske-kocarky.eu/sportovni-koca..., je lehounký a skladný, takže bude místo golfek 🙂. Mám x-landera, jsem s ním spokojená, ale neužila jsem si jeho vybírání, tak to musím trochu napravit. Janéčka se mi líbí, kdybych kupovala znova kočár, bylo by to právě Jané 🙂

jani2
31. bře 2010

fial - no ešte by som s tým kočárkom počkala, neviem, či za 8 mesiacov nebudeš kupovať dvojičkovský! 🙂
beeba - dík za tip, fakt pomohol 🙂 ...ja som si pri tvojom príspevku spomenula, že tie slimáky z listkového cesta som už robievala, tak som vyhrabala starý recept. Hneď som spokojnejšia, ešte urobím zapekané bagetky s bylinkovým maslom, mozarellu s paradajkami, tvarohový koláč Detský sen (inak veľká mňamka)....takže hladní neostanú.
krupica - bodaj by si cez víkend makať nemohla! 😉
fial, krupica - držím palce pri testovaní, ak sa rozhodnete pre zajtrajšok! 🙂

chiwule
31. bře 2010

krupi, my taky máme Jane trojkolku 😉 ale i tak uvažujeme o koupi lehkých golfek, potřebujeme jen takový podpůrný kočárek když se malej nebude chtít šlapat...
tak kámoška opravdu je bez práce. No snad to nebude trvat dlouho a najde jinou 😒

fiallinka
autor
31. bře 2010

jani, a to je právě důvod, proč jsem ho koupila teď (mimochodem jsem si objednala i bundu, která je mi fakt akorát) - nemá cenu čekat, jestli budu těhotná nebo ne, rozhodla jsem se věci neodkládat 🙂 ,v nejhorším si koupím dvojkočár i větší bundu a to, co už mám, oželím... bude mi to stát za to...

a Jani, ty mi děláš chutě...

ale testovat budu až v pátek, bych řekla...

jani2
31. bře 2010

krupice - a pozerala som fotky tvojho Petríka, na 1 rôčik je to už veľký "chlapisko"....a taký rozumný kukuč má! 🙂
fial - máš pravdu, nemá význam stále čakať, či budeš tehu či nie....ja som doteraz zas odkladala mnoho vecí po Janke, stále som si vravela, že čo keby.....ale už som sa dala do rozpredania (kočík, detskú stoličku, vajíčko,....), zbytočne mi to doma zavadzia a ak by sa zadarilo, dajú sa zohnať znovu pekné veci aj za rozumnú cenu, či už nové alebo na internetovom bazare.

iwuska19
31. bře 2010

Holky omlouvám se za nepravidelnou účast ale když jsem 3 dny po 12 hodinách v práci nemám chuť večer něco psát,jsem přemluvená a unavená.Jinak pan doktor mi poslal rozřešení prý to nevidí jinak než na ivf a když jsem ho poprosila o vysvětlení těch zkratek co byly hned na začátku,napsal mi že to jsou postupy které doporučují.Na vysvětlenou dodal že spg je spermiogram a kryo je zamražení.Takže švagrová mojí sestry má velmi šikovného nevlastního bratra který je velká kapacita v Brně přes umělé oplodnění a tak jsem i jemu posala výsledky z Caru třeba bude ten názor trošku víc konkrétní.Jinak zdravím Krupici.Fiall kočárek je perfektní a věřím že se uhnízdí mimísek tobě i Krupici 😅

fiallinka
autor
31. bře 2010

Tož holky, jak tu tak večer sedím, je mi divně od žaludku, skoro jsem přemýšlela, jeslti nepoletím zvracet. Mám strach z hyperstimuláku, na druhou stranu by to byla dobrá zpráva. No, ale teď mne napadlo podívat se na staré maily, co jsme si psaly s tou holkou, které jsem dávala zbylý puregon a zatímco minule mi v peru zbylo cca 560 jednotek, tak teď jen 300! Ojojoj, a to jsem si měla kvůli ohss píchat menší dávky..no, tak to se teda povedlo 🙂.

fiallinka
autor
31. bře 2010

Aspoň vidíte, jak si poctivě vsugerovávám příznaky, abych vás tu zabavila 🙂

iwuska19
31. bře 2010

Fiall moc ti přeju aby to nebylo žádné vsugerování ale jen klasická nevolnost v tě.......... ani to nedopíšu abych ti to nepokazila......ale zábava to je fakt 😀

beeba
31. bře 2010

Dobrý večer, též všechny zdravím 🙂

Iwusko, lituji Tě, že jsi uondaná z práce 😉. A je super, že máte známého doktora, tak to půjde rychle a dá se spoléhat na to, že vynaloží veškeré úsilí, aby se IVF zadařilo. Osobně jsem si myslela, že Vás to asi nemine, protože vaše situace je úplně stejná jako je tomu u nás. Když jsem se ptala na IUI, tak mi bylo řečeno, že je to zcela zbytečné vzhledem ke stavu sperma 😒 Ale třeba to zkusíte a ono se zadaří touto méně invazivní metodou. Takže, kdy rozběhnete ten kolotoč?

beeba
31. bře 2010

Fiallinko, to je určitě na dobré cestě. Strašně moc ti držím palce 🙂

iwuska19
31. bře 2010

Bee asi tak nejdřív na přelomu července a srpna.V červnu jedeme na týden ke Švagrové do Švýcarska tak až potom ať mám klid.Nejvíc mě ale stresuje to že se to fakt nemusí zdařit.Vůbec nevím jak bych tohle zvládla asi až po této situaci budu teprve schopná Vás všechny tady chápat a vědět opravdu o čem to je , teď to fakt nevím. 🤐

krupice
31. bře 2010

Holky moc díky za podporu i za super přijmutí mezi vás!!! Moc si toho vážím 🙂.

Já s testíkem taky počkám minimálně do pátku...snad to vydržím 🙂.

Fial, u 2.IVF, ze kterého máme Péťu jsem taky měla hyperstymulák...až mi teď při KETu bylo líto, že ho nemůžu mít znovu. Neměla jsem žádný šílený průběh a pomohlo to k miminku, tak bych to klidně brala znovu všema deseti 🙂. A kočárek jsi vybrala moooc krásný!!! Jinak mám pocit, že ty už nemusíš ani testovat - bude to totiž tutovka!!!

Jani, díky za pochavlu Peťulky, je to velkej rozumbrada 😀. S věcičkama pro mimi máš pravdu, alespoň bude o důvod víc udělat si radost, až budeš vybírat výbavičku pro další miminko 🙂

iwuska19
31. bře 2010

Tak se loučím a jdu hajat jsem utahaná jako kotě,ale zítra a pozítří mám VOLNO 😀 tak mě tady budou plné stránky a budete rádi že jdu zase na 3 dny pracovat a budete mít ode mě klid. Dobrou všem Snažilkám 😲

krupice
31. bře 2010

Iwusko, dobrou noc!

fiallinka
autor
31. bře 2010

krupi, jo, hyperstimulák je dobrý příznak, ale první týden byl opravdu drsný, a to jsem ho taky neměla tak hrozný - nemuseli mi odsávat vodu, byla jsem doma...

Jani, já věci po Jurášovi neprodávám jen pro to, že mám ségru a švagrovou, kterým se to někdy bude hodit, jinak bych prodala hned a užila si nové nakupování na miminko 🙂

fiallinka
autor
1. dub 2010

Zdar, tož včera večer jsem si vyrobila příznak jak prase - v devět jsem seděla u koňa a měla jsem pocit, že je mi trošku divně, takže jsem to zajedla sladkým 🙂, v deset mi bylo čím dál tím divněji, v jedenáct jsem vypadala jak troska a za chvíli jsem letěla na záchod zvracet. No, tak jsem byla v depce a zároveň ráda, že mám asi ohss a mohlo by to být dobré znamení - jenže v noci jsem dál nezvracela, teď je mi celkem dobře, takže kdo ví, co to zas bylo. Minule totiž byl ohss jen průjem, bolest břicha a funění.

iwuska19
1. dub 2010

Fiall no já to vydím jednoznačně........ 😉 A přeju hezký den všem,u nás svítí sluníčko.Jinak k věcem po dětech,jsem ze 4 dětí 2 sestry(jedna dvojčeo 5 minut starší a druhá o 2 a 3/4 roku starší)a brácha o 12 let mladší.Jelikož starší sestra má o rok a půl starší dceru než já Natálku a pak o 16 měsíců mladšího syna a moje dvojče má 7 letýho syna všechny věci kromě kočárků se u nás schovávají.Musím říct že se vždy hodily některé si dokoupíš ale základ je doma a fakt se ušerří hodně peněz.Takže já jsem pro a co se komu nelíbí koupí si jiné. 😵

iwuska19
1. dub 2010

prosím o prominutí překlepů dvojče o, ušetří............ 😀

iwuska19
1. dub 2010

Krupi děkuji krásně jsem se vyhajala a píšu jako zběsilá a nikdo tady 😀 Chápu to s malími dětmi není tolik času jako s tím vëlkým co mám já 😎

fiallinka
autor
1. dub 2010

Ale jo, já tu jsem, Juráš je zase u babi, prý si na něho teď hrozně zvykla a pořád ho chce, prý já si musím odpočinout 🙂

akorát nevím, co nového napsat

krupice
1. dub 2010

Ahoj holky, my dneska vezli mojí mamku do Prahy k doktorce na preventivní prohlídku. Protože jí včera propukla hnusná chřipka, tak jsem jí slibila, že jí tam s Péťou odvezeme. Seděla v autě u mě vepředu a prskala do roušky 🙂, tak snad nepřikrmí ty moje vlastní bacily...doktorka jí namísto objednaných 9.00 vzala až v 9.45...to já už málem usínala v čekárně. Péťa byl docela hodný, takže nejdřív seděl vzorně v kočárku a svačil, potom jsme chodili po čekárně (byli jsme tam naštěstí sami) a pak si hrál v kočárku. Já jak se nemusela mít tak moc na pozoru, tak jsem se přistihla, že klimbám...to se mi už dlouho nestalo 🙂.

Fial, tvoje příznaky jsou ukázkové!!! To by bylo, aby to nebylo 😀... Já při ohss měla břicho jak balon, šílenej průjem a funěla jsem taky jak lokomotiva. Když jsem se měla ohnout abych si zavázala tkaničky, tak to bylo skoro horší než těsně před porodem. Ale nakonec jsem to rozpila (snažila jsem se pít min.5litrů denně) a rozjedla bílkovinama. Poradila mi to doktorka v centru, že hodně bílkovin, by mělo pomáhat...Tak jsem se cpala grilovaným masem, šunkou a jogurtama 🙂. Když nad tím tak přemýšlím, tak to bylo vlastně docelo fajn období...spousta dobrůtek "předepsaných" od doktorky 🙂

krupice
1. dub 2010

My budeme dávat Péťu zítra odpoledne babičce do Prahy (manželova mamka), bude tam podruhé spinkat, tak jsem zvědavá 🙂. Jsem ráda, že minule to zvládnul celkem bez problémů a doufám, že to tak bude i tentokrát...Jen ať si hezky zvyká, ať si ho pak babička může vzít třeba na chatu 😎

cepecek
1. dub 2010

Ahoj holky,
u nás je dneska krásně. Dneska nějak nestíhám. Ráno jsme byli dát přihlíšku do školek a malá si v každé tak hodinku vyhrála a pak nechtěla jít dom no tak jsme ještě do oběda šmajdali po venku - je tam fakt krásně. Dneska jsem nevařila bylo to od včera knedlíky s vepřovým zapečeným se smetanou. A na zítra budu dělat jen polívku je velký půst a velký pátek .

iwuska19
1. dub 2010

No moje drahá dcerunka nechce spát nikde jinde než doma nebo u mojí maminky o 500m od nás.A už je velká až dost.K obědu máme tvarohové knedlíky se švestkama z Lidlu 1kg za 40kč.dobrá cena. 😉

chiwule
1. dub 2010

ahoj holky taky jsem nějak nevěděla co psát, den jako každej jinej 🙂 dopol jsme si hrály, já nastavila gulášek, těstoviny, polívku máme od včíra... Anet šla v 11lehnout, já peru prádlo, vysávat budu až odpoledne až přijdeme z venku nebo podle toho jak se malá vzbudí... pak máme cvíčo a ještě musíme stihnout nákup nějaký základní potraviny, ale možná to nechám na zítra... No a pak zas bude večer a chystat na spaní... venku krásně svítí sluníčko, tak si asi dám caro a nějakou malou čokoládku k tomu a budu koníkovat než se malá vzbudí...

fiallinka
autor
1. dub 2010

Krupi, to jo, taky jsem ten ohss měla přesně jak ty 🙂...teď už je mi dobře, tak nevím, co mi včera bylo.
Ale to spaní je taky hezký příznak 🙂.

krupice
1. dub 2010

Fial, já bych řekla, že to spaní není ani tak příznak jako spíš důsledek ročního soužítí s naším milovaným nespavcem 🙂

fiallinka
autor
1. dub 2010

krupi, ale jo, spaní je příznak 🙂, všechno je příznak 🙂...