Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

eyael
26. lis 2010

ahoj holky, celé dopoledne myslím na fiallinku, jak se asi má a jestli ej všechno v poářdku. Už aby bylo po víkendu, abychom od ní měly nějaké zprávy 😕

ejviska
26. lis 2010

@veruleg tak to si uzivas... 😀 To jsem ani nevedela o Vlasinovi. Ja ho ani neznala, ale moje gynekolozka v Brne tam posilala vsechny sve pacientky na velky UZ.

ejviska
26. lis 2010

@eyael taky na ni myslim, uz je to urcite za ni. Rikala, ze nam pisne jeji sestra, tak ja doufam, ze driv nez po vikendu.

veruleg
26. lis 2010

@ejviska ja ho taky neznala, az pak sousedka mi rikala ze s nim delala. Ona je nakonec porodni asistentka. Vlasin taky prisel o jedno dvojce....hydrocefalus 😔

veruleg
26. lis 2010

@ejviska taky tady cely den nahlizim az segra Fiallinky napise. Jsem jak na trni. Vcera jsem si s ni vecer psala a byla dost ve stresu bobek ☹

eyael
26. lis 2010

@tonytony - je to těžké a občas na nás všechno padne, ale ženská si zanadává a jde dál, jsme silný, silnější než chlapi 😉 já taky počítám celý tenhle rok dny, měsíce a pololetí a doufám, že už bude ten správný čas - zdravotně, finančně, psychicky. A pořád se mi to posouvá 😒 . Ale kvůli tomu si nenechám zkazit chvíle se svou rodinou, radosti a něžnosti se svou dcerkou nebo manželem, ty jsou tady a teď a já jsem tu pro ně. Život je moc krátký na trápení. A společně to zvládneme. Moc mě uklidnilo, když jsme si doma řekli, že když to nevyjde, svět se nezboří, máme nejkrásnějsí 😵 , nejšikovnější 😵 a nejúžasnější 😵 holčičku na světě. Zrovna nedávno mi Anet řekla: "Mami, já tě prostě miluju!". Co víc si přát? 😉 😎
V lednu začneme nanovo, s novým rokem nový vítr, uvidíš. Já, ty a medved, budeme se podporovat vzájemně.

ejviska
26. lis 2010

@veruleg aha, ty jo, s tim Vlasinem. Chudak Fialli, uz jsem z ni taky nerves...
@eyael to jsi napsala moc pekne!! Citim to uplne stejne. Jsem stastna, ze mam jednu dcerusku a kdyby zustala sama, tak se proste nic neda delat. My proto delame co muzeme.

eyael
26. lis 2010

@ejviska - díky! Cítím to tak. Dost dlouho jsem se v životě ohlížela na druhé a odsouvala věci až na potom. Jenže pak život proteče mezi prsty a kde nic tu nic. Je potřeba žít tady a teď brát všechno jak to přijde, což ale neznamená pasivně, bez možnosti se rozhodnout nebo něco udělat. A přesně jak píšeš, děláme všechno co můžeme a jak nejlíp umíme 😉 a i když se věci třeba nepovedou tak jak bychom v tu chvíli chtěli, možná to tak má být, třeba to má hlubší význam...

elana
26. lis 2010

holky předtím jsem jen zahlídla že vyhlížíte Fiall...malá Karolínka se narodila už v 7:50 😉

omlouvám se za vpád 😅

eyael
26. lis 2010

@elana - neomlouvej se, napiš podrobnosti! 😉

elana
26. lis 2010

víc nevím 😅 jen že jsou ok...ona to napsala na naši uzamčenou diskuzi její kamarádka

ejviska
26. lis 2010

@elana jeee, parada, diky za zpravy!!! To je parada, krasne jmeno.

elana
26. lis 2010

tak jsem ráda, že jsem potěšila, mějte se hezky, ahoj 😵

jani2
26. lis 2010

@fiallinka - veľké blahoželanie k narodeniu malej dcérky - Karolínky (nemýlim si meno? 😉 ...inak veľmi pekné!). A prajem maličkej a vlastne celej tvojej rodinke už len krásne a šťastné dni. 🙂 🙂 🙂 Dcérke posielam velikáááánsku pusinku! 🙂
@veruleg - nuž uvidím, či nájdem na teste //...chystám sa testovať na 7.deň po KET ako minule. Zatiaľ nemám žiadne pocity, či tušáky na úspech či neúspech....len sa trochu obávam, že aby boli vydarené 2 KETy za sebou...to sa asi nestáva! 😒 . Tebe prišla červená potvora 😢, ale za 2 týždne môžeš zas skúšať.... 😉
@beeba - no jasné, ty si naša veľká bojovníčka! 😉 Som rada, že si sa nedala ešte na tu HAK, veď mohlo by sa nejak pošťastiť, no nie? Už si si v CAR preskákala dosť a verím, že to stálo peknú kôpku peňazí, my sme si už tiež dosť prešli: 3xIVF, teraz 4 KET 😒 ....ale mám aspoň Janku! 😉
@tonytony - prečo toľko smútku? Uvidíš, že do roka tehulka budeš a je dobré, že pri tebe už bude všetko podchytené a sledované!

tonytony
26. lis 2010

@elana Moc fialince gratuluju🙂 Já věděla, že to holky zvládnou na jedničku🙂

beeba
26. lis 2010

Ahoj, tak to je moc fajn, že malá fiallinka je na světě a že jsou obě o.k., taky se těším na nějaké podrobnosti.
@jani2 a na Tebe holka zlatá myslím kudy chodím, kolikrát si říkám, že to snad není možné, aby net a naše podobné problémy takto "sdružovaly" úžasné holky 🙂 a nebudu moc kecat, prostě jako vždy, držím vše co se dá, nejenom palce 🙂

ejviska
26. lis 2010

@jani2 kdy budes testovat? Na ktery den to vychazi? drzim moc palce!!

fiallinka
autor
26. lis 2010

Ahoj píšu za sestru Fialinku 🙂 Dneska ráno se ji narodila krásná holčička Karolínka 2,65 Kg a obě jsou v pořádku 🙂))Sestra se na internet dostane asi až tak za týden, ale pozdravy ji určitě vyřídím 🙂

fiallinka
autor
26. lis 2010

sestra: Ju a omlouvám se zpoždění informací, nějak jsem v té euforii zapomněla...🙂

cepecek
27. lis 2010

@fiallinka - moc gratuluji....Jsem moc ráda že jste v pořádku. Karolínce přeju jen to nejlepší a hodně mlíčka.

ejviska
27. lis 2010

@fiallinka ja to cetla uz vcera, ale jak to ctu dnes znova, tak mam uplne slzy v ocich. 😵

paja1
27. lis 2010

@fiallinka taky moc gratuluji a hlavně at jste holky zdravé plné síly.Je to nádhera a prožíváme to s tebou asi všechny.Upřímná gratulace. 😅

lenkace
27. lis 2010

@fialinka tiež sa pridávam ku gratulácii, krásne ti to dopadlo a princeznička je na svete, tak nech si na seba rýchlo zvyknete 😉

eyael
27. lis 2010

@fiallinka - moc ti gratuluju, přeji Karolínce šťastný start do života, tobě přeji co nejrychlejší rekonvalescenci, a ať vám malá dělá jen radost, určitě bude hodné a spavé dítko 😉

leneclenec
28. lis 2010

@fiallinka moc , moc gratuluji a přeji oběma hodně zdravíčka a mlíčka a mamince ještě plno energie, aby vše zvládla tak jak má. Jméno Karolínka je moc pěkné a tak ať vám dělá jen samou radost a je holčička hodnoučká a nechá maminku (asi i tatínka) aspoň trochu vyspat.

veruleg
29. lis 2010

@fiallinka holky jste sikulky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 moc moc gratuluju, jeste ted jsem nameko.

medved09
1. pro 2010

@fiallinka moc gratuluji. Snad se taky dočkáme // a pak brášky či sestřičky......

eyael
1. pro 2010

ahoj holky, jak se tu máte? Volala jsem si znovu do CARu. Bavila jsem se totiž s kamarádkou, co má dítko ze stejného CARu z KETu, kolik platili (před skoro 3lety) a nezdály se mi ceny co mi teď řekli.
No KET za tu dobu zdražili o 100% - z cca 3tis na 6tis ☹, ale pozitivní zprávu mám ohledně ceny za zamražení. Pamatuju si, že jsme toho platili spoustu, ale už jsou to 3roky, nevím co přesně, takže recepční koukla do záznamů a budeme na další rok platit jen 500Kč, protože jsme tam měli do téhle doby předplaceno. Dokonce kdybychom KET stihli letos (což nestihneme), tak bychom za zamražení neplatili nic 😒 Takže pak už jen 500 za jednorázové zdravotní pomůcky a mělo by to být všechno - celkem tedy "jen" 7tis! To bychom už mohli nějak finančně zvládnout, i s pomocí rodičů. Pokud tedy nebudu potřebovat nějakou hormonální stimulaci.
Holky, vy jste tu některé psaly, kolik vás stála hormonální podpora u KETu, kolik to tak vychází?

cepecek
2. pro 2010

@eyael - nás to celkem stálo 14000,- léky ny stimulaci byli nejdražší skoro 8000,-

paja1
2. pro 2010

@cepecek Ahoj a jak se daří?Zvládáš?Ja mám kamarádku holky jsou zlaté budou mít 3roky v červnu,ale dělají jí naschvály.parlička.když jsem tam jednou byla-jezdím častěj.tak měli gumáky a každá měla 1 gumák žlutý a 1 červený.Já jediná prý uhodla,že je to proto aby se nehádali.Není to sladké?.Jinak jsem 3 den po KET Mám depku.Mám 2 embryjka 5-denní,blasto.Ale nanučky.mražáčky.Nějak to vidím špatně.Jsem po 11.tak asi posuzuji vše co jsem do teď prodělala a to pozitivum né né přijít.ta šance není taková.A minula byli čerstvé a 4.Takže asi ta depka s tím souvisí.Ale nnekradu a na čerstvé není.Ty se drž a užívej si to .Věřím,že je to psycho,ale krásné.Moc ti fandím.Prožívala jsem to tu stebou.4etla jsem tvé stránky od začátku.Zázrak.