Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

meleri
24. bře 2010

beebo,

dík, to je šikovná holčička! My na nočník nechodíme. tedy chodili jsme ale nebavilo nás to, oba dva..

holky poradte jak často to měnit ty papírovky? co dvě hodky to snad stačí?

chiwule
24. bře 2010

mel, já je měním, když zjistím, že jsou mokrý 😉 ale vychází to tak taky co ty dvě hodiny. Časteji si nevzpomenu a malá si na nočník řekne jen občas. Když jsme trénovali nočník, tak to pak někdy vycházelo i každou hodinu, to mi přišlo že máme větší spostřebu než normálně. Snad jakoby se vždycky s radostí vyčůrala do suchýho 🙂 a to jí vždycky před novou plínou posadím. Ale ne vždy se vyčůrá...

chiwule
24. bře 2010

tak jak je fial? Doufám, že dobře a mimískové se právě zakousávají 😉 myslím na vás na všechny!

meleri
24. bře 2010

chiwule,
jo tak dík moc! tak jsem klidnější, takže ty 2 hodky je ok. já ho na nočník občas dám když se třeba probudí a plína je vyloženě suchá tak se pak vyčůrá do nočníku....ale jak už bude tepleji a bude jen v bodýčku tak zkusíme znova.....

Fiallinko,
držím palce taky, at to dobře dopadne! 😵

ejviska
24. bře 2010

Cemu rikate " papirove pleny"? Normalka Pamperskam? Jeste existji tzv. treninkove kalhotky. Je to v podstate plinka, ale ma vpredu motivacni obrazek, ktery zmizi, kdyz se dite do toho vycura. A hlavne se klasicky nezalepuji, ale jenom natahnou. Na prechodne obdobi dobre.

jani2
24. bře 2010

fialinka - tak v tomto okamihu už máš určite dvoch drobčekov v brušku a verím, že sa už najbližších 8,5 nepustia! 🙂 🙂 🙂
cepecek - ja idem na krv až zajtra, ale žiadne zázraky nečakám 😒 ...predsa len sama cítim, že tehu nie som 😢 ...najradšej by som do CAR ani už nešla, ale chcem sa trochu porozprávať s doktorom a tak.....a ty sa hlavne šetri! 😉

jani2
24. bře 2010

..no samozrejme som myslela 8,5 mesiaca 😉

fiallinka
autor
24. bře 2010

Holky moje, díky všem za držení palců, protože to dopadlo nad očekávání dobře. Z těch 6 oplodněných bylo 5 krásných, osmibuňkových a dva už teď opatruju v břiše. Takže tři jsou zamražení a vlastně je to lepší jak minule, protože minule ti mražáčci byli jen sedmibuněční 🙂. A byl to pěkný výlet - po ET byla sranda, byla jsem tam s paní, co jsme se znaly s neděle a pak s jednou holkou tady z Koníka, tak jsme hezky pokecaly. A celý den je nádherně, ráno jsme byli už chvíli na písku, pak jsem dojela do Zlína a zpátky, cesty prázdné, no prostě super. Doslova jsem několikrát odmítla, aby se mnou jel manžel - minule při ivf se mnou nejel, protože nemohl, tak jsem to riskla sama a vyšlo to - no a při ketu jel a nevyšlo, tak se musím držet osvědčeného postupu 🙂

mystic, vítám tě - konečně tu někdo kromě Jani bude mluvit slovensky 🙂. Moc nás tu není, tak každou sparingpartnerku rádi vidíme - i tobě budeme držet pěsti, a´t se ještě zadaří. A úplně tě chápu, já bych to taky ještě nevzdávala... a co máte vlastně za problémy?

Jinak teda s tím nočníkem máte děti šikovné, já jsem na to po několika pokusech rezignovala - Juráš mi na nočníku prostě neusedí, ať ho zabavuju jakkoliv, zdrhá pryč. Přitom když je ve vaně a řeknu mu, ať se vyčurá, tak to udělá... Tak jsem to odložila a zkusím zas tak za měsíc

Beebo, no mohly bysme třeba dát mimi Té a mimi Jé dohromady, domluvíme to...

ejviska
24. bře 2010

Fiallinko, parada! Ja uplne citim, ze to dobre dopadne. 🙂

fiallinka
autor
24. bře 2010

Ejvis, no kéž by 🙂, třeba to ale dopadne špatně 🙂 - malý Juráš, ještě menší dvojčata a já v blázinci, že to nezvládám 🙂

iwuska19
24. bře 2010

fiallinko moc ti přeju aby to vše dobře dopadlo,ale podle toho jak nedšeně píšeš mi připadáš v phodě tak to vydrž to je ten nejlepší lék.....ještě tady mám otázku na všechny zkušené prosím jak je to když má partner Asthenospermii já jsem z toho jelen.jestli k tomu kterákoliv něco máte napište prosím!!!!!!!!!!!!! 😵

iwuska19
24. bře 2010

mystic zdravím 😎

cepecek
24. bře 2010

Ahoj já myslím, že je to že se spermoníci málo hýbou - jsou to mršky lenivé. Myslím že pak dělají IVF+ICSI...

fiallinka
autor
24. bře 2010

Iwuš, stačí to zadat do strýčka googla - ano, Čepeček má pravdu, je to porucha pohyblivosti spermií. Jenže ono ještě záleží, jak moc velká - napiš, kolik procent rychlých spermií tam je 🙂. ALe to je jedno - já bych to považovala skoro za pozitivní výsledek, protože jestli je závěr "jen" takový, tak to vlastně znamená, že je jich celkem přijatelné množství, celkem normální morfologie 🙂, jen ta pohyblivost je nižší 🙂. No a pokud půjdete na to ivf, tak to znamená opravdu asi to ICSI, ale třeba budete moct i na IUI, nevím, jaké hodnoty přesně máte.

meleri
24. bře 2010

Fiallinko,

super, gratuluju k transferu. Tak ted už je to nejhorší za tebou asi a já si myslím že to musí tentokrát vyjít!

Iwusko,

nevím, ale jestli má málo pohyblivé spermie tak vás asi IVF ICSI nemine..

evaav
24. bře 2010

Dobrý večer 🙂
Fiali držím pěsti at se zadaří.
Já dnes byla v car kvůli schválení pojištovny k 2IVF tak třetí den cyklu jdu na krev kvůli hormonum jak jsem na tom , manžel na spermiogram,že jestli nebude nějaké změna za tu dobu i když u nás to tak hrozné nebylo,20tý den se mám prý objednat a když bude vše ok tak prý začneme se stimulkou,já si teda nevzpomínám,že bych tenkrát stimulovala až od dvacátého dne tak jsem zvědavá to budou příjemné narozky 🙂jéé kééž by to vyšlo bylo by to na stejno jako tenkrát tak jsem zvědavá .Ted si měsíc užij klid a pak hurá do boje.
Čepečku a jak si po ketu odpočívala s malou
a fiali jak ty s Juráškem to zvládáš

fiallinka
autor
24. bře 2010

evi, tak to asi budeš mít dlouhý protokol, ne? Při krátkém se stimuluje od začátku menstruace (cca 2,3 den) a při dlouhém už ke konci té předchozí, mylsím...

A jinak o Juriho se dnes staral manžel a až do neděle se bude starat babi a manžel, já jen trošku 🙂... Doktor sice říkal, že na tom až tak nezáleží, ale pro můj pocit chci mít fkat klid 🙂

jani2
24. bře 2010

fialinka - tak to by bolo, aby to v takýto krásny deň nevyšlo!....a budú to zas dvojčiatka, tentokrát dve bambulky! 🙂 ...a neboj, v blázninci neskončíš 😉
evaav - tak už za chvíľu tiež začínaš so stimulkou....kedže začneš v 20.dc, tak to budeš mať dlhý protokol....u mňa bol tento dlhý protokol omnoho lepší, folíkov bolo dosť a dosť!
...dievčatá, ja vám trošku (ale v dobrom) závidím, že sa to u vás s tehulkovaním hýbe....ja začnem od príchodu ms jesť antikoncepciu, už som si ju aj kúpila, tak bude u mňa taký útlm so snažilkovaním 😔 ....nuž ale nevadí, nesmiem byť netrpezlivá a v lete ma už budete ako tehulky silno podporovať! 🙂 🙂 🙂
...a ešte o tom nočníkovaní: ja som Janku vôbec do nočníčka netlačila, zrazu len prišli 2 rôčky a sama od seba, doslova zo dňa na deň sa začala pýtať na záchodik....čítala som, že až okolo toho 2.roku u dieťatka dozrieva centrum na ovládanie vyprázdňovania 😉 ....takže žiadne stresy ak to nejde 😉

iwuska19
24. bře 2010

děkuju za vysvětlení pojmu,něco takového jse si myslela v pátek jde přítel na spermio a snad tak do týdne budou výsledky.dnes jsem narazila na problém v caru chtějí odběr provést přímo tam a přítel je zásadně proti takže zítra to musím obvolat a domluvot aby je tam mohl přinést. 😝

fiallinka
autor
24. bře 2010

iwuš, ono se s nima dá domluvit na tom, že tam vzorky donesete, ale musí se to stihnout do hodiny (někde chtějí do půl).

ejviska
24. bře 2010

Jani, u nas to bylo s nocnikem presne tak. Kdyz mela pres rok, tak jsme ho koupili, ale vubec jsem ji na ni neposazovala, ale casto jsem na nej ukazala a rikala " tam se cura. Mamka cura na zachode, deti curaji na nocnik". A kdyz mela rok a 8 mesicu, tak na nej sama ukazala a rekla " Cuuu.." a od te doby se ani jednou nepocurala, ani v noci.
Ten vyvoj je takovy, ze prvni si dite uvedomi, ze cura a pak si zacne uvedomvat, ze se mu chce curat. Ale vy to ted vsechny mate dobre na leto. To se lip uci 🙂. KAzdopadne, dle pediatru, ma dite narok na plenu do tri let, takze pohoda!

beeba
24. bře 2010

Dobrý večer, všechny vás moc zdravím. Před chvílí jsme se vrátili se synkem z divadla, tak až teď vše dočítám. 🙂

Jani, tak pokud to teď nevyšlo,za tři čtyři měsíce se štěstí určitě usměje 🙂 🙂 🙂 určitě, prostě musí 🙂
Fiallinko, tak to jsou krásné zprávy, máš super bublinky a moc se šetři. 🙂 🙂 🙂 Naše mimi Jé a Té mají skutečně neuvěřitelně modré oči! Nevím, jestli to malé zůstane, protože já je mám hnědé a manžel šedé, ale ona je stále jako pomněnka. Ale Jurášek je o něco hezší než Terka. A konečně, po dlouhém, přemlouvání udělá sama tak 4 až 6 krůčků....

Iwuš, tož si představ, že v našem CARu, nechtějí žádné spermie, které opustí hostitele mimo jejich ústav.. asi si myslí, že by je třeba mohl někdo vyměnit. Prostě pánové muší šupky dupky nahoru do místnosti pod střechu (prý tam mají nějaký časopisy, ale prý jsou starý 😀). Mají na to dostatek času, ale odběr musí proběhnout zde 😀

Meleri, už si na tom trošku lépe? Co závratě a tak?

beeba
24. bře 2010

A jak bylo cepecku na letišti?

cepecek
25. bře 2010

Dobré ráno,
tak letiště bylo super - docela jsem si odpočinula 🙂 jen se se málo oblékla a byla mi zima dost tam foukalo ☹ a přijeli jsme domů před osmou a pak jsem s malou padla za vlast 🙂

Evo.- s malou jsem nijak neodpočívala po KET, ani to nejde. Jen v pátek po zavedení se staral manža, ale malá stejně chodila na pomazlení 🙂). No a od soboty jsem zase fungovala na 200% a v pondělí dostala malá ty střevní problémy a pak i já..., ale nakonec vše dobře dopadlo 🙂

Holky mám takový asi blbý dotaz - je to normální, že mi už skoro nic není - není mi už špatně, prsa se taky trošku uklidnila, hlava se nemotá, jen jsem unavená jinak žádné těhupříznaky - je to normální ?????

beeba
25. bře 2010

Cepecku, dobré ráno, tak určitě je lépe, když ti nic není, než kdyby ti bylo špatně. Pravděpodobně si tělo na miminka už zvykla, však už jsi v 8. týdnu. A jak ti bylo v 1.trimestru, když jsi čekala Marušku?

fiallinka
autor
25. bře 2010

Čepečku, mně taky bylo skoro celou dobu docela dobře - byla jsem unavenější, a většinou mi bylo tak neurčitě divně, jako když je blbě z autobusu, ale nikdy jsem neblila - až jsem se tomu divila, strašili mne, že to s dvojčaty bude hrůza a ono skoro nic 🙂. Tak neboj.

Beebo, on ty oči ale má taky spíš do šeda, ty fotky asi klamou 🙂. Ty, a chtějí u vás před odběrem po chlapech občanku? Taky jsem si říkala, že by to šlo klidně zaměnit, z domů donést můžeš, občanku nechtějí....

chiwule
25. bře 2010

ahojda, tak jak je těhulky - čekatelky? doufám, že vše ok.

čepečku neboj, mě taky nic zásadního nebylo, každej mě strašil, jak v těhu budu zvracet a já nevím co, a já nic, jen trochu žaludek na vodě, nic víc. Nepamatuju si, kdy bych vyloženě stála nad mísou, snad jen jednou jedinkrát. Sice jsem byla unavená a to hlavně díky utrouši co jsem brala, ale jinak ok.

u nás nic extra nového, jen zkouším zas Anet bez plínky, dneska vydržela hodinu apůl a nepočůrala se, pak šla spát, tak jsem jí raději tu plínku dala. A ještě se vyčůrala do nočníčku, tak snad jí to vydrží. No a po spaní jdeme ven, takže to jí plínu zas dám, ale zítra dopol zas zkusíme bez plen. A uvidíme jak tentokrát...

fiallinka
autor
25. bře 2010

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nazov-sk...

přidejte názor 🙂

já jinak nic nového, příznaky žádné 🙂, jdu si vařit nějaký jednoduchý oběd - Juri je u babičky, takže mám fakt klidový režim - skoro se až nudím 🙂, uklízet se mi nechce, ležet taky ne, tak opět PC... i když ráno vstával před šestou a do devíti jsem se mu stejně plně věnovala, takže ráno až takový klid nebyl 🙂

meleri
25. bře 2010

Beebo,

už je mi dobře. ještě mám trochu nafouklé břicho a cítím ty vaječníky, ale myslím že to už brzo odezní...nakonec jsem ráda že to dopadlo jak to dopadlo a těším se že brzy začnu zase jezdit na kole, a konečně i s malým... 😵

Cepecku,

ty jsi lítala? Já se přiznám že bych strašně moc chtěla zkusit takové to malé letadlo.. jinak je to asi o zvyku..strašně moc bych jednou chtěla sama řídit letadlo..jak byla ta kalamita ve Frankfurtu, tak tam byl moc hodný pilot a nechal nás nakouknout do kabiny ( kvůli tomu že se mu líbil Sam)...

Chiwule,

tak to je šikula! hodina a půl to je fakt dost! tak to už asi brzo budete bez plen! a navíc jak bude léto tak to asi bude ještě jednodušší. já mám pocit že malý vydrží bez čůrání tak 30 min. čůrá prostě furt.

Fialinko,

to je fajn, že babička hlídá, tak pěkně odpočívej, kašli na úklid atd...a jinak se cítíš fajn? ted sem zapomněla, ultrogestan už bereš asi?
jinak dík za odkaz já sem tam už psala... 🙂

beeba
25. bře 2010

Fialli, ono je asi dobře, že se nic neděje 🙂 Odpočívej, surfuj, piš nám jak se máš, či něco odpočinkového tvoř... Nebo si udělej pleťovou masku, prostě pohodička. Super je, že nemáš doma malého, protože s ním by sis asi moc neodpočinula. U nás musí být furt nějaká akce. Odpoledne vyrážíme na písek, nakoupily jsme kyblík a lopatky. Tereza neomylně sáhla po tom nejdražším co měli, tak jsem to musela nakonec zkorigovat. Ale i tak měla obrovskou radost. Ona je hrozná opice, okamžitě pozná, že se něco nakupuje pro ni a je u toho děsně důležitá. Když dostane něco nového na sebe, tak nekecám, letí po kolínkách k zrcadlu a zde se hodinu natřásá. Taky už nemám jediné slušné korále, protože je neustále tahá. Když si dá menší korále na hlavu tak vypadá jako Timošenková.

Jo a s tou občankou mám takový pocit, že ji tatínkové ukazují sestrám v recepci. Ale všimla jsem si, že když tam nějakého tatínka notoricky znají, tak ten jde rovnou bez OP.