Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
30. bře 2010

Evi, ono je to prý ze začátku těhu někdy tak, že tělo reaguje na embryo jako na "infekci" a projevuje se to zvýšenou teplotou, ale na druhou stranu to může být teplota z čehokoliv, takže to jako žádný příznak neberu. Už ani nemám moc chuť testovat, bojím se toho zklamání.

krupice
30. bře 2010

Ahoj holky, ráda bych se přidala do vaší diskuze. Nevadilo by to?

fiallinka
autor
30. bře 2010

krupice, berem tě, je nás tu málo, tak vyžadujeme pravidelnou účast, jo? 😀

krupice
30. bře 2010

Budu se snažit 🙂
Tak něco o mě, ať máte představu 🙂. Péťa se nám narodil zhruba po 5 letech snažení a jednom mimoděložním těhotenství, při kterém mi byly odstraněny oba vejcovody, takže IVF už byla a je i teď naše jediná možnost....Při 1.IVF jsem měla malou reakci na stimulaci, takže jsem byla ráda, když byl nakonec ET 2 prcků - nezadařilo se. 2.IVF bylo úspěšné a ještě jsme měli 6 mrazáčků. Teď jsem 7.den po KETu.

krupice
30. bře 2010

Vzhledem k tomu, že se nám ze 6 zmrzlinek rozmrazil a prosperoval jen jeden prcek, tak moooc doufám, že to vyjde. I když samozřejmě vím, jak malá ta šance je...

beeba
30. bře 2010

Krupice ahoj, tak to jsi v naší diskuzi správně, doufám, že se ti zde bude líbit, jsou tu samé prýmové holky.

beeba
30. bře 2010

Takže jsi v očekávání, stejně jako Fiallinka. Doufám, že se mrazáček u tebe pěkně zabydlel 🙂

krupice
30. bře 2010

Holky, děkuji za hezké přivítání 🙂. Pročítala jsem tuhle diskuzi a je mi jasné, že jste tu všechny moooc fajn 🙂. Proto jsem si Vás vybrala 🙂.

krupice
30. bře 2010

I já moc doufám, že ta naše zmrzlinka už hezky bydlí v bříšku a ven se dostane až v prosinci 🙂. Ale pokud to nevyjde, tak ještě půjdeme do 3.IVF, takže ještě nejaké další šance by případně byly...

beeba
30. bře 2010

Krup, není zatím důvod, proč mít černý myšlenky, i když všechny tady víme, že to je hodně o štěstí. Naše Terka je ze 2.IVF z druhého KETu. 3. IVF na podzim bylo zcela neúspěšné a tak se chystám v polovině dubna na 4. IVF poslední.

beeba
30. bře 2010

A jak tak koukám, tak Péťa je teď vlastně nejmladší "diskuzní" miminko 🙂

krupice
30. bře 2010

Je to čerstvě roční kluk 🙂. Je to sice už týden, co mu byl rok, ale ještě máme po celém obýváku pověšené trsy balónků z oslavy. Moc se mu líbí, tak nemám to srdce mu je sundat 🙂

krupice
30. bře 2010

Beebo, v dubnu to prostě vyjde - musí to vyjít 🙂.

fiallinka
autor
30. bře 2010

Krup, to jsme na tom stejně, kdy jsi měla ket - já ET 24.3. 🙂. A kdy testuješ?

fiallinka
autor
30. bře 2010

A nevím nevím, začalo mne bolet v krku, tak ta teplota bude asi obyčejné nachlazení.

krupice
31. bře 2010

Fial, já byla na KETu 23.3. 🙂. S testováním pořád nevím. Sice jsem hrozně zvědavá, ale na druhou stranu si chci nechat tu naději...Ofiko mám testovat tuším 9.4., tak dlouho to asi nevydržím, ale zatím nespěchám. Jinam mě včera taky začalo bolet v krku - říkala jsem si, že to bude tím Prednisonem, že teď zase všechno chytnu...

cepecek
31. bře 2010

Dobré ráno,
včera u nás odpoledne bylo krásně tak jsem vyvalila pupík na letišti a chytala lelky🙂 Manža si to taky užil a Maruška byla jak čuník a hledala stále nějaké broučky.....
Večer mi volala ségra, jestli jí udělám dan. přiznání no vzpomněla si brzo, k nim jedeme až a víkendu a samozdřejmě nemá žádné podklady, tak jsem zvědavá, jak dneska uspěje na finančáku.
Holky zítra začínám 9 tt - strašně to letí. Teď mě čeká ten test na vady, tak jsem lechce nervózní.

Vítám novou maminu Krupice vítej a odkud jsi? A jak se cítíš?

Beebo - jak je malá na tom ???

Fial a co ty jak jsi na tom ???

Meleri - ta bude dneska už v Čechách jestli se nepletu 🙂
Ejviska - si už užívá Thajska - ta se má 🙂

Jani - a co ty ?

Dneska máme k obědu vepřové zapečené se smetanou a knedlík - Maruška říká gendík 🙂.
Jo a včera jsem si taky koupila odbornou knížku o dvojčatech a mám z toho dost dobrou depku. Myslím, že to nezvládnem☹

beeba
31. bře 2010

Ahoj holky, přeji hezký den.

U nás byla lepší noc. Terka sice občas chrchlala, ale pravděpodobně jí zabral ten stoptusin sirup, který jsem odpoledne letěla koupit. Teď jsem jí zapnula Kouzelnou školku. Musím jí vše komentovat, ale chvíli, cca 10 minut vydrží koukat. A když je hudba tak dělá tanyny a dupe nožkou, řekla bych že skoro do rytmu. Koukala jsem, že má Stoptusin má tlumit suchý kašel a zároveň usnadňovat vykašlávání.... to je geniální sirup, tak jí ho budu dávat i přes den. Na víkend jsme se chystali jet do Karviné, tak doufám, že bude v pořádku. Chystala jsem se, že nebudu totiž vůbec vařit a budu pouze pomocná kuchyňská síla.

Cepecku, dobré ráno, testu se neboj, to bude o.k. Já jsem úplně zapomněla, ve kterém týdnu se dělá??? proč si myslím že v 16? Teda holky, já jsem hrozná, já si z toho těhulování už nic nepamatuju. Oni mi vždycky řekli, přijďte na krev, já přišla, výsledek mi pomalu mudr ani neřekl a tak jsem to nějak těch 9 měsíců proplula de facto bez informací....

Meleri už letí?

Fiallinko a Krupice, jak se cítítě. Cepecka se ani neptám, tam je to o.k.

Holky, vy stále píšete o prednisonu, to je ta poslední injekce, která se píchá při stimulaci, že? Jaké jsou příznnaky po její aplikaci?

evaav
31. bře 2010

Krásný den všem
Tak dnes tu máme nějak zamračeno po včerejším krásném dnu je to škoda ☹
Čepečku já myslím,že ty to zvládneš,ale chápu,že máš strach ale co znám takhle holky co mají dvojčata teda hlavně jedna moje kamarádka má čtyřletý páreček a můž říct,že jemá tak vycvičené,že já se můžu s naší verčou zahrabat.Prostě od miminek měli takový řád že jsem valila oči,ale tím neříkám,že nezlobí sama říkala,že to byla honička se dostat do rytmu.A víc zlobila a zlobí holka jenže oni u nich v rodině furt dávali přednost jen klukovi tak to víš malá se snažila být taky středem pozornosti,ale dnes ž je to snad lepší.A navíc si se trošku s Maruškou nacvičila
krupice moc tě tu zdravím a držím pěsti mě ten mareton čeká tak za tři týdny nožná déle záleží jak příjde menstr. pak už se to trochu rozjede,ale vůbec se netěším na to čekání na výsledek,ale musím myslet pozitivně

bebo to je fajn,že je malé lépe
fialli nezoufej ještě,že to nevyslo třeba mimnko drážtí ten krk,ty příznaky jsou fakt různé moje mamka přišla na to že je se mnou těhotná až ve třetím měsíci až když si dala topinku s česnekem,to samé u mého bráchy tam ji to taky udělal česnek
a kamarádku zase hrozně bolel zub, já neměla příznaky žádný a to ještě slabé Hcg jen 71 po 12nebo 13 dnech takže mimi tam je 😉 😉 u tebe

fiallinka
autor
31. bře 2010

čau holky, dnes je tu hnusně, už taky nevím, jak Jurču zabavit...
Beebo, prednison se bere od ET, ale jen v některých centrech - trošku to oslabuje imunitu a má to pomoct embryu k uchycení. Ta injekce je pregnyl.

Čepečku, ty jsi četla knížku od Rulíkové, ne? To je fakt depka... a myslím si, že to naopak zvládnete pěkně - už víš, jak s dítkem nakládat, to je cenná zkušenost... a malá ti taky už bude časem chodit do školky...prvních pár měsíců bude drsných, ale určitě to zvládnete dobře. Hlavně, a´t je co nejdýl unosíš 🙂,

krupice
31. bře 2010

Ahoj holky, u nás je taky ošklivo. U nás je tedy na okraji Prahy, sice blízko Prahy, ale jinak úplná vesnice...

Peťula vydrží koukat na telku maximálně když je tam nějaká reklama, takže pohádky zatím nehrozí. Raději pozoruje rybičky v akvárku, které dostal k narozkám.

Já si jinak připadám naprosto bezpříznakově, takže napětí a nervozita stoupají... Co ty fial, jak je? Kdy zkusíš testík?

Beebo, nám na kašel nejvíc pomáhá Sinecod kapky a cibulový čaj.

Evi, já před čekáním na KET dostala mestr.dokonce už 24.den cyklu. To se mi v životě nestalo...nervy hold dělají své....někdy to urychlí, jindy oddálí...Takže já teď vlastně ani pořádně nevím, kdy bych to měla dostat. Samozřejmě, že pořád doufám, že nedostanu 🙂

Čepečku, neboj, určitě to s dvojčátky krásně zvládnete. Přešně jak píše fial, už budete zkušení rodiče 🙂

cepecek
31. bře 2010

fial.- jj od rulíkové a je to děs. Nevíte nějakou jinou o dvojčatech, kterou bych zlepšila náladu?

fiallinka
autor
31. bře 2010

Čepečku, jiná od našeho autora ani není (a ani nevím o žádné jiné) - ale mně právě ta Rulíková až tak nesedí, tak knížka se mi moc nelíbí a radši bych ti ji doporučila ji nečíst, ale už se stalo. Je pravda, že každá dvojčatová mamina by si měla uvědomit, že to nemusí být sranda, ale většina těhu dopadne dobře. To, co se třeba stalo nám, asi s dvojčaty vůbec nesouviselo 🙂. Prostě jediné zásadní riziko je v předčasném porodu, takže asi fakt se nepřepínat, radši moc necvičit, nic těžkého netahat, poslouchat doktory a v případě nutnosti nedělat hrdinu a jít i do nemocnice, asi to za to fakt stojí. Ale začátek si užij, pak kolem 25. týdne už budeš mít břicho jak jiné v 8. měsíci, takže pak už klídek...

Krupi, tož taky napětí stoupá. Příznaky těžko říct - mám lehounce zvýšenou teplotu, jenže mne bolí v krku, občas lehce bolí prsa a v podbříšku, ale to jsou přesně ty příznaky, o kterých vím, že si je lehce dokážu v sugerovat a při neúspěšném ketu jsem je myslím měla taky - takže spíš bych řekla, že se moc pozoruju a žádné příznaky v podstatě nemám.

S testováním - no, pátek, sobota...

A odkud jsi, zhruba?

jani2
31. bře 2010

cepecek - vykašli sa na knižky 😉 ...však postarať sa a vychovať dieťatko už vieš, takže žiadne obavy...a mám taký pocit, že si šikovná gazdinka, takže v pohode zvládneš aj 3 detičky 🙂
..inak u mňa nič nového, som na antikoncepcii, ms už prestala, tak čakám min. tie dva mesiace až pôjdem na ďalší KET...už aby to bolo! 😉
fialinka - aj to bolenie hrdla môže byť dobrý príznak, mnoho dievčat práve toto popisovalo na začiatku tehu 🙂 ...ale na druhú stranu, fakt nemá význam sledovať príznaky, ja som sledovala ako blázon aj tak to bolo na houby...a moc moc držím palce, aby si na testíku mala //...chcelo by to ďalšiu tehulku, cepecek nám s tt nejako uniká 😉
krupice - vitaj medzi nami, uvidíš, že sa ti v našej témičke bude páčiť 🙂 ....a samozrejme držím palce tiež, aby to teraz po KET dobre dopadlo, zmrzlinka sa už určo drží! 🙂
..no a vonku je fakt škaredo, ani som nebola s Jankou na prechádzke, prší a je pochmúrne....mala by som dnes aj upratovať, lebo zajtra mi príde návšteva na sviatky....mám návštevy rada, len to chystanie a varenie ma moc nebaví! 😒 ...nemáte nejaký nápad na večerné pohostenie?

krupice
31. bře 2010

Fial, já to taky asi déle než do pátku nebo soboty nevydržím....budu se snažit, ale kdo ví 🙂.
Já už to psala v minulém příspěvku - bydlíme na okraji Prahy.

K těm příznakům - taky mám pocit, že si je snadno vsugeruju...Momentálně mám takovou mírnou zimnici a dopoledne jsem měla pocit, že mi vadí vůně na záchodě, ale u těhle příznaků je vsugerování taaaak snadné 🙂...Uvidíme co ukáže testík.

Jani, díky za milé přivítání. Máš ráda práci s listovým těstem? Je to jenoduché a rychlé a jde připravit na spoustu způsobů. Já většinou koupím už ty rozválená těsta s pečícím papírem a pak dělám různé záviny a koláče. Na sladko i na slano (něco jako pizza). Vždy to má úspěch a je to rychlovka .-)

beeba
31. bře 2010

Jani, ahoj, tak trochu tě lituji, protože vím, že to není jednoduché přivítat a náležitě uctít návštěvu. Já jsem tomu snad letos unikla, doufám že bude Terka zdravá, abychom mohli jet k manželovým rodičům a tam je královnou kuchyně babička. A přiznávám, že mě to naprosto vyhovuje, že nemusím alespoň 2-3 dny vařit. Navíc oni jsou děsný žrouti, takže se tam vlastně dělají 3 teplá jídla za den a mezitím je několik svačin.... Ještě že ví, že se v jídle omezuji, tak mě tolik nenutí, ale jednou jsem odjížděla a měla jsem svůj první a doufám že poslední, žlučníkový záchvat.

Jinak co vařit... záleží na tom, zda-li to bude tradiční, např. rodičovská návštěva, či přijedou přátelé. To bych se nebála upustit uzdu fantazie 😉 , ale pouze do té míry, abys neztrávila v kuchyni celé svátky 😉

Takže můj jednoduchý recept na přivítanou (konzumují to jak staří, tak mladí).

Šnečci (mohu napsat i od tety Beeby)
1 listové těsto (zn. ideál nejlevnější zmrazené, 3vrsty,koupené v supermarketu)
15 dkg anglické slaniny (v Čechách se dá též koupit Váhalova slanina, možná že by šel i česnekový bok)
15 dkg plátkového sýra (já vždy shromáždím zbytky od madelendu, eidamu, uzené varianty a pod.)
sladký kečup
sušené bylinky na pizzu (dají se rovnou koupit) ale jinak je to jedno, prostě trochu oregana, bazalky a pod.
trochu podravky (nebo nějaké soli se zeleninou a nebo jenom soli)
mouka na rozválení těsta

Vždy jeden plátek těsta rozválím, potřu vrstvou s kečupu, posolím a pobilinkuji, nakladu na polovinu plátky slaniny, na to plátky sýra a pěvně smotám do rolády. Roládu nakrájím asi tak na 1,5 cm plátky vhodným nožem a vyskládám vedle sebe na plech vystlaný pečícím papírem. Nebojím se kečupu, ten trochu vytéká a toho, že mrskám nevzhledné šneky jeden vedle druhého na plech, protože je následně dám cca na 10 - 15 minut (podle toho, jak trouba peče) na 170 C upéct. Při pečení se šnečni jaksi mírně nafouknou, takže výsledný tvar je vskutku překvapivě pěkný. Když mám shovaný zbytek bílku, či žloutku tak jej spotřebuji tém, že ještě před pečením šnečky potřu, ale většinou to nedělám. Šnečci jsou upečení v momentu, kdy drží u sebe tvar, jsou ještě vláční, nesmí se připálit kečup, to je potom hořké. Ideální je strčit do trouby cca 10 minut před příchodem návštěvy, neboť příjemně provoní byt, takže uděláte dojem úžasné hospodyně a jsou dobré čerstvé.

beeba
31. bře 2010

Jo zstrávit bude se s.

Ach ty příznaky, holky moc to nezkoumejte, 10. den hupsněte na test a uvidíte. Určitě tam budou //. 🙂

chiwule
31. bře 2010

ahoj holky, jakpak se máte? vítám nově příchozí krupici, čepečku to bude dobrý, však už jsi zkušená mamina, nenech se rozhodit 😉 fial, evi to bude dobrý, však se zmrzlinky zabydlujou 😉 beeba, tyhle šneky dělám často, jen tam nedávám kečup, ale nějaký mastnější sýr jako je niva, on se tak pěkně rozteče, mňam!
u nás nic moc nového, odpol jsem si byla konečně vyzvednout nový řidičák, no večer jsem žehlila hordu prádla, že ani nebyl čas na koníkování. Dneska dopol Anet chtěla pozornost - číst knížky a tak jsem se dostala až teď - ukecala mě na Krtka, tak můžu cvhíli na net.. Za chvilku mi přijde kamarádka, asi přišla o práci, protože mi najednou volala, že může i přes den na návštěvu, tak uvidím s čím přijde...
dneska jsme měli kuře na paprice, Anet snědla ohromnou porci s těstovinou, teď jí jak nezavřená. A venku hnusně, prší, tak teda nevím jak zvládneme povinnou větrací procházku 😖

ejviska
31. bře 2010

Holky moc vas zdravim z Malajsie. Zitra letime do Thajska. Je tu tak 35st, vlhko, ale jsou prehanky, takze to osvezi.
Uz jsem byla zvedava, jestli Fiallinka neco vi, ale je mi jasny,ze je to brzo 😉
A vitam novou prichozi!

fiallinka
autor
31. bře 2010

Ejvis, ahooooooj, zatím máš první cenu za příspěvek z nějvětší dálky, třeba to ještě překonáš... já vydržím do pátku s testem, možná do soboty - akorát pořád plánujeme víkend, napadlo nás jet na Slovensko do okolí Banske Štiavnice, nebo v sobotu na menší tůru u nás... ale potřebovala bych vědět, jak jsem na tom, jinak bych snad čekala i dýl.

Krupi, to je přesně ono - když jsem ještě doufala, že můžu otěhotnět přirozeně, tak jsem ke konci každého cyklu měla tolik příznaků... jednak si je dokážeme dobře vsugerovat a taky ty tuny léků dělají svoje 🙂

Jinak Jani, taky miluju pro jeho jednoduchost listové těsto, dělám šneky i záviny a poslední dobou frčí pizza, co dělá manžel - prostě jen rozválí, potře kečupem, hodí na to milion ingrediencí a je to taky výborné, když nakrájíš na malé kousky, tak se to hodí i jako menší občerstvení 🙂. Já se teda ani kynutému těstu nebráním, ale moje kynutá pizza se vždycky podobá slané buchtě 🙂

A jinak jsem si na e-bay koupila kočár, když mám na ivf, mám i na kočár 😉 . Teď na mne myslete, aby se dostal k nám...