Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
6. čer 2010

Kde jste vsichni? Udelalo se u vas konecne hezky! Pry uz je rovnou leto? 🙂
Tak my mame tento mesic posledni prirozeny pokus, jinak v cervenci CAR. 😎

fiallinka
autor
7. čer 2010

Já jsem už tady, o víkendu jsme byli na svatbě, počasí dokonalé, pak jsme tam přespávali a neděle taky krásná, takže dobré. Už jsem trochu strávila i ty výsledky NT+ a malinko se uklidnila...

A dnes jsem ráno s Jurášem byla ve městě, nakoupila plný kočár zeleniny a ovoce a budu jíst zdravě. Začnu jahodama s cukrem 🙂 🙂 🙂

veruleg
7. čer 2010

Ahoj holky....nejak nestiham na internet,venku ted bylo navic tak hezky 😉

Fiallinko : cetla jsem o tom NT+ jak si byla. Neboj vse bude v pohode. Porad jsi jeste daleko od hranice. Navic byla videt i jedna kustka.Ja kdyz na tom byla s klukama tak ani jeden nemel kustku.....a Viky je v poradku a Erisek byl taky. Tripple test pry byva u dvojek casto zkresleny. Ja na nem nebyla a ve Svedsku se to ani netestovalo. Myslim ze uz jsme si to spatne snad vybraly. Mysli pozitivne 😉 jahody s cukrem a s mlikem mnam mnam 😝

fiallinka
autor
7. čer 2010

@veruleg ty zrovna asi tušíš, že dojídám druhou várku jahod... a dík za uklidnění, osobní příklady jsou nejlepší a já už fakt tak nestresuju... šla jsem do sebe a uvědomila jsem si, že za poslední rok jsem už několikrát měla dle svého mínění nějaký nádor 🙂 apod., ve všem vidím to nejhorší, fakt jsem nějak moc negativní... jsem blbá!

a holky, kde jste?

katy2
7. čer 2010

Ahojte,
nejako vas zanedbavam, lebo nestiham. Vcera sme mali oslavu 1.narodenin nasej hanicky.
Chcem sa spytat, dnes som 5.den po KET a od rana ma dost silno a intenzivne picha a pobolieva v podbrusku na lavej strane. Vobec sa nepozorujem, lebo na to nemam cas, ale to sa neda nevsimnut si. Je to dost neprijemne... Neviete, co to moze byt? Nie je to z utrogestanu?

fiallinka
autor
7. čer 2010

@katy2 já myslím, že utrogestan nikdy nic takového nedělá, tak ti teda nevím... ono je celkem normální, že to břicho po KETu i v těhu pobolívá, ale já jsem nějaké moc silné bolesti neměla...

katy2
7. čer 2010

tak som zvedava, co to ma znamenat.... Dufam, ze to prejde.... 😒

cepecek
8. čer 2010

Ahoj hlásím, že jsme ok. Jen teď moc nestíhám. Předěláváme byteček, abychom se všichni vešli 🙂 tak toho je nad hlavu a je konečně krásně, tak se snažím být s Maruškou venku na zahrádce.
Jinak miminka krásně kopou. Příští týden v úterý jdu na kontorlu se srdíčky miminek, tak doufám že to bude ok.
Opatruj te se

ejviska
8. čer 2010

Fialli, 😀 Ja "mela" letos na jare taky dva nadory...uz jsem chvilkama magor. Ale me to chytne hlavne, kdyz v okoli se neco tak skaredeho prihodi..

Katy, to bude dobre znameni ;)

Cepecku, vam to desne leti!

jani2
8. čer 2010

no, už tu nie je taká "premávka" ako počas daždivých dní...ale treba chodiť von a nabíjať sa slniečkom 😉 ...ja som tu posledné dni nebola, lebo PC okupovala moja sestra. Práve dokončila štúdium na medicíne, tak zháňa prácu...tu na Slovensku ju v Žiline, v Bratislave aj v Považskej Bystrici odmietli (čomu sa dosť divím, v telke stále hlásia ako je málo lekárov 😕). Ale ozvali sa jej z niekoľkých kliník z Nemecka a na budúci týždeň ide aj na pohovor do Karvinej
Inak dievčatá, odkiaľ beriete tie jahody?...mne v záhradke síce krásne zakvitli, ale na červené jahôdky si ešte veru budem musieť počkať 😢
A ešte jedna dôležitá vec, včera som dostala ms, tak za 18 dní bude pravdepodobne KET! 🙂 🙂 🙂 ...no a zas si lámem hlavu, či jedno či dve! 😒

jani2
8. čer 2010

...a ešte ohľadom tých "nádorov" 😉 ...ja som taká istá...už som sama seba niekoľko krát aj oplakala, že asi umriem lebo mám nejakú hroznú chorobu. Našťastie to nikdy nič tragické nebolo 😉 😉 😉 ale momentálne ma niekedy pichá pod dolným pravým rebrom a tak si zas namýšľam, že mi odchádza pečen z tých hormónov!...no, trubka som! 😉 😉 😉

fiallinka
autor
8. čer 2010

@jani2
@ejviska jo holky, tak nejsem sama, jo? Minule mi řekl doktor, že mám horší nález na čípku, že to musíme kontrolovat a kdyžtak konizace (už jsem na ní jednou byla z jiných důvodů), ořvala jsem to, klepala jsem se 4 měsíce a pak jsem zjistila, že ten nález byl jen "2" na stupnici 1-5, že konizace by tak jak tak nebyla nutná a stejně se to pak při druhé kontrole spravilo... A naposled mi zas trnula pusa a krk, odložila jsem kvůli tomu i ket, viděla jsem se už v márnici... a na nic se nepřišlo a navíc už mne to skoro přešlo.

Jsem pako 🙂

ejviska
8. čer 2010

@jani2
Tak to sestricce doporucuju to Nemecko, pokud umi jazyk 🙂 Ale to se taky divim, vsude krici, jak je doktoru malo. Jaky obor si vybrala?
Jani, me prave taky porad picha v pravem podzebri, takze jsem si rikala, ze mam neco se zlucnikem 🙂 Ale to je asi od patere. teda na zadnem vysetreni jsem nebyla samozrejme 🙂


jani2
8. čer 2010

@ejviska - pravdepodobne pôjde do toho Nemecka, jazyk vie a chcela by robiť ORL, ale to jej zatiaľ v Nemecku neponúkli, len ARO, tak rozmýšľa, či nezačne tým a potom sa preradí!
..aj teba teda pichá pod pravým rebrom? Ten žlčník ma tiež napadol, zvlášť keď viem, že tvorbu žlčových kameňov podporujú práve horm. lieky a zvlášť estrogény (no a tie som zas začala jesť! 😢 ) Asi to fakt bude ten žlčník ale príde mi to nejak skoro, veď takéto problémy mávajú 50-tničky!!!!...že by sme už boli tak staré! 😒 😉

ejviska
8. čer 2010

@jani2
ORL, ocni - skvele obory pro zenskou 🙂 Anesteziology hledaji fakt vsude. Na zlucnik trpi hodne zenskych po tehotenstvi, prave kvuli rozkolisanym hormonum pry. Nevedela jsem, ale kamoska uz s nim byla na operaci a pry je to naprosto bezne.
No me tam taky picha, jakobych tam neco citila, jak me tlaci, obcas pichne. Hypochondr, no 🙂

fiallinka
autor
9. čer 2010

@ejviska já jsem nevěděla, že mám problém se žlučníkem, ale 5 dní po porodu jsem dostala hrozný záchvat, vypadalo to jako moje poslední hodinka, a tři měsíce na to už mi ho brali..

cepecek
9. čer 2010

Ahoj holky,
mám dotaz - mám jít ve 20tt na utz srdíčka miminek, ale nevím zda to může být v 19+4tt nebo fakt počkat na ten 20tt? Dr říkal, že by chtěl mít výsledky na kontrolu a tu jdu 21.6., ale srdíčka dělají jen v úterý a to bych měla až po kontrole......tak teď nevím zda to nebude vadit, když půjdu na ten utz v 19+4tt?

ejviska
9. čer 2010

Cepecku, tak si tam zavolej a zeptej se. To jdes asi nekam jinam, ne? A tyden 19+4 tj. prave 20-ty tyden 🙂 Ale pokud vim, tak tyto UZV se delaji i v 22.tt klidne.

katy2
9. čer 2010

@cepecek 19+4 je 20tt 😵 si uplne v spravnom tt... drzim palce 🙂 a inak morfologicky uzv sa robi medzi 19 az 22 tt 😉

ejviska
9. čer 2010

Katy, kdy budes testovat?

cepecek
9. čer 2010

Jé holky díky, tak já to zkusím tam dojít příští týden, pak dám vědět jak jsem dopadla.

katy2
9. čer 2010

dnes som 7.den od KET, test neg. Neviem, co mam este cakat.... 😒

cepecek
9. čer 2010

Katy - ještě počkej na 10 den, určitě se tam objeví druhá čárka.... Já jsem teda mela slabounkého ducha 7 den, ale čekám dvojčátka. Ještě počkej

beeba
9. čer 2010

@katy2 počkej, nedělej předčasné závěry, 7.den je určitě brzy. Navíc už teď máš nervy...ach jo, jako já, taky jsem byla nedočkavá a pak jsem se jenom další dni trápila! Test se má dělat dle doktorů nejdříve 14 den, to jenom my jsme nedočkavé! Kdy ses testovala, pokud ses testovala, u dcerky? Já ti radím, nech to konovi, stejně s tím nic nenaděláš 😎

katy2
9. čer 2010

@beeba dceru mam po IVF, testovala som uz 6.den po ET, to bol sotva neviditelny tien a na 7. den sa uz dala ciarka rozoznat. Ale je pravda, ze som cakala dvojicky....
holky, vdaka za povzbudenie... testnem o par dni a uvidim... 🤐

beeba
9. čer 2010

@katy2 tak vydrž ještě pár dní. Já vím, že je to těžké, teď vlastně prožíváš to nejhorší období, protože pochybnosti jsou velké....ale jak už jsem psala, stejně s tím nic nenaděláš. A třeba jsi zrovna měla blbý test a vůbec. Jedna moje těhu kámoška, si dělala test den po vynechání MS a nic, zopakovala to za 4 dny a už čárka (prý velmi slabounká) vykukovala. Když jsi čekala po IVF dvojčata, tak se nedivím, že // byly vidět už 7 den. Vydrž. Přeji pevné nervy!

chiwule
9. čer 2010

katy, vydrž, je ještě brzy 😉 dny budou utíkat hodně pomalu, ale uvidíš, ty dvě // tam budou 😉 😵

ejviska
9. čer 2010

Holky, pri prvni navsteve CAR se dela i gynekologicke vysetreni? Myslim treba ultrazvuk.

beeba
9. čer 2010

Ejvisko, při první návštěvě se pravděpodobně dohodnete na vhodném postupu, resp. na nezbytných procedůrách a vyšetřeních: spermiogram u muže, u ženy hormonální profil, v Gestu dělají automaticky imunologiocké vyšetření, apod. Nejprve by měli zjistit, jaká je příčina "neplodnosti" než navrhnou nějaký další postup (IUI, IVF, hormonální stimulace ženy, vitamíny pro muže a pod.). Je možné, pokud bude dr. akční, že Ti provede ultrazvuk, resp. gynekologické vyšetření a odebe ti třeba stěr na kultivaci. Odebrání krve na hormonální profil se provádí 2 až 5 den mens. cyklu. Pokud rovnou dohodnete IVF, tak vzhledem k tomu, že ty jsi pojištěna u ZP v ČR, pošle v dalších dnech žádost na pojiš´tovnu. Ta dává souhlas do 3 týdnů. Tudíž je možné, pokud půjdete do IVF, že do doby souhlasu Ti budou provedena potřebná vyšetření, včetně interny, abys mohla podstoupit narkózu. Také je dost dobře možné, že postup se na klinikách liší, tak by třeba mohla napsat fialli co a jak, jak to ve Zlíně při první návštěvě probíhá 🙂

jani2
9. čer 2010

@ejviska - ja čo si pamätám (a to je už dozadu asi 7 rokov! 😕 ), tak mi robili zrovna UTZ a potom hlavne pokec....ale žiadne stery, či klasická gyndo-prehliadka nebola! 😉 Kedy sa chystáš do CAR?
katy - skutočne ešte s tým testom vyčkaj, ako baby píšu má to význam až tak od 10.dňa! Držím palčeky! 😉
..nuž a u mňa nič nové, ms pomaly končí, na budúcu nedeľu idem do CAR na UTZ (ale to je ešte ďaleko). Tiež som bola minulý piatok na guľášovke s kolegami z práce, tak som sa aj vyprávala so šefom, že v jeseni zrejme nastúpim do roboty, tak mi vravel, že sa teší a že pre mňa robotu určite má...tak aspoň z tejto stránky som spokojná, trošku som sa obávala, lebo počas krízy sa práve moje pracovisko zrušilo....ale ktohovie, možno ešte na jeseň do práce nepôjdem! 😉