Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
4. črc 2010

@eyael
Chapu dobre, ze to jsi ty, jo?? 😀 No ja uz taky nejsem nejmladsi, budu v tom mit dobre zmatky 🙂
@jani2
Carka kraasna, moc pekne videt a je urcite silnejsi 🙂

eyael
4. črc 2010

ejviska jo jo, jsem to já 😉 ptala jsem se mel, jak se jim povedlo, ale nějak asi neměla chuť se rozepisovat, tak jsem nic nezjistila 😀
dneska jsem byla nakupovat na malou nějaké spoďárky, páč máme pokrok - většinu dne je bez plíny! No a omylem jsem koupila klučičí slipáče 😅 jsem to zjistila až doma, když jsem je chtěla hodit do pračky... no mě bylo divný, že tyhle bílé stály 80kč a ty ostatní holčičí s obrázkama přes 200 😒 😵

fiallinka
autor
4. črc 2010

@eyael ahoj, teď ale nevím, jak tě zkráceně oslovovat 🙂...a teda bez plínek - super, to u nás ještě dlouho nebude 🙂. A s tím KETem - myslíš, že není peněz ani na ket nebo spíš vůbec - na další mimčo? Ale ty ten ket stejně možná nebudeš potřebovat, jsi moje adeptka na přirozené těhotenství 🙂. O té Mel si myslím, že to taky bylo přirozeně...

fiallinka
autor
4. črc 2010

jani, stan nebude 🙂, už mi z jednoho penzionu odpověděli, že mají volno 🙂

fiallinka
autor
4. črc 2010

Tak jsem vystopovala, že Meleri je těhotná po Ketu, já fakt žádnou intuici nemám 🙂. A mrzí mne, že to tu nenapsala, ale když to píše jinde, tak snad nebude vadit, že to tu píšu já. Každopádně jsem ráda, že se to daří 🙂

jani2
6. črc 2010

no dievčatá, kde sa túlate! 😉
@fiallinka - tak tiež som zistila že Meleri otehotnela po KET a možno bude mať tiež dvojičky!...však ak si na nás spomenie, možno k nám zas raz zablúdi...ale bolo by to fajn, aspoň by som si mohla s ňou porovnávať rastúce bruško! 🙂 ...a neviem, či si si všimla v téme KET, ale aj tam sa celkom darí 🙂 🙂 🙂
nuž a ja nemám nič nové, práve je tu poriadna búrka, ale už sa pýtalo trochu vlahy. Zajtra budem musieť skočiť do mesta, lebo mi akosi nevychádza Utrogestan, je to vôbec voľnopredajný liek?...lebo do CAR mám isť až v piatok a "guľky" mám len do štvrtka! 😒 ...a čo sa príznakov týka, tak teda nič moc, niekedy sa až zľaknem, čo ma prsia skoro vôbec nebolia, ani v podbrušku to nepichá ani neťahá. To pri prvom tehu som mala iné predmenštruačné bolesti v túto dobu! Potom samozrejme že mi behá hlavou všeličo...... 😒

ejviska
6. črc 2010

@jani2
no jo, jak tu neni beeba 🙂
Ten utrous asi volne prodejny nebude, kdyz je to hormon,ne?

fiallinka
autor
6. črc 2010

@jani2 no já ti nevím, jestli je utrouš bez předpisu, myslela jsem, že spíš ne...

a Mel má vysoké hcg, že hrozí dvojky? Ona je měla i poprvé, možná k tomu fakt má tělo větší tendenci..

jani2
6. črc 2010

@fiallinka - no písala v jednej témičke, že jej vkladali dve a že si testík robila celkom skoro a bola už čiarka....ale na krv nebola, vraj to v tých zahran. CAR tak nie je....no však uvidíme, ale mohla by sa ukázať! 😉
...no dievčatá neviem, ak nie je voľnopredajný, tak kde ho vezmem?....a možno by mi ho dali na zálohu a sľub, že v piatok donesiem recept?...alebo skočiť ku svojej gyndoške?...no proste zajtra musím prísť domov aj s Utrošom!!! 😉 😉 😉 😉 ....

jani2
6. črc 2010

@ejviska - a tá beeba tu fakt chýba! 😵

jani2
6. črc 2010

....a okrem toho ma začína chytať panika, som sa sprchovala a uvedomila si, že ma vôôôbec ale vôôôôbec nebolia prsia 😒 ...je to vôbec v tehu možné?...mala ste to tak niektorá, ja si už na prvé tehu ani nepamätám! Viem, že ma veľmi bolelo podbruško ako na ms, ale ako boli na tom prsia!?...asi to tu moc riešim, že! 😠

eyael
6. črc 2010

jani2 - jestli tě to trochu uklidní, tak mě prsa také na začátku vůbec nebolela. Břicho jako na menzes to jo, ale prsa ne a to je mám před MS vždycky takové napnuté... a taky mi na začátku vůbec nebylo špatně, prostě jsem se cítla v podstatě normálně, což mě šíleně znervozňovalo. Zvlášť, když většina holek povídá historky, jak od začátku blily apod.

ejviska
6. črc 2010

@jani2
To by ti mohli v lekarne dat, s tim, ze dodas recept.
Ja kdyz jsem byla tehu, tak to bylo tak, ze jsem jakoby normalka mela MS, ale jenom 3 dny a min, tak se mi to zdalo divne, takze jak to skoncilo, tak jsem udelala test a pozit. Jinak jsem nepozorovala nic, ani prsa, az o neco pozdeji.

jani2
7. črc 2010

Tak to ste ma celkom ukľudnili...veď práve že tu na MK čítam samé historky o mdlobách a podivných chutiach, tak sa mi to už začínalo nezdať. 😵
Vonku vypadá, ako keby chcelo pršať, tak dúfam, že v meste s malou ešte aj nezmoknem! 😉

eyael
8. črc 2010

@jani2 -nějaké nové zprávy? už ti začalo být špatně? 😉 😀
u nás nic moc, malá měla večer teplotu přes 38, celý den v podstatě jen pila, tak už jsem tušila nějaký průšvih, měřila jsem jí i ráno, ale to ještě nic... takže asi zas zuby - nejdřív nic nic, pak dva dny vysoké teploty přes 38 a třetí den jak když utne 😒 🙄 usnula v podstatě co se dotkla postele 😕

eyael
8. črc 2010

jo a na chýře v nemocnici mi dneska potvrdili, že mi v porodce nechali v břiše nitě, jak mi dělali císaře. Mám je docela viditelné na levé straně, tak půl centimetru obloučky, celé velké asi 8-10cm. Zatracená Krčská porodnice! Tak už vím, proč mi to tam pořád hnisalo a nechtělo se hojit.

jani2
8. črc 2010

@eyael - to jak je možné!! 😕 😕 😕 To už je fakt neskutočné čo sa v tých nemocniciach robí, najlepšie by človek urobil, keby tam nemusel ani vkročiť!
Tak ten Utrogestan mi dali v lekárni na zálohu, recept mám doniesť zajtra - ešte že boli celkom ochotní! 😉 ...no a čo sa týka mňa, tak prsia zas začali bolieť ale našla som si ďalšiu obavu. V podbrušku ma niekedy popicháva a pobolieva a uvedomila som si, že najmä na ľavej strane...a tam mám nepriechodný a pokrútený vajíčkovod. Tak sa celkom obávam, že by to mohlo byť mimomaternicové tehu, ach jaj!....Ale už som si zakázala do zajtra na to čo i len myslieť, však nejako už len bude!

@fiallinka - ty máš v pondelok dôležitý deň, však!?...ako ste sa rozhodli s manželom ohľadom amnio?

eyael
8. črc 2010

@jani2 - tak to ti nepovím, evidentně jsem si v téhle porodce vyžrala co šlo nejhorší 😠 a píchání v podbřišku je ok 😉

jani2
9. črc 2010

Ahojte dievčatá,
tak dnešné sono ma teda nepotešilo , hneď som doktorovi hlásila, že už na 7.deň po KET bola čiaročka a ten ma zmietol, že to nič neznamená, vraj tie močové testy nie sú spoľahlivé...tak som bola taká zarazená. No a ešte keď pri UTZ vravel, že sliznica je 12 mm, tak to ma už sklamalo, lebo pri prvom tehu som mala 24 mm, dr. vravel, že aj 12 mm stačí na tehu...ale neviem, neviem...raz neviem, čo si o tom myslieť. Dokonca aj pri tých KEToch, ktoré neboli úspešné som sliznicu mala 17 mm. Telefonovať na výsledok krvi mám až o 15 hod, ale už sa radšej pripravujem, že to nebude v poriadku....myslím si že HCG tam bude ale asi nízke, čiže bude to neprosperujúce tehu alebo nebodaj to mimomaternicové, však uvidím! ...ale v tom podbrušku má dosť popicháva a už aj na pravej strane!

cepecek
9. črc 2010

@jani2 - Ahoj Jani, neboj určitě tam bude dobré HCG uvidíš, mě taky bolel podbříšek - to bude v pohodě. A abych tě uklidnila já měla sliznici u KETU 12mm takže pohoda. Moc ti držím palce, aby to vše bylo ok.

jani2
9. črc 2010

tak práve mi volali.....HCG je 525!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 Sa teším, ale zároveň aj strašne bojím, ale verím, že toto tehu už dopadne dobre!
@cepecek - no veru podbruško už cítim dnes po oboch stranách, a si ma ukľudnila s tou sliznicou 😉

ellajoy
9. črc 2010

Jani - hurrááá 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , občas sem kouknu, ale nějak není čím přispět, od pokusů dávám oddych sobě i peněžence, ale jsem moc ráda, že se tady pěkně daří 😉

cepecek
9. črc 2010

@jani2 - moc gratuluju - to vypadá na dvojky jednovajky že ??? MOc ti to přeju......

jani2
9. črc 2010

@cepecek - joj, nestraš 😨...nie že by som sa dvom detičkom nepotešila, ale už dvojkové tehu radšej nie! HCG je fakt pekné, aj doktor vravel, že je to vysoko pozitívne....ale vkladalo sa len jedno embryjko - blastocysta a na nej by už boli vidno dva zárodky embryjok...ale embryologička vravela, že je tam jeden pekný embryoblast! 😉
....a dievčatá ďakujem vám....už len pekne vydržať do 40 tt. 🙂 🙂 🙂

eyael
9. črc 2010

@jani2 - to je skvělé, gratuluju! mám z vás holky velkou radost! 😵

cepecek
10. črc 2010

@jani2 - já tomu HCG už teda vůbec nerozumím - mě dr. povídal, nám vkládali také blastocysty a já ho měla jen 298 po 14 dnech od ketu ty ho máš tak vysoké a jen jedno mimi ??? Fakt nerozumím. Hlavně ale aby jsi ty i mimi byli v pořádku a vše probíhalo tak jak má - myslím, že si to moc zasloužíš 🙂 Moc ti to přeju 🙂

Tak holky která další se k nám přidá - teď by mohla přijet Beeba a přivést si nejkrásnější dárek z dovolené .....

Jinak mě napadlo, že jakk psala Eyael, že ji tady někdo špízuje, tak já mám něco podobného, proto už tolik nepřispívám, že bychom si skupinu mohli uzamknout. Stejně k nám nikdo nový nechodí a když bude chtít, tak mu vstum dovolíme 🙂. Je to jen návrh, tak uvidíme ....

ejviska
10. črc 2010

@jani2
Gratuluju moc moc a drzim palce!!!! Jani a kdy jdes na kontrolu?

@cepecek
Ja nevim, co znamena "uzamknout", ale za mne klidne.

eyael
10. črc 2010

cepecek - souhlasím, záleží ale na fial, ta diskuzi zakládala. Někdy nemám chuť psát až tak úplně do detailů, když vím, že budou číst i cizí lidi nebo ti, kteří škodí ☹

jani2
10. črc 2010

dievčatá, tak aj ja by som sa prikláňala k uzamknutiu....zrovna nedávno som uvažovala, že stiahnem aj Jankine fotky z albumu....tiež mi nie je moc príjemná predstava, že o mne a Janke číta niekto úplne cudzí...a zrovna tí ktorí dokážu ubližovať!

@ejviska - na kontrolu som mala ísť za týždeň, teda v piatok, ale keďže idem na promócie sestre do Blavy, tak mi ju dr. dala až na pondelok...to už určite bude vidno bublinku! 🙂
@cepecek - tak tomu HCG ani ja nerozumiem....asi je to tým, že tie hranice HCG v jednotlivých dňoch sú fakt veľmi variabilné...niekto môže mať 17 a iný trebárs 400...takže ja budem asi tá, s hodnotami bližšie k hornej hranici 😉 Keď som čakala dvojičky mala som na 13.deň niečo nad 1000. 😉
..nuž a dnes ma už našťastie nič nebolí ani nepichá v podbrušku! 🙂 🙂 🙂 ...len ráno ešte akýsi blbý pocit na mrchu a trochu kríže, ale to asi môže byť 😉
A kde je vôbec Fialinka, nešli oni na ten víkend k nám na Slovensko? 😵

jani2
11. črc 2010

no dievčatá!!! 😒 ...asi sa niekde opaľujete alebo čo! 😉
@fiallinka - na zajtrajšok držím palce, až všetko dobre dopadne! Myslím na teba! 🙂