Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
11. črc 2010

Ahoj holky, já jsem teď byla fakt na tom Slovensku, dokonce jsem zvládla vylézt na Sitno a dala jsem si i bryndzové dobroty (by´t v minulém těhu jsem se brynze vyhýbala, ale mně už je to snad jedno 🙂...bylo to super, ale Juráš přes den moc nespal, tak jsme byli úplně grogy 🙂

Jani, hcg je nádherné, a u těch blastocyst by to mělo zhruba odpovídat jednomu mimču, tam je to fakt výrazně vyšší... nicméně rozdělit se mohlo 🙂, ale to bych ti moc nepřála...

No a holky - my zítra jedeme na ten ultrazvuk, uvidíme ještě, jak dopadnou opakované triply a ultrazvuk, ale s amniocentézou počítáme, tak držte palce, dám samozřejmě vědět...

A co se týče zamčení - můžeme udělat tabulku a hlasovat 🙂, mně na zamčení vadí jediná věc - z vlastní zkušenosti vím, že když je nás tak málo, tak se asi brzo stane, že tu přestaneme chodit úplně a diskuze zanikne - nikdo nový se asi moc nepřidá, většinou si lidi chtějí přečíst, ke komu přistupují a ty zamčené jsou v tomhle problém. Já už jsem si tak nějak zvykla, že mne tu pár lidí čte, píšu jen to, co před nikým netajím... ale pokud budete pro zamčení, tak klidně můžeme...

ejviska
11. črc 2010

@fiallinka
zitra tfuj, tfuj!!!! 🙂
Ja teda uz jsem i z jinych serveru dost vyskolena, takze taky vzdycky zvazuji, co na sebe reknu 🙂

cepecek
11. črc 2010

@fiallinka - zítra na tebe budu moc myslet, ne že bych na Vás normálně nemyslela 🙂. Jinak s těma dobrotoma v těhu te'd se taky míň hlídím než s Maruškou. Já mám strašnou chuť na čajový salám a tatarák, je teda fakt, že se tím necpu každý den, ale sem tam ulítnu 🙂.

Jinak, já tady doma moc kamarádek nemám ( vlastně žádné) a co jsem měla v Pcích tak se jedna provdala do Ameriky, tak to se vidíme jen jednou za rok a druhá je a Praze, tak to se vidíme tak jednou za 3 měsíce, tak mě takovéto povídání o starostech moc chybí , tak proto jsem pro zamčení. Mě se tady zdáte všechny fajn, jen je mě moc líto, že už Meleri přestala chodit☹

jani2
11. črc 2010

@fiallinka - tak ešte raz - na zajtra veľmi, veľmi držím palce!!!!!!... teraz totižto veľmi chápem ako sa asi cítiš. Ja som (koza sprostá) zasa trochu hľadala na nete a našla som čosi, že vysoké HCG môže byť pri genetických vadách 😒 Takže už mám chrobáka v hlave a ako som bola kľudná, že všetko bude v poriadku, tak sa zas bojím!!!! Už aby sme mali po tých tehotenstvách a v náručí zdravé bábätka!!!!!!
@cepecek - myslím si, že Meleri chodí skôr do témy, kde sú mamičky v cudzine...asi si s nimi má skôr čo povedať! Mne je zvlášť ľúto, že tu už nechodí, aj kvôli tomu, že sme v rovnakom tt a mali by sme si o čom písať. Normálne rozmýšľam, že jej napíšem do IP!
A ohľadom tých kamarátiek, ja som prisťahovaná na dedinu, takže tu tiež poznám málo ľudí...aj tie 3 mamičky, čo som stretávala na prechádzkach s Jankou a mali rovnako staré detičky už teraz alebo od septembra začínajú zas pracovať, tak to už tu zas nebudem mať fakt nikoho 😒 . Preto mi tiež dobre padne porozprávať sa s vami a zdôveriť sa s obavami a radosťami! 🙂

fiallinka
autor
11. črc 2010

@jani2 jani, já se fakt musím smát 🙂, ty tvoje paranoidní stavy teda plně chápu (s tím vyšším hcg máš pravdu - nicméně tady je fakt řeč o hcg, které se dá porovnat a změřit nejdřív v 10. týdnu, ty trubko 😀 ). Jestli tě to uklidní (a jsem si jistá, že jo), tak tady máš tabulku, jsou tam i průměrné hladiny po 14 dnech od ET po 5denní kultivaci a jsi pod průměrem 🙂. Teď se můžeš zase bát, že máš hcg nízké 🙂

A té Meleri hezky napiš 🙂

fiallinka
autor
11. črc 2010

A co se týká toho "sledování", tož jsem zjistila, že dvě a možná i více známých mne tu taky pozoruje a těhotenství věděli dřív, než jsem to komukoliv cizímu řekla, nicméně jsem s tím tak nějak počítala...

jani2
11. črc 2010

@fiallinka - máš pravdu, fakt som kača, tiež som teraz zistila, že to sa jedná o HCG v neskôrších tt....ale aspoň vidíš ako si dokážem namýšlať tie najhoršie veci, stačí že ma niekde pichne a už maľujem čerta na stenu! 😵 .....ale vysoké ho asi budem mať, lebo dr. ktorá mi volala, vravela že je to vysoko pozitívne a u nás v CAR merajú betaHCG, nie celkové HCG, ale tomu už viac fakt nerozumiem, už to nechám radšej tak......no a s tým sliedením tu na nete som dosť prekvapená 😨 😨 😨 , ja som zatiaľ nič nepobadala, možno zistím až teraz, lebo moje tehu zatiaľ nechcem roztrubovať, tak ak to niekto vybalí skôr, tak to bude jasné!!!!

fiallinka
autor
11. črc 2010

@jani2 myslím, že tím "vysoko pozitívne" prostě mysleli - nádherně vysoké 🙂... jinak mne ty dvě holky přímo řekly, že to mají z Koníka.... dobře mi tak 🙂...ale já mám známých plný Vsetín, spoustu kamarádů tady, taky práci...

fiallinka
autor
11. črc 2010

a když už jsme teda u toho, že se internetové utajení moc nedaří, tak udělám výjimku a hodím vám tu jednu svoji břichatou fotku z výletu (vypadám tam jak pako, navíc vypadám jaksi zdrcle 🙂, ale břicho je vidět).

jani2
12. črc 2010

@fiallinka - jééj, však tam vôbec nevypadáš zdrclo (a čo to vôbec presne znamená? 😵 )...práveže sa mi zdá, že si tam bojovne a hrdo naladená...to bolo asi ešte na začiatku toho stupaku, či? 😅 ..inak bruško už máš pekné!!!...na to sa teším aj ja, minule tehu som si ho ani nestihla užiť! 😢

@cepecek - viem, že si tiež trochu špinila...tak aj ja mám dnes zas trošinku špinenie, nechcem volať do CAR, lebo je to fakt len slabunko...ale, čo ti na to povedali, mám si dať navyše Utroš (beriem 2x2)? Zatiaľ sa kvôli tomu nestresujem, viem, že to hlavne po KEToch býva, len aby to nezosilnelo!!!

jani2
12. črc 2010

@fiallinka - a dnes myslím, myslím na teba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..a držím palce!!!!

ejviska
12. črc 2010

@fiallinka toz pekne brisko, hrozne to utika 🙂
S tema diskuzema.....ja jsem treba chodila jeste na jednu uplne z jineho soudku, spise o bydleni. A jak tady tak procitam, tak jsem tady treba objevila jednu holku, ktera ma stejny nick a podle souvislosti jsem pochopila, ze je to ona, nezname se.Takze kdybych byla krav...., tak se to da pekne zneuzivat. Protoze to co pise sem, jiste nepotrebuje, aby se vedelo jinde. A lide umi byt zli, zvlast v teto anonymite internetove.

Fialli, toz jak??? Jsem napnuta!

cepecek
12. črc 2010

@jani2 - uvidíš sama, mě řekli, že je to normální, že se miminka zakusují, že se to stává. Utroš bych nezvedala, jen zkus odpočívat a uvidíš. Jestli je to tmavé s kousky utrouše tak je to ok. Jestli je to světlé a hojné je třeba jet okamžitě k doktorovi. Neboj bude to ok

Fial jak jsi na tom.....

fiallinka
autor
12. črc 2010

Holky moje, asi to už skoro balím. U jednoho mimina se mu nelíbila rozšířená komora v mozku a menší stehenní kost, taky znaky Downa - srdce byly v pořádku. Opakovaný triple vyšel skoro stejně, pozitivní je snad jen to, že výsledky na hlavní vady budu vědět už za dva dny a zadarmo (dokonce jsem si kupodivu odnesla 400,- Kč za odběr své krve na jakýsi americký výzkum).

Zajímavé je, že mne píchl jen jednou a vzal plodovku od obou , šikula...

Nevím, jestli v této situaci je fakt, že čekám dvě holky, jakkoliv pozitivní.

Neutěšovat, nemá to cenu

ejviska
12. črc 2010

@fiallinka
Hm, z toho teda moudra nejsem. Jako, ze jedno je uplne v pohode a druhe s podezdrenim na m.Down?

fiallinka
autor
12. črc 2010

jo, jedno je ok a u druhého to vypadá blbě...

jani2
12. črc 2010

@fiallinka - ale jak je to možné, veď si ešte mladá!!!!... 😔

ejviska
12. črc 2010

@jani2
Mozna to neni vhodne psat, ale je to proste zivot,...ja znam pani, ktere je 27, vsechny testy negativni, UZ v poradku a narodilo se mimco s Down sy. Melo i operaci srdce, sedy zakal a vse s tim spojene. Je to proste screening, nikdy zachytit vsechno.

jani2
12. črc 2010

@ejviska - ja proste nechápem, že niekto si doslova musí "vyžrať" všetku smolu...viem, že je to život, ale je to tak strašne nespravodlivé 😢 ....a najviac ma štve, že človek je tak bezmocný... 😔

ellajoy
13. črc 2010

Ahoj všem,
jasně nemá cenu brečet nad rozlitým mlíkem, když už se stalo. Ale mě proboha vůbec nenapadá, jak se takováhle situace řeší, kdyby se to opravdu potvrdili, jakože vůbec nemusí...Co potom s tím?

cepecek
13. črc 2010

@fiallinka - co ti napsat - opravdu jen to že ti přeju hodně sil ☹ 😢 😢
@ellajoy - mám stejný dotaz, taky nevím co dál .....

Jinak včera jsme byli na koupání ve Velkém Dářku - super, já jsem se teda nejprve nechtěla koupat , jen po kolena, ale Maruška to zařídila tak, že jsem tam taky byla celá. No a dneska jedeme zase 🙂

evaav
13. črc 2010

Ahoj všem po dlouhé době, dnes mě čeká první návštěva Sanusu do nového pokusu s novými léky,podstupuji nějakou studii nových léků tak doufám,že to bude k něčemu tedy hlavně k pozitivnímu výsledku.
Jani moc ti gratuluji k miminku,já si vás čtu stále,ale nevím co psát,kdYž u mě nic nového není.
Fiali,utěšovat tě nebudu,ale přeji hodně sil,zase když čekáš ty holčičky tak co jsem se kdysi učila ve škole při zdravovědě tak jak to nepsat ,prostě u klukú by bylo lepší .aby nebyly,ale holky jsou v tomto silné i když v uvozovkách je to stejně práce s nimi velká,ale zase jestli do toho bude ještě jedno mrně tak bude mít k sobě někoho kdo jí bude držet a pomáhat v životě ono to bude samozdřejmě záležet hlavně na vás jak se k tomu postavíte. Já tady něchci dělat chytrou,ale jak píšeš utěšovat moc nemá v téhle chvíli cenu spíš přát hodně sil.

Tak já jsem zvědavá dnes na sebe s čím příjdu tak bych si přála,aby se zadařilo i u nás když už tady většina z vás máte miminka v bříškách.I když cesta k přivedení na svět je ježtě dlouhá a dost jak vás tady čtu napínavá
Holky všem vám přeju hodně sil a lásky od nejbliších 😉 ,protže to je to co člověk nejvíc potřbuje
Já všera měla krizy jak mám mrchu tak brečím občas a Verunka za mnou příšla a hladila mě a utěšovala amoc mě to pomohlo.

fiallinka
autor
13. črc 2010

no holky, já jsem si až teď četla tu zprávu od dr. a ještě tam má mimojiné to Béčko podstatně větší NT než to druhé - já si myslím, že je to jasné...

@evaav Evi, určtiě se miminka dočkáš - podívej na mně - dočkala jsem se brzo, a jak to vypadá, očividně to taková výhra není...

jani2
13. črc 2010

@fiallinka - ale veď malé mali NT 1,6 a 2,1 pokiaľ si pamätám a to zas tak rozdiel nie je!...nezabudni, že ja som mala u jedného dievčatka 2,2.....no nejde mi do hlavy, že s 2,1 by tam už bol D?!
....a s tým tehotenstvom máš pravdu, otehotnieť sa podarí skôr, či neskôr, len dôležité je mať zdravé bábätko!...tá cesta tehotenstvom má ešte veľa úskalí a ja už teraz viem, že sa budem klepať pred každou väčšou prehliadkou!
@evaav - buďme vôbec radi, že už jedno zdravé dieťatko máme...niekomu nie je ani to dopriaté!
@cepecek - tak dúfam, že ste tie horúčavy zvládli!....ja som chcela dnes Janke napustiť aspoň bazénik, ale od rána ma trochu soplíky a pokašliava, tak zas bude "nasucho"!...a pritom sa tak rada čvachce! 😒

fiallinka
autor
13. črc 2010

@jani2 Jani, teď to bylo 3,7 a 6 - nevím, jaké jsou normy pro tento týden, ale sama vidíš, že ten rozdíl je výrazný..

fiallinka
autor
13. črc 2010

ale třeba je to v normě, on to nezmiňoval...

jani2
13. črc 2010

@fiallinka - samozrejme že tá hrúbka musela narásť, však aj bábätka narástli! Ja tiež netuším aké normy sú v 18tt, ale v tom 13tt bolo NT v poriadku. No my tu už nič nevymyslíme, len verme, že to bude nakoniec všetko v poriadku....ty už hlavne nič nečítaj a neštuduj, iba čo sa viac rozrušíš!!! (aj keď ja by som bola asi taká istá 😒 )....však už len jeden deň a bola by som šťastná, keby tá moja intuícia aj tentoraz nezlyhala a všetko bolo ok.!

fiallinka
autor
13. črc 2010

Te´d jsem ještě zcela nechtěně zjistila (fakt Jani, nic jsem nečetla, ale psala mi Venika - vzpomínáš na ni z KETU, jí jediné to vyšlo a teď tohle u miminka bohužel řeší), že ty komory jsou v normě do 10 mm a mimčo má 11 mm, to ještě není tak hrozné. Mně do zítřka klepne. Jani, kéž bys měla pravdu, že to bude dobré, když ses trefila s těma holkama (to já jsem si fakt nemyslela, čekala jsem kluky...)

Manžel o mne celý den pečuje, nic nedělám, Juráš je u babičky a mně zbývá ten internet 🙂 ...

jani2
13. črc 2010

@fiallinka - samozrejme že si na ňu pamätám!...tak ďalšia čo má starosti o bábätko! 😢 ...a u nej ako dopadli ostatné testy? Alebo ide len o tie rozšírené komory?..ona musí už byť v dosť vysokom tt, však?