Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

eyael
28. črc 2010

@meleri - asi tě vyvedu z omylu, ale mě by taky nikdo nepomohl, tak jako dosud 😉 Mamku mám 150km daleko, navíc v invalidním důchodu, tak je ráda, že se postará o sebe. Druhá babička je 100km daleko, ale ještě pracuje, takže taky nic 😉 Jedna sestra vdaná do Bavorska, druhá studující a pracující v Liberci 😎 Švagrová taky 100km daleko a momentálně sama těhotná. Takže jsme třeba s manžou za ty dva roky nebyli v kině, divadle, večer si posedět, protože nám nemá kdo hlídat.... jo vlastně jednou hlídala tchýně s tchánem, 3hodiny, protože jsme dostali k Vánocům lístky na kulturu a bylo nám líto aby to propadlo...

eyael
28. črc 2010

jinak problémy z prvního těhu se (většinou) u dalších těhotenství neopakují, to samé řekli mě ohledně tlaku i rychle stárnoucí placenty. Takže musíme doufat. Samozřejmě u dvojčat je obecně vyšší riziko komplikací, o tom žádná...

jani2
28. črc 2010

@fiallinka - mutáciu MTHFR mám, ale dr. vravela, že tá sama o sebe nespôsobuje trombózu. Dokonca som niekde vyčítala, že skôr spôsobuje vývoj. vady....ale to som už radšej prestala sliediť viac po nete, lebo ma začala chytať zas hrôza! 😕. A v karte mám napísané: Nezískali sme laboratórny argument na podávanie antitrombotických prípravkov v gravidite, vzhľadom k anamnéze je aplikácia preventívnej dávky nízkomolekuloveho heparínu najneskôr od 20tt odôvodnená....tak preto sa mi do toho moc nechce. Však to je zatiaľ ďaleko.... 😉
@eyael - ty by si chcela dvojičky? No a zajtra po nútenej diete len si dožič tie bufeťácke mlsnoty! 😵 😵 😵 Budem držať palce aby to rýchlo zbehlo a aby bolo všetko v poriadku!
@meleri - ty si myslím vo Fr., že? To si dávajú teda načas s tým prvým UTZ! Som už moc zvedavá, či bude jedno alebo dve....no ale na krvi si už bola, či?

meleri
28. črc 2010

eyael,

tak to vidím že jsme na tom podobně, to je mi líto..:( přecejen je to úleva když jednou týdně někdo pohlídá...přeju ti at aspon tchýně...🙂 jinak dík za povzbuzení, třeba to u mě taky tak bude a problémy mít nebudu.

musím už končit, malý se budí...🙂

jani
ne, ono jsme si to tak sami zařídili. měli jsme jít ještě k tomu dr co dělal KET na první ultrazvuk ale bylo by to 50 eur tak jsem se na to vyprdla, s tím že jdu až ted...ne na krev mě neposlal, říkal že po KET není třeba.... 🙂 neberu ani utrogestan, bohudíky..

jani2
28. črc 2010

@meleri - tak to máš dobré, že nemusí ten utroš, ja ho jem a už aby bol 12tt, aby som ho mohla vylúčiť. Našťastie tie estrogénové tabletky nemusím, tie som vysadila, len čo krv vyšla pozitívna. 🙂
A ohľadom výpomoci z rodiny, tak je škoda, že nikoho v okolí nemáte 😢 Predsa len je občas fajn niekam vypadnúť bez detí. Moc to nevyužívam, ale pár razy sme už s manželom boli v kine, alebo len tak von, kým Janku opatrovala moja mama, alebo švagriná. Vlastne mám aj dve 18. a 20.ročné netere, takže opatrovateľiek dosť a dosť! 😉 Zapožičiam! 😵

eyael
28. črc 2010

@meleri, jj, máš pravdu, je to takhle strašně náročný, v podstatě je člověk 24h v pohotovosti nachystaný pro dítě a na sebe nebo partnera nějak nezbývá. a to není dobrý, je nutný si občas oddechnout, nebo se z toho člověk zblázní.
@jani, hned sem neteře pošli 😀 byt a stravu poskytneme 😅

fiallinka
autor
28. črc 2010

@jani2 jj, u mthfr není nic moc prokázané, ale je pravda, že po nějakých předchozích špatných zkušenostech občas i holkám jen s tímto fraxík apod. dávají, pro jistotu.. já myslím, že to u tebe nemá cenu, na druhou stranu, pokud ti dají fkat jen minimální dávku, tak se tím určitě nic nezkazí... no uvidíš...

jani2
28. črc 2010

@eyael - pošlem, pošlem, obe sú študentky a deti zbožňujú....za ne dám aj ruku do ohňa!!! škoda len, že nie ste niekde tu bližšie 😒
@fiallinka - budem spoliehať, že to bude len taká symbolická dávka 😉 .

meleri
28. črc 2010

jani,

co jsi brala za estrogen? to musí být taky nic moc...mě teda stačil ten puregon. ☹ at ti to fakt uteče, hlavně kvůli tomu hematomu, to asi není moc sranda.

eyael,
jo někdy je to fakt ke zbláznění, ale kolikrát stačí 30 min a už je to zas ok... 🙂

jo je to smůla, malý má ze mě někdy taky ponorku..:(

jani2
28. črc 2010

@meleri - brala som Ethinylestradiol, asi ti to nič nepovie, proste sú to estrogény, ktoré podporujú rast sliznice maternice a okrem iného blokujú ovulku....proste pri KET je dôležitá hlavne na sliznica, ale to asi vieš. Mne sa však viac ľúbi KET popri ovulke, no v mojom CAR mi takúto možnosť ani neponúkli a ja som sa už ani nepýtala, keďže viem, že väčšina báb ketuje s liekmi. Najprv som sa bála, že Ethinylestradiol budem brať až do 12tt, ale našťastie mi ho potom hneď vysadili! 😉 Vraj telo ženy v "plodnom" veku má estrogénu dosť! 🙂
...a nemysli si, ja mávam tiež niekedy ponorkovú chorobu z toho domasedenia. Bývam na dedine, dosť na okraji, za domom už len les, takže žiadna sláva, sme prisťahovaný, takže veľa ľudí nepoznám....ešte aj dve maminy, čo som chodila s nimi na prechádzky už išli naspäť do práce, tak som zas osamela 😢 .....no asi si vieš predstaviť!

meleri
29. črc 2010

jani,

to fakt neznám, mělo to nějaké nepříjemné účinky? já právě měla ten KET po ovulaci, bylo to skoro všecko přirozený, jen jsem měla ovitrelle, no a trochu toho puregonu.
já měla takové stavy těsně po otěhotnění, prostě depka jak sviňa. ted mě to pomalu přešlo a zase je dobře. jej tak les je super, jestli máte smrkový! tady jsou jen listnaté lesy, za smrky musíme cca 30 min autem, ale stojí to za to.
na vesnici je to horší, že tu nejsou žádné aktivity, já jezdím přes školní rok vlakem na takový kroužek pro malé děti. cesta vlakem je super + malý je tam štastný. do toho tu mám dvě kamarádky s malými dětmi, takže se to dá, ale to víš, i tak to na člověka někdy padne..ale zas si říkám, v práci je to ještě větší nuda. furt dokola. 😝 ale aspon jsou penízky, že.. 🙂

eyael
29. črc 2010

ahojda, tak mám po kolono, poměrně dobře to probíhalo. Mudra odebrala asi 5 vzorků na biopsii, výsledky budou za 14dní, jinak ale neříkala na první pohled, že by byl nějaký problém. Tak mi držte palečky za 14dní.
Jinak abychom se nenudili, tak máme celá rodina nějakou střevní chřipku, už jsem musela malé dát na noc do mlíčka Smectu, začal jí už bolet zadeček, jak pořád chodí kakat ☹ ach jo, my nemůžeme mít chvíli klid 😖
No jinak zítra budu balit a jedeme na týden hlídat našim psa a byt, tátu necháme samotného s kočkama.

ejviska
30. črc 2010

@eyael
No vidis, jak jsi sikovna 🙂

Ja nevim, co se deje. Poboliva me porad v podbrisku, prvni na bocich, dnes uprostred, trva to uz par dni. Ale ms mam mit az za tyden! Az do zad me to boli. Sakra, fakt je to tu "Klub chorych zen" 😀

meleri
30. črc 2010

eyael,

tak to je fajn že jsi to nakonec zvládla, hlavně at je to v pořádku!
to je blbé. já ti řeknu že Sam ted tři dny má taky nějaké problémy. tak jsem vyfasovala nějaké homeopatika, no dneska se mi zdá že je to lepší.

ejvisko
třeba rotte tante už nedorazí! 😵

eyael
30. črc 2010

ahojda holky, ještě jsem si na chvíli sedla ke koníkovi, abych náhodou neměla na té dovolené absťák 😀
zdá se, že Anet to má lepší, smecta asi zabrala, já se tomu asi vyhnutla díky výplachům na kolono a tak jedinej, kdo zatím trpí je náš tatík 😅 no a to si asi umíte předstvit, chlap je na umření, jen když má rýmičku, natož tohle 😵 😉
tak já jdu dobalit svoje věci, mějte se tu hezky a od ejvisky chci slyšet samé pozitivní zprávy až se vrátím 😉 páček!

ejviska
30. črc 2010

@meleri
rotte tante??? to jsem jeste neslysela 😀 , ale tusim, co to je 😀 . No jelikoz uz jsem si to rikala asi....32x, tak zustavam klidna 😉

@eyael
Uzijte si odpocinek, at vam pes prospiva 🙂

fiallinka
autor
30. črc 2010

holky, já se na týden loučím, přesunuju se i se svým klidovým režimem do Orliček, máme tam se známýma zamluvenou na týden chalupu, tož budu sedět a číst tam, ale bez netu.. pokračujte prosím v držení palců a myslete na mne...

petka8818
30. črc 2010

ahojte babenky 🙂 som tu nova,ale sledujem vase diskusie.ja by som sa chcela tiez pridat a napisat nieco o sebe.mam 28 rokov a uz 5 rokov sa snazim otehotniet a nedari sa mi.kazdy doktor mi povie nieco ine a uz ma to nebavi pocuvat ☹ neviete mi poradit,co a ako mam dalej pokracovat? velmi tuzim po dietati 😕

ejviska
31. črc 2010

@fiallinka
At se vam dovolena vydari! Myslime na tebe porad!

@petka8818
Tak vitej! Ja ti tezko poradim, mame za sebou prvni navstevu CARu, jeste nemame ani vysledky krevnich testu, takze vsechno je pred nama. Holky jsou ale zkusenejsi. A co jsi uz podstoupila?

meleri
31. črc 2010

ejvisko,

jo to se tady kdysi tak říkalo, na IVFhlášky typu rotte tante už si balí kufry, a jde na nádraží..rotte tante už přijela a cítím že brzy zaklepe na dveře....jako po IVF aby se trochu odlehčila situace... 😅

petko,
to je mi líto. my začli ve 24 letech a chtěli jsme moc v 25 první dítě, nakonec se povedlo v 28. asi bych zašla do CARu. pak je ale i dobré zvážit finance. ale je to rozhodně krok dál. 🙂

eyael,
jak ste na tom s tím průjmem? my byli u dr dneska. ale zdá se mi že je trošku líp.

fiallinko,
snad si dobře odpočineš, na to je příroda a knížka fakt to nejlepší!

eyael
2. srp 2010

ahojda, tak nám při naší hlídací dovolené pršelo celou noc, jsem zvědavá, jestli se to roztrhá nebo takhle bude celý den 😒 Včera tu bylo nádherně, napustily jsme bazén a celé odpoledne z něj Anet nevylezla. No když bude zataženo, půjdeme na odpoledne do místního krytého bazénu, ještě jsem ho nevyzkoušela co tu stojí.

@meleri - průjem už asi dobrý, opravdu zabírá ta Smecta. Chuděra malá už měla docela červený zadeček, jak jí to pořád nutilo na nočník. Taky jsem jí uvařila jídlo s rýží, tak doufám, že nebude mít nakonec problém si dojít na záchod 😉 🙂

no a jak jsme tu po večerech samy, tak jsem se dala do dalšího háčkování, zkouším letní šáteček, zatím to vypadá slibně - mám skoro hotový zavazovací pásek 😅

ejviska
2. srp 2010

@eyael
tady ( vych. Morava ) bylo vcera taky krasne , ja doufam, ze to dneska jeste vydrzi. Chceme jit na koupaliste. V Cechach ma prset, ale snad to sem prijde az vecer. Vcera jsme byli na koupaku, voda 23st, ledova, ale asi 50 lidi, to bylo uzasne! 🙂

jani2
2. srp 2010

ahojte,
tak ja sa hlásim z kontroly. Drobček je v poriadku, srdiečko mu krásne bije, dr. dokonca vravel, že videl, že sa už aj hýbe 😕 🙂 ....no ale ten hematóm stále nezmizol. Myslela som, že už je fuč, keďže nemám už ani len špinenie, no stále tam trčí pod tým plodovým vačkom! 😒 A vraj mám aj dve vodové cysty na pravom vaječníku, teda neviem kde sa zobrali, dr. však vravel, že nech sa toho nebojím, že samé časom prasknú a nič nemôžu ohroziť. Tak verím, že má pravdu! 😉
Už som aj dostala správu a mám sa hlásiť u svojej gyndošky, tak zrejme vo štvrtok alebo v stredu sa tam vyberiem....a možno už dostanem aj tehupreukaz! 🙂
U nás je krásne, slniečko svieti, sem-tam do toho mráčik, ale to je len fajn, aspoň nie je moc horúco!
@eyael - tak vyblázniť sa v bazéne by som rada aj ja a o malej Janke ani nehovorím. Ja si však budem musieť ešte rok počkať! 😢 A ty si taká šikulka v háčkovaní? Ja som kedysi vo veľkom štrikovala a myslím si že aj celkom pekne (robila som svetre), no ale teraz sa to už neoplatí!

meleri
2. srp 2010

eyael,
tak to je dobře! tady smecta není. :( ale vyfasovali jsme prášky,
no a je to o trošku lepší, ale malý zhubnul, zmizelo mu bříško... ☹ dneska zase 2x kakal, ale už to nesmrdí jak průjem. mám trochu obavy, aby ještě nezhubnul, je celkem velký a váží jen 9,5 kg, dříve měl 10,8. :( jsi šikovná že háčkuješ! já toto vůbec neumím!

ejvisko,
užijte si koupaliště, jak to jde, snad ještě v čr počasí vydrží! tady je to taky jak kdy...letos je to léto bohudíky chladnější.

Jani

super, že je vše vpořádku! s tím hematomem je mi to líto, ale věřím že to bude v pořádku! co dr na to? mě ta kontrola čeká ve čtvrtek....

jani2
2. srp 2010

@meleri - juj, tak to som ani nepostrehla, že vás tiež trápi hnačka 😢 Nech sa len drobček pekne vylieči a už nech nechudne!
..no a ten hematóm? Dr. sa nad tým moc nepozastavoval, nepýtala som sa...ale čo som vyčítala z netu, tak môže pretrvávať celý 1.trimester....takže sa mám ešte na čo tešiť! 😒

jani2
2. srp 2010

@meleri ...a na štvrtok držím palce! 🙂

ejviska
2. srp 2010

@jani2
Parada, ze jste v poradku! Hele, ja mela taky cystu, kdyz jsem zjistila, ze jsem tehu, dokonce jeste tekutinu v brise a v deloze jeste plod nebyl videt, takze hrozilo i mimodelozni. Ale dopadlo to dobre. 🙂 A moje dr. ( to prvni vysetreni delal kamarad o vikenu 🙂 ) pak rekla, ze ta cysta je normalni, ze to nejak souvisi s zlutym teliskem nebo co.. nevim 😀 ( to su doktor 🙂)

@meleri
je to hrozne, jak ty deti pri nemoci vzdycky zhubnou. Tezko se na to diva :( Ale oni to zase hned naberou. Nemuzes mu dat Nutridrink nebo tak neco, pokud vubec neji. Ve ctvrtek drzim palce!! To je vubec prvni UTZ?

cepecek
3. srp 2010

Ahoj holky,
hlásím se po delší době. Teď nějak nestíhám ani počítač. Máme stále nějakou akci, nebo návštěvu. Zastavím se asi až v říjnu. Jinak mimi jsou ok. Já se taky držím. Otoky 0, tlak se drží.Jinak v pondělí jdu k jinému dr. do poradny (můj má dovolenou až do konce srpna), tak jsem zvědavá jak to dopadne. Moc se bojím, protže, když jsem s Maruškou byla 3x za těhu u jiného dr. tak pak jsem jela do nemocnice a ležela tam 14 dní.

ejviska
3. srp 2010

@cepecek
prece se rika 3x a dost,ne! 🙂) Takze to bude v pohode!

gejbicr
3. srp 2010

ahoj "ketulky",jsem z jiné dizkuze,ale jestli vám to nevadí,ráda bych se něco zeptala..čtu vás už asi 3týdny,takže nejsem úplně cizí🙂)pořád mi odkládají Ket kvůli nízké sliznici,ted naposledy po ethinylestradiolu si předtsavte,že víc než půlka měla 5,5mm a zbylá část 7mm výšky./prostě nepravidelná výška/ .dr.mi řekl,at KET opět odložíme a navrhl mi ,že mi udělá malý zákrok kyretou v celkové anestezii,že když se mechanicky sliznice naruší,tak se tělo vybudí a donutí ji růst..takže jsem včera podstoupila tkzv. separační částečnou abrazi..tak se chci zeptat, zda jste některá tady neměla stejný zákrok a za jak dlouho jste potom mohly stimulovat na KET a popřípadě,zda se dílko povedlo..jinak vás všechny mooc zdravím a držím pěsti,hlavně fialince-tam mi ukáply i slzy,ale vše bude dobré,věřím stále,že si nakonec každá tu svou cestičku za vysněným mimčem vyšlapeme.hold,někdo jde přímo,někdo klikatou cestou..já už snad mám před sebou poslední zatáčku-budu doufat🙂)jinak vám předem díky za odpověd...