Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
4. pro 2010

@eyael tak asi byla zdrava a dobre prospivala, tak nebylo duvod brat ji "jinak"

katerina85
4. pro 2010

Ahoj holky, můžu nakouknout?

Ve středu jsem byla na KET pro jednoho našeho zmrzlíka, beru crinome a čekáme.
Dnes mne píchá v břiše, nevím jestli to je tím, že furt tahám malou.

Tak jsem se potřebovala někomu svěřit.

ejviska
4. pro 2010

@katerina85 ahoj 🙂 a kacku mate z IVF?

katerina85
4. pro 2010

@ejviska ahoj, jo jo Kačenku z IVF, povedlo se napoprvé 😀

tonytony
4. pro 2010

@cepecek Ti jsou sk sežrání!!! FAkt nádhera🙂 Já poslední dny vyloženě chytám záchvěvy a touhy na dvojčártka a to jsem se jich tolik bála, teď bych je brala hned🙂 Fakt krásný broučci🙂
@fiallinka No, to se vsbřebá, neboj, je to normální a uvidíš, bude líp- malá je fakt rozkošná, taky jsem se kochala fotečkama🙂

eyael
4. pro 2010

@ejviska - 😉 to byla jen taková řečnická.
A jak se vede u vás doma? Jak se citíš zdravotně? Už se vše srovnalo?
@katerina85 - taky máme malou z prvního IVF 😉 vítej 😵
@tonytony - přesně mi mluvíš z duše! Sice by to byl mazec, ale věřím, že bychom to nějak zvládli... teda asi hlavně já, manža by utekl do práce 😅

katerina85
5. pro 2010

Ahoj díky eyael, taky jsme přemýšleli jestli 2 nebo 1,ale ještě to zkusíme po jednom,tak uvidíme jak to dopadne, výhoda je, že manža jen seběhne schody do práce a vlastně také🙂) Byl by to fakt záhul dvě najednou.

ejviska
5. pro 2010

@eyael ja se citim jakz takz dobre, dekuju za optani 🙂. I hormonalne snad OK, ovule asi byla, podle testu i bolesti bricha, pekne 15dc, takze snad je vse OK. Akorat jsme 5.den po ovu spinila, tak to jsem si rikala, ze to mam nejaky "dodrbane". Ale preslo to. Ale teda obcas me desne picha v podbrisku a vlevo, tak jsem si rikala, aby tam nebyla cysta. Jenze to stejne nezjistim 🙂

My jedem za 10 dni uz do CR na Vanoce a lyzovat do Rakouska, tak to se fakt tesim. Budem doma 3 tydny 😵

fiallinka
autor
5. pro 2010

@katerina85 Držím pěsti 🙂, myslím, že píchání břicha z nošení malé není, zdá se, že tenhle fakt na úspěch vliv nemá 🙂... a hezky jsi mi to připomněla, zkoušeli jsme ket přesně ve stejnou dobu jako ty (t.j. ve stejném věku prvního dítka)... a tak to uteklo, uff...

ejviska
5. pro 2010

@fiallinka co Jurasek na sestricku?

fiallinka
autor
5. pro 2010

@ejviska ze začátku ignorace 🙂, teď už jí občas řekne ahoj, dnes se jí pokoušel dávat moje prso do pusy, když jí vypadlo 🙂, taky jí sebral dudlík a dával si ho do pusy (ona ho stejně nechce 🙂) no a největší zábava je z kolíbky oddělat jí takový čudlík, který kolíbku aretuje, aby se nehoupala, schovat ho hrozně daleko a smát se při tom 🙂... a tady do ní různě ďobe a žďuchá... takže zatím celkem ok, ale samotné je nenechám 🙂

ejviska
5. pro 2010

@fiallinka no jo, chudak, kdyz si privedete domu takoveho vetrelce, do jeho vysostneho uzemi 😉 Prej pomaha koupit novou hracku ( nejakou "lepsi" ) a rict, ze to ma darek od noveho sourozence. Ale on je jeste mozna na takove finty moc maly.

fiallinka
autor
5. pro 2010

@ejviska jj, to už jsme udělali 🙂

katerina85
5. pro 2010

@fiallinka Děkuju a také za podporu

eyael
6. pro 2010

ahoj holky, mrška dorazila naprosto přesně, takže v lednu čtvrtého volám do CARu a objednávám se na KETík. Jestli se zas něco nepo...Tyhle vánoční svátky budou hodně dlouhé, budu se hodně těšit na rok 2011. I když musím říct, že si vůbec nedovedu představit, že tu někdy budeme mít ještě jedno dítko, zdá se to jako neskutečný sen.

tonytony
6. pro 2010

@eyael Tak aspoň už máš nějaký termínek🙂 To už je přece jen lepší, ne? Já včera dobrala Proveru a teď budu čekat na MS, nsad si dá načas a ne jako minule a pak teprve budu koncem cyklu nasazovat Proveru a Dipherelin a teprve až od další MS se to rozjede se stimulkou a tím vším okolo, takže to ber tak, že Ty to máš fakt už za pár🙂 Kdyby mi to neposunuli, tak jsem teď s příchodem MS už šla do akce!!! To mě tak žere!!!

paja1
6. pro 2010

@eyael MÁŠ PRAVDU JE TO JAKÉSI DIVNÉ,NÉ A NÉ SE NIKOMU ZADAŘIT.SEM TAM NĚKOMU,ALE NĚJAK MÁLO.CO SE DĚJE?A TO BUDOU VÁNOCE,NEMŮŽE SE TEN NAHOŘE NAD NÁMA SLITOVAT A ŠTĚDŘE NÁS OBDAŘIT TAKOVÝM MALÝM DÁREČKEM,ASI SEPÍŠEME PETICI A POŠLEME MU JI,NÉ? 😀 😀

ejviska
6. pro 2010

@paja1 kdyz on to neni maly darecek, ale velky 🙂 Jak pokracujes? Ktery jsi den?

paja1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ejviska
7. pro 2010

co to je za kravinu, ze byl prispevek smazan????? 😠
V upozornenich vidim, ze mi paja pise, ze je 8.den, ale vic nic 😠 😠 😠 😠

fiallinka
autor
7. pro 2010

@ejviska no jo, Pája ignoruje pravidla a píše velkými písmeny 🙂 🙂 🙂

paja1
7. pro 2010

@fiallinka Ano holky pája ignoruje pravidla.Já jsem si je po pravdě nečetla a tak jsem to nevěděla.jen mě nevylučujte,já se polepším.Teda budu se snažit. 🙂 😅

paja1
7. pro 2010

@ejviska Já jsem ta kravinka,nevěděla jsem ,že se nesmí psát velkým písmem.Tak holky prominte mi to.Jo jsem 8 den.netestuji bojim se na to jen pomyslet.jsem ostuda,ale asi čím častěji jsem na to šla už 11 tak je to horší a horší,už se bojím jen pomyslet na ten test.Ani ho raději nemám doma at mě to nevtáhne a nenutí.Jsem zatím klidná a nestresuji se.I když opět bolí mě vaaječníky-celý spodek tak nevím asi zase nic.Což je u mě normál.

ejviska
7. pro 2010

@paja1 ja to taky nevedela, ze se nesmi psat velkym 🙂 Jsem teda zvedava jak dopadnes, moc ti to preju!!!

jani2
7. pro 2010

@paja1 - ja si myslím, že práve to bolenie by mohlo byť dobré. Ja som pri úspešných transferoch mala vždy až do predpokladanej ms boľačky, raz vaječníky, raz podbruško....a vtedy to dobre dopadlo. 😉
Teraz po KET nič, nič ma nebolí a taký je aj dnešný výsledok z krvi.....absolútna nula! 😢 Tak ako som už čakala. Ale už som sa dohodla s dr. na ďalšom KETe, našťastie medzi sviatkami pracujú, takže od ms začínam zas brať tabletky. Ale som pevne rozhodnutá, že ak sa ani teraz nezadarí, tak končím.....nie úplne, ale na nejakú dobu. A začínam dosť vážne uvažovať nad posledným IVF. Už mám tých KETov skutočne dosť, raz nechápem prečo sa tie embryjka tak dobre rozmrazujú a potom nič! Iba čo veľakrát verím a dúfam a veľakrát ťaháme peniažky z vrecka 😢 . Poraďte mi, čo ešte viac môžem pre to urobiť?!
@fiallinka - ako sa darí? Už si "veľký" bráško zvykol na sestričku?....a máš už výsledky z tej histológie?
pá, myslím na vás a snažilkám držím palce a maminkám prajem poslušné a zdravé detičky 😉

paja1
7. pro 2010

@jani2 Upřímně to jsem říkala po každé a už jsem měla 11y transférek.a tad jsem přemýšlela,že bych sned jednou ještě-možná,ale asi jinde.Nevím.Je mi to moc líto-znám to.Drž se .je divné,že mě bolí jen podbruško a prsa ne. ☹

fiallinka
autor
7. pro 2010

@paja1 my tě nevyloučíme 🙂... taky jsem pár pravidel zjistila až po smazání (třeba fotky...)...

@jani2 Jani, je mi úplně jasné, že toho už máš dost... ale už tě trošku znám a ty se jen tak nevzdáš 🙂... ten KET má fakt tu úspěšnost horší, akorát že většinou to spočívá v horším rozmražení a to je u vás ok, jedině, že by fakt byl problém s embryi, který není vidět... já ti nevím, kdyby nevyšel ani ten další ket, asi bych zkusila ivf... já mám zkušenost mizivou, vyšlo jen ivf, ale u toho jediného ketu bylo jen jedno dobré embryo a kdoví, jestli, takže těžko porovnávat... Taky je pravda, že si šance hodně snižuješ vkládáním jen jednoho embrya, ale to ty sama víš... a rozhodnout to i teď musíš sama... já jsem si myslela, že u nás podruhé dvojky nebudou a byly... tak ani tady nevím, jak ti poradit...

Ale každopádně jsme tu a jsme tu proto, abysme tě podpořily...

jani2
7. pro 2010

@paja1 - už 11 transfer?...moc na MK teraz nechodím, tak mi asi niečo uniklo, koľko bolo ET a KET?...nuž a pri takom čísle je už fakt na čase aby sa konečne zadarilo!!!
@fiallinka - je pravda, že si tú šancu znižujem vkladaním jedneho embryjka.....a tiež ma napadlo že pri prvom tehu s dievčatkami boli obe čerstvé jednotkové embryjka a klasicky oplodnené.....čo si teraz dávam vkladať sú mrazáčky a po ICSI, a aj jedno aj druhé znižuje šancu na otehotnenie 😒 ......ale taký je už osud, niektoré páry majú ledva jedno vajíčko či spermijku, ledva sa vykultivuje jedno embryjko...a je z toho krásne bábätko 😉 ...nezávidím (po tom všetkom viem ako bolí čakať márne na dieťa a prajem každej snažilke krásne tehotenstvo), ale je to paradox, my máme embryjok na rozdávanie....a nič 😒......a máš pravdu, ja to nevzdávam, ak sa nezadarí KET, tak idem na jar do IVF a basta! 😉 😉 😉

tonytony
7. pro 2010

@jani2 Jani, to je mi líto, že krev taky nic☹ Je mi vždy tak úzko, když to u každé z Vás tady čtu, jak je to fakt nespravedlivý a bolestivý☹ Já nedokážu ke KEt se vyjádřit, nám na KET nic nezbylo- jen, co vím, že poro mě by to bylo moc moc, mít možnost prokládat to čekání KETem a mít "víc nadějí" a šancí! Moc by mi to pomohlo tenkrát... vědět, že tam jsou mrazáčci a že to můžeme zkusit- víš, jak to myslím... Vím resp. tuším, že nebudou ani teď- tím, že jdeme do PGD a výsledky jsou špatný- bylo jen 1 zdravé embryjo, nepředpokládám, že to teď bude na nějaký KET, budu ráda zase za 1 zdravé a když budou 2, tak si je chci nechat pbě vložit, ale to spíš nebudou, každopádně KET by byl u nás opět zázrak☹ Což mě děsí... Já si naivka myslela u 1:IVF, jak budu mít třeba 6 ok embryjek( měli jsme dost vajíček, embryjka se vyvíjela krásně až PGD zjistlo vady) a 1 si nechám zavést, ostatní po jednom zamrazit( u nás to mrazí jen po 1=velká výhoda) a budu si chodit pro mrazáčky, když to neklapne s tím prvním a koukej- prd☹ Takže teď už do toho jdu bez naivní představy☹

Jen mě zaujalo, že píšeš, že po ICSI je menší šance otěhotnět??? To je fakt??? Proč? To slyším poprvé!!!??? Můžeš k tomu něco napsat nebo i ostatní... My ICSI mít musíme☹

eyael
8. pro 2010

@jani2 - taky by mě zajímalo, jak jsi přišla na to, že ICSI snižuje šanci na otěhotnění? Nikde jsem o tom nešlyšela, naopak pomáhá oplodnit i ta vajíčka, u kterých položení vedle spermiek nevede k žádoucímu výsledku. A naopak jsem slyšela, že díky vpichu do vajíčka dojde i k lepšímu uhnízdění - je trochu narušený obal embryjka, takže se může lépe uchytit do sliznice. A uhnízdění lze navíc ještě dopomoct hatchingem (doufám, že si ten pojem pamatuju dobře ☹ ), kdy záměrně seříznou obal embrya aby se lépe uchytilo.
Jo a my malou máme po ICSI 😉 Z 13 vajíček se jich ukázkově 10 oplodnilo po ICSI a ty 3 co se nám snažily samy tak nic. 😉