Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
5. únor 2011

@paja1 tak testni, co? Nebudes?

fiallinka
autor
5. únor 2011

@paja1 tak testni, to je přece úplně jedno 🙂

ejviska
5. únor 2011

@fiallinka je to jedno, ale ten strach!! 😀

ejviska
7. únor 2011

Teda tady je nejak mrtvo? 😕

veruleg
7. únor 2011

@ejviska ahoj Ejvis, taky jsem si vcera rikala, ze se tu nic nedeje. Jsem netrpeliva jak dopadne Paja. Treba uz se testla. Ja mam ted pocitac v oblezeni Vikyho, stal se z nej zavislak na krtkovi.....ale aspon muzu ted i neco uklidit apod 😵

ejviska
7. únor 2011

@veruleg taky jsem zvedava ;) Tak je na case koupit ten maly prenosny DVD prehravac 😀

fiallinka
autor
7. únor 2011

@veruleg Krtek nás provází už od léta a vzhledem ke Karolínce je to fakt můj velký pomocník. Jurča už ho zná nazpaměť všech 5 dvd, umí ty díly povykládat a večer před spaním chce Krtka povídat, vždycky mi řekne, který díl a pak je problém, když ho neumím. Tak se snažím to nepřehánět a nechat ho na večer, hlavně, když jsem s nima sama, ale stejně hraje až moc často 🙂. Ale tak je to myslím všude...

Pájo, tak co?

veruleg
7. únor 2011

@fiallinka Me taky docela stve jak je na tom zavisly, na krtkovi.To se diva teprve necely mesic...takze zacal v 19mesicich. Viky mi znaky ukaze, ze vetsinou chce krtka na pousti, protoze tam je slon, a nebo jak krtek kope ten zahon u kytek. Taky se to budu snazit omezovat a doufam ze to je jen to prvni nadseni. Jsem ale rada, ze muzu konecne v klidu obedvat 😀 a nebo jsme si s manz. v sobotu polezeli v posteli 😉 Takze mozna nakonec budem krtkovi vdecni, no uvidime za dva tydny 😕

fiallinka
autor
7. únor 2011

@veruleg jenže to těžko omezíš... já se snažím, aby neběželo celé dvd 🙂 naráz... ale teď s tou malou mi to fakt pomáhá... u babičky se taky občas dívá... ale zase si říkám, že když zbytek dne chodí ven, má program, hrajeme si, apod., tak to taková hrůza snad není, rpotože jinak u nás telka vůbec neběží. Jo, a na Krtka půjdou i do kina, to bude velká událost...

katy2
7. únor 2011

Ahojte 🙂
Tak nakoniec dnes ET bol a vydrzali obe embryjka... Mam vlozene 2 krasne morulky... Dakujem vam za podporu a drzte palce nadalej....

ejviska
7. únor 2011

@katy2 no konecne nejake dobre zpravy!!!TAk drzime palce! 😀

ejviska
7. únor 2011

@fiallinka
@veruleg stejne se asi ty deti budou divat vic a vic.. ale kdyz delaji i neco jineho, tak je to v pohode 🙂
Tak to jsem zvedava za ty 2 tydny. 🙂
Nejlepsi byly pohadky o vikendu rano, to jsme tam malou poslali, pak uz se to umela zapnout a mohli jeste spat. Kdyz ty deti vstavaji tak brzo! Ale v TV na to mysli 😉

fiallinka
autor
7. únor 2011

@ejviska jo, u nás byl Krtek záchrana právě v tom létě, kdy Juráš vstával kolem páté...

ejviska
7. únor 2011

@fiallinka nase taky stavala normalne v pet! Silene. A pak se ji to prodluzovalo a do skolky uz se ji nechtelo vstavat ani v sedm. A ted spi do deviti 🙂

veruleg
7. únor 2011

@fiallinka ty jo, tak my vstavame kolem te půl sedmé. Tak to máme ještě dobré. Nicméně Vikuš teď konečně vytuhl. Myslela jsem, že půjdem ven, dnes je extra krásně. Co se dá dělat. Jako zázrakem mám už vše uklizeno 😅 tak teď mám fakt jen chvilku pro sebe 😵 Jinak snažím se mu tu pozornost od toho krtka odvádět jinam. Než usnul, tak si tu skoro hodku, přehazoval domečky, stromky mezi nakladakem a krabici. O těch DVD ale uvažuju na narozky.My máme jen pár dílů stažených z youtube.

paja1
7. únor 2011

🙂 Zdravím spřízněné dušičky.Bohužel ráno jsem testla a test negativní.To byl poslední pokus už další nebude.Ale budu na Vás kukat a držet Vám pěsti.

ejviska
7. únor 2011

@paja1 doprd... je to vubec mozny???? 😠 Chtela jsem napsat, ze me to desne mrzi, ale spis me to ser... Pardon, za ta slova, ale to je fakt asi smula nebo nevim..Ach jo 😔

veruleg
7. únor 2011

@paja1 Taky me to moc mrzi 😔 Pamatuju, zes psala ze mas v zaloze jeste neco v Brne? Vim ze to je ted takove divne, ale neuvazovali jste i o adopci? At je Ti co nejdriv aspon krapet lip.

tonytony
7. únor 2011

@paja1 Už jsem Ti, Pájí, psala vedle... Je mi to moc líto☹

Já nic, snažím se odpočívat, abych nemlěa výčitky... Jsem dnes 4.den po ET a děsně to v břiše bublá a vře, jakoby na průjem, ale nic z toho a jsem nějaká zaplynovaná a takový pocit na MS, prsa vůbec nic, no, nevím, nic to neznamená, vím... Jen, aby řeč nestála...

@katy2 Gratuluju k vložení miminek a držím palce!

ejviska
8. únor 2011

@tonytony ja byla po ET taky desne "nadmuta", jeste tak 5 dni. TAk se opatruj 🙂

tonytony
8. únor 2011

@ejviska Děkuju... No, dnes je to o trošku lepší- konečně jsem se trochu víc vyprázdnila... No a od rána mě bolí prsa- jakoby pálí, což mě teda trochu dostalo, neb u min. IVF jsem to neměla anitrochu a pokaždé, když jsem byla těhu, byl to můj první příznak, každopádně vím, že to teď může a spíš bude vše jinak... Jen se divím, že mě doteď se stejnými léky vůbec nebolela, ani minule a teď až dnes z ničeho nic začala a to se fakt snažím nepozorovat a spíš se denně ujišťuju, že to stejně nedopadne a teď mě tohle trošu začíná nahlodávat a to jsem přesně nechtěla, být sebemíň nahlodaná falešnou byť se bemenší nadějí☹
A jak Ty, Ejvisko? Kdy Tě co čeká?

paja1
8. únor 2011

@ejviska Za slova se neomlouvej je to tak taky jsem napsala v prdeli. Nejsem sprostá,ale to jinak napsat nejde.Už dál nejdem,raděj si to užiju s Katkou a manžou.Zítra písnu co doktor.asi ho trefí.

ejviska
8. únor 2011

@tonytony ja cekam, cekam, cekam....🙂 dneska jsem 27dc, v sobotu mrska. Vetsinou uz spinim, zatim nic, tak uvidime ;)
@paja1 no doktora trefi urcite 🙂 Ja ten prispevek napsala presne tak, jake jsem mela pocity, kdyz jsem si to od tebe precetla 😉

fiallinka
autor
8. únor 2011

@paja1 Pájo Pájo, je mi to líto a doufám, že třeba ještě... ale vím, šance jsou malé. Ach jo, co psát...

veruleg
8. únor 2011

@ejviska ze by??? Tak to doufam ze mrska nedorazi 😉 Ja jdu po vic jak roce na gyndu, poprve tady v Rakousku, tak jsem zvedava co doktor. Musim se ho zeptat taky na to kdy asi mam zacatek cyklu. Vis jak jsme to mely podobne. Ja zaspinim v pondeli-utery a pak nic a v sobotu doslova Niagary. Takze uvidim pristi tyden. Priplatim si ale urcite ultrazvuk a at se mrkne jestli tam je vsecko jak ma ....

ejviska
8. únor 2011

@veruleg oni nedelaji UZ automaticky? A stery delaji jak casto? Tady v UK jenom 1x za dva roky ( nekdo rika, ze dokonce za tri!).
No ja mam ten cyklus taky takovy "dodrbkany" . Ja treba 4 dny slabe spinim, pak dva dny i trosku krev, pak jeden den me boli bricho a je to hodne a pak to behem 2 dni skonci. Za 1.den cyklu pocitam ten s tou trochu krvi. A to je u me 31dc.A tedka me teda boli bricho, jak ovulace, uz od 21dc a vlastne porad. Tak cekam co se z toho vyvine. Spis se desim, at mi nic neni, protoze tady jit k dr. to je neco! TReba cysta nebo tak neco.... 😝

veruleg
8. únor 2011

@ejviska tady je to hodne zvlastni.Vetsina doktoru-gynekologu je soukromych a i presto ze mas pojisteni zdravotni tak si platis hodne vysokou spoluucast na tom vysetreni. To asi delaji i automaticky ultrazvuk. Ja objevila doktora, ktery bere vsechny pojistovny a doplatit chce jen za papir na kterem lezis a pak ultrazvuk pokud chces. I tak to vyjde levneji nez u tech "soukromniku". Jinak nevim jak casto delaji stery, ale ve Svedsku mi tvrdily ze staci az po 30.roce a jednou za tri roky....tam to bylo celkem tak zvlastni. To bych tu uz mozna nebyla kdybych tam zustala 😔
S tim bolenim bricha to mam podobne.......od ovulace to citim stejne, jen si rikam jestli to neni tim prilisnim snazenim 😵
Ja si ted dala hodne smutny film.....Sofiina volba 😔 😔 😔 Tak jdu zkusit usnout 😔

ejviska
9. únor 2011

@veruleg tak u nas jasno, rano spineni, takze nic. ☹ To jsi si teda nevybrala moc dobry film pred spanim ;) A ty jsi tam mela nejaky nalez, ze pises, ze uz by jsi tu treba nebyla?

veruleg
9. únor 2011

@ejviska ach jo, jak to ???? ☹ ☹ Jinak v Uppsale mi nabidli vzhledem k dvojcecimu tehu dva ultrazvuky navic, takze dohromady tri za cele tehotenstvi. Mela jsem z toho strach tak jsem radsi odjela do CR. Par tydnu pred porodem se zkracoval cipek, ale klidovym rezimem se to zastavilo. Pak pri bezne kontrole az na ultrazvuku se prislo na to ze Erickovi netluce srdicko. Tak hned na sal, akutni cisar. Pak mi primar rekl, ze to bylo za 5minut 12 neb Eri uz byl kolem 30 hodin mrtvy a zacinala tam sepse. V Uppsale by mi jen asistentka poslechla takovu "nasadkou bricho" a jelikoz mi nic nebylo tak by se na to neprislo az by bylo pozde 😕 Ono i v te Ostrave mi to rano namerili na CTG ozvy obou...udajne, ale nakonec to byla jen Vikyho ozvena. Takze budme vdecni za ultrazvuky.

ejviska
9. únor 2011

@veruleg tak sis zazila...desny. ☹
No ja nevim "jak to" 😀 😀 Ale neni mi dobre, bricho me boli, hlava se mi toci, ani jsem nesla na anglinu. At uz se to rozjede poradne nebo toto je taky na nic...