Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

jani2
29. čer 2010

@cepecek - neblázni že by niečo nebolo v poriadku! 😒 Proste sa niečo nedá premerať, tak to musia urobiť odborníci na kardio....no a ja kača sprostá som ti teda mala čo napísať s tou veľkosťou bruška! 😖 Ja si myslím, že som ho mala preto menšie, lebo som bola prvorodička, čiže ešte neroztiahnutá maternica...ty si predsa len druhorodička, takže dávaš bábätkám viac priestoru! 😉 V nemocnici som bola na izbe s jednou, ktorá čakala už svoje 10 dieťa...a to bolo brušisko! 😨 Inak tiež som mala obavy, tak ako ty v tehu....mne vyšiel dosť pozitívny výsledok na Downa, tak ťa viem pochopiť ako sa asi obávaš! Ale o 17-18 týždňov už budeš len tak s úsmevom a hlavne s bábätkami na rukách spomínať ako si sa bála! 😉
@beeba - no ale veď u teba je na príznaky ešte moc skoro!!!! Teraz ti len embryjko putuje vo vajíčkovode a ešte má času a času na zahniezďovanie a vyvolávanie nejakých príznakov....takže vyčkaj času ako hus klasu! 😉 🙂 😉
no a ja tiež nič nové...žiadne nové príznaky 😢 Ale dnes som zas kľudná a žiadna panika ma nechytá, keď si spomeniem že by to možno nevyšlo....teším sa z pekného dňa a z mojej Janičky a to je dosť na to, aby som mala byť prečo šťastná! 🙂

jani2
29. čer 2010

..a kde je vlastne Fialinka?...aha, tá niekam odcestovala! 😉

fiallinka
autor
29. čer 2010

Ahoj holky, už jsem tady 🙂, zvládla jsem sama cestu z Brna, to jsem šikovná... ale i dost unavená 🙂... ale natrefila jsem na slevy těhu gatí - rifle za 300, kraťasy za 150, tak jsem neodolala... a Jurášovi trička... a kojící košili... pěkně draze mne to vyšlo 🙂... jen doufám, že se něco nepodělá a aspoň ty věci unosím...

Čepečku, jak já tě chápu... já se klepu už od začátku těhu a poslední čtyři týdny víc... ale sama si říkám, že asi je naprosto normální si všechno to nejhorší vsugerovávat a bát se, jsme na tom v tomhle, jak to tu vidím, všechny stejně... skoro vždycky jsou to jen plané obavy a naopak doktoři radši všechno zjiš´tují dopodrobna, aby je pak někdo nenařkl, že to podcenili... držím palce jak jen to jde a věřím, že to bude dobré - stejně tam spíš jen něco neviděli...

A co Beeba a Jani, naše budoucí maminy?

beeba
29. čer 2010

@jani2 , jasně že máš pravdu, že na případné příznaky by bylo zcela brzo 😉 Jak jsem se dočetla, tak pokud by se vajíčko oplodnilo (což je zde minimální šance kvůli těm našim lenošákům líným, pomalým) tak teprve dnes, cca 4 den, by mělo doputovat do dělohy...a zde by mělo během dalších 3 dní zavrtat ....I když jsem si zakazála se sledovat, tak stejně na to přes den občas myslím....holt se tomu člověk neubrání...ale díky tomu, že nejsem ovlivněna hormony, tak se zase nějak zvlášť nevzrušuji...a říkám si, že to ještě 2x zkusím... 🙂

@fiallinka , jsi dobrá, že jsi cestování pěkně zvládla a nakoupila tolik věcí za pár korun. Asi už taky musíš mít větší bříško, takže cestování musí být náročnější.

Holky já začínám schraňovat věci na dovču, tak jsem dneska nakoupila plínky a jídlo pro Terku, akorát si jen říkám, aby to malá jedla, protože doma mi kupovaná jídla dost bojkotuje. Opět jsem vyprala co se dalo, ale nějka mi prádlo přeschlo, tak to musím všechno zítra vyžehlit, dnes už nemám sílu.

jani2
29. čer 2010

@beeba - ja som zas čítala, že to embryjko ešte aj v maternici do toho 6-7 dňa po oplodnení sem-tam putuje, takže fakt máš čas...a možno sa medzi tými lenivými spermijkami jedna snaživá našla 😉 Vlastne je dobre, že ideš na dovču, nebudeš sa tam tak sledovať.

@fiallinka - teda keď tu spomínaš koruny, normálne je mi za nimi smutno...tie eurá sa tak rýchlo rozkotúľavajú. Fakt ste dobre (Čechy) urobili, že ste ich ešte neprijali!
Tak a idem asi aj ja spať, som unavená ako kôň. Neviem, neviem ako toto KETko dopadne, lebo už od rána aj s Jankou soplíme a máme teda obe poriadnú nádchu...asi od švagriny sme cez víkend chytli! 😒 ..nuž čo, nejako už bude! 😉

beeba
30. čer 2010

Čepečku, myslím na Vás, držte se , to bude urščitě v pořádku!!!!!!!!!

jani2
30. čer 2010

cepecek - pripájam sa aj ja a moc moc držím palce!...ale ja verím, že to bude v poriadku!!!!! 😉

cepecek
30. čer 2010

Ahoj, tak se hlásíme z kontroly v Brně. Miminka jsou v pořádku a jsou zdravé. Paní dr. se divila proč mě vlastně ten doktor tak stresoval a posílal k ní. Já jsem šťastná jak blecha. Teď jen čekat abych je donosila . Děkuji za podporu moc mi to pomohlo.

beeba
30. čer 2010

@cepecek oc a moc gratuluji, to je naprosto skvělé 🙂 🙂 🙂

beeba
30. čer 2010

terka mií stále hrabe do pc, tak tak opět mám chybu, připadám si jako když šišlám

fiallinka
autor
30. čer 2010

@cepecek to je SUPER!

ejviska
30. čer 2010

@cepecek
Gratuluju! Parada! Tak ted snad uz bude klid 🙂

fiallinka
autor
1. črc 2010

Tak holky, mně gratulovat asi nemůžete, naopak mám pocit, že si můžu hodit mašlu. Byla jsem dnes na kontrole u svého doktora, a už tam měl ty výsledky z triplů - riziko na Downa 1: 15, takže to ani nemá cenu komentovat a nijak mne utěšovat. 12.7. mám jít do toho Predika - už jsem tam volala, prý když do Dr. doporučí, udělají tu amniocentézu hned... no a jinak můj dr. pořád tvrdil, že se mu ta krev stejně zdá odebraná poměrně brzo, a dnes mi ji radši vzal znovu.

Tož co na to říct, že?

ejviska
1. črc 2010

@fiallinka
Toz Fialli, ja bych rekla, ze se na to neda rict vubec nic a usuzovat taky vubec nic, zvlast kdyz u dvojek jsou vysledky zkreslujici. Ale zase pokud dojde k amniocenteze, tak budes mit jistotu, ze je vse OK a budes v klidu.
To je mi lito, ze mas takove starosti ☹

beeba
1. črc 2010

@fiallinka, neboj neboj, to bude dobré. Bohužel nervy musíš mít pekelný. Holka, kdybych ti nějak mohla pomoct, tak bych to strašně ráda pro tebe udělala. Z nové krve budou výsledky 100procentně lepší. Akorát to musíš vydržet. Jsi moc silná holka, tak teď musíš tu svoji sílu využít, abys vůbec mohla fungovat a nemyslet......

cepecek
1. črc 2010

@fiallinka - to je mi moc líto - jak Ti pomoct? Slova jsou teď asi k ničemu, ale věř že to bude dobré, budu se za vás modlit. Jen ti napíšu nevím zda to pomůže - mojí sestřenici zjistili riziko 1:3, šla na vodu a ok, narodil ze jí zdravoučký chlapeček, tak i tak to bude určitě u tebe........

katy2
1. črc 2010

@fiallinka verim, ze to bude dobre.... prajem ti strasne vela sily a odvahy borit sa so vsetkym, co ta streta.... vysledky u dvojiciek su skreslene.... verim, ze to vsetko dore dopadne, len musis byt silna... modlim sa za teba aby to dobre dopadlo..... myslim na teba....

@cepecek tesim sa s tebou, ze vysledky srdiecok su dobre a vobec, ze vsetko je v poriadku... myslela som na teba....

pozdravujem kazdu z vas... citam vas takmer denne, aj ked neprispievam....

jani2
1. črc 2010

@fiallinka - tak to ma strašne štve, že jeden človek musí znášať toľko starostí! 😒 😒 😒 Ako keby sme už toho nemali dosť! 😢 😢 😢 ale neboj, ja som to mala skutočne podobné...škoda, že papiere sú u gyndošky, neviem aké to bolo číslo 😒 ...ale dosť nízke. Ja viem, že ťa aj tak teraz neuteším...ten strach proste hlodá! 😢 Ale ako u Cepeček, ja verím, že to bude úplne v poriadku! Drž sa moja!
....nuž a já tiež nemám dobré správy. Dnes som začala špiniť, vôbec som to nečakala...ale dnes je 6. deň a je to presne tak ako pri predošlých neúspešných IVF...na 6.deň špinenie, na 12. deň ms! 😢 Som dosť sklamaná, ale čo už narobím...ešte zajtra otestujem, ale jednoducho cítim, že to to embryjko zas nezvládlo. 😔

fiallinka
autor
1. črc 2010

holky, díky za podporu, já to samozřejmě nevzdávám, ale mám strach ze všeho... na tu amniocentézu se musím rozhodnout sama, ještě záleží na ultrazvuku a dalších výsledcích, ale stejně se nemusí Down z ultrazvuku poznat a při takových výsledcích prostě mám pocit, že bych tam měla jít - já vím, že s tím názorem asi nebudete všechny souhlasit, ale pokud můžu ovlivnit, jestli mít postižené dítě, tak ho mít nechci a manžel taky ne. Zní to asi hrozně, těch důvodů je milión... ani to tu nebudu rozepisovat, ale prostě mám pocit, že bych to nezvládla.

fiallinka
autor
1. črc 2010

@jani2 Jani, nech toho! Aspoň ty přines dobré zprávy...

katy2
1. črc 2010

mne AFP vysli tiez katastrofalne, vsetci ma tlacili na amnio, ale ja som nejako vnutri citila, ze babo je v poriadku.... a odmietla som.... bala som sa rizika, ktore AMC so sebou prinasa.... drzim silno palce... a nemysli na najhorsie....

jani2
1. črc 2010

@fiallinka - ja ťa úplne chápem. 😔 Keď som porodila, tak mi doktori vraveli, že dcérky buď umrú, alebo budú pravdepodobne postihnuté.....strašne som sa toho bála, mala som dosť času nad tým rozmýšľať a obaja s manželom sme si uvedomili, že starostlivosť o postihnuté dieťa by sme nezvládli 😔 . Určite by som nedokázala ostať už do konca života doma pri choručkom dieťati....zhodli sme sa, že by bolo cez týždeň v ústave 😔 . Ja viem, že sa niekto zhrozí ako som to už dopredu rozmýšľala, ale bola som sama medzi štyrmi stenami deň-čo deň....a do nemocnice sme zo začiatku chodili len pre zlé správy. Viem, že nie som tá správna obetavá matka....v tomto som strašný slaboch! 😔 A obdivujem tie matky, ktoré to zvládnu a dokážu! Ja by som potrebovala aspoň pár hodín, čí dní oddychu od tej večnej starostlivosti, ktorá je pri postihnutom dieťatku potrebná!
...a ohľadom môjho KETu? Bohužiaľ už tomu vôbec neverím...ja jednoducho nechápem, vždy tak kvalitné embryjka a nič! 😢

fiallinka
autor
1. črc 2010

@jani2 jj, ono ale nejde jen o tu moji starost o dítě... mně se na jednu stranu líbí, že děti s Downem jsou š´tastné, ale málokdo ví, že mají obrovské rizika a pravděpodobnost dalších nemocí - špatné srdce, leukémie, celá řada hrůz... a i takové dítě miluješ a pak ho vidíš pořád nemocné a nemůžeš mu pomoct, navíc časem se nebudeš mít sílu starat, nikdo ho nebude mít tak rád jako ty, může na světě zůstat samo... prostě je toho ještě víc...

na jednu stranu si říkám, že bych neměla nikomu život brát, ale na druhou stranu - díky ivf mám bohužel pocit, že už velice moc ovlivńuju to, že děti vůbec vzniknou a že to tak obrovský rozdíl není...zní to blbě, ale třeba to chápete...

jani2
2. črc 2010

@fiallinka - hovoríš mi od srdca!...môžno môj príspevok blbo vyznel, že by som choré dieťatko nezvládla na celý úväzok len z mojej pohodlnosti a lenivosti....ale ide hlavne o to dieťa!....mne stačí, že sa už teraz mnoho krát zamýšľam, či Janka nebude mať raz následky ohľadom tých komplikáciií ktoré mala po pôrode...strašne chcem pre ňu šťastný a hlavne zdravý a kvalitný život...videla som ako sa prvé mesiace trápila a strašne to bolelo a bála som sa o jej budúcnosť, určite mala bolesti a neustále som myslela ako to asi vníma a cíti 😢 ....druhá dcérka Julinka hneď prvé dni zakrvácala do mozgu, lekár vravel že ak prežije, nezvládne ani sama dýchať, tak rozsiahle bolo to krvácanie a že z nej bude ležiačik - tá predstava bola hrozná, som bývala rehabilitačná sestra ale viem, čo to pre toho pacienta znamená...neustále zápaly pľúc, neskôr preležaniny, bolesti a skôr či neskôr smrť....a takýto život pre moje dieťa veru nechcem! ...na druhú stranu sme boli životom postavení už pred veľkú skúšku (ten predčasný pôrod), myslela som si, že to neprežijem, ale tak nejak sme si s manželom dávali silu a zvládli sme to, všetko sa zvládnuť dá....a Janku som si z pôrodnice brala s tým, že nebolo jasné, či budú zdravotné následky....našťastie sa zo všetkého krásne dostala ale verím, že by som ju rovnako milovala aj keby to tak nebolo. Našťastie je zdravá a som každý deň osudu a tam TOMU hore nekonečne vďačná!
...a okrem iného, tiež veľmi dobre viem, akými zdravotnými problémami prechádzajú deti s Downom! 😔

jani2
2. črc 2010

..a ešte jedna vec, špinenie prestalo... a testovala som a je tam duch a pekne viditeľný! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ..chcela som odfotiť, ale manžel zobral foťák do práce.. 😒

beeba
2. črc 2010

@jani2 , to je nejlepší zpráva dnešního dne. Jen ať duch zůstane a každým dnem zesílí. Strašně moc ti to přejem 🙂 🙂 🙂

cepecek
2. črc 2010

@jani2 - to je super zpráva, já to tušila, ale nechtěla jsem tě stresovat. Já jsem taky na začátku špinila a dr. říkal, že je to tak jak se mimi zavrtává. Moc ti to přeju a jsem moc štastná. Kdy jdeš na krev ??

ejviska
2. črc 2010

@jani2
Konecne nejake dobre zpravy!! Je to uzasne! Gratuluju!!!

fiallinka
autor
2. črc 2010

@jani2 Jani, teď mi skoro vhrkly slzy do očí...já mám takovou radost... tak se teď hezky opatruj a myslete na nás už oba 🙂

fiallinka
autor
2. črc 2010

@jani2 a hned jak budeš mít foťák, chci toho ducha vidět!