Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
13. pro 2011

@zuzanka26 Zuzi, nejsem odborník, ale většinou ty komplikace s ohss, pokud přijdou, tak přijdou velice brzo v tom velkém rozsahu - prostě pokud je to blbé a skončíš v nemocnici, většinou tam skončíš hned (usuzuju dle pár lidí, co znám), takže prostě tipuju, že máš ten slabší průběh a už to bude jen lepší (taky jsem to měla jen v slabší až střední variantě a nechci vědět, jak to je, když to máš silné 🙂)

zuzanka26
13. pro 2011

@fiallinka asi už se ohledně toho cítím líp, byla jsem včera na kontrole, odhahli to asi na 200 ml volné tekutiny. Mám i dnes lepší pocit, že dopnu i jedny nejširší kalhoty a není mi už tak těžko.
Spíš mám strach, aby to rostlo tak jak má, podle ultrazvuku to vypadalo na váček o pár dní menší než by měl být. Takže zatím nemám moc co oslavovat. 😖
Ale moc moc děkuju za podporu, fakt! 😉

ejviska
15. pro 2011

@zuzanka26 to oni rikaj... znam vic lidi, co jim porad rikali, ze "je to mensi" a strasili.. a bylo to dobry! Ale chapu te, tak se drz!

medved09
20. pro 2011

PF 2012 - naši hoši v plné parádě.
Srdečně zdravím, přeji krásné Vánoce a hlavně zdravíčko v následujícím roce a jako bonus přeji všem snažilkám plodný rok a všem těhulím pohodu a klid.

fiallinka
autor
20. pro 2011

@medved09 obleky jsou boží, ale hlavně to háro u maloška nemá chybu 🙂

veruleg
31. pro 2011

PF 2012

fiallinka
autor
1. led 2012

Holky, přeju všem těm, které to chtějí, // čárky na testu s dobrým koncem.. hlavně @ejviska a @jani2 doufám, že je ohlásí 🙂

ejviska
1. led 2012

ahoj holky, vsem preji do noveho roku jen to nejlepsi. At vam dela drobotina radost, doma to klape a take hodne zdravi a stesti.

@fiallinka kocko diky! 🙂

fiallinka
autor
4. únor 2012

Strašně dlouho se tu nikdo neozval, tak se aspoń ohlaste, jo?

evatk
4. únor 2012

@fiallinka tak já se hlásím! 😀
v úterý mě čeká opu, ale snažím se zbavit virózy, od podzimu nám to doma koluje, už nevím, čím se nacpat 😠

medved09
4. únor 2012

@fiallinka ahoj, hlásíme se- Filípkovi budou 2 měsíce, už se směje a Davídek je super chůva. Máme se báječně.

Jo - a povzbuzení pro snažilky - moje kamarádka, co má dcerku po IVF a řekli jim, že NIKDY nebudou mít mimi normálně (oba s partnerem vše úplně v háji) je v 15.tt. 🙂 🙂 🙂 - takže přírody je mocná.

fiallinka
autor
4. únor 2012

@evatk a jak to vypadá, kolik se urodilo? Držím palce, ať viróza zmizí, potvora... ale což, zase lehčí oslabení organismu může pomoct, že 🙂

@medved09 dobré zprávy 🙂, to jsem moc ráda... a i s tou kámoškou je to nadějné, je pravda, že už jsem takových "případů" slyšela, že to až možné není... jenže kdo by čekal, že...

My ještě tak lehce zvažujeme KET, ale pořád nevím nevím.

evatk
4. únor 2012

@fiallinka zatím to vypadá cca po 10 na každé straně, tož uvidíme

no oslabení by třeba nevadilo, spíš mi jde o narkozu, aby to nebylo na závadu a abych moc nekašlala pak po et

jinak cca po 2 dnech stimulace mi začla nějaká zácpa či co, hodně nepříjemné, už je to lepší, asi i díky těm přírodním dryákům, co do sebe liju na ty bacily 😀

ve zlíně konečně přišli s inovací, po tom, co počet vajíček a příp. použití spermií dárce aj. sdělovali na pokojích v přítomnosti ostatních pacientek, se tak děje v ordinaci za přítomnosti obou partnerů, kdysi jsem byla nemile překvapená, sešla jsem se tam se známou od nás z práce a s ní embryoložka řešila dárc. spermie 😒 , to mi přijde dost citlivá informace

fiallinka
autor
4. únor 2012

@evatk dobrá úroda 🙂. No to máš pravdu, ani mne nenapadlo, že to může být takhle blbá situace, a je to fakt nepříjemné.

2910
5. únor 2012

Holčinky zlaté, jak je to z nošením batolete po Ket ? Je tady nějaká maminka co nosila mimi co má doma a normálně fungovala bez odpočinku a pomoci? Jdu na Ket a syn se moc rád nosí- 20měs. jsou jisté věci co sám nezvládne a tak ho tahám jak kočka kotě 😒 . vyšlo to některé z vás, manžel je stále v práci a pomoc nemám od koho

fiallinka
autor
5. únor 2012

@2910 mně to vyšlo s rok a pět měsíců starým nošeňákem 🙂, a je nás takových docela dost - samozřejmě jsem se snažila se šetřit, ale samozřejmě to pořád nejde, takže občas jsem zvedla 🙂. On ten klidový režim není až tak důležitý, ale snažila bych se to nepřehánět.

evatk
8. únor 2012

tak u nás toto:

včera odběr, 29 vajíček, ale mirkovi se strašně zhoršil spg... takže mirkomanipulace, nakonec na 15 kousků, docela jsme z toho byli zdrblí...
nicméně nakonec se oplodnilo celých 23, takže 8 těma pomalýma potvorama, což je super

transfer v neděli 😅

fiallinka
autor
12. únor 2012

@evatk dnes vše ok?

evatk
12. únor 2012

@fiallinka ano, 2 bobani jsou u mě, tak držte palce 😉

kerkyra
13. únor 2012

@fiallinka chtěla jsem se zeptat,jak to myslíš,že lehčí oslabení není na škodu.V sobotu jsem byla na ET a zároveň jsem dostala děsnou rýmu.Horečka mě naštěstí míjí,ale i tak vyšiluju,že se embrya nechytí ☹

fiallinka
autor
13. únor 2012

@kerkyra no, ono se někdy říká (ale nejsem doktor, tak to ber jen jako babskou radu 🙂, že ta lehce snížená imunita při nachlazení pomůže uchycení embryí (resp. obecně otěhotnění), tím, jak je tělo oslabené, tak líp přijme ten "cizí prvek", nemůže se dost bránit 🙂. Ale ber to s rezervou, rozhodně ale neboj.

evatk
14. únor 2012

já jsem malou poslala k našim na dva dny, hodlám je trávit u filmů s háčkem v ruce, mám nějakou větší zakázku, kterou musím brzy stihnout
tak snad nezapnu hnedka ráno pc a nestrávím drahocený čas gůglováním na téma 3. resp. 4. den od et
chlap doma nebude, tak nemá kdo zapnout pc, tak snad to dopadne dobře 😀

ale už je mi smutno, bude to divné, nemít elis doma a vyloženě nemakat či nevyřizovat něco apod. 😖

fiallinka
autor
15. únor 2012

@evatk tak teď nemá cenu se ptát, jak je, když máš vypnuté pc, že 🙂? No jo, je to divný pocit, nemít je doma, ale na druhou stranu, ten klid... už jsem to nezažila přes rok, potřebovala bych. Ne, že bych seděla na zadku, chodím bez dětí pryč docela často, ale to právě nejsem doma, to by se šiklo 🙂

evatk
15. únor 2012

@fiallinka no jo, klídek,nic člověk neuklízí, jen si něco malého ukuchtí, pospat jsem si moc nepospala, jsem vzhlru od 6,30, už zas nějak hůř spím...
jsem teda uháčkovaná až nad hlavu, 3 filmy zkouklé... 😎

janka787m
16. únor 2012

som 9 den po ET a mám strašne nutkanie urobiť si test...mám to skusit?

fiallinka
autor
16. únor 2012

@janka787m nevím sice, proč to píšeš teď, ale já bych asi zkusila, to už klidně něco můžeš vidět.

fiallinka
autor
19. únor 2012

@evatk jak to vypadá s testováním 🙂?

evatk
19. únor 2012

@fiallinka zatím nijak... uvidíme, zda dojdou či nedojdou měsíce, když tak až potom 😎 drž palce 😉

fiallinka
autor
19. únor 2012

@evatk držím držím - jsi drsná, že vydržíš takhle čekat 🙂.

evatk
19. únor 2012

@fiallinka tak ještě je i brzy a ani testy doma nemám 🙂