Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

iwuska19
2. dub 2010

holky ještě bych se chtěla zeptat přemýšlím jestli si pomalu neshánět puregon mimo car ale nevím jaké to označení nebo jestli je to jedno 300,600,900 myslím že jsem píchala 900 ale nevím to přesně.Můžete mi poradit 😒

fiallinka
autor
2. dub 2010

iwuš, puregon je jen jeden, to číselné označení je počet jednotek - jsou to různá balení. Ta velká lahvička, která se dává do pera, to je ta devítistovka. Ale jinak myslím, že shánět ho mimo car ti nijak moc nepomůže, pokud ti ho teda někdo nedaruje nebo neprodá hodně pod cenou. Prodávají ho jen lidi, kterým zbyl - a ti za něj všichni dali cca 2,50 za jednotku, takže pochybuju, že by ti ho někdo prodal o moc levněji - ty máš totiž pokus hrazený pojišťovnou, takže tě bude stát přesně tolik.

Spíš je dobré, že víš, kolik ho budeš potřebovat, když už máš stimulaci za sebou - a spíš myslím, že ti ho dají míň, když jsi měla hodně vajíček. Takže by asi bylo dobré, nechat si ho předepsat přesně v takových baleních, aby ti nezbyl a ne 2x900, jak dávají nám - mně tam zbylo poprvé přes 500, potom 300 a za to platíš, i když to nepoužiješ. Ale možná natrefíš na někoho, kdo bude mít těsně po stimulaci a zbyde mu v tom peru něco jako mně, ale tolik lidí zas není, kteří by to rozdávali (musí se to spotřebovat cca do měsíce). Tož nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně.

iwuska19
2. dub 2010

Děkuju rozumím tomu takže myslíš že nemá smysl to shánět?No asi počkám až co mi řeknou v Caru a pak bych popřípadě začala jednat.Ale jsem ráda že mi to někdo blíž vysvětlí já v tom tápu 😖

fiallinka
autor
2. dub 2010

Myslím, že nemá - že prostě za něj zaplatíš stejně nebo jen o malinko míŇ než v tom caru - shánějí ho většinou holky, které mají větší než běžnou spotřebu nebo ten, kdo jde do 4. a dalšího ivf. Takhle ti prostě pojišťovna trošku uhradí.

Teda to je můj názor, schválně, co ostatní holky 🙂

iwuska19
2. dub 2010

Já si to taky tak myslím,moje známá to tak sháněla protože už si vše platila sama a ještě měla jen ten Nativ tak jí to prý vyšlo levněji ale u Ivf myslím že je to asi zbytečný.Děkuji za názor 😉

fiallinka
autor
2. dub 2010

Iwuš: jo, nativ vůbec nehradí pojišťovny, tam se to jednoznačně vyplatí 😉

iwuska19
2. dub 2010

Já jsem ale neznalec...... 😔

krupice
2. dub 2010

teď jsem si smazala hooodně dlouhý přízpěvek....tak alespoň stručně:

Fial, jednou jsem měla mimoděložní, při něm jsem přišla o vejcovody...

Jinak k tomu neúspěchu - je to o něco lepší, tím že mám Péťu. Kdybych neměla mimi, tak bych to nesla určitě hůř. Takhle si říkám, že to prostě zkusíme znovu a uvidíme...Samozřejmě mám velikou oporu v manžílkovi 🙂

Iwus, neboj, než se dostaneš k doktorům, tak už budeš mít jasno ve všem co se IVF týká 🙂

beeba
2. dub 2010

Dobrý večer, tak jsem právě dočetla vše, co jste dneska napsaly 🙂

Fiallinko, věřím, že je TO zázračný puregon. Nakonec, za 14dní +- to nastane a to už budu věřit úplně na vše. A nahoru naslibuju všechno i to nemožné. Třeba, že zhubnu na svoji původní váhu 57kg, nikdy nebudu nepříjemná na své bližní, s radostí budu vařit uklízet a krom zdraví, si již NIKDY nebudu nic přát. Dělám si srandu....

iwuska19
2. dub 2010

Krup myslím že je to lepší vědět něco dopředu.Někteří(neříkám že všichni) hřeší na to že tomu nerozumíš a doporučují Ti zákroky které nejsou třeba vůbec potřeba jen aby jsi zaplatila co nejvíc.Takže je fakt lepší mít nějakou předstvau o tom co je a co není důležitý......

iwuska19
2. dub 2010

Bee za 14 dní jdeš do toho?

beeba
2. dub 2010

Krupice, ještě počkej, dva tři dny a zkus test udělat znova. Třeba ještě nějaká naděje je, ale 100proc. máš pravdu, že se s malým mimčem kouká na svět, i když hrozí teď neúspěch, daleko jinak, než když žádného drobečka nemáš. 🙂

iwuska19
2. dub 2010

Holky mám známou a ta už si hardila 3 pokus a zkusila nativ ona 1 vaječník manžel blbý sperma.Nativ ji vyšel hned na poprvé a Kubíčkovi budou 2 roky a narodí se jim Jeníček.Takže zázraky se dějí 😅

beeba
2. dub 2010

Iwusko, ano, vychází to tak okolo 15., 16.4. Lhala bych, že nemám strach. Sice mne obavy, že jsem stará, trochu opustily (i když jsem realista a vím, že šance na úspěch se s věkem rapidně snižuje), ale už ted mám knedlík v krku z toho, jak mi bude, až nebude ☹ Ach jo 😢

chiwule
2. dub 2010

ahoj holky, chvíli tu nejsem a tady to jede 😀
fialinko velká gratulaceeee! hurááá! 😉 😎 stejně nevím proč jsem si nepřipouštěla, že by to u tebe mohlo být jinak 😉 😵
doufám, že se od tebe všechny těhulkovsky nakazíme a vyjde nám to do konce roku taky 😎
o Velikonocích moc nebudu sedět u počítače, jedeme za příbuznými na návštěvy a chceme si užít společného volna, takže se asi uvidíme až v pondělí večer. Tak se mějte krásně a užívejte volna. Doufám, že bude pěkné počasí.

iwuska19
2. dub 2010

Bee je fakt blbý to že to prostě vyjít nemusí,ale já myslím že už snad jen proto že jsi taková bojovnice to výjde a ten dárek k těm kulatinám bude 😉

beeba
2. dub 2010

Iwusko, uvidíme. Třeba se štěstíčko usměje 🙂

iwuska19
2. dub 2010

MUSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ 😉

beeba
2. dub 2010

Iwusko, a co u vás? Partner už je smířený se situací? A kdy že jdete do CARu?

iwuska19
2. dub 2010

Hlásím opět na 3 dny nepravidelnou účast jdu pracovat i ne Velikonoce.

iwuska19
2. dub 2010

Bee no včera opět diskuze na téma Ivf.Řekla jsem že jsem se snad domluvili a pokud by si to rozmyslel ať mě laskavě řekne.Pokrčil remeny a nic.Takže mlčení je souhlas a já jsem 100% rozhodnutá to na přelomu července srpna rozjet.Jak jsem psala poslední týden včervnu jedeme ke švagrové do Švýcarska pak se budu muset dát psychicky do pořádku a 😀

iwuska19
2. dub 2010

Bee do caru asi brzo ještě přesně nevím ale během dubna určitě. 😉

evaav
2. dub 2010

Dobrý večer já když by to u nás vyšlo taky bych dostala krásný dárek ke kulatinám ted jak naschvál ty dny vůbec neutíkají i když dnešek mi utekl dost.Když se mě manžel ptal co bych od něj chtěla tak jasem říkala,že bych chtěla pro nás tři ještě dětátko.No musím opravdu myslet positivně bez toho to asi nepůjde,jinak já budu mít lék asi Gonál jako tenkrát sice mi ho zdražili je prý z těch léků nejdražší ale nevadí hlavně at pomůže

krupice
2. dub 2010

Iwus, to je jasný, že je potřeba mít představu co a jak, aby tě doktor nechtěl "vzít na hůl"...

Holky, já jdu odpočívat, zítra máme ten "pracovní den" kolem domečku 🙂.

beeba
2. dub 2010

Krup, stejně to ale s tou prací nepřeháněj, šetři se.
Evaav, prostě náš čas přijde 🙂
Iwusko, tak ty svátky v práci nějak přežij 🙂
Fiallinko, ještě jednou velká gratulace, teď už jenom budeme napnuté, kolik miminek to bude. Moc přeju 2, ty to zvládneš levou zadní.

Holky, taktéž se s váma loučím, jedeme na 3 dny na Moravu k manželovým rodičům a budu zvědavá co a jak v pondělí AHOOOJ 🙂

fiallinka
autor
2. dub 2010

Beebušo, nestraš 🙂. Jo, a kam jedete za těma rodičema?

Užijte si velikonoce, my teda nejedeme nikam daleko, ale zítra jdeme na výlet, tak snad mi 8 km neuškodí...

ejviska
3. dub 2010

Fiallinko, velka gratulace z dalek 🙂 Ale ja jsem ani nic jineho necekala 😉 A ted rozesli ten tehu virus po siti, prosim. 🙂

fiallinka
autor
3. dub 2010

Ahoj Ejvis 🙂, to jsem ráda, žes kukla až z kdovíkama... ten virus už jste chytly, stačí se jen tady se mnou bavit 😉

Vidím, že dnes tu je "velikonoční provoz"... my jsme byli celý den pryč, ty km mi snad neuškodily, jen se mi zdá, že příznaky nemám dnes skoro žádné (asi nebyl čas se pozorovat)..zítra pro jistotu zkusím další test...

fiallinka
autor
4. dub 2010

Teda holky, až taková neúčast 🙂?
U mně nic nového - příznaky nemám už vůbec žádné, ohss taky ne, čárka ale sílí 🙂

krupice
4. dub 2010

Ahoj holky, nakukuji, co je nového...
Fial, super, že čárka sílí 🙂. Kdy půjdeš na utz?
Mě naplno dostihla choroba, takže si stříkám do krku a kapu kapky na kašel a piju šťávu z cibule. Tak snad to zabere, abych ve čtvrtek byla už fit a mohla jít s Peťulou na plavčo 🙂 a hlavně doufám, že se odemne chudák nenakazí...