Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
23. dub 2010

Fiall, já mám takový pocit, že jsem se taky drbala. Nebylo to sice hned na začátku, ale nějaký 4. - 5. měsíc a někdy mne hrozně, ale hrozně bolelo na hrudníku, u mečové kosti, jednou vpravo, potom vlevo, jediné co mi pomáhalo, bylo mít neustále zvednutou jednu paži, a taky mi dělali jaterní testy, ale byly v pořádku. Představ si, sedí těhule v kanceláři, furt za ní někdo chodí (od toho tam sedí, aby radila), nohy nateklý, břicho odulý, chvíli se drbe vpravo, potom vlevo, potom vzadu na zádech (něco jí děsně svědí pod podprsenkou), a to vždy jednou rukou, protože tu druhou má zvednutou nad hlavou. A dále, neustále okupuje toaletu a nedej bože, aby nejbližší spolupracovník - muž, šel po ránu posedět, protože doma nesmí..., na dobu delší než 1/4hodiny. To se k drbotu přidá ještě přemrštěná hysterická reakce, že je obsazen záchod, zrovna když urgentně musí. Po cestě do práce oblije bulvár, protože se jí zvedne žaludek z prodějícího fekálního vozu a zrovna zapomene doma blůzičku, takže se jí navaluje ještě dalších 9 hodin, protože se trošku znečistila poté, co vůz projel kolem ní.... A když by už mohl být klid, tak je zase něco jinýho. Co měsíc, to nová překvapující reakce organizmu na těhu. Určitě si ještě vzpomenu, když budu usilovně přemýšlet, jaké neduhy jsem měla určitě jsme měly všechny podobné 🙂

Neboj, neboj, to bude dobré, ještě 8 měsíců a budou Vánoce a nová fialí miminka 🙂

jani2
23. dub 2010

fialinka - to bude hlavne tvoja psychika, bojíš sa aby sa neopakovali predošlé problémy a už si ich aj privolávaš,to je presne to čoho sa aj ja obávam v prípadnom tehu - takže na rovinu, hepatopatia to ešte nemôže byť, bábätka tvojmu telu ešte nedávajú zabrať, to skutočne prichádza až neskôr. Ver babám z netu a nemysli na somariny! 😉
chiwule - sa obávam, že ani mucosolvan nezaberie, doktor vravel, že aj hrdielko má čisté....asi to bude fakt peľová alergia a to ma teda vôbec neteší 😢 .však pele len začínajú! 😒 ..ale v piatok idem s ňou k homeopatovi, robí aj testy na alergiu, tak nech ju skontroluje aj z tohto hľadiska!
beeba - no ty si to mala v tehu pekne zaujímavé!...dievčatá, ja som ani nevedela, že som tehotná, až kým som nešla do tej posr...ej nemocnice! 😒

beeba
23. dub 2010

Jani, chodíte s malou na alergologii?

medynka
23. dub 2010

Všem vám moc děkuju, určitě chci ještě chvíli kojit, ale čekat se nám nedoporučilo. Mám endometriosu a po roční léčbě (umělý přechod) se mi při prvním IVF začala zas vracet, takže doktoři v Gennetu mi doporučovali skončit se stimulací, ale my jsme poslechli mýho gyn a šli do toho a teď máme malou. Byl to trochu zázrak, protože jsem měla jen 4 vajíčka a z nich oplodnili jen jedno, tak jsem tomu moc nevěřila. No a doktor teď říká, že bych neměla čekat dlouho, pokud budu chtít druhý. Tak jsme se dohodli předběžně na září, takže bych kojila 8 měsíců.

jani2
23. dub 2010

beeba - no chodím s ňou na imunologiu a to je vlastne aj alergologia (ako predčasniatko má trochu zníženú imunitu). som už od zimy objednaná na kontrolu ale to je až koncom júna 😒 ...asi sa skusim preobjednať na skorší termín, lebo je mi malej ľúto, kýcha a kašle a dnes poobede sa kvôli kašľu ani poriadne nevyspala 😢 ...zatiaľ aspoň v noci máva kľud a pospinká, dúfam, že sa to nezhorší! 😉 ....teda nečakala som, že sa tá alergia dokáže tak rýchlo prejaviť!..minulý rok jej pele vôbec nevadili - ja som z toho blázon! 😖

chiwule
23. dub 2010

tak jen nakukuju, nějak nevím co psát 😉 však si počkejte na září, to bude příspěvků 😅

fial, a dají se užívat nějaké bylinky na zlepšení - podporu fce jater? Silipus se snad do 3m může... mě hodně pomohl po podezření na mononukleozu...

jani, tak to asi fakt bude alergická reakce co popisuješ. Mě jako alergikovi hodně pomohla do ložnice čistička vzduchu, po dlouhém vybírání jsme koupili Daikine a jsem s ní max spokojená. Pořídila jsem jí před těhu asi rok a od té doby skoro nemusím v sezoně brát léky.

fiallinka
autor
23. dub 2010

medy, osm měsíců je docela dost - a pokud se na to cítíš a ze zdravotních důvodů není dobré čekat, tak proč do toho nejít.. já jsem si říkala, že to taky radši zkusím dřív, než by bylo ideální, že se to nemusí povést - a taky se ket nepovedl...

holky díky, asi bych fakt měla být v klidu... 🙂

fiallinka
autor
23. dub 2010

chiw: no já jsem se o léky zatím nezajímala, ale možná začnu 🙂

chiwule
23. dub 2010

silipus je "jen" přírodní doplněk stravy 😉

fiallinka
autor
23. dub 2010

chiw, google mi nechce nic najít, nepíše se to nějak jinak?

chiwule
23. dub 2010

počkej, mrknu do šuplíku jak to je přesně 😉

chiwule
23. dub 2010

tak na obalu je napsáno: SilyPlus, pro posílení a ochranu jater, pro detoxikaci organizmu. Hele , tak je tam napsané výslovně, že se nesmí v těhu a při kojení, to se omlouvám, že tě mystifikuju.
Ale obsahuje ostropestřec mariánský, který pomáhá na podporu jaterní funkce a jejich přirozenou detoxikaci a obnovu jaterních buněk.

medynka
23. dub 2010

Já chci jít tak brzy, i protože moc nevěřím, že budeme mít takový štěstí, jako posledně, tak abych měla aspoň malou časovou rezervu. My žádné mrazáčky nemáme, tak znovu stimulace, ale ta mě nevadila, spíš se bojím, jak to budu zvládat s malou. Naposledy jsem měla hyperstim. syn. (já vím, že po čtyřech vajíčkách je to divný) a musela jsem být dva dny v nemocnici, tak doufám, že mě to tentokrát nepotká! Budu si muset pro jistotu zajistit hlídáni. Jinak hrozně obdivuju, jak všechny běháte i s mrňatama po různých doktorech, jak to zvládáte?! Těhu je náročný i bez toho, tak to jsem taky zvědavá, jak mi to půjde 😝 !

lenkace
23. dub 2010

Krupi- tak zatial sme to nejak dopodrobna neriešili či to je nejaká vada ked idú tie spermie do strán, to budeme preberať až pri tom druhom spg ked sa potvrdí, že je to ozaj tak a hlavne s mojou doktorkou, lebo teraz sme natrafili na druhú a tá bola taká odmeraná, že kebyže ma pridelia k nej tak by som asi odtiaľ ušla do iného CARu, to že nám doporučujú ICSI som čítala na tom papieri, tam to bolo zaškrtnuté
Fiall- dík za podporu, budeš mi príkladom, ale nechápem čo je to za dobu, za chvílu vyhynú skutočné spermie alebo čo, toto neni možné kolkí chlapi majú takéto problémy, to je tou hnusnou životosprávou, všetko tak škodí a o stresoch ani nehovorím, nebolo naším predkom dobre? takéto starosti nepoznali aj ked ano tak ozaj len ojedinele
Chiw- dík za úprimnosť, to si cením a prepáč za pochybnosti, to dnešná mládež má veru problémy porozumieť našim rečiam ale my sme už staršie korytnačky a zažili sme ešte ČSSR, nemali sme sa rozdelovať a bolo by to lepšie, načo robili také drahoty
Jani2- aj naša Nika mala zníženú imunitu, ale to zistila moja doktorka z nejakých jej testov chvíľu nato ako dobrala antibiotiká (asi nejaké troje antib. behom troch mesiacov), tak nás poslala tiež na imunologiu kde jej robili veškeré testy a zistili že je úplne fit, tak sme usúdili, že tú imunitu mala zníženú asi z tých antibiotík, pretože to dáva logiku že vtedy je imunita oslabená, tak zbytočne len čo sme sa vystrašili že bude mať nejakú alergiu, odvtedy sa nejak držíme, takže to bola asi len nejaká náhodná infekcia, ktorej sme sa dlho zbavovali, ale vy už asi máte potvrdenú nejakú alergiu ak sa nemýlim

lenkace
23. dub 2010

Medynka zdravím ťa, môžem sa spýtať čo je to endometriosa?

chiwule
23. dub 2010

endometryoza znamená, že se děložní sliznice při menstruaci dostává do břišní dutiny a dále i do jiných orgánů, místo toho aby odešla ven z těla. A ta sliznice se pak chová při další menstruaci stejně jako v břiše, tj. krvácí. Může se ti takhle dostat třeba do oka, plic apod. nejčastěji se ale usazuje v břišní dutině a na orgánech v ní, což má samozřejměnegativní vliv na plodnost. Má 4 stupně závažnosti.

jani2
24. dub 2010

hm, mne hovorte niečo o endometrioze...já ju mám tiež a to stupeň 4, čiže ten najhorší! 😒
...inak Janka má teda tú nádchu poriadnu, z nosa jej tečie, kýcha....v noci ani poriadne nespala, čo bola nekľudná a rozmrzená z toho že nemohla dýchať nosom...no neviem ak je to peľová alergia, tak to je pekná sila 😢 ...to sa asi bez kortikoidov nezaobídeme 😒
chiw - skúsim porozmýšľať nad tou čističkou vzduchu...ale neviem, či to pomôže. Bývame na okraji dediny, sú tu už len samé lúky a hory....v lete tie lúky kvitnú, družstvo ich kosí až koncom leta...dosť sa toho obávam, ach jaj!

chiwule
24. dub 2010

jani, mě se paradoxně zhoršily alergie v městském prostředí 😉 nicméně, možná by bylo dobré mít čističku vzduchu alespoň v ložnici na noc, na spaní, aby si v klidu odpočinula... no asi by bylo dobré ji vyzkoušet než jí hned koupit, ale nedokážu poradit, kde se to dá půjčit ☹

beeba
25. dub 2010

Ahoj kočeny, přeji krásný sluníčkový den. Jani, myslím na tebe, jak je na tom malá 🙂 A doufám, že tuhulkám úspěšně roste bříško! A že máte dobrou náladu.
Já mám zítra KO, tak napíšu, jak jsme na tom 😉

krupice
25. dub 2010

Ahoj holky,
Bee, držím palce na zítřejší kontrolu!
Těhulkám posílám pohlazení bříšek 🙂
Určitě si všechny užíváte krásného počasí a trávíte co nejvíc času venku, jako my 🙂. Dneska jsme udělali Péťoví pískoviště, tak za sebou máme první "bábovkování" ve svém.

beeba
25. dub 2010

Čus krup, taky jsme dneska byli celý den venku, bylo nádherně a máme základy pro pískoviště. Příští víkend jej chce tatínek dodělat. Ještě budeme kupovat houpačku, kterou pověsíme na třešeň. 🙂 Terka byla dnes velká zahradnice a synek též pomáhal, takže super den. Já se jdu teď do koupely zkultivovat na zítřek a zítra naepíšu co a jak 🙂

Mimochodem holky, nevíte, který den se embrya uhnízďují, prostě jak to po ET vlastně probíhá? Chci totiž dva dny ležet, tak jestli to má význam, nebo ne......nevím, poraďte?

fiallinka
autor
25. dub 2010

tak holky, u nás včera oslavy, dnes celý den ZOO, mám dost 🙂 a padám na hubu... ale svědění přešlo 🙂

Medynko, já mám výhodu, že mám ochotnou hlídací babičku a většinou mi při mých návštěvách doktorů hlídá. Na ivf jsem chtěla jít brzo ze stejných důvodů jako ty, nevěřila jsem, že to hned vyjde, že bychom měli takové štěstí znova... taky jsem měla hyperstimulák (ale bez nemocnice), a bála jsem se ho jak čert - nicméně přesto, že dávky hormonů byly celkově větší (ale jednotlivě od začátku trošičku nižší), tak jsem ho nedostala - jen takový slabý náznak, a hned to přešlo - a přesto se stejně jako minule chytly obě embrya - takže dobrá zpráva je, že se to fakt opakovat nemusí.

Každopádně ale řeknu ti, jak to dítko roste, tak mi přijde, že ještě péče o něho a unavenost vzrůstá (teda prvních pár měsíců to bylo nejhorší, ale pak mi přišlo, že se to zlepšilo a prudce to zase vzrůstá s tím, jak se začne hodně hýbat...), a teď až konečně v tom roce a půl mi to připadá rozumnější - nemusím ho tolik tahat, je rozumnější, je s ním sranda a můžeme už mít rozumný program, takže i psychicky je to pro mne lepší...ale je to indivindi, možná máš hodnou holčičku a možnát taky za pár měsíců zjistíš, že tě síly přecházejí a budeš chtít ještě počkat - je pravda, že když te´d vidím, jak je Juráš super a je to s ním te´d pěkné, tak si říkám, že vlastně kdybych otěhotněla o půl roku později, vůbec nic by se nestalo, jen bych si to s ním víc užila - jenže co si budeme povídat, nikdy nevíme, kdy se to povede a pocit, že je lepší začít dřív než později, máme asi všechny...

Jani, dnes jsme byli celý den v zoo, na slunku - a juráš taky dost soplil a slzely mu oči - tak nevím, mohlo to být ze slunka, protože on nechce brýle a svítilo mu do nich, ale alergie mne taky napadla... tak uvidím, jestli se to bude ještě opakovat...

jani2
25. dub 2010

fialinka - no super, že to svrbenie prešlo...asi to bolo skutočne len zo suchej pokožky a nie z pečene! 😉 ...ako si písala, že Jurášek je už čoraz väčší parťák, tak len počkaj keď začne hovoriť! 😉 ...vtedy už je dieťatko rozumbrada, ja to vidím na Janke....a tiež si hovorím, že je celkom fajn, že ešte nie som tehotná, že si užijeme leto...ale na druhú stranu sa bojím, či to tehotenstvo vôbec príde 😒 , takže buď hlavne rada, že už tehulka si, v konečnom dôsledku je pre Juráška veľmi dobre, že bude mať súrodencov 😉 ....a ak soplikuje len málo, to ešte nemusí znamenať alergiu, teraz toho vo vzduchu poletuje veľa a aj nealergik môže mať slabé podráždenia 😉
beeba - mne vkladali vždy blastocysty (čiže 6 deň po oplodnení), no a dr. vravel, že sa uhniezďujú v deň ET alebo na druhý deň.
...inak u Janky sa alergia asi konať nebude, čo som celkom rada, dnes ráno jej začali tiecť poriadne zelené soplíky ale postupne k večeru tu pomaly ustávalo aj kašel je čoraz zriedkavejší. Takže to bude zrejme nejaká baktéria a dúfam, že sa s tým Janka vysporiada bez antibiotík....ešte uvidím zajtra, ale ak by sa to len zlepšovalo, tak asi netreba k lekárovi, čo myslíte?

fiallinka
autor
25. dub 2010

jani, kéž by to alergie nebyla...taky doufám, že u Juriho ne - my v tomhle směru s manželem ničím netrpíme, to by mohl po nás zdědit... mně spíš příjde, že on strašně slzí na slunku, ale nevím, jak ho před ním ochránit - brýle nechce, kočár už ťeď zakrývat šátkem jak vloni nemůžu, slunečník na kočáru mi přijde jako hrozný krám... no, asi ho musím přinutit nosit klobouky a čepice s velkým kšiltem 🙂

medynka
25. dub 2010

Ahojky holky, koukám, že krásný počasí zmohlo všechny, já nejsem vyjímka, celý víkend jsme si užívali venku 🙂!

Fiallinko: děkuji za dobré zprávy, jsem ráda, že je naděje, že hyperst. podruhý dostat nemusím! Babičky máme taky moc ochotný, ale bohužel zatím ještě zaměstnané! Přesně jsi se trefila do mýho rozpoložení, chtěla bych si Gábu ještě užít, než jí pořídíme sourozence a nebudu mít tolik času jen pro ní, ale na druhou stranu se bojím, že za půl roku už bude pozdě! Taky je otázka jestli bude Gabča líná a nebo bude brzy běhat?! Jo kdyby to všechno člověk věděl dopředu, to by byla pohodička 🙂!

Beeba: Já jsem na radu známé (porodní asistentky) ležela týden a vyplatilo se mi to. V Gennetu mi říkali, že ležet nemá žádný vliv, ale kámoška po prvním IVF šla do práce a nezadařilo se a po druhým ležela, taky týden a povedlo se! Samozřejmě je možný, že by to dopadlo stejně, ikdyž by šla do práce i po druhý, těžko říct?!

fiallinka
autor
25. dub 2010

medy, na druhou stranu většina holek, které mají děcka brzo po sobě, říká, že kdyby věděly, jaké to jejich první dítě bude čert, tak by do otěhotnění nešly 🙂, z toho plyne - lepší otěhotnět dřív, než začne malá utíkat a ty si to rozmyslíš... ale ostatně i když si to rozmyslíš, tak se nic dít nebude a taky to bude dobře 🙂

fiallinka
autor
25. dub 2010

jinak s tím ležením myslím záleží spíš na tvém pocitu - pokud cítíš, je je pro tebe lepší ležet, udělej to (ale s miminem se ti to nepodaří, pokud si ho někdo nevezme na celý den pryč), pokud chceš být aktivní, neboj se toho...

beeba
26. dub 2010

Ahoj, hlásím se z KO, tak sliznice 14mm, folikuly rostou, počet stejný, avšak narostly všechny o něco málo, dnes a až do středy stále puregon 225IU + cetrotide (orgalutran), ve středu 20.00 pregnyl. Den pauza a v pátek OPU.

Celkově tedy 11x 225IU puregonu + 6x centrotide. Vražedné dávky hormonů - břicho mi vždy večer dost nateče, občas mám mírnou nevolnost, ta se však zpraví, když se najím. O proti první a třetí stimulce, kdy jsem měla 7dávek 125IU puregonu, je to teda síla. Hlavně, aby byl zdárný konec...A to ví jen ti nahoře 😉

V pondělí by měl být ET.

Doktor byl spokojený, ptala jsem se, jestli je vše o.k., hlavně že stimuluji vesele stále dál a dál, když jsem byla zvyklá na velmi krátkou stimulku, ale uklidňoval mne, že je to normální a v normě. Tak nevím. Trochu se obávám, aby mne tentokrát nepostihnul Vámi popisovaný OHss, ale zase není folikuků až tak mnoho.

krupice
26. dub 2010

Ahojky, Bee krásná sliznice!!!! Je super, že se vyhneš těm obávaným dnům pracovního volna 🙂. OHSS sice není nic moc, ale když je mírný, tak jak jsem měla já, tak se dá celkem bez problémů zvládnout a hlavně je to při OHSS téměř vždy na dobré cestě k miminku 😀