Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
2. kvě 2010

ahoj mel - no naposled se drželi oba embrouši a srdíčka jim tikala, teď bych měla jít na kontrolu ve čtvrtek, tak doufám, že mi doktor udělá ultrazvuk a uvidím, jak se to vyvíjí...

mně ty nemoci, byť i jen malé, hrozně vyčerpávají psychicky, fakt jsem z toho na prášky... ale to asi nejsu sama...

beeba
2. kvě 2010

Nenávidím dětské nemoci 😢

ejviska
2. kvě 2010

Fialli, ja jsem vzdycky taky z toho byla " na prasky" . Jak mela mala teplotu, tak jsem s ni treba pul dne sedela a mela ji na kline. Ty deti to snasi lip jak rodice. 😉

cepecek
3. kvě 2010

Ahoj hlásím se při pondělku,
Mel - huráá zase k nám budeš chodit - už jsi mi tady chyběla🙂

Bee - dneska držím palečky a miminkám přeji hezké uhnízdění v tvojí peřince🙂

Ejvi - ještě jsem ti chtěla napsat, že létání nemám ráda, jsem radši, když manžel létá jen s modely,jak sedne za kokpit velkého éra jsem na prášky a celou dobu co je ve vzduchu se modlím..... mě před 7 lety spadla kamarádka a uhořela brrr a od té doby se fakt strašně bojím vlastně jsem ještě s manžou neletěla☹ vím že ho to trápí, ale já se fakt bojím a myslím, že může bát rád, že jsem s ním stále na letištiti🙂

Jinak v 9 mám poradnu, jsem zase nervózní, toto těhu jsem nějaká nervní stále☹

evaav
3. kvě 2010

Dobré ráno všem u nás dost zamračeno a deštivo.
Bee držím pěsti a aani nevím jak to máš s embrii kolik jich je a jak jsou na tom musím to teprvé dočíst.

No já včera měla nějakou depku jak se to blíží tak se začínám bát jak to zvládnu.Manžel mě dost utěšoval,že to dopadne dobře a ,že za mnou bude celou dobu stát,já vím snaží se je to fajn,ale tak mě štve,že nemůže me mít mimi přirozeně a zase to vše podstupovat.
No já vím nejsem sama kdo tyto problémy řeší a vím,že jsou lidi na tom hůře než mi,ale hold včera to na mě nějak dolehlo,ale ted musím začít pořádně bojovat amyslet positivně,zítra se dozvím co a jak.
Jé vám těhulkám tak závidím,že vám to dobře dopadlo,,myslím to v dobrém,, ale vím,že jste se na to načekali stejně jako budu ted čekat i já.
Omlouvám se,že vám sem nesu takovou smutnou náladu,ale někde se človět svěřit musí 😒 ale ted bude lépe hold zatnout zoubky a do boje

evaav
3. kvě 2010

jinka já dávam Verče na kašel Ventolín a každy večer bere Aeirius nebojak se to píše a ještě dýchá Ecobec,ale to má jak často měla bronchitídu,taky to němám ráda ty nemoci.
A ani nevím jestli ten AErius davájí jen tak na předpis mi ho máme od alergologa a je to dost rahý sirup doplácím okolo 180kč

cepecek
3. kvě 2010

Ahoj,
tak jsem se vrátila od dr. Mimi se mají k světu B si našlo novou polohu - šlape A po hlavě. Jinak jsou obě vpořádku, A je velké 6,39cm, B 6,01cm. Dlaší kontrola za 3 týdny.

ejviska
3. kvě 2010

Cepecku, to tak leti! Ty uz jsi 14.tt!

Evi, ty jdes do boje kdy?

iwuska19
3. kvě 2010

Nazdárek holky tak se hlásím po pracovním víkendu.Bee moc na Tebe myslím a držím palečky 😉 ,zdravím Mel a všechny a jdu dočíst ty dva dny co jsem chyběla 😎

iwuska19
3. kvě 2010

Tak nemocné dětičky to je opravdu na p..ání,měla jsem velké štěstí když byla Tálka maličká vždy lehla a vyspala se z toho.Takže opravdu nevím jak to budu znovu zvládat,ale všem které mají nemocné děti přeju brzké uzdravení..... 😝

meleri
3. kvě 2010

Fiallinko,

ještě jednou gratuluju, a ať se drží oba dva!! 🙂 s nemocema je to těžké, myslím že to vyčerpává pak celou rodinu...ale bohužel to už tak je...ted snad v létě se ty naše děti budou držet!

Cepecku,

ahoj! tak to je super, budou samé dvojčátka!

holky ani nevíte jak je to povzbuzující když vidím jak to krásně vychází s tím IVF...

evaav
3. kvě 2010

ejviska zítra bych se to měla dozvědět, byla jsem na krvi a manžel na spermio tak nám řeknou, jak jsme na tom a jaké dostanu léky, ale myslím,že budou asi stejné jako tenkrát,protože jsem se s doktorem bavila,že jsem měla Gonal a že mi vyhovoval nevím co mi ještě přidají.

chiwule
3. kvě 2010

ahoj holky, objevila jsem zajímavý tip na nedělní odpoledne - Kočárkiáda 😅 http://www.mamotato.net/mamo-tato-2010.php nechcete jít taky?

fiallinka
autor
3. kvě 2010

evo, taky jsem měla to samé, nebyl důvod měnit léky...

chiw, zajímavý tip 🙂

cepecek
3. kvě 2010

Tak co je s Beebou , nemůžu se dočkat zpráviček🙂

fiallinka
autor
3. kvě 2010

Beebo, to nevíš, že základní kritérium úspěchu je sedět po transferu u PC pořád? Můžu potvrdit...

beeba
3. kvě 2010

Ahoj holky, moc se omlouvám, že se ozývám až teď, ale nastěhovala jsem se, jak jsem plánovala, ke své mamince (zcela jsem opustila své domácí miláčky) a až teď jsem babku ježibabku vystrnadila od počítače. 😀

Tak ETík proběhl v 13.15 hod., dvě 8.buněčný embrya byly zavedeny, dalších 5 se stále vyvíjí. Že ještě nebyly natolik rýhovaný či co, aby se zamrazily, tak je nechávají se vyvíjet normálně až do středy. Neprve jsem myslela, že snad žádný embryo na zamražení není, ale snad jo... Když jsem se ptala kolik mají buněk, abych vám mohla referovat, tak mi řekli že mají osm buněk a že jsou kompaktní. To nevím co znamená, ale vypadaly spíš jako bramborový koule, než jako pěkně oddělěné buňky v obalu. Neumím to moc popsat, no budu jim věřit, že to byly normálně pěkný embrya. Teď ještě aby nezklamala matka, uvidíme ☹ Ještě jsem se ptala, kdy že by se mohla zanořit či-li zahnízdit a bylo mi řečeno s ohledem na jejich denní věk 😀 že 6. max. 7 den. Tak to vychází na středu a čtvrtek. Tak si říkám, že bych se mohla k mamince nastěhovat natrvalo min. do konce týdne, ale doma by to asi neprošlo. Chudák Terka, ani nevím, jak to doma probíhá, raději 😉 Jinak si jdu zase lehnout, mamka mi podstrojuje, tak si to strašně moc užívám, už asi 4 hodiny 🙂

beeba
3. kvě 2010

A moc děkuji za držení placů a za vaší podporu, fakt, jste zlaté, ještě že vás mám. Napíšu zítra večer, až budu odvezena domů, abych nastoupila na své denní rajónové činnosti a k plotně 🙂 To se už nebudu o pc přetahovat s maminečkou. 🙂

Jo, doufám, že Juráškovi je lépe, i když to asi bude tak tři dny trvat, než kašel ustane, že? Moc zdravím meleri do Francie, chyběla 😉

fiallinka
autor
3. kvě 2010

Beebo, tož užívej si to 🙂...osmibuněčné je ten nejlepší "počet" pro tenhle den vývoje, to jsem měla taky...to kompaktní je myslím dobrý pojem 🙂, drží, nerozpadají se 🙂, akorát se divím, že si nejsou jistí ohledně zbylých 🙂

fiallinka
autor
3. kvě 2010

Mel, a nemůže se starat aspoň na chvíli přes den někdo o malou? Asi by to bylo o něco lepší - na druhou stranu prý ten klidový režim nemusí být, ale pro můj pocit jsem ho taky radši chtěla.

lenkace
3. kvě 2010

Zdravím všetky maminy aj zatial nemaminy,

Beebo, lepšie by bolo nasťahovať si maminu domov, tak sa môže starať stále aj o teba aj o deti a ty by si len poležkávala, aspon tak to chcem spraviť ja, lenže ja mám obidve babičky už na dôchodku tam v tomto som vo výhode. Budem na vás myslieť, aby si sa s tými embrijkami skámošila.

Čo sa týka tých chorôb u detí, tak po tomto víkende môžem o tom vyprávať, boli sme aj v sobotu aj v nedeľu na pohotovosti, maličká nám strašne vracala, do toho aj hnačky, dnes už aj teploty, vkuse si sťažuje na bolesť bruška, tak sme išli dnes svojej doktorke a prý je to nejaká brušná viróza, dúfam, že nič horšie ako nejaký slepák atd. Ale sme si užili strachu, ešte teraz sa trasiem, doteraz sme mali len nádchy a soplíky, čiže tiež nič moc vážne, ale to vracanie je asi zatial najhoršie, hlavne ten strach aby sa s tými zvratkami neudusila. No snad máme najhoršie za sebou.

iwuska19
3. kvě 2010

Bee já tomu teda ale vůbec nerozumím ale když Fiall píše že je to dobrý co Ti řekli tak jí věří ona je holka zkušená! 😎

meleri
3. kvě 2010

beebo

držím palečky at to vyjde!!!!!! 🙂 🙂

Fiallinko

snad už bude malému líp..

u nás se už pomalu všecko asi vrátí do normálu...dokonce se zas vrátil dneska k nočníku..

holky poradte kdo máte to sedátko za kolo, jak jste to šroubovali na tu trubku pod sedlem? a jak se s tím jezdí, nevymelu se proboha? cyklista jsem celkem dobrý ale přiznám se toto mi nahání strach...doma po zahradě sem ze srandy dala malého do nosiče co má taťka za sedlem a bylo to teda o hubu..🙂))

ejviska
3. kvě 2010

Beeba sikulka!

Meleri, ja jsem mela vzadu takovy nosic a ta sedacka sedela na nem. Takze s tou sroubovanou pod sedadlo neporadim. Ale urcite poradi tam, kde to budes kupovat.

cepecek
4. kvě 2010

Dobré ráno ženy,
Beebo - tak už se zahnizďují🙂, jinak já jsem teď nijak neodpočívala, teda když nepočítám tu sra...ku, kdy jsem celý den ležela, to bylo útery a ve čtvrtek byly //. Tak doufám, že ty taky budeš mít // kdy budeš testit???? Jsem napnutá jak kšandy....

fiallinka
autor
4. kvě 2010

Mel, já jen vím, že na tu sedačku si musíš zvyknout, že je fakt horší stabilita...

No jinak dnes jsem byla s Jurim ještě u našeho doktora, protože mi drahoušek rozbil jeden ten sirup, co dostal... no a doktor se těm antibiotikům divil, dal nám (t.j. Jurčovi a manželovi - ten už kašle taky 🙂) ten pleumolysin a prý můžeme i ven, pokud bude spíš v kočáru. Dobré...

Po cestě domů jsem koupila jahody a teď se jich asi půjdu užrat, mňam...

fiallinka
autor
4. kvě 2010

Jo, jinak Juráš díky své nemoci opravdu vylepšil svůj spací režim...usnul po osmé, ale před 11. jsme mu dávali ty prášky, čímž se vzbudil a do půlnoci šářil a otravoval... pak vstával v pět, takže jsem opět skončila na zemi v obýváku a přemýšlela jsem, jak dlouho takový režim vydržím já a embrouši - ale Juráš asi zvolil taktiku, že si sourozence vycvičí a pokud vydrží jeho "útoky", tak vydrží všechno...

meleri
4. kvě 2010

no stejně ted prší tak je to s kolem marné...ale snad to bude v pohodě..

iwuska19
4. kvě 2010

Mel tak to je malej fakt ještě trdlo no tak na podzim můžeme jít do boje spolu....... 😉

meleri
4. kvě 2010

jo a kdy se na to chystáš Iwuško?
já ASI v září ale spíš později...chci počkat až bude bez kočáru a snad i bez plín! 😅