Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
18. lis 2010

@jani2 jani, já když vidím ten rozdíl mezi těhotenstvím teď a těhotenstvím s dvojkami, tak to se ani srovnat nedá, minule jsem byla fyzicky odrovnaná a vlastně se ani nedivím, že to tělo nezvládlo... teď se pořád cítím dobře... ťuk ťuk... takže kdyby bylo nějaké příště, asi už bych do dvou nešla... a s tím rozmražením... víš, člověk to řeší, ale asi bych nechala rozmrazit obě a vybrala... stejně spousta našich embryí už byla vyhozena předtím, protože se opožďovaly ve vývoji, jen jsme to neřešili...

tonytony
18. lis 2010

@fiallinka Fialinko, tak na Tebe budu moc myslet cestou na hematologii, kam jedu v pátek🙂 Tak se držte i s malou a už se na Vás tady moc těšíme🙂

ejviska
18. lis 2010

@fiallinka parada, ze je vse OK 🙂 Teda to neskutecne uteklo, kdyz si predstavim, ze budes mit v patek u sebe miminko, to je tak krasne 😵

ejviska
18. lis 2010

@jani2 tak hodne stesti na utery, tfuj tfuj!!!!

medved09
19. lis 2010

@eyael ne, naopak - první dva KETy byly s estrimaxem, tem třetí jsme riskli nativ.

tonytony
20. lis 2010

@ejviska Ahoj, Ejvi, jak je🙂?

ejviska
20. lis 2010

@tonytony dekuju za optani, dobry 🙂 Uz po ms, takze budem zkouset... 😉 prave chci od zitra zkusit ty ovu testy, co jeste mam, jestli vubec bude vse OK nebo ten cyklus bude rozhozeny... Ale od stimulky me denne boliva hlava, jako na prasek to neni, ale stve me to. Tak snad to prejde.
Co u vas? jak to teda vypada?

tonytony
21. lis 2010

@ejviska Ahojky,nob takj aťž je už lépe a přeji, aby se domácí snaženíčko podařilo🙂
No, já teď budu mít frmol- st a pá mě čeká hematologie- a konečný verdikt, zda budu píchat či ne nebo co, ale spíš se do toho dr. nehrne☹ No a mezi tím ve čt návštěva Caru atam se modlím, aby mi to kvůli svátkům nešoupli o měsíc dýl, pokud tam budou, tak hned začnu koncem týdne dlouhý protokol a OPU cca bude vycházet mezi svátky a ET těsně po Novém roce nějak plus minus... Ale jak to dopadne, budu vědět až v ten čt- tak drž palce, jinak ten další měsíc navíc obulím jak malá holkam když ji seberou hračku☹

ejviska
21. lis 2010

@tonytony tak to drzim palce. Tak kdyz bude nejhur, tak to snad neobulis. Ja osobne bych to na svatky nechtela, takze v nejhorsim budes mit klidne svatky 😉

Kde je
@fiallinka ? Nejak se neukazuje. Asi si bali tasku 😉

fiallinka
autor
21. lis 2010

@ejviska fialinka je tady, tašku balím ve středu 🙂... akorát čekám a čekám a bojím 🙂

paja1
21. lis 2010

@fiallinka Neboj se ,my ženské vydržíme vše,snad to víš ne?A budeš mít císaře ne?Taky jsem ho měla.To bude v pohodě,A konec konců-máš co jsi chtěla-ne? 😀 😀 😀

ejviska
21. lis 2010

@fiallinka mas to spatne!! Misto "bojim", tam ma byt "tesim" 😉 🙂
Btw ja se teda tesim. NIkdy nevim, kolikateho je a ted vim presne, ze v patek je 26! 🙂

beeba
21. lis 2010

@fiallinka držím palce a moc se těším na fotečku holčičky 🙂

veruleg
21. lis 2010

@ejviska s tim datumem to je trefne...taky to ted tak mam 😉
@fiallinka Fialli neboj, myslime vsechny na Tebe. Ty jo do patku to utece jak voda 😕 Moje cislo mas, tak pak dej vedet at muzu dat vedet 😵

fiallinka
autor
21. lis 2010

holky, nejhorší je to, když jdu v noci na záchod a pak čekám, až kopne, uff, to jsou nervy... to prostě nejde být úplně v klidu... ale třeba porodím i dřív, poslední dobou mne to břicho pořád pobolívá 🙂... navíc mne stresuje Jurča, už skoro druhý měsíc má průjem, resp. jen jednou až 2x denně (čili jeho normální intervaly) řídké kadění, bez jakýchkoliv jiných příznaků, problémů... už jsem v pátek vyměkla a zašla k doktorovi, tak udělal výtěr a ještě máme odebírat vzorky na parazity, ale já se pořád děsím, aby to nebylo něco horšího (děsí mne ta moje Crohnova choroba ☹)...navíc se mi podařilo ztratit jakési sklíčko, co mi dali... doma jsme oba nervozní, Jurča nespí a zlobí, dokonce už nás oba napadlo, jestli on ty průjmy nemá z té naší nervozity, že to na něj možná úspěšně přenášíme 🙂

Jinak budu určitě den až dva na jipce, takže telefon mi zakážou, ale nejspíš vám dá vědět hned v pátek moje ségra, přihlásí se za mne 🙂

veruleg
21. lis 2010

@fiallinka s tim kopanim a pozorovanim, jestli mala kope Ti to verim. Uz jsi navic prekonala tu "nasi magickou hranici" tak je normalni ze ten strach mas a budes mit dokud mala nebude vporadku venku. Vydrz uz jen par dni. 😉 S Jurcou teda nevim....a nezmenili jste nejak stravu? Crohnovka se projevi az v dospelem veku, jsem si myslela....Snad to bude jen docasne. U nas Viky pro zmenu kasle, ale furt to neni k doktorovi. Teplotu ma lehce vzdy navecer, ale nenecha si zmerit a zlobit zlobi 😕

fiallinka
autor
21. lis 2010

@veruleg strava nezměněna, nikdy neprojevoval ani na nic alergii, snažila jsem se i vyloučit "to nejhorší z alergenů", ale už jsem rezignovala, žádná změna, nasadila jsem probiotika - čtyři dny to bylo super, pak znova, na žádné jiné změny jsem nepřišla, prostě už nevím... no radši už jsem k tomu doktorovi šla, s tím mimčem to pak už bude horší... ale fakt je jinak ok, spokojený... žádné teploty, normoš... A Crohnovka je fakt v dětství naprosto výjimečná, ale vyloučená není, navíc se ani klasicky nedědí, spíš jen obecné dispozice k ní, zdá se mi to dost nepravděpodobné (navíc u většiny lidí se projeví poprvé dost drasticky), ale stejně bojím. Já už se bojím všeho, chudák Jurča, ten to všechno odskáče 🙂

veruleg
21. lis 2010

@fiallinka tak uvidis az bude mit doktor vysledky. Snad to bude v poradku. Uz se neboj, a trosku pozitivne myslet, ale vim jake to je....taky me ted prepadaji divne strachy (jako co by kdyby mi Viky na moste prepadl...pritom se nikdy nedivame pres zabradli) apod. Tak me jeste napadla, jestli vam ted lokalne nedelali neco s vodou, male deti na to muzou vic reagovat. Ale nebudu spekulovat.

tonytony
21. lis 2010

@ejviska No, mně by OPU vycházelo až po Vánocích- mezi svátky, hodilo by se mi to i kvůli hlídání malé a ET na začátek ledna, což by mi už fakt nevadilo, o ten měsíc dýl, by to bylo blbý z několika důvodů☹ Takže se modlím, aby to klaplo teď a obulela bych to, věř mi, jsem hrozný nervík☹

ejviska
21. lis 2010

@fiallinka hm, to te teda chapu. Ja kdyz cekala Terez, tak jsem byla celou dobu doma a to bylo neco. Jenom jsem sledovala, jestli kopla nebo jak dlouho nekopla, blazen totalni. Nemela jsem co delat...
Ten prujem, ja nevim, u Crohna jsou bolesti bricha, krom toho, ze je maly. Spis mozna nejaka alergie nebo nesnasenlivost neceho. Mleko? Tezko rict, jestli uz tak male dite dokaze vnimat vas "stres" a navic si ho tak somatizovat.

tonytony
21. lis 2010

@fiallinka Naprosto chápu, že jsi nervozní, já bych za téhle situace byla taky... Já se bojím, že zase potratím, že se zase nepovede, že... Jenže Ty se bojíš něčeho, co bylo mnohem horší, ale věř mi, že tohle se už opakovat nebude, už jsi si to ošklivý vybrala a čeká Tě už jen to hezký... Moc na Tebe všechny myslíme a držíme, co jde! A je fajn, že jsi s malým byla u dr., uvidíš, co bude za výsledky, ono by se to pak blbě kloubilo s nporodme atd., takže jsi uádělala maximum a klidně to může být, jak píšeš jen z nervíků z Vás doma... děti jsou citlivky a mají radárky, uvidíš bude to ok, my taky měli asi měsíc průjem, už jsem byla taky nervozní a chtěla jsem jít k dr., ale ze dne na den ok, tak nevím, ale stane se ... Výtěry máš a to je teď základ... Moc držím palečky, aby bylo líp, co nejdřív a ty odjížděla rodit v co největší pohodě aspoň bez nervíků z malého! apřijela už jen maximálně šťastná!

ejviska
21. lis 2010

@veruleg to mereni teploty - existuji bezdotykove teplomery. Osobni zkusenost nemam, ale vim, ze to je.
Ten strach o dite, to neco hrozneho. To je cely den, at neuklouznes ve vane, at nespadnes ze schodu, prevratis se z gauce, spadnes na hranu stolu........brrrrr, cely den ji porad takto upozornuju, ach jo, a to je klidna holcicka, opatrna. Strach kazdodenni a strasny. ☹

ejviska
21. lis 2010

@tonytony tak snad ti to vyjde!!!! 😉

fiallinka
autor
22. lis 2010

@ejviska to mi povídej, já jsem i tak strašpytel, věci vidím dost často černě, ty moje těhotenství mi teda tohle jen zhoršily... a bojím se teď už všeho... a ta Crohnovka... mně se právě projevila vlastně jen průjmama, a to ze začátku ani nijak hroznýma, spíš se na to přišlo tak nějak "mimo jiné", takže v tomhle se bojím taky, ale zase vím, že jsem naprostá výjimka. Jinak mléko jsem zkoušela vysazovat, ale vzhledem k tomu, že mi pije skoro jen sunar, tak se mi to moc nepodařilo (normální mlíko má jen málo), jen tak zkusit vysadit lepek, na to teda nemám sílu... zkusila jsem mu nedat mandarinky, med, apod, ale toho jí stejně jen málo... kdo ví, třeba na něj přenáším svou nervozitu 🙂

ejviska
22. lis 2010

@fiallinka jsem nad tebou premyslela....normalne jdou zensky rodit, jsou v pohode, ani nepremysli, ze by se melo neco potento...a v 99% to taky probehne v klidu a v pohode. Ale ty uz toho mas za sebou tolik, ze ty uz si ani neumis bezproblemovy prubeh predstavit. To je tak tezky! TAk jeste 4 dny a huraaa! Ja jsem rada, ze sis to neodlozila 😵

fiallinka
autor
22. lis 2010

@ejviska no, právě že minule jsem na tom byla taky tak...

tonytony
22. lis 2010

@fiallinka Fialinko, neboj, myslím an Tebe teď denodenně a v pátek budu rodit s Tebou!!!

jani2
23. lis 2010

@fiallinka - neboj sa, budem v piatok na teba tiež moc myslieť a uvidíš, že piatok bude pre teba krásny deň! 😉 ale na druhú stranu viem, že po tom všetkom máš právo na strach a obavy...raz keď žena zažije trápenia v tehotenstvách, tak už si žiadne tehotenstvo s čistou radosťou neužije! 😢
...a čo sa týka Juráška, ver, že Crohnova choroba to nebude...proste teraz lietajú vo vzduchu mnohé virózy, náhodou lieta z jednej do druhej. 😒
@ejviska - ďakujem za držanie palcov, snáď sa tento KET zadarí a ja dotiahnem tehotenstvo až do konca. 😉
...inak stalo sa to, čoho som sa obávala. Ráno som volala embryologičke, dali sme rozmraziť jedno jednotkové a druhé dvojkové embryjko...no a obe sa krásne rozmrazili, dokonca to dvojkove sa krásne vyčírilo a bolo jednotkové. Embryologička bola z toho tiež nešťastná, trochu nás tlačila do oboch...aj lekár, ale nechávali rozhodnutie na nás rodičoch, bolo to veľmi ťažké, ale rozhodli sme sa pre jedno...samozrejme mi to bolo ľúto, i na sále mi tiekli slzy, že to jedno nechávam v štichu, ale ja sa raz tých dvojičiek a následných problémov bojím! 😔 Embryologička to embryjko nechcela vyhodiť, tak sme ho zamrazili zas, ale s tým, že šanca na opätovné rozmrazenie je mizivá 😢 Takže tento deň bol pre mňa v podstate dosť smutný a viac myslím na to nevložené embryjko ako na to vložené....proste zas raz blbé rozhodnutie, už nebudem dávať rozmrazovať dve naraz.....všetky embryjka sa mi totižto krásne rozmrazujú. Aj embryologička vravela, že majú silný potenciál.....tak len verím, že sa ten hore na mňa nehnevá 😔 .

fiallinka
autor
23. lis 2010

@jani2 Jani, lepší je mít blbý pocit na chvíli na začátku, než stresovat teď, že co když se chytnou dvě, to by tomu uchytnutí nepomohlo... každopádně je nádherné, že se rozmrazili hezky a navíc ty zbylé už snad opravdu nebudou potřeba!

První výtěry jsou v pořádku u Juráša, já ho asi fakt diagnostikuju na ten "strach z porodu" nebo co 🙂

paja1
23. lis 2010

@ejviska AHOJKY,TAK JAK SE DAŘÍ?DLOUHO JSEM O TOBĚ NESLYŠELA.JÁ JSEM DNES 12 DEN,BYLA JSEM NA K.O. A JDU NA TRANSFÉREK 29.11. TÁK UVIDÍME.CO TAM SEMNOU BYLI MINULE -BYLI JSME 4 NA POKOJI TAK ANI JEDNÉ SE NEPODAŘILO.DĚS A HRŮZA.CO SI O TOM MYSLET NEVÍM. 🙄