Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
13. kvě 2011

@tonytony ja to nechapu..jakoze minule z 12 oplodnenych zbylo po PK jen jedno a minule zadne?
ja to teda mela podobne po pk zbyly dve. Ten odpad tam je vzdycky veliky

tonytony
13. kvě 2011

@ejviska No po PK jich zbylo víc, ale po PGD vyšetření bylo jen 1 v pořádku a na zavedení... U nás prostě vyrábíme embryjka s náhodně špatně poskládanými chromozomy, což při PGD odhalí a odpad je prostě na konci avelikej, proto by počet čím vyšší na začátku, byl pro tohle větší šance a naděje, ale bojujeme dál... a musíme věřit... Asi mě včera namlsalo těch 26 vajíček a doufala jsem, že bude víc do boje...

medved09
13. kvě 2011

@tonytony drž se, vyjít to musí!!! Myslím na Tebe a moc Ti držím palce!!!!!

tonytony
13. kvě 2011

@medved09 Děkuju za palečky, budeme je moc potřebovat🙂

veruleg
14. kvě 2011

@tonytony drzim taky co mam, hlavne at mas zitra jen same pozitivni zpravy 😉

tonytony
14. kvě 2011

@veruleg Děkuji, teď jsme zase četla na netu hrůzy od holek z jiné diskuse, takže jsem zase pěkně rozhozená, jak nikdy není nic vyhráno a přijde mi to tak krutý, co se děje holkám, co dítě moc chtějí a jak ty, co o to nestojí, nemají sebemenší problém, je to šíleně krutý☹

veruleg
15. kvě 2011

@tonytony radeji nic takoveho necti 😔 ja uz se tomu snazim vyhybat a snazim se nemyslet na to spatne 😕 Drzim pesti 😉

tonytony
15. kvě 2011

Tak holky, nevím, ale u nás to asi fakt je bez šance☹ Embryjek je už jen 8 a když si vezmu, že minulé IVF jich v téhle době bylo pokaždé 11 a pak se jich k vyšetření hodilo jen 6- a z nich na konci po vyšetření chromozómů zbylo jen 1 jediné zdravé, tak moc naděj nejde mít☹ 6 jich k vyšetření nebude ani náhodou a statisticky to je prostě u nuly☹

ejviska
15. kvě 2011

@tonytony na to se tak nemuzes divat, treba jich bude 8 az dokonce. To prece nejde predpovidat. ;)
Vcera jsem vecer nemela co delat, prolizala jsem konika, ty taky pises do hodne diskuzi, co? 🙂

Videla jsem, ze eyel ( nebo jaky ma nick) je uz 10.den po ET, treba se nam ozve

veruleg
15. kvě 2011

@tonytony Ejviska ma pravdu, klidne jich muze byt tech 8 az do konce. Nahodou jsem mela dva semestry statistiky za dob studii 😉 Divej se na to tak ze ty spatne uz odpadly a zbyly jen embryjka bojovnici 😵 😵 😵

fiallinka
autor
15. kvě 2011

@tonytony osm je náhodou hodně 🙂

mufinka26
15. kvě 2011

ahojky holky, tak zítra mě čeká můj první ET.... tak sem už ted zvědavá jak to dopadne 😉 zavádět budeme jedno, bylo my to doporučeno, jelikož sem svojí první princeznu rodila císařem 😒 no uvidíme....

tonytony
15. kvě 2011

@ejviska Jo, jo, přeskakuju z jedné do druhé, bohužel už tady visím hodně dlouho a ne a ne se dostat někam do příjemnějších diskusí☹

@ejviska
@fiallinka
@veruleg Jo, jo, 8 by bylo hezký, ale ne s našimi genetickými vyhlídkami, kdy nám to na konci PGD zkrouhne, byť embryjka okem vypadjaí skvěle☹ Proto takový strach a obavy☹

eyael
15. kvě 2011

@ejviska - ahojky 😉 zatím není moc co ozývat, jsem po KETu, na KO mám objednávat až po 21.5. do té doby vydržet a brát Utrogestan a Prednison. Na krev u nás v CARu neposílají, takže ještě tak 14dní díky objednacím lhůtám musím vydržet až na UTZ 😎 Minulý KET mi Utrouš rozhodil totálně cyklus, však si určitě pamatuješ, jak jsem z toho byla mimo. Takže zatím je vše mezi nebem a zemí, dokud něco neuvidím na UTZ 😉

ejviska
15. kvě 2011

@tonytony ja do moc diskuzi nechodim, mely jsme z holkama co jsme spolu byly na podzim na IVF, jenze jak uz pak bylo hodne tehuli, tak tam ty netehotne prestaly chodit, coz je pochopitelne, kdyz se tam "kupuji kocarky" atd... Tak jsem koukala taky po nejake jine diskuzi, ale tak dobrou partu uz jsem nenasla, spis same "slepicarny". Takze chodim do te nasi dal, akorat jsme na emiminu prestehovani. Sesly se tam same skvele holky, sice netehuli tam uz moc neni ;)

No a pak tady, sice je nas tu malo, ale zadne slepice 😀

ejviska
15. kvě 2011

@eyael tak moc drzim palce, to je fajn, ze se ozyvas 🙂 A ty testovat nebudes? To je jeste dloooouho do kontroly 🙂 To bych asi nevydrzela.

eyael
15. kvě 2011

@ejviska - tak to víš, že jsem testla, však mě znáš 😉 už 11DPO 😀 a pak každé další dva dny 😅 ale dokud nebudu mít potvrzené na UTZ, tak zatím nejásám 😉 😵 dneska jsem 17DPO, 12dní od transferu 5ti denních embryjek.

fiallinka
autor
15. kvě 2011

@eyael jo, tak ty to píšeš i tady 🙂...no držím pěsti...

eyael
15. kvě 2011

@fiallinka - nj, už jsem to nevydržela a "vyslepičila" jsem vám to 😀 jásám ale polehoučku, jak říkám, je to začátek, může se pokazit ledacos, dokud za mnou nebude 12tt se screeningem, nebudu v klidu 😉 ale je příjemné vědět, že to asi jde, jsem trošku klidnější...

tonytony
15. kvě 2011

@eyael Tak i já držím moc palečky a chápu, že se ještě bojíš radovat🙂 Ale určitě to už zvládnete do konce🙂

eyael
15. kvě 2011

@tonytony díky moc! Však si tu držíme palce navzájem, podporu potřebujeme všechny 😉

ejviska
15. kvě 2011

@eyael no parada!!! Tak potichounku gratuluju! 😵

veruleg
16. kvě 2011

@eyael taky moc gratuluju a tukam na drevo 😵 😵 😵 😵 😵

eyael
16. kvě 2011

@ejviska @veruleg holky díky! 😉

ejviska
16. kvě 2011

@veruleg vam to leti! Uz 17tt! Jak je?
@tonytony tak co embryjka? Kdy zase volat? Nebo mas jit rovnou na ET?

tonytony
16. kvě 2011

@ejviska Zítra mám ráno volat, ale definitivní verdikt padne až na místě ve středu odpoledne, pokud teda vyloženě to všechna nevzdají a budou vhodná vůbec k vyšetření- takže nervy až do konce, minule to bylo strašně smutný, i manžel tam brečel☹ Už to nechci zažít znova☹

ejviska
16. kvě 2011

@tonytony horsi nez minle to byt nemuze 😉 , fakt strasne drzim palcaky!

tonytony
17. kvě 2011

@ejviska Bohužel může- Na vyšetření dnes není nic- embrya jsou pomalá, nelze je PGD vyšetřit, pravděpodobně nebude nic ani na zítra... Takže konec, tak jak jsem předpokládala... Ani ET nebude, už fakt nemůžu... Tohle IVF dopadlo naprosto nejhůř, katastrofálně, PICSI vůbec nepomohlo, spíš naopak, jsem fakt na dně...

ejviska
17. kvě 2011

@tonytony to snad ne!! Z tolika vajicek! To me teda mrzi, tak uvidis zitra.

Ja jsem osobne trosku asi zmenila na vsechno nazor. Zjistila jsem, ze se proste NECHCI hnat za druhym deckem za kazdou cenu, uzirat se tim, ze ho nemame a nicit si tim zivot ( i svemu okoli ).
To neznamena, ze se nebudeme dal snazit, ale taky se smiruji s tim, ze treba budeme mit jen jedno a ze musime byt stastni za to. Myslim, ze se daji delat i lepsi veci, nez cekat na ms 😉
I kdyz po druhem mimcu uplne strasne touzim(e), vim, ze delame co muzem a proste zblaznit se z toho rozhodne nechci. Kdybych jednu holcicku nemela, tak je to jine, ale takt jsme stastna za ni.

fiallinka
autor
17. kvě 2011

@tonytony Tony, to je mi moc líto...

@ejviska já vím, že mně se to říká, když už dvě mám, přesto s tebou naprosto souhlasím... já si vždycky vzpomenu, jaké to bylo, když nám řekli, že asi bude potřeba dárce a manžel se tvářil, že to nikdy... a já jsem si představovala, že dítě nikdy mít nebudu a náš vztah taky půjde do kopru... a vím, jaké to bylo, když nám umřel Ondrášek a pak to celé i s druhým mimčem... a z toho všeho mi vychází, že mít byť jen jedno dítě, ale mít ho, a žít relativně zdravě a spokojeně, je obrovské štěstí. Člověk se té touhy nedokáže zbavit, ale pokud se jí nechá ovládnout moc, přichází o možnost si užít to, co už má...

Holky, už se nám skoro dva měsíce neozvala @jani2, tak doufám, že je ok a nejlépe těhotná, jen nemá náladu na net...