Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

meleri
5. říj 2010

děkuju no snad to už bude v pořádku...a dneska jsem se uklidnila a poprvé si všimla pohybů...jsem ráda že už ho konečně cítím!
jo tak to bude legrace jestli se kluci spojí proti nám teda.... 😅

ejviska
6. říj 2010

@fiallinka
Tak zitra tam budu asi za blbce 🙂 Jsem psala, ze vcera rano trochu krve, jeeenze od ty doby jaksi nic a dnes rano opet "cosi" jeste mene nez nic a pak uz vubec nic. 😀 Ale bricho me trochu boli. Tak parada, aspon tam vyzvednu papiry 😀 😀 😀

eyael
6. říj 2010

@ejviska - cestou si kup v lékárně těhu test 😉 a nebo ať ti rovnou vezmou krev 😀 no to asi nedělají, ale bylo by to vtipný, těhulka 😎 alespoň byste ušetřili 😅 no já taky čekám na mrchu, máme to koukám skoro na stejno, taky mě bolí břicho, ale já ji čekám až kolem 10tého, to mám ještě čas...a není moc důvodů aby nepřišla, já jsem objednaná na úvodní konzultaci ke KETu až na konci měsíce...

fiallinka
autor
6. říj 2010

@ejviska to by fakt bylo boží, kdybys byla těhu 🙂... no tož ale jinak zítra obhlídneš terén a pak si to zkusíš naostro 🙂

cepecek
7. říj 2010

Ahoj holky,
včera jsem byla v nemocnici na křivce. DR. říkala že je ukázková pro obě mimi a taky že mám silné poslíčky, že už to třeba bude - tak jsem se zhrozila - ještě nejsem připravená...!!!!!
Jinak Maruška mi bojkotuje školku, už nevím co mám dělat. Před nemocí do ní chodila ráda a těšila se, a teď po nemoci břečí a nechce tam chodit a brečí i ve školce. Učitelka říkala , že máme vydržet, ale kdo má mít na to srdce ☹. Jinak mi dneska ráno říkala že už jí nemám ráda, že jí dávám do školky. Už se docela hrozím toho , až se nám narodí mímásci, jak to bude snášet.

meleri
7. říj 2010

cepecku,

to je mi moc líto! taky se toho děsím, chci dát malého na dopoledne od tří let...
a nemůžeš si ji po porodu nechat pár týdnů doma, jako aby viděla že prostě to tak není, že ji máš pořád stejně ráda...ale nevím vůbec jak to ve školkách chodí, tam je taky povinná docházka?

eyael
7. říj 2010

@cepecek - to je mi líto se školkou, Anet teď taky blokuje jesličky. Dneska celé dopoledne v podstatě probrečela, říkala, že chce chodit do jiný školky, byla v jesličkách teprve podruhé ☹ je totiž zvyklá na dopolední chození do miniškoličky, tam už to zná, chtěla by se tam vrátit ☹
@meleri - nevím, jak je to u školek, ale já musím platit docházku, i když v jeslích není (když je třeba nemocná), jediné co neplatím když v jeslích není, je jídlo. To platím jen za dny, kdy skutečně do jesliček dorazí.

jinak já mám ode dneška atb, ta pitomá rýma před 3nedělema mi sedla na průdušky, bohužel Anet taky, zítra jdeme zas k mudře, po týdnu s mucosolvanem jí to neustoupilo, chci aby se na ní podívala znova.

fiallinka
autor
7. říj 2010

@cepecek no, bylo by lepší, kdyby tam byla... ale ono to bude blbé tak jako tak, protože když si ji zas po porodu necháš doma, tak na nic nebudeš mít vůbec čas...

beeba
7. říj 2010

@cepecek ahoj, zdravím a držím palce na ty poslední dny do porodu. Jinak si myslím, že ti klidné časy skončily, protože čím víc dětí tím víc starostí a bude hůř 😎. Nezapomeň na to, aby miminka, až přijdou na svět, přinesla Marušce každý po jedné pěkné hračce a aby byl po ruce někdo, kdo se jí bude ty první dny věnovat, protože ty nebudeš mít čas, navíc budeš vyčerpaná. Ono vyčerpá jedno miminko, natož dvě. Maruška je ještě malá a soustu věcí nebude chápat. Ale určitě to zvládnete a za čas rozchodíte i tu školku.

beeba
7. říj 2010

@eyael a malé se nedivím, že nesnáší jesle. Dodnes si pamatuju to trauma, když jsem ve dvou letech byla do tohoto asociálního zařízení umístěna. Bez legrace. Naší byli z venkova, oba v Praze studovali vysokou školu a samozřejmě pracovali a já byla umístěna do jestlí. Zde jsem měla bez maminky trávit soustu hodin...hrůza. Chodila jsem tam rok a něco a jesle jsem nenáviděla. Zlepšila jsem se až ve školce.
Naštěstí jsem po nástupu do jeslí byla furt nemocná, moje máma tvrdí, že jsem si ty nemoce vymýšlela, tak jsem byla vždy umístěna k jedné či druhé babičce. Tam jsem byla dokonale v pohodě a naopak, mám na své babičky a jednoho dědu strašně krásné vzpomínky.

fiallinka
autor
7. říj 2010

Beebo, ahoj - co ty, kdy bude ket? No jinak u nás je nachystaná panenka - růžové miminko 🙂, taky počítám, že ho dostane od "miminka"...

fiallinka
autor
7. říj 2010

no jinak jesle jsem nesnášela prý taky, školka byla už naprosto ok 🙂

eyael
7. říj 2010

@beeba - taky bych byla raději, kdybych s ní mohla být doma, užívat si mateřskou, nechodit do práce a každý den rozmýšlet, co spolu podnikeme nebo jestli půjde za dětmi do miniškoličky. Jenže to bohužel nejde. Do práce musím, cvrčky chroustat jaksi nemůžeme (ti navíc skoro vymřeli 😉 ) s babičkama jí nechat nemůžu a) jsou cca 150km daleko obě, b) jedna je invalidní, druhá chodí do práce. Chůva si bere víc jak 100 na hodinu, to bychom se nedoplatili. Lepší řešení nemám, tebe snad napadá? Jinak já do jeslí chodila taky, nemám na to vzpomínky žádné, ale prý jsem byla v pohodě. Horší vzpomínky mám na to, jak jsem jako dvouleté dítě byla 2 měsíce bez rodičů zavřená na infekčním oddělení v nemocnici (u babičky jsem chytla myší mor z neumytých rukou z loupání brambor). Dodneška si pamatuju, jak jsem přelezla takovou tu kovovou šílenou postýlku a chodila bosa v noci po nemocničních chodbách.

meleri
8. říj 2010

eyael,
vidím že to máš těžké.....ale jestli tě to uklidní tak ve Fr. dávají do jeslí už i 3 měsíční děti...a většinou to není jen tak ale protože musí do práce......moje kamarádka začala učit v 14 měs. syn to snášel několik týdnů snad měsíc špatně, ale pak už pohoda, jen na ni prostě víc visel..ted už nevím protože se odstěhovali..ale myslím že takové velké dítě už leccos pochopí, a určitě si to nevyčítej, třeba se to spraví a budeš si moci užít druhé dítě dýl...🙂
držím vám palce s tím KETem, je super že do toho zase jdete! at to vyjde hned napoprvé!

meleri
8. říj 2010

já se včera zrovna dozvěděla že od dobrého kamaráda žena otěhotněla přirozeně, ale v 5 tt bohužel potratila...:( fakt to nechápu...takové štěstí že se to už povede, člověk musí jásat jako blázen a za pár týdnů konec....

beeba
8. říj 2010

@eyael ne, nenapadá mne nic a cvrčky chroustáme taky ☹
@fiallinka na KET už nemáme nic zmraženého, tak jedině to IUI, jako poslední možnost, přiblížit spermie blíže k cíli...
@meleri tak pokud bylo těhu takto v počátku, tak to snáze přebolí a příští měsíc už to známým vyjde 🙂

fiallinka
autor
8. říj 2010

@beeba no dyť já jsem myslela iui 🙂, jsem pako...

@meleri mel, já abych ti pravdu řekla, tak po zkušenostech svých a v okolí a i tady z MK nepovažuju potrat v 5. týdnu za takovou tragédii... samozřejmě je rozdíl, jestli myslím pátý týden od poslední ms (což se tak počítá všude) nebo 5. týden od oplození, to už je horší... a taky je rozdíl, jestli potratíš po dlouhém snažení nebo ivf nebo opakovaně... prostě nedá se to až tak porovnávat, ale takhle brzo končí prý až 20% těhotenství, spousta lidí to považuje jen za zpoždění... možná jsem moc hnusná, ale pořád si říkám, že lepší hned než později...

ejviska
8. říj 2010

@cepecek
Cepecku, to zase prejde, neboj. Ale je to tezky... nekdy pomuze vysvetleni, ze tatinek chodi taky do prace, tak ona musi taky do prace 😉 Snad nebude chtit vyplatu 😀

ejviska
8. říj 2010

@fiallinka
Takze vzali mi krev a delali UZ, sliznice byla jeste vysoka, cemuz odpovidal i vysoky progesteron. Takze az se MS poradne rozjede, tak picham 187,5j Gonalu a 5.den kontrola.
Byl tam jakysi mlady doktor po atestaci, zaucovala ho dr. Slovakova. No zase jsme se nasmali 🙂

ejviska
8. říj 2010

@beeba
Ahoj!!!!!!! To mi rikala minuly tyden jedna znama, ze taky koupili dcerce darek "od sestricky" , kdyz se narodila, ze to zafungovalo.

ejviska
8. říj 2010

@meleri
v UK to same. Sla jsem s kamoskou do skolky s dcerou, maj tam uplny miminka. Tam je mmch materska pul roku...

ejviska
8. říj 2010

@eyael
Ona si urcite zvykne. V nejhorsim by mohli pomoci nejake "uplatky", ne? 😉 I kdyz ja toho moc zastancem nejsu teda. Ale nekdy... jsou to male deticky, prece jenom.

ejviska
8. říj 2010

@fiallinka
prosim te, ve Zline chteji predoperacni pred OPU?

beeba
8. říj 2010

@ejviska , před anestezií před OPU jsem musela absolvovat interní vyšetření a odběr krve. Za příplatek 700,-Kč jsem si nechala vyšetření dělat přímo na klinice, protože moje doktorka (bohužel služební) nebyla schopna odebrat krev atd. a tak jsem lítala (před 3.IVF) celkem tři dny po vyšetřeních... Tak jsem si raději opět připlatila a ušetřila jsem soustu času a čekání.

beeba
8. říj 2010

@ejviska a kdy že bude 1. píchanec? Moc Ti evi držím palce, opravdu a cítím v kostech (strašně starých) že Ti to vyjde 🙂

beeba
8. říj 2010

@fiallinka já dám vědět jak to se mnou a posledním pokusem bude 😉 Co Jurášek, chystáte dvouletou oslavu? A jak válčíš s břichancem?

ejviska
8. říj 2010

@beeba
ty jsi tak hodna 😵 moc diky za podporu.
Pichanec bude nevim kdy, asi tak v nedeli???? Ty moje kramy, boze!!! To je sarlatanstvi 🙂

cepecek
8. říj 2010

Ahoj holky,
děkuji za podporu, nějak to musíme vydržet jak říkala učitelka.
Beebo ty jsi mi tady chběla - kde se touláš???
Jinak Marušce miminka donesou radio na pohadky a taky plyšáky malou princeznu - tu miluje (já nesnáším). No a ona má pro miminka taky dárek - sama ho vybírala 🙂

Jinak dneska jsem byla s manželem v tanečních - chodili jsme do nich loni a bylo to fajn. Tak jsem si zatančila a uvidíme co bude 🙂 ale myslím, že když se to líbilo mamince, tak miminkům se to taky líbilo. Vždyť byli počati loni taky skoro v tanečních 🙂))

beeba
8. říj 2010

@cepecek , óóó, ty jsi čepečku nezmar. Ale líbí se mi to 🙂 🙂 Prosím napiš, jak jste s manželem tancovali a zda-li jste si střihli nějaký ten latinskoamerický taneček? Nebo že by standardní? A jak tě manžel držel? Představuji si tě, že už máš pořádný břuch...nebyl náhodou stále v předklonu? 😅
A je hezký, že má Maruška pro miminka taky nějaký dáreček a oni pro ni též...učila jsem se to kdysi v psychologii, resp. tohle to jsem si zapamatovala nějak víc než cokoliv jiného...že nový vetřelec ( u vás 2x) má přinést něco jako všimné, aby hned starší dítko vědělo, kdo je doma kápo... 😎

beeba
8. říj 2010

@ejviska , tak si pořiď ještě černýho kocoura a nějaký ten mnoholičný lektvar a v neděli hurá do toho!!!

Já mám doma kočky dvě, jednu briťuli a jednoho ukrutně vyžraného českého kocoura a když vždycky šlo do tuhýho-píchance, stimulace a tak- tak mne obklopovali a drželi palce a statečně asistovali. Pila jsem na podporu sliznice kontryhelový čaj a čarovala jak se jen dalo 😉 A jednou! to vyšlo!