Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
29. bře 2010

Fialli,to je docela luxusní kolo. Ještě jsi ale nenapsala, kam dáš další potomky? Nebo je to i pro dvojčata?

Tam,kam chodím cvičit, tak tam dopoledne 1x týdně je cvičení pro děti" které již umí chodit".... To nejsme, ale doufám, že brzo budeme. cena 1lekce je 80,-Kč.

meleri
29. bře 2010

Fiallinko,

jo s těma říkankama, mi je to celkem jedno..samotnou mě to nebavilo takže ho chápu..🙂

jinak jo takovou tu klasickou sedačku za kolo....croozer to je asi ten vozík? z toho bych měla strach. už i z toho sedátka trochu mám, ale chci to zkusit, cyklistika je fajn.

jinak každý to má jinak, tys měla dříve příznaky? třeba to budeš mít zas jako to minulé těhotenství.
u mě byl jediný příznak - brutální hlad taková díra v žaludku.

jani2
29. bře 2010

beeba - ale čo by bola oneskorená!...len je trošku pohodlnejšia a opatrnejšia! 😉 ...inak s tým pozemkom je to fakt smola, viem ako sa nekonečne dlho dokážu naťahovať tieto záležitosti!...nuž a bývať v dome je fajn, má to mnoho výhod, zvlášť teraz keď začína byť teplo, tak to je Janka skoro stále vonku a to nevravím v lete tie grilovačky 🙂 ...ale aj dom má svoje nevýhody a zvlášť keď je na dedine...ten ruch mesta mi niekedy chýba, zvlášť teraz keď som na materskej, tak už mám toho ticha plné zuby 😖
..a s tou škôlkou to fakt rýchlo prišlo...sa mi zdá že len nedávno som si malú doniesla z pôrodnice a už je taká veľká baba!

chiwule
29. bře 2010

tam kam chodíme cvičit mají kurzy uzpůsobené pro různé věkové skupiny. Anet to hodně baví, začali jsme chodit už v 11m, takže šla rovnou do "dospělácké" skupiny s většíma dětma, nemusela jít do té lezoucí do 1 roku. Nevím, jestli už jsem to tu nepsala, ale učí se tam hodně věcí, co já bych doma nevěděla a má to pod vedením zkušené lektorky. Rozvíjí si motoriku a dovednosti podle věku. Nebudu to rozepisovat, jukněte sem http://pohyb-detem.cz/

fiallinka
autor
29. bře 2010

Beebo, tož já budu jezdit s Jurčou a manžel bude mít dvojčata v dvojmístném croozeru 🙂

no jo, srandičky 🙂, po několika ivf nezbude ani na chleba 🙂

Mel, těch sedaček bude spousta na mimibazaru, vygoogluj i nějaké testy bezpečnosti... na tu sedajdu si musíš zvyknout, trošku ti to změní těžiště a stabilitu 🙂

Na croozer si nemůžu stěžovat - využili jsme ho hodně vloni, když Jurča byl na sedačku ještě malý - pro mimčo je pohodlný, může tam spát, sedačka je ideální tak od roku a půl a navíc ne na moc dlouhé trasy.

fiallinka
autor
29. bře 2010

Beebo, Jurča začal ťapkat v 13,5 měsících a nejméně měsíc mu trvalo, než se rozchodil - a to nebyl z mého okolí poslední 🙂

beeba
29. bře 2010

Fiallinko,vypadáte jako super sportovní rodinka 🙂

fiallinka
autor
29. bře 2010

Beebo, akorát, že na té fotce je můj manžel s mojí ségrou 😉...sportovní zas tak nejsme, jen na kole jezdíme rádi - ale tak rozumně... v létě většinou 10 km do hospody a zpět po cyklostezce 🙂. Ale ta fotka je z prázdnin, to jsme byli v Rakousku.

cepecek
30. bře 2010

Dobré ráno,
včera byl hrozný den, bylo mi zle a pak jsem 2xzvracela. Já už jsem koupila látku na těhu kaťata, tak teď jen zajet k švadleně .
Jo a včera jsem se byli podívat na auto, tak budeme asi kupovat nové, abychom se tam všichni vešli.

Fial. Marušku mám z 1IVF, ale pregnyl jsem neměla, měla jsem jiný sajrajt, ale už nevím jak se jmenoval. A co ty, jak se daří, stále odolíváš testovat ?

Beebo- co malá je na tom líp?

Mel.- Kdy jedeš do Čech?? Už se ti to krá¨tí....

meleri
30. bře 2010

Fiallinko,

pěkná fotka! ten vozík vypadá skvěle! a jak se máš?

Cepecek,

to je mi líto uff, no snad tě to už brzo přejde...

letím zítra ráno, už se moc těším ale jsem aji nervozní, nevím jak to malý vezme tentokrát, je už hodně živý, dřív mi tam spal..naštěstí je to jen hodka a půl tak to snad zvládnem..co jiného zbývá! 🙂

fiallinka
autor
30. bře 2010

Čepečku, tak oni ti asi píchli něco jiného kvůli tomu ohss, že? Slyšela jsem, že je lepší nepíchat hcg při hyperstimuláku, ale jsi první, komu to tak udělali...

Hele, nestěžovala sis tu nedávno, že ti nic není? 😉

Mel, ten vozík je fatk dobrý, pevný - je asi i bezpečnější než sedačka, dítě je v tom dobře chráněné a hlavně když už jedeš po cestě (což děláme minimálně), tak řidiči fakt dávají velký pozor, bojí se toho 🙂

U mně nic nového, teplotu pořád mám.

chiwule
30. bře 2010

mel, už se tu na tebe v Čechách těšíme 😉
fial, jsem napnutá jak kšandy, už aby byla sobota (pátek?) 😵

chiwule
30. bře 2010

Dala jsem nové fotky té naší treperendy na picasu, jestli chcete, tak mrkněte 😉 http://picasaweb.google.com/jendazacek/20100321...

meleri
30. bře 2010

Fiallinko,

věřím že je to určitě lepší, ale tady ve Francii moc cyklistické stezky nejsou..ještě tak ve městech jo, ale tady na venkově...zas jsou tu super cesty po kopcích, kde nejezdí skoro žádná auta, ale nevím myslím že toto bysme fakt moc nevyužili..navíc to určitě stojí spoustu peněz.

máš teplotu? ☹ at to přejde!

chiwule,

dík! 🙂 jinak jsem se dívala na fotky Anetky a jsou moc krásné! má moc krásné modré oči, a vypadá hodně vyspěle! Sam je oproti ní furt jak malé miminko... 😅 vím že se to nemá porovnávat ty děti ale vždycky mě to zaujme jak jsou každé jiné!

beeba
30. bře 2010

Ahoj, těhule a holky. U nás se Terka trochu zlepšila od včerejška nemá teploty, ale jakmile lehne, ak ji trápí kašel. Trochu už i jedla. Tak ještě se zbavit toho kašle 😖 .

Chiw, Anetka je kočka 🙂 Fakt už je to taková malá slečna. Terku když oblíknu, tak taky vypadá už holčičkovsky, ale bohužel nám to hatí to neustálé lezení. Přitom má takové pěkné botičky 🙂

fiallinka
autor
30. bře 2010

Chiw, je to krásná baba 🙂

Mel, je pravda, že ten vozíček je ideální na cyklostezky... no jinak teplota je spíš dobrý příznak, v těhu se často lehce zvyšuje. Ale kdo ví, fakt jsem napjatá - skoro se bojím testovat, takhle mám aspoň naději.

Beebo, počkej, jak budeš mrčet, ať za ní budeš pořád běhat 🙂

meleri
30. bře 2010

Beebo,

to je fajn že je malé už líp. my jsme na kašel měli takové čípky, bralo se to tři dny, a pak už mu bylo líp. jinak syrup jsme měli taky ale nic moc.

tak můj Sam má pořád takovou miminkovskou tvář, ale když ho pěkně obleču tak je to už taky chlapec..až si někdy říkám jak rychle mi vyrostl.

Fialinko,
ok to jsem nevěděla, tak to je nakonec teda dobře že máš teplotu! no snad ti není aspon blbě. to chápu tak se na to vyprdni a netestuj.. 🙂 třeba se přidají další příznaky a uvidíš...

beeba
30. bře 2010

Fiallinko, to já vím, že si užiju, ale když oni se všichni ptají, jestli už chodí a když řeknu že ne. tak blbě koukají. 6.jdu s Terkou k doktorce na očkování, tak se zeptám, jestli je to normální. I když ta naše doktorka je taková náročná. Třeba, když bylo malé 6. měsíců, tak se už ptala, jestli leze po 4. To se však naše koule tak pěkně dokázala vztyčit na ručičkách a potom vytrvale asi 4 měsíce lezla pouze dozadu.

beeba
30. bře 2010

Mel, tak přemýšlím, že se možná ještě vypravíme k MUDr., ona je tam dnes odpoledně, aby nám předepsala nějaký zázračný lék na noc proti kašli.

meleri
30. bře 2010

Beebo,

my začli chodit taky až ted. je to asi dva a půl týdne co opravdu chodí. taky jsem se starala, mluvila jsem se sestřičkou a říkala mi že do dvou let to zvládnou všichni..prostě na to kolikrát nemají chut nebo se jim nechce, baví je se plazit... 🙂

beeba
30. bře 2010

Mel, Terce jak docela dlouho nešlo lezení po 4, a stále se plazila jak had dozadu, v tom teda byla mistr, tak se jí asi teď zalíbilo letět po 4 po celém bytě, když má něco za lubem, tak zastaví, stoupne si, rozhlídne se, a zase šup na kolínka a letí dál. Chová se jako surikata 🙂

beeba
30. bře 2010

Jo a úplně bych zapomněla chiw, to je super odkaz na cvičení dětiček. Tak jsem si říkala, že bychom mohly chodit, vlastně centrum na Praze 8 je skoro na metru B a my bydlíme na konečné Na Černém Mostě. Stejně furt někam couráme. Ale počkám, až fakt bude chodit, aby z toho něco měla. My jsme teď chodily na dva kurzy plavání, bylo to super, ale vyšlo mě to celkem na 8.000,-Kč, a teď bohužel ořed IVF si to nemůžeme dovolit. Kdyby ale chodila, tak se přihlásíme, cena je na Prahu docela příjemná.

beeba
30. bře 2010

Jo a Fiallinko, to je normální příznak těhu, lehce zvýšená teplota, ne? Teda, někde jsem to četla 🙂 Však počkej dosoboty,dobřeto dopadne 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
30. bře 2010

Beebo, tož mně pro Juriho doktor stejně vždycky naordinoval stoptusin sirup, ten můžu koupit i sama 🙂, a na odkašlávání pak mucosolvan sirup... a zkus tu cibuli 🙂

meleri
30. bře 2010

Beebo,

byli jsme na tom podobně, začal se plazit až v 9 měsících, a to nejdřív po břiše, až pak tak v 10 11 po kolínkách...asi si to chtějí užít, neboj dej tomu čas...od kamarádky chlapec se neplazil skoro vůbec, pořád jen seděl a pak začal rovnou chodit..

evaav
30. bře 2010

Ahoj všem my chodíme u nás taky do dětského centra jmenje se to Hopsáček a všechny tyhla říkadla,písničky a různé cvičení tam probíhá mám to vedle domu tak tam jdeme i dvakrát týdně je to tam udělané i pro maminky s nechodícími a tak ruzně jsou tam i kroužky pro děti a ve večerních hodinách různá cvičení od Jogy,airobiku,kalanetika,pilátes a tak různě taky jednou týdně ve středu tam funguje jmenuje se to odvykánek a je to že si tam mužete na dvě hodinky dítko nechat a oběhat si co potřebujete to jsem ještě nevyužila a to cvičení teda taky ne 😅 ,ale už mě to ta dost láká.
No dnes si večer půjdu ke kadeřnici udělat radost,Verča už se nám zhotavila tak půjdeme navštívit babi se nám vrátila z moravy tak se holky budo ze sebe radovat.
Zítra Verča dostane nový nábytek do pokojíčku(je teda po sousedech) tak aspon mi to čekaní do dalších pokusů víc uteče,ted se můžu ještě pěkně zmazat na narozky máme troje a jeden svátek tak to bude mazec
Fiali držím pěstě a stou teplotou nevím,nevím jak to je ale měla by se měřit od začátku cyklu,ale nic si z toho nedělej já si ji taky občas změřila 😀

beeba
30. bře 2010

Skočím koupit ten stoptusin sirup a dám jí to na noc, přes den na odkašlání máme sinupret. Doktrorka naphotovosti říkala ať jí to dám do 17h, bohužel večerní a to již takový ten šťěkavý kašel, neřešila. Jenomže malá se nemůže vyspat ani teď, furt kašle a budí se.

jani2
30. bře 2010

beeba - my to máme s kašľom podobné...vždy ako Janke končí nádcha, tak ju v noci dráždi na kašel, tie hlieny stekajú a dráždia, ...ja jej cez deň dávam sinupret a na noc sa odvedčil Sinecod, a to je asi podobné ako stoptusin. Je tam síce písané že od 3 rokov, ale ako sme boli minulý rok na rehabil. pobyte a tak to tam doktorka predpísala malej, a to mala 15 mesiacov.
fial - tá teplota je fakt výborný príznak, to musí byť tutovka! 🙂 ...ja som tak zvedavá!...kedy budeš testovať?? 😉

fiallinka
autor
30. bře 2010

Jani, taky to tak máme - s každou rýmou i kašel, ty hleny ho prostě dráždí...

jinak testovat asi v pátek nebo sobotu... a stejně víme, že příznaky jsou nanic...

Evi, tu teplotu myslím tu běžnou, pod paží - nemyslím bazálku, ta by se fakt měla měřit pravidelně.

evaav
30. bře 2010

aha fiali jako,že jsi nemocná nebo jako když je teplota ta normální pod pažítak to může taky znamenat těhu??
já to nějak začínám s tebou taky prožívat tyhle dny čekaní jsou hrozné pro mě teda budou
My kašel léčíme většínou dýchátkama co má jednu foukačku má dvakrát sdenně každodeně a když má kašel tak nastupuje Ventolin.