Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
24. únor 2010

Ahoj, tak ja se taky pridam 🙂 Mame 5-ti letou holcicku, na prvni pokus! A uz dva roky se nedari druhe. Mam 34 let. Taky Morava, ale zijeme v zahranici.
Zatim jsme to teda neresili, ani spermiogram nemame 🙂 Ale uz jsem u sveho gynekologa vyfasovala zadanku do CARu ve Zline. Chceme to nechat na leto. Akorat jsem tam volala, abych si zjistila, jak se mam dopredu objednat a sestricka na me rovnou " Zda k nim jdem na IVF?" 🙂 Tak jsem si rikala, ze to je dobry, berou to jak na bezicim pasu. 😉

jani2
24. únor 2010

fialinka - z nemčiny, ale teraz na materskej už dosť upadám, takže sa k tomu už asi nevrátim, aj pred materskou som už veľa netlmočila, bolo to psychicky náročné...ale do strojariny sa vrátim, akurát už budem použivať nemčinu len pre svoje pracovné vybavovanie.
evjiska - ono vlastne tie CARy sú hlavne na IVF, väčšinou tie IUI a sledovania ovulky robia samotní gynekologovia, do CAR už sa posielajú pacientky viac menej na to IVF...aspoň si tak myslím.

ejviska
24. únor 2010

To jsem nevedela, ze IUI dela gynekolog.
Vlastne jsem zapomnela...uzivala jsem Clostilbegyt 3 mesice a pak znova 3 mesice, ale to uz jsme nedobrala, bolelo me bricho, bylo to hnusne. Podle gynekologa jsem zdrava. No uvidime.

fiallinka
autor
24. únor 2010

ejvisko, taky chodím do Zlína 🙂, ale většinou tam opravdu posílají, až když zjistí, že je to skoro na iui nebo ivf - na druhou stranu neuškodí si nechat udělat spermiogram tam a pak uvidíte...

cepecek
24. únor 2010

Jani já myslím že i IUI dělá v centru as. repro., myslím že gyndař na to nemá potřebné věci. Teda alespoň v Čechách. Ale zase je fakt, že teď si mě připravil před KET taky můj gynekolog. a pak jsem šla do Sanusu jen pro mímásky, ale stejně jsme všechny protokoly psali zpětně. Můj gynekolog je i Dr. na Sanusu.

sslunicko
24. únor 2010

Jani, Kačenka je také z IVF.
CO ted plánujeme? No nějaký další pokus o mimi,ale jaký přesně,to ti neřeknu.

Rozhodla jsem se,že se zítra objednám na konzultaci do caru a uvidíme,co budou ochotni mi nabídnout.

fiallinka
autor
24. únor 2010

Cepecek: já mám pocit, že to iui někde dělají doktoři, kteří nějak externě spolupracují s CARem, kdesi jsem o tom taky slyšela...

Ejviska: když ono je to těžké - oni asi předpokládají, že k nim už jdou lidi po dlouhém snažení a po základních vyšetřeních, a to fakt už nemají co jiného nabídnout než ivf - což ale neznamená, že k tomu u vás dojdou, vy tak iui si myslím 🙂 byste mohli zkusit, nebo se to povede samo...ale jde o to, nějak si to vyřešit v sobě, jak to vlastně chci - ono se vám to určitě podaří i přirozeně, ale třeba za dlouho...a to je právě to, jak dlouho chcete čekat...

ejviska
24. únor 2010

No vzhledem k veku, se mi uz moc cekat nechce 😉
Sestra mi tam rekla, ze prijdem na konzultaci, udelaji spermiogram, vezmou krev na infekcni nemoci a uvidime. A pak schvaleni pojistovnou, to je 3 tydny.
TAk treba to jeste vyjde do toho leta 😎

mimunesko
24. únor 2010

ahoj holky-tak bohužel nám to nevyšlo ☹ Teh. testy nelhaly,dnes test z krve taky negativní ☹ Všem vám přeju moc štestí k druhemu miminku 🙂 🙂 🙂

meleri
24. únor 2010

caute holky,

nestíhám tak se nezlobte že nedočítám ani nic...pokusím se za pár dní..🙂

držím vám všem moc moc palce!

jinak jsem se chtěla ještě jednou zeptat, fakt ste neměli nikdo nějaké divné stavy po kojení?

ted nemyslím s prsama ale jako tak...motání hlavy, těžké nohy, bolesti v podbřišku...

děkuju..

fiallinka
autor
24. únor 2010

mel, mne jenom napadá, že po nějaké době kojení jsem se cítila už celkově dost mizerně a vyčerpaně, začala jsem polykat jakési vitamíny a přešlo to... a těhotná třeba nejsi?

By mne zajímalo, kdo první přijde s tím, že otěhotněl přirozeně 🙂

beeba
24. únor 2010

Ahoj holky, tak se taky zkusím přidat k Vaší diskuzi. Tak krátce: synka mám z prvního manželství, otěhotněla jsem po 2 letech a o miminko jsme se nijak zvlášť nesnažili. Těhotenství bylo v poho, rodila jsem ve 26 a kousek. Jak šel čas, bylo nutné změnit tatínka, se kterým jsme se po 4 letech rozhodli, že bychom chtěli mimi. Jo, to mně bylo cca o 10 let víc, ale byla jsem přesvědčená, že vše bude v poho a že do roka a do dne se tak stane. Jenomže se půl roku nic nedělo, já znejistěla a tak jsem navštívila svého gynekologa. Ten vzhledem k mému věku neváhal, mne kompletně vyšetřil a manžela odeslal na vyšetření sperma. No a hned poté na jednu pražskou kliniku, protože díky mizernému spermiogramu prohlásil, že bez IVF to nepůjde. Tehdy jsem vůbec netušila, co to IVF je a co se bude dít! Takže: podzim 2006 1.IVF - 2 embr. neg., jaro 2007 2.IVF - neg, 1KET neg., jaro 2008 2KET pozit. - prosinec 2008 Terezka, podzim 2009 3.IVF - 2 embr. neg...

Zítra jdu naposledy na konzultaci na kliniku s tím, že požádáme o poslední, či-li 4. částečně hrazený cyklus IVF pojišťovnou a pravděpodobně začnu asi v dubnu stimulovat (bože, jak já to nenávidím) po 4.

Nicméně, stále váhám, zda-li mám to celé opět absolvovat! Pominu-li finanční stránku, tak se DĚSÍM neúspěchu a zklamání, na druhou stranu si říkám, že je to poslední šance, zvláště, když čekám v září 40. 😒

jani2
24. únor 2010

beeba - tak si si prešla toho už tiež dosť 😔 , tých IVFiek máme narovnako, ja mám za sebou už tiež 3xIVF, až na ten tretí sa mi zadarila Janinka....teraz skúšam s mrazáčkami, mám ich ešte 11 a preto ma moc potešilo že Terezku máš práve z KETu.......moc držím palce, aby sa zas zadarilo....však sa navzájom budeme podporovať aj tu v témičke 🙂 😉 🙂
fialinka - tak u mňa to prirodzene nebude 😒 .....prenechávam iným 😉 ...ale poteším sa, aj keď otehulkujem "umelinkovo"
mimunesko - to je mi moc ľúto, ja som si také sklamanie prežívala tiež pred týždňom 😔 ....ale netreba to vzdávať, treba ísť ďalej!
..inak to IUI sa skutočne nerobí len v CAR, nerobí ho samozrejme ani každý gyndoš, ale snáď v každej nemocnici je nejaký gynekolog, ktorý sa špecializuje na neplodnosť a žienky tam chodia, či už na sledovanie ovulky, na IUI a pod.... ja som tiež bola raz u takéto, ale som nepochodila, ako "ťažký" prípad ma odporúčil už rovno do CAR na IVF 😢

cepecek
25. únor 2010

Dobré ráno, tak jsem se právě vrátila od Dr. s malou. Už je ok. jen zvracet může ještě týden, prý to dělají antibiotika. Malá je má poprvé v životě. Jinak už můžeme jogurt a sýr tak huráá.

Jinak jsem si koupila těhu test za 112,-. tak doufám, že mi v neděli ukáže to si přeju.

ejviska
25. únor 2010

Meleri, jak myslis "po kojeni"? Jako skoncis kojeni a pak mas ty stavy? Po kazdem kojeni? Nebo jsi myslela, ze uz jsi ukoncila kojeni a ted mas ty stavy? Ja jsem to nemela a ani bych tam souvislost nevidela.
Spis s krevnim tlakem.

Fiallinka, jake je to ve Zline v Caru?

sslunicko
25. únor 2010

ahoj holky,moc vítám nově příchozí.

mimunesko,to mě mrzí. co ted dál?

já se oklepala. počasí pomohlo a včera jsem to dostala za což jsem také ráda,že na to ¨nemusím čekat věčnost.

10.3. jsem objednaná na konzultaci do caru,uvidím,co mi nabídnou.

fiallinka
autor
25. únor 2010

cepecek: ale ale, tolik peněz...to nevíš, že nejlevnější je nejlepší 🙂? Ale to je jedno, hlavně, ať je tam druhá čára, že 🙂.

Ejvis...no a co bys chtěla vědět? Já jsem tam spokojená, teď se tam trochu obměnili doktoři...no samozřejmě jako ve skoro každém caru ti budou nutit asi ivf, takže myslím, že fakt jde o to, trochu si načíst problematiku a mít vlastní představu, pokud do ivf nebudete hned chtít.. Znám holky, které utíkají ze Zlína do Olmiku do fakultky, prý je Zlín moc komerční..tož nevím, jenže vždycky se najde někdo, kdo si bude stěžovat... Je to i diskuze - CRM Zlín - tak tam můžeš vyčíst názory ostatních.. Jo, zajímavé je, že zlínské car je v úplné řiti 🙂, nad policajtama u lesa, na Tomášově - jestli to znáš 🙂, kopec jak sviňa 🙂

ejviska
25. únor 2010

Fiallinko, ja se lekla, ze je " v riti", jakoze ho zavrou 😀 . Takze ne.
Do leta casu dost, ale jak rikas, asi si to budu muset nastudovat. Jinak bych mohla do Brna, ale to se mi nechce.

meleri
25. únor 2010

Fiallinko,

dneska sem byla u doktora, tak jsem v pořádku a né, boužel těhotná nesem.. ☹ ale jako jsem to nečekala...ty žíly mě trápí mín....mám podezření že je to jakýmsi zázračným čajem který mi mamka koupila, jmenuje se Lymfodren, má se to pít každý den a má to vyčistit lymfatický systém v těle....přestala jsem to pít a je mi líp..

jinak mě doktor moc nepotěšil, prý že ta Placenta praevia se může klidně zopakovat....takže super.. 😒
jako já fakt nevím jak bych zvládla zase ležet 3 a půl měsíce v nemocnici! a hlavně co malý!

Ejvisko,

dík. myslela jsem po odstavení dítěte...prostě je mi divně, buď mám silnější ovulaci nebo co ale myslela jsem že mi upadnou nohy, do toho podbřišek...

zdravím vás všecky a znova se omlouvám že moc nedočítám, neodepisuju..mám tu mamku tak na net moc nechodím..(žiju ve Francii).

fiallinka
autor
25. únor 2010

meleri: možná takhle reaguješ na jinou hormonální hladinu, určitě se to brzo usadí.

Ejvis, a kde ty to teda bydlíš, že se ti vyplatí jezdit do Zlína....? No, řiť byla možná silné slovo, ale je to fakt na strašně zapadlém a srandovním místě, no ale když tam zas po transferu ležíš, tak vidíš hezký lesík z okna 🙂. Jinak řekla bych, co mám možnost tady sledovat, že mezi těmi centry nějaké zásadní rozdíly nejsou...

jani2
25. únor 2010

ahojky dievčatá 😉
cepecek - tak to je fakt pekne drahý tehutest, ale hlavné je aby ukázal //
meleri - predpokladám, že ten Lymfodren je len výživový doplnok, ak áno, tak také ťažkosti by nemal robiť, zvláštne!
..inak ja som bola dnes na hematologii, kam ma poslali kvôli predčasnému pôrodu, krv mi vzali o ôsmej a potom som čakala až do jednej, kým ma nevzala doktorka...a to mi potom len povedala, že výsledky budú o dva mesiace...no takže zabitý čas 😒 .....a tiež ma dnes nepotešilo že sa mi zas ozýva endometrióza, predsa len tie estrogénove tabletky ju podporujú, takže ma zas začína pobolievať podbruško, ach jaj! 😢 ....ale aspoň hokejisti ma dnes potešili 🙂

fiallinka
autor
25. únor 2010

Jani, že ty to chodíš každý den večer ve stejný čas 🙂? Je divné, že ti tu krev berou až teď...to asi zjišťujou trombomutace...já je taky mám... no ale ony bývají většinou nejhorší až ke konci těhu, tak dva měsíce není zas taková hrůza.

fiallinka
autor
25. únor 2010

Jani, nás hokejisti nepotěšili 🙂, tak budem držet palce těm vašim...

chiwule
25. únor 2010

tak jsem se pro jistotu zeptala holek co chodí do stejného centra co já a napsali mi, že letos KET stojí 5tis, plus k tomu 1700 za katetr a my budeme ještě platit k tomu poplatek za roční zamražení/rozmražení 5tis. To máme suma sumárum skoro 12tis a to bez dalších léků typu utrouš a podobně. To budeme muset nejdřív našetřit, může se to klidně celkově vyšplhat ke 20tis. Takže KET hned tak nebude ☹

cepecek
26. únor 2010

Dobré ráno, tak jsem si dneska zkusila udělat test , ale ne ten drahý ......, je to 7 dní od KET.

cepecek
26. únor 2010

Chiwule, já jsem platila za KET se vším všudy 2600,-, léky doplatky 700,-, a roční zmrazení nás stojí taky 2600

sslunicko
26. únor 2010

Přeji krásné páteční ráno.

Cepecku a jak dopadl ten test? 🙂

jani2
26. únor 2010

cepecek - a ako?...nenapínaj nás! 😉
chiwule - tak to je teda hodne peňazí! 😒 ...mňa KET stojí 5 tisíc + tisícka za lieky.....a už aj to sa mi zdá drahé 😢
fialinka - áno, najviac mám čas, keĎ dám malú spinkať....teraz mi sedí na kolenách a to toho veľa nenapíšem....a ani vlastne nechcem byť pri nej moc na počítači....a z genetiky už mám výsledky, že nemám tie najhoršie trombofílne mutácie, tak si myslím, že to u mňa vážne nebude, aj hematologička vravela, nech teraz užívam listovku a B12, tieto vitamíny priaznivo pôsobia na krv, vraj to zatiaľ stačí...takže už papám!

cepecek
26. únor 2010

Tak holky ráno mi bylo divně od žaludku, tak jsem to zkusila je tam u druhé čárky slabý duch, ale je tak asi jsem v tom 🙂))) uvidím zítra - budu si dělat ten drahý test.

ejviska
26. únor 2010

Meleri, tak pokud to neprestane, urcite bych sla k doktorovi. Ty zijes ve Francii?? My v U.K. 🙂 Mimco se ti narodilo tam nebo u nas?

Fiallinko, no z U.K. je to co by kamenem dohodil 😀 Ale jsem z Uherskeho Hradiste. Takze do Zlina kousek.

Cepecek, tak to vypada slibne! Ja jsem si pri prvnim tehotenstvi udelala test, protoze jsem mela jenom slabe spineni a pak nic. Na testu byla jenom jedna carka, tak jsem ho hodila na stul. A jak jsem sla kolem za 20 min, tak koukama byl tam ten " duch". A bylo to 🙂 Druhy den jsem si udelala drazsi testa tam to bylo jasne.