Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

rioko
22. únor 2010

cepecek teda taková úroda vajíček, to je něco 🙂 taky držím pěsti bay to teď vyšlo, my máme jen jednu šanci KET a to pokud vydrží rozmrazení

cepecek
22. únor 2010

JJ úroda to byla, dokonce jsem v Sanusu byla rekordmanka🙂 a i si mě ještě pamatují a to jsou 3 roky co jsem tam nebyla🙂
Vajíček bylo hodně, ale také jsem HSS a pak od 12tt jsem musela brát léky na vysoký tlak a otaky, a od 32tt jsem ležela v nemocnici hrozila preeklampsie. Malá se narodila po 8 hodinách císařem v 38tt.

fiallinka
autor
22. únor 2010

cepecek: 50 vajíček, to je fakt mazec 🙂, ale s takovou úrodou v mražáku máš zas mimčo jisté 🙂...skoro...

rioko: kolik jich máte zamražených? A kdy se na KET chystáš? A teda taky sis v těhu užila, asi to tu máme všechny skoro společné... My jsme měli tři, ale rozmrazilo se jedno dobře a druhému nějaké buňky ubyly, ale žilo - tak se vložily obě, ale nevyšlo to..

Lenka: víš, my tu už skoro všechny víme, že přirozeně je u nás skoro žádná šance - takže já osobně už ani nijak moc negativně nevnímám mestruaci, napřiklad tu příští budu mít moc ráda, protože začnu stimulovat na ivf... ale jasně, když by dlouho nešla, taky začnu přemýšlet - co kdyby náhodou 🙂...

evaav
22. únor 2010

ahoj tak já se k vám taky vetřu 1IVF u nás se podařilo máme dvouletou holčičku a máme 3mražáčky zítra jedu na ultrazvuk na přípravu KETU ted beru Estrofem 1ráno a 1 večer.Jinak jako čepeček jezdím do Hk sanusu a taky byl problém ve mně,že jsem neovulovala i ted mi vlastně nerostou folikuli.
Tak čepeček držím pěsti

evaav
22. únor 2010

jinak jako čepeček i já měla preeklepsii a ještě do toho Help Syndrom tak se mi malá narodila 31+4 císařem v Praze Motole vážila 1240g ale dnes už by to nikdo nepoznal pěkně jsme to dohnali.
čepeček a nebojíš se znovu té preeklepsie já trochu i když mi ríkali může být i nemusí že už jsem si to snad vybrala

rioko
22. únor 2010

fiallinko mrazáčky máme jen 3, taky se bojím, že to nepřežijí a nevyjde to, chtěla bych jít v květnu, protože v dubnu jde Vojtíšek na tu operaci
jinak u nás je problém taky u mě, já mám sice ovulaci, ale divně, mám PCO a folikuly praskají dřív než vajíčka dozrají

evaav
22. únor 2010

rioko já mám taky strach,že to mražáčci nepřežijí ☹ ale musím jím věřít

fiallinka
autor
22. únor 2010

holky, tak nebojte, šance na rozmražení je přibližně 2/3 a to by mělo stačit 🙂... i když u nás to vlastně nezvládla půlka embryí, když vezmu, že to jedno mělo půlku buněk. Většinou se ale fakt rozmrazí jakž takž dobře...

eva: jéje, uff

holky, a nemáte strach vkládat si dvě embrya, pokud jste měly preeklampsii, help syndrom, zkracující se čípek, šílený tlak a podobné chuťovky? To se v dvojčatovém těhu hodně násobí...

evaav
22. únor 2010

fiaiiinka to víš,že strach mám,ale já si myslím,že když se náhodou nějaké embrio chytne tak z toho dvojčata nebudou já si myslím,že u mě se chytne tak jedno a za to budu moc ráda a bát se budu asi celou dobu,doktor mi říkal,že to většinou bývá tenHs u druhorodiček a já,že jsem si to vybrala při tom prvním sám mě na to těhotenství navnazoval a o strachu jsem mu řekla hned prý,že by mě více hlídali jenže to víš nic není stoprocentní jsem zvědavá na zítřek snad už se to pohne

fiallinka
autor
22. únor 2010

eva: no šance na dvojčata je asi 20%, to není málo...a on je právě HS u dvojčat častý...relativně...

bbtina
22. únor 2010

Baby tak aj ja sa pridávam, lebo inde som sa nenašla, len ticho čítam a počúvam. Prvé prirodzenou cestou na prvý šup, dlho oddych a váhanie nad druhým a teraz keď už chcem, tak nie a nie. Mám 10 ročnú babu, ktorá mi každý deň otĺka ako by chcela sestru, už som aj ja k tomu dospela a zrazu po 8 mesiacoch nič....vôbec nič. Už sme boli na základnom vyšetrení, to je OK spermiograme tiež OK a akurát idem na posledný odber krvi na Hormonálny profil, ale ten je zatiľ tiež OK, až na to, že to vyzera na posunutú ovulku. Myslíte, že by mohol byť v tom problem?

mimunesko
22. únor 2010

🙂 ahoj holky,nevadí vám když se k vám přidám? Jsem 12 den po transferu dvou bublinek 🙂 Při prvním těhu nebyl žádný problém,vše přirozenou cestou-mam 10 letýho klučíka.Bohužel nebo spíš bohu dík po čase změna partnera a zjištěn velmi špatný spermiogram ☹ Doporučili nám icsi a nyní čekáme.Test jsem si dělala 10 den pak dnes 12 a stále nega.Jsem už zoufalá,ale ještě to nevzdávám. Je to dlouhé čekání.Mál bolest břicha jako na mezes a takové pnutí v prsou a stále zimnici-může to být ale všechno od nervů.Jinak je mě 36 -může být třeba problém i tam,ale prý jsem zdravá.Taky nám bohužel nezůstali žádní mražáčci ☹

evaav
22. únor 2010

fiallinka třeba mi to navrhnou sami to jedno,ale zase s těmi dvěma je ta šance větši tak nevím uvidíme taky jak budou bojovat jsem říkala moji malé at kouká poslat nějakého bojovníčka jako byla ona,ale může trošku hodnějšího 🙂
A kam ty vlasně fialinka jezdíš nějak jsem to přehlédla promin
Jééééééééé mně to nejde odeslat

sslunicko
22. únor 2010

ahoj holky,tak nenesu dobré zprávy. dnešní krev - negativní.

nechápu to,ale vím,že je tisíc faktorů proč to nemuselo vyjít.

2ivf nám vyšly na poprvé a třetí prostě ne. máme vyčerpáno,další musíme hradit. manžel řekl,že do toho půjdeme,což mi psychicky dost pomohlo.

mimunesko
22. únor 2010

To je mě moc líto sluníčko ☹ ,ale psala jsi,že na testíku byla slaboučká čárečka-jak je to možný? Mi jdem na krev ve středu,mám za sebou dva nega.testy,ale ještě doufám 🙂 Vím,že to zní blbě,ale příště se to sluníčko musí povízt a povede 🙂 🙂 🙂

sslunicko
22. únor 2010

mimunesko, ten test,co mi dělal duchy a dělal i dnes je pěkný šmejd.

je to unimarkt a bacha na něj. ostatní negativní,tenhle pozitivní pokaždé.

držím ti palce at to vyjde tobě.

snažíš se o 1.miminko? kolik ti je? je to tvoje 1.IVF?

mimunesko
22. únor 2010

je mě 36 a je to naše první ivf.Prvního roštáka jsme počali normálně.Po čase změna partnera a špatný sprmiogram.zkoušela jsem tehu test Max-Je to hrozný že vám to nevyšlo,ale už aspon víte na čem jste.Já se snažím ještě věřit 🙂

sslunicko
22. únor 2010

mimunesko,já to už nevydržela a jela na krev jako samoplátce. to čekání bylo ubíjející.

mimunesko
22. únor 2010

nevěděla jsem že to jde,to jsi jela někam do laborky?

sslunicko
22. únor 2010

ano. normálně jsem řekla,že chci odběr krve na hcg jako samoplátce. je to běžná věc. stojí to 172kč

lenka618
22. únor 2010

Cepecek, mám 31, čiže načase, aby nebolo neskoro.
BBtina, akoby si písala o mne. Akurát, že máme chlapčeka a je mu 5,5 roka.

sslunicko - to mi je ľúto.

Ja som tú mrchu, ktorá má prísť dnes, ešte nedostala, ale... práve som zistila, že mám len 26ty deň cyklu. A ja to dostávam 28 až 29. Takže planý poplach. Musím s nervami počkať do stredy. Pomýlilo ma to, že injekciu na prasknutie folikul som dostala 7.2, čiže včera to bolo dva týždne. Som myslela, že to dostanem presne o dva týždne, ale asi treba len počkať na koniec cyklu. Ale ja kdesi v podvedomí tuším, že nie som v tom. ☹

cepecek
22. únor 2010

Tak já nechodím do Sanusu HK, ale Jihlava 🙂.
Evo nebojím se, protože malá za ty všechny trable stála za to.... A teď to bude taky tak....
Jinak já jsem od 1.2. začala zobat estrofem, pak utrouš a ted pregnizon. Ze 6 rozmražených nám 2 odešli, tak si myslím, že je to takový průměr.

Mám teď takový jiný pocit, než při čekání na dcerku, tak si říkám, jestli je to v pořádku. Kolikrát si říkám, jestli se míma vůbec uhnízdějí....

evaav
22. únor 2010

čepeček aha já myslela do HK však nevadí.A to ti věřím,že malá za to stála, proto jdu po tom všem taky zase do boje 😉 já si říkám aspon donosit do toho týdne kdy už se dá miminko vypiplat i stím co pak následuje pro nás ted už budu vědět co a jak ted hlavně at se to chytne 🙂

cepecek
22. únor 2010

Jj teď je nejduležitější aby se to chytlo.

meleri
22. únor 2010

čauec jsem tu! 🙂)

meleri
22. únor 2010

holky když jste dokojily měly jste nějaké problémy s žílami na nohou? já tyto problémy neznám a ani nevím jestli to může být z toho ale od poslední menstruace mám pocit že mi snad nohy upadnou jak mě bolí a mám je těžké...

Cepecek,

to je krásné číslo 6 embryjek! tak at to vyjde! držím palce. 🙂

jani2
22. únor 2010

joj, ale ste sa tu pekne rozpísali....len mám z toho všetkého trochu miš-maš...ale to sa utrasie 😅
...čítam že je tu dosť dievčat, ktoré majú už tiež máááálinko vyšší vek ako ja....takže sa pridávam, tiež mám čerstvých 36 rokov....Janičku mám z 3.IVF a ostalo mi ešte 12 mrazáčikov, teraz vo februári som mala 1.KET, ale bohužiaľ negatívne, včera som dostala ms, tak začínam s 2.KET a dúfam, že už úspešným 😉
cepecek - teda, tých vajíčiek si mala hodne....a keď ti teraz rozmrazovali 6 embryjok a len 2 odišli, predpokladám, že ti dve vložili...čo sa urobilo s tými ostávajúcimi dvomi?

...a tiež som si všimla, že skutočne mnoho z nás si už prešlo ťažkosťami v tehotenstve, ja som si tiež vravela, či sa pustiť do druhého bábätka, ale keď mať dieťa je tak krásne!!!.....ja verím, že sa mi problémy budu už vyhýbať 🙂

meleri
22. únor 2010

Asi bych měla taky trochu napsat jak to je s námi...🙂
já jsem tedy v pořádku a manžel má slabší sperma ale podle dr to bylo ok na IUI..to jsme podstoupili 5x. pak zjistili že se spermie k vajíčku nechtějí dostat.
první IVF ICSI nevyšla, z druhé máme syna. těhotenství naprosto příšerné, ale naštěstí s dobrým koncem.
ted začátkem března jdeme na KET, doufám že vše bude ok..

meleri
22. únor 2010

jani2

tak ať to vyjde! 😵

fiallinka
autor
22. únor 2010

Mel, ahoj, tak už jsi tu 😉 .. s těžkýma nohama jsem problém neměla..

SSluni, kruci, já jsem tě považovala za jasnou těhuli... to je mi líto. No, utěšování asi nepomůže...minulý měsíc jsem si zažila neúspěšný ket, tak vím, jak to asi cítíš, jenže já mám ještě pár pokusů... tak je to asi horší. Ale řeknu ti, kdyby nevyšly ani ty zbylé, tak možná vyberem stavební spoření a jdem ještě jeden zaplatit. Nevím...

mimunesko: ahoj 🙂, no přiznám se, že já bych už 12. den s negativním testem házela flintu do žita, ale jak jsem se teď přesvědčila na jiné diskuzi, jsou holky, který se fakt hcg ukáže jen v krvi a ne na testu, tak třeba budeš jedna z nich...kdy jdeš na krev

Evo, chodím do Zlína 🙂

Jani - no jo, je nás tu veľa 🙂, ale ono se to fakt utřepe...