Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

tonytony
27. kvě 2011

@veruleg Jo, jsem měla strašný strach a ty prsa mě totálně rozhodila, spoléhala jsem na ně- nějak je za to nemám ráa, začínají trošku až dneska- to brzy!!!

medved09
27. kvě 2011

@tonytony potichoučku gratuluji!!!

eyael
27. kvě 2011

@tonytony - pomaloučku, polehoučku gratuluju 😉 jinak já jdu v pondělí do CARu na kvalitnější UTZ, snad už by mohlo být vidět srdíčko 😉 takže pondělí pro nás obě bude důležité 🙂

tonytony
27. kvě 2011

@eyael Tak budu moc držet palce!!! Moc!!!

tonytony
27. kvě 2011

@medved09
@eyael A díky🙂

jani2
27. kvě 2011

@tonytony - moc a moc potichúčky blahoželám. A keď boli obe embryjka zdravé, tak teraz to už musí dopadnúť dobre. 🙂
Inak ja mám novinku, minulý týždeň mi volali z CAR, že je žiadosť na IVF schválená. Ideme tam 6.6., ale keďže 14.7. ideme na dovču do Chorvátska, tak mi to výjde asi až na august. Zatiaľ budem sledovať vás ostatné ako sa vám darí a držať palce. 😉

tonytony
27. kvě 2011

@jani2 Děkuju, tak po dovolený budete hezky připravený- to nezní špatně🙂Budu držet palce!

ejviska
28. kvě 2011

@tonytony veeeelka tichounka gratulace 😵 Je to jenom krucek, ale bez neho to taky nejde 🙂

ejviska
28. kvě 2011

@fiallinka 🙂 no, moc netehuli uz tu vazne neni 😒

tonytony
28. kvě 2011

@ejviska Ejvi, díky, teď už jsi na řadě Ty🙂

evatk
29. kvě 2011

tak já se přidávám do klubu... zítra valíme do caru na konzultaci ohledně ketu
tak jsem do dneška doufala, že se třeba přeci jen zadaří, pohnojeno bylo řádně, ale dneska došly měsíce, tož nic... 😒
tak snad mi aspoň už tento měsíc stihnou nasadit synarel kvůli endometrioze, nebo aspoň myslím, že i před ketem bude nutný

fiallinka
autor
29. kvě 2011

@evatk třeba ani nutný nebude 🙂, držím pěsti 🙂. Kolik zbylo mražáčků?

evatk
29. kvě 2011

@fiallinka jen 4, nic moc...

fiallinka
autor
29. kvě 2011

@evatk čtyřčata ti nestačí 🙂? Myslím, že to není špatné číslo, většina lidí na zamražení nemá nic 🙂

evatk
29. kvě 2011

@fiallinka no nevím, bojím se, že nepřežijou rozmražení... 😝 minule při et se mnou ležela paní, ta z 8 měla použitelné jen 2

eyael
29. kvě 2011

@evatk - jestli tě to uklidní, já měla z 5ti zamražených jen jedno špatné co nepřežilo v pořádku rozmražení 😉 to prostě nemůžeš porovnávat, je to strašně individuální 😉 😵

mufinka26
30. kvě 2011

ahoj holky, prosím jen o radu, sem po neúspěšném ivf, dneka 14 den po ET těhu test již čtvrtý den negatyvní, nevíte za jak dlouho můžu jít na KET? chtěla bych nejlépe stymulovat hned jak příjde mrcha, ale nvím jak to je.. máme 5 mrazáčků..

lacikagr
30. kvě 2011

Ahojte, chcem sa s vami podeliť o príjemnú správu od mojej kamarátky. Má 10 mesačného syna, podstúpila IVF a po 7 rokoch snaženia im to konečne vďaka medicíne vyšlo. No a včera mi volala, že je v 8 týždni a normálne prirodzene, bez toho aby sa snažili a chceli mať teraz ďaľšie dieťa, otehotnela. Takže takéto niečo sa stáva a prajem to všetkým kočkám, ktoré majú problém otehotnieť, ja som tiež po IVF, 2 pokus vyšiel a veľmi by som si želala aby druhé tehotenstvo bolo tiež prirodzené!!! Držííím palce!!!!!!!

2910
30. kvě 2011

Ahojky holčiny, mohu se zeptat je v tomto tématu některá co má staršího třeba ročního drobka a jde na KET, jde mi o nošení staršího sourozence, zda je to možné po IVF?

medved09
30. kvě 2011

@2910 no, možné to je, ale rozhodně ne dobré. Synovi jsou 3, občas se ještě chce pochovat, tak to teď praktikujem pouze v sedě na gauči či na křesle. Jsem ve 13.tt, už jsme mu to i řekli, tak ví, že ho nemůžu tahat, abych neublížila miminku. Ročnímu capartovi se toto ale asi nevysvětlí...

tonytony
30. kvě 2011

Holky, jen narychlo- naprosto nevhod přijela mamka, která nic neví- HCG je 776🙂 Takže je to tam!!!Jen teda nevím, jestli se z toho dá soudit na počet mimísků, ale hlavně, že to tam je a aby vydrželo!!! Mám radost, ale začínám se bát už UZ, aby bylo srdíčko... Vždyť víte... Tak pa, pa, až mamka odjede, přijdu🙂

fiallinka
autor
30. kvě 2011

@2910 už jsem to psala vedle, ale - klidový režim po ivf není nutností, samozřejmě je dobré v té době omezit nošení na minimum, ale když ženské otěhotní normálně, tak taky děcko nosí. Já jsem šla na ket a pak ivf v době, kdy měl rok a půl, nosil se ještě dost, ale těch 14 dní mi dost pomáhala babi - pak už normálně...

fiallinka
autor
30. kvě 2011

@tonytony paráda! Který že jsi den po ET?

fiallinka
autor
30. kvě 2011

@fiallinka http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as... tady máš tabulku, ale 6ti denní kultivace tam není 🙂.

veruleg
30. kvě 2011

@tonytony no parada 😉 😉 Hlavne uz neplas 😵

tonytony
30. kvě 2011

@fiallinka 12.den po ET dneska🙂
@veruleg Chvíli dám teď s plašením pokoj, slibuju, ale jak se bude blížit UZ, tak Vás zase určitě nezklamu a nervíky přijdou 🤐

ejviska
30. kvě 2011

@tonytony tak to vypada spis na dvojcata, podle te tabulky 🙂

tonytony
30. kvě 2011

@ejviska Vy mi holky přejete🙂 Ale fakt budu vděčná i za 1, 2 by bylo až moc štěstí a třešinka na dortu, hlavně aby aspoň jedno to dotáhlo až do konce a bylo v pořádku🙂 A co Ty? Už se přpravuješ na start?

evatk
30. kvě 2011

tak jsme byli v caru...
vzali mi krev na všechno možné, za 6 týdnů kontrola a budeme se domlouvat a plánovat konkrétně
synarel se dává při ketu vyjímečně, a max na 2-3 týdny 😠 to teda nechápu, proč, šance zvýší o 5 %, ale dobrých 5, ne?
nebo ještě nějaká injekce, která za cac 3 týdny zapůsobí, efekt asi stejný, ale není hrazená pojšťovnou

ejviska
30. kvě 2011

@tonytony jeeee, to je tak daleko! 🙂 To ja na to vubec nemyslim. Budu rada, kdyz nezapomneu zavolat v cervnu do CARu, aby mi poslali zadost na schvaleni. JA to tak neprozivam 😉