Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

eyael
7. bře 2011

@fiallinka - já se pohybu typu aerobik a zumba v kolektivu naprosto děsím 😕 na takovýhle cvičení chodí akorát namachrovaný hubený nabušenky, který nemají při cvičení nikde ani kapku potu, zato já se spotím při prvních 3 minutách komplet tak, že se můžu osprchovat od hlavy po paty, nehledě na to, že za dalších 5minut mám srdce v uších a nemůžu popadnout dech 😀 a navíc se tam melu jak nudle v bandě, protože neznám povely ani kroky 😖 tohle pro mě není 😅
@beeba sorry, nechci se tě dotknout, ale ty jsi taky hubeňourka 😉

ejviska
7. bře 2011

@beeba
@fiallinka
@veruleg ja dnes poprve videla zumbu na zivo, no sranda, vypadalo to paradne. My byli na prodlouzeny vikend v irskem Galway a prave v hotelu to cvicili..
Ja bych potrebovala shodit tak 5 kg. Neni to po hormonech, proste zeru... 😝
@katy2 velika, prevelika grayulace 🙂 Drzte se!

ejviska
7. bře 2011

@eyael teda, urco tam chodi i normalni zensky, ne same hubenourky ;)

ejviska
7. bře 2011

@beeba projela jsem ty tvoje stranky! Ty jsi neuveritelne sikovna, opravdu krasa a mas moc pekne stranky. To je pouze jako konicek nebo to je tvoje prace?

beeba
8. bře 2011

@ejviska ahoj, to je můj koníček, pracuji v jiném oboru. Stránečky jsem si udělala asi tak před dvěma rokama proto, že jsem chtěla si zkusit, zda-li jsem schopna je založit a tak. Taky ráda fotím a jinak musím furt něco dělat. Až budu chodit do práce, tak si myslím, že na své koníčky nebudu mít tolik času. Ale to neva, každý čas si přináší své 🙂

@eyael ahoj, směju se...hubeňour ještě nejsem. Kdysi jsem byla, ale to je dávno. A nemysli si, já jsem z počátku taky nevěděla co mám dělat a jak se třeba na zumbu kroutit, ale po několika lekcích ze mne stud spadl. Je jasné, že mladé štíhlé holky vypadají super, ale u nás je to takový milý rodinný cvičení a věkové rozpětí cvičenek je od 6. do 60.let. A co vím, tak hlavně starší holčiny si cvičení moc pochvalují. Jo, a fakt hubnu asi tak dva roky (necelý), ale není to tak, že bych se trápila hladem, prostě cvičím a omezila jsem příjem určitých potravin a dala jsem dolů (v to nepočítám kila poporodní) tak 11 až 12 kg. Je to běh na dlouhou trať a jak jsem asi stará, tak to jde čím dál tím pomalu. No, ale musím přiznat, že se konečně cítím docela dobře, špeky mi nepřetýkají z kalhot. Já jsem fakt kdysi měla běžně 56kg na 170cm, ale kde ty loňské sněhy jsou. Vždycky jsem strašně nabrala při stimulacích a to jsem se stravovala normálně a vždy mi 4kg zůstala. Ani nevím jak je to možné, ale bylo to tak. No a potom těhotenství a opět jsem tloustla když jsem kojila ( a to naopak všichni hubnou...)

beeba
8. bře 2011

@fiallinka, já vím o čem mluvíš. Já jsem při kojení vypadala jako hroch, doslova a dopísmene, i známí žasli, měla jsem obrovská prsa a obrovské břicho. Jenomže mi to nešlo zhubnout vůbec nic. Až když jsem dokojila Terku, někdy okolo 8 měsíce, tak mi to začalo pak jít, pomalu. Velmi pomalu. Potom jsem si řekla, že už s tím musím něco dělat.

fiallinka
autor
10. bře 2011

holky, odcházíte někdo s nějakou jinou diskusí jinam nebo chodíte jen na MK? Poslední dobou se to tu dost hrotí, nechci to ani komentovat, nebo budu smazána, jak se to stalo už mnohým ☹, Já osobně tu kvůli vám hodlám vytrvat, ale ať nezjistím, že jsem tu sama 🙂

petapal
10. bře 2011

holky prosim meli jsme ICIS zbyli nam bohužel 4vajička opl. dve mi dali ,ale nevyslo to začla jsem krvacet.Sice jen dva a půl dne jakoby ,ale tes negat. a v CAru mi rekli,že mam prijet na 11DC na ultrazvuk mame jeste dva mrazačky myslite,že mi už reknou rovnou kdy půjdu na dalsi vloženi když si me objednali na ten 11DC?

veruleg
10. bře 2011

@fiallinka Neboj Fialli ja zustanu s Tebou 😉 Jen nekdy neni co psat a neni cas a chut. Treba zitra to bude lepsi 😉 😉 😉

beeba
10. bře 2011

@petapal je docela dobře možné, že se s Tebou domluví co dál a držím palce 🙂

medved09
11. bře 2011

Ahoj - tak jsem dnes koupila Puregon a začínáme stimulovat na naše poslední IVF. Pocity jsou smíšené, obavy taky hlodají.... Ještě, že manžel a Dáda jsou moje opory. 😉 😉

veruleg
11. bře 2011

ahoj holky, jdu vas pozdravit. Dnes vecer balime a jedem na tyden a pul domu na Severni Moravu. Manzel pojede do Drazdan a necha nas doma. 😉 Jak ja nesnasim to baleni ☹
Jinak u nas jsou novinky. Dnes jsem byla u gynekologa.... 🙂 Ejvis, Ty si mozna vzpomenes jak jsem psala 14.2. ze je tov haji, ze spinim...a Ty na to ze se treba uhnizduje, tak jsi mela pravdu 😵 😵 😵 Ja si po tom spineni udelala druhy den test a samozrejme nic.Takze na oslave u znamych jsem i popijela, bylo mi jasne ze nic nebude. Jenze pak rotte tante nedojela.Tak jsem se v pondeli 21.2. testla a bylo to tam. Nechtela jsem nic psat dokud to nebude vic jiste.
Dnes jsem tedy byla na ultrazvuku...dle doktora jsem 7tt+3 ale nevim jak mu to to kolecko ukazalo, dle menses jsem 6tt+6. No nicmene tehu nepotvrdil ani nevyvratil, prukazku nevystavil neb jsme nevideli srdicko. Tak nevim myslela jsem ze by uz to melo jit videt. Tak snad se to nepo....hned ze zacatku a vydrzime az do konce. jo a je tam jen jeden kousek 😵
Tak my drzte pesti at tam za dva tydny je videt neco vic a je to oficialni.
Moc na vas myslim a vsem vam preju aby to taky vyslo.

beeba
11. bře 2011

@veruleg , tak to je zcela báječné a držím palce, aby tam srdíčko za dva týdny už krásně bilo. Moc Ti to holka přeju a gratuluji k počátku. Tak ses konečně dočkala 🙂 🙂 🙂 🙂 Snad poprvé TO nezávidím, ale fakt moc a moc přeju. Musím to napsat nespisovně, aby mi to šlo z huby, jak to cítím. prostě bájo!!! 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
11. bře 2011

@veruleg já se přidávám veřejně ke gratulacím a budu na tebe nepřetržitě myslet, aby příště srdce bilo jako zvon... to čekání je na palicu, ale není důvod, aby byl problém...

katy2
11. bře 2011

@veruleg jej, blahozelam 😵 a drzim palce, aby bolo srdiecko na buducom uzv a aby vsetko slo ako ma.... tesim sa s tebou 😵 😵 😵

katy2
11. bře 2011

@medved09 drzim palce, nech to dobre dopadne.... 🙂 🙂 🙂 ja som pri 1. a 2.IVF mala tiez puregon....

fiallinka
autor
11. bře 2011

@medved09 myslím na tebe, ať to konečně vyjde...

medved09
12. bře 2011

Ahoj - měla bych dotaz na asistovaný hatching - minule jsme si ho dali (při tom úspěšném pokusu se synem jsme si ho dali - dali jsme pro jistotu vše 🙂 ). Nyní mě kamarádka zrazuje, že jí v Genetu řekli, že to může mít i negat.dopad. Nejde mi ani tak o peníze - v těch sumách to asi nehraje roli. Spíš o názory od jinud - nám v UPMD řekli, že je to na nás..... Jak to bylo u Vás? Měli jste AH? Určo dáme prodlouženou kultivaci, ICSI musíme. Dík za odpovědi.

rea73
12. bře 2011

Ahoj můžu se přidat?Jsem tu nová a tak tady pročítám diskuze a tahle mě zaujala také by jsem chtěla druhé dítko.V červnu mě čeká 3IVF.

fiallinka
autor
12. bře 2011

@medved09 já jsem nic výrazně negativního neslyšela, brala jsem to jako zvýšení šance na úspěch, byť minimální. Nicméně ve Zlíně dělají AH skoro všem, ani se neptají... a výsledky mají asi podobné jako jinde.... akorát se nedělá už myslím při kultivaci do stádia blastocysty, tam to nemá smysl...

@rea73 ahoj, vítám tě a držím palce. A první dítko máš jak staré? A taky po ivf?

rea73
12. bře 2011

@fiallinka ahoj a děkuji za přivítání.První dítko není po ivf dceři je 15 let druhé už jsme chtěli když bylo dceři tak 6 let že až půjde do školy tak pořídíme sourozence ale nic.Tak před 4 lety jsme to začli řešit doktorka pořád že jsem zdravá že nikdy nic nenašla co by tomu bránilo a když už dítě máme.Tak manžela poslala na spermiogram a ten nevyšel zrovna nejlépe.Tak nás poslala na iui ty byly dvě v r.2007 dál to nemělo smysl,že spermie neprojde obalem vajíčka.tak v r.2008 1ivf to také nic.Pak 09 2ivf změna protokolu a to se povedlo ale netrvalo dlouho v 9t potrat.A vloni 2 kety a nic i když testy byly slabě pozitivní.Tak jsme daly rok pauzu a ještě nějaká vyšetření a půjdem do boje.

rea73
12. bře 2011

@medved09 my jsme měli u 2 ivf také AH já ho chtěla ikdyž embryoložka říkala,že bych ho mít nemusela ale může pomoct a neuškodí.A také se povedlo ikdyž na chvíli tak nevím čím to bylo jestli změnou protokolu nebo AH a taky jsem měla ještě Anopyrin na lepší prokrvení dělohy protože mám moc hustou krev co se zjistilo z vyšetření.Ted ho budem dávat také ten AH.

jani2
13. bře 2011

@veruleg - moc a moc ti blahoželám a verím, že už to dotiahneš do úspešného konca! 🙂 Je fajn počuť, že sa darí, snáď tento rok bude skutočne plodný, adeptiek na tehu je nás tu veru dosť! 😉
@rea73 - vitaj, uvidíš, že sa ti medzi nami bude páčiť. 😉
@fiallinka - minule som čítala o tvojich obavách, že by túto témičku mohli uzavrieť, tak som si vstúpila do svedomia a povedala si, že musím viac prispievať, aj keĎ sa zrovna u mňa nič nedeje. Bolo by škoda stratiť s vami všetkými 😉 🙂 kontakt.
@medved09 - my sme sa s manželom dohodli tiež na našom poslednom hradenom IVF. Ale ešte musíme do CAR podpísať žiadosť,......To dúfam, že už ty budeš pokročilá tehulka, keď ja niekedy koncom jari začnem so stimulkou. 😉

ejviska
13. bře 2011

@veruleg no pani! Ja sem vlezu jen tak a co nevidim!! To je uzasne, moc drzim palce!!! 😵
@rea73 tak vitej 🙂
@medved09 proc by mohl AH uskodit? Ta expandovana blastocysta hatchuje stejne pak sama, kdyz to udelaji dr. tak je jakoze vetsi sance, oni nariznou ten obal, aby usnadnili zahnizdeni.

fiallinka
autor
13. bře 2011

@jani2 jani, ono je to spíš tak, že spousta lidí odchází pryč z vlastní vůle, protože se jim nelíbí, co se tu děje - já to docela chápu, ale mám pocit, že je nás tu tak málo a jen "občas", že pokud se přesuneme jinam, tak "si" zmizíme úplně...

medved09
13. bře 2011

@ejviska no, té kámošce prý Dr. v Genetu řekl, že je lepší to nechat přírodě. My si ho tam asi napíšem, zárověň s prodlouženou kultivací a doufejme, že nám nakultivují co nejdéle a už to nebude třeba.
Jinak musíme i písemně dát, kolik embroušů zavést - dáme dva, i když se děsně bojím dvojčat. Tři dítka klidně, ale radeji bych postupně....
Dnes pícháme třetí Puregon a už mě pěkně bolí břicho. V obou minulých IVF jsem měla hyperstimulaci - při tom prvním jsem málem vykrvácela.... Tak doufám, že to zas nepřeženou. Na UZV jdu v pátek.

veruleg - Tobě moooc blahopřeju a držím palce, ať je vše OK.

ejviska
13. bře 2011

@fiallinka ja nikam nejdu. 🙂 Ale ja tu chodim na tuhle diskuzi, pak holky z irska a treti, kde jsme holky, co jsme byli na IVF na podzim. Vsechny tri jsou zamcene. A nekdy nahlizim do zlinskeho caru.
@medved09 tak to te budou asi hodne hlidat, ze jo. No jo, kdyz se to necha na prirode, tak je to nejlepsi, ale urcite i nejmin uspesne. Kdyz vynechame ICSI, tak se urcite oplodni nejlepsi vajicko tou nejlepsi spermii, kdyz vynechame PK, tak si s tim priroda poradi v brise.... jenze co pak vysledky.

ejviska
13. bře 2011

@fiallinka ve zline to delaji vsem? Ja se prave ptala slovakove, jestli chcit AH, kdyz bude PK a ona nejak divne odpovedela, ze to je jakoze v tom... Tak nevim. Ale treba nas se ani neptali pomalu jestli chcem PK..🙂

rea73
13. bře 2011

Děkuji moc za přivítání.Nás se nikdo neptal jestli chceme AH při 2ivf jsem to řekla sama a doktorka že to mám nahlásit embryoložce.
@medved09
@jani2 také vás čeká 3ivf jako mě.Tak to nám musí konečně vyjít.

jani2
13. bře 2011

@rea73 - ja tiež dúfam, že IVF výjde. Mám síce ešte 7 mraziačikov ale po 4 neúspešných KEToch (1 síce vyšiel ale v 9tt prestalo biť srdiečko) už mám z KET také zmiešané pocity. Uvidíme ako to osud zariadi, možno sa IVF nezadarí a aj na tie mraziačiky ešte dôjde..... V mojom CAR dávajú PK automaticky, ale bola by som rada, kebynebolo potrebné ICSI, malú Janičku mám z klasického oplodnenia,... ale to všetko sa bude rozhodovať až potom...teraz budem držať palce hlavne tebe. 😉
@medved09 - no a samozrejme myslím aj na teba a držím palce😉 ja som stimulky tiež ťažko niesla. Mám endometriozu, vaječníky ma zvyknu bolieť aj v obyčajnom cykle, takže tiež si asi užijem nejaké tie bolesti... 😒 . Na UTZ ideš až v piatok? nie je to nejak neskoro?
@fiallinka - a čo sa tu zlé deje, že žienky odchádzali?... poslednú dobu som tu moc nechodila, ušlo mi niečo?. A máš pravdu, ak by sa táto téma uzamkla, roztratili by sme sa po iných a to by bola škoda. ...a nepostrehla som tu niečo o treťom dieťatku! 😉 😉 😉