Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

medved09
27. zář 2010

Ahoj - tak jsem dnes byla na UZV - sliznice parádní, tak ve čtvrtek jdem na KET.
Jinak mám děsnou radost - Dáda byl celý den v Praze bez kočárku, hodinu s námi čekal v čekárně a byl děsně hodný. Navíc je už měsíc i v noci bez plenek ( je mu 2,5). Takže žádné mimi 😉 To si teď musíme pořídit, když máme doma chlapínka.....

stazina
27. zář 2010

ahoj
@cepecek ahoj , vím jak se cítíš, taky sem si to prožila a byla to síla....dětičky už mají krásnou váhu a jestli tě nechají ještě 14 dní , tak můžou mít klidně ke třem kilům a to je paráááda!!!Mě též naplánovali císaře (na 37+5 tt)a kluci kromě žloutenky neměli žádné problémy...samozřejmě byli takový ospalý a nechtěli moc pít, al enakonec se rozpili a všechno dohnali.,takež ti tovji broučci budou taky v pořádku..je to radost, však to uvidíš... 😉 ..takže držím palce,

@ejviska tak halvně , aby nám to všem brzo vyšlo🙂

@medved09 ahoj, tak to máš šikovnýho klučíka, když je bez plenek a i na noc 😉 a kolik si měla slinici? zajímalo by mě , co je ,,parádní" sliznice. ..já četla, že mezi 7mm-12mm.

medved09
27. zář 2010

@stazina ahoj, měla jsem 7.5 mm - do čtvrtka ještě poporoste 😉

stazina
27. zář 2010

@medved09 a něco si brala na sliznici, nebo si to nechala na apřírodě? KOntryhel, nebo tak?

fiallinka
autor
27. zář 2010

čepečku, už jsem si říkala, co s tebou je 🙂, no určitě se termínu za dva týdny neboj, to už budou děcka fakt velké, Jurča je 35+5 a naprosto ok... ale pro tebe bude každý týden navíc asi fakt drsný, tak se neodrovnej a vydrž 🙂

dagi33
27. zář 2010

Ahoj všem hezky vecer,no takCepeček-to je super 2,60 kg,to je krasa.Myslím,že se nemáš čeho bát.Porod by zvladly už vklidu i ted,jak řikal doktor.. 🙂 U tebe to vypada možná i na tu hrozíci preeklampsii-tu jsem mela já,vysoky tlak,otoky celeho tela,dokonce i v obličeji jsem byla otekla ☹ No a pak vysoka bilkovina v moči a krvinky špatné..pro matku i pro ditko je lepší v tomto stavu,aby se tehot.už ukončilo.Ten stav je vetši riziko,než předčasný porod..ja porodila v 34+0,maly mel 2,50 a jen 2 dny byl v inkubatoru.Byl slabý a ospalý a měl slaby saci reflex,tak ho museli dokrmovat trubickou-sondickou do žaludku a dali mu davku střikačkou.Asi za 13 dní se rozpil a v 17dnech nas pustili domu,tedy ve 37 tt.Jinak nemel žadne komplikace,jen po porodu byl otekly jako ja.Pribrala jsem 17 kg a kdyz jsem prisla domu,mela jsem 4 kila navic.Takže jsem mela v sobe tolik vody ☹ takže cepecku držim pesti,bude to urcite dobre a uz brzy budes mit detičky u sebe.Co vlastně čekaš??

meleri
28. zář 2010

holky vidím že jste tu všecky rodily dost brzo. Já taky v 35 tt. taky byl dva dny v inkubátoru a nemohl sát ty první dva dny ale pak už pomalu začal...s tím opuchnutím během těhotenství nemám zkušenost, já jsem naopak opuchla po porodu. 😕 a to kotníky nohy a ruce, nemohla jsem ani obout ponožky!
Pro mě je Čepeček fakt superwoman, nedokážu si představit jak může zvládat takové těhotenství a ještě k tomu poměrně malé dítě, já mám zatím pohodové těhotenství a fakt kolikrát padám únavou....

ejviska
28. zář 2010

Ja teda rodila v 40.tt 🙂 Ale moje dr. celou dobu rikala, ze 35 staci. A mala mela 4100g 😀

meleri
28. zář 2010

ejvisko,

to je super! že 35 stačí?? to se divím! malý byl rád že žil...v nemocnici jsme si pobyli 10 dní tak fakt není o co stát! já doufám že to druhé miminko počká.. 🙂

medved09
28. zář 2010

@stazina pila jsem kontryhel a dlabu estrimax 3x1

eyael
28. zář 2010

já rodila v 36tt a taky to dobře dopadlo, malá nebyla ani v inkubátoru, APGAR skore měla 8-9-10, malounko novorozeneckou žloutenku, ale stačilo vystavit na sluníčko a bylo to ok 😉
mel, přesně jak píšeš, čepečka obdivuju, je úžasná!
jinak s těma plínama - máme opačný problém, díky školičce, resp. jeslím se mi Anet odnaučuje od čůrání na nočník/záchod. Hlídací tety jí už párkrát nedaly včas, i když si řekla, že chce, takže mi jí předávali počůranou, s tím, že jí mám dávat plínu, že to nestíhají při všech dětech ☹ takže když má plínu, zákonitě se do ní za dopoledne vyčůrá, když jí nedají na wc no a tak se mi zas odnaučuje si říkat a hlídat si to. Jenže do jeslí chodit musí, já musím do práce, docela nevím, jak to řešit ☹

fiallinka
autor
28. zář 2010

@meleri no u nás taky považují 35+0 za magickou hranici, kdy pouštějí rizikové těhule (jen ty, které leží na udržení kvůli otvírání) domů, že už je celkem jedno, kdy porodí 🙂, a taky do tohoto termínu převážejí všechny rodičky do větší nemocnice, kde je perinat. centrum, kdyby něco, a po téhle době si je nechají u nich (samozřejmě pokud se nečekají komplikace)...takže i pro nás to byla "hranice" a právě jsem se až divila, že sice ji Jurča překročil jen o kousek, ale nepotřeboval žádnou zvláštní péči... ale každé děcko to má taky asi jinak...každopádně čepeček už je za vodou 🙂

meleri
28. zář 2010

fiallinko,
aha tak tady je to právě od 36 tt, myslím že kdyby se narodil v tom 36 tak už pohoda ale on byl fakt dost slabý že ani nepil atd....fakt to asi záleží od miminka....

Eyael,
tak to je super že už je bez plín, a divím se že v těch jeslích z toho nemají radost, vždyt by měli být vděční že nemusí dávat pleny jen stačí přece posadit na ten malý záchodek a pohoda..fakt některé ty chůvy... 😖 a jestli ji nedaly včas tak to je jejich chyba...i když nadruhou stranu chápu že toho asi mají hodně jestli mají hodně dětí..hm je to těžké, a co jí dát čtvercovku místo papírové třeba jí to bude vadit jak bude počůraná a příště se do ní už nevyčůrá?
ty jsi taky dobrá že to stíháš, práce a dítě - dvojitý pakec, ale věřím že je to potřeba a pokud fakt máš místo tak to je super...

já zase začla po mnoha měsících s nočníkem včera a zase do něho čůrá, ne vždy, ale dvakrát za den se včera a dneska i mini kaka, tak uvidím nic neříkám jen chválím....v těch dvou letech chceme dát slipy každý den na cca 30 min a pak to prodlužovat a třeba se něco změní....bylo by super kdyby byl bez plín jak se narodí to druhé..

cepecek
28. zář 2010

Ahoj,
holky děkuji za podporu. Ale moc mě nechvalte, myslím si že nejsem super žena. Večer padám unavou a domácnost tak ystojí za starou bačkoru - koš prádla žehlím už týden ☹ fakt to už moc nezvládám, ale snažím se být s Maruškou aby si mě užila dokud je na mě sama. Moc na Vás všechny myslím a zítra večer napíšu jak jsem dopadla v nemocnici.
Pa

ejviska
28. zář 2010

Ono nejen zalezi, kdy se to mimco narodi, ale take na porodni vaze. Za posledni mesic v deloze pribere cca 1kg.
@eyael
To je teda nic moc ze strany ucitelek. Kolik je tam deti a kolik ucitelek, prosim te? Chudak mala, musi v tom mit pekny zmatek. Jinak jste v jeslich spokojeni? Jine tam asi nemate,co?
Nasi kamaradi tady, zacali davat malou do skolky. Je teda soukroma, do statni by je nevzali. Maji tam i uplne miminka, treba 3 mesice az po skolaky na odpoledni hlidani. Na osm deti jsou tam 3 ucitelky. A respektuji rezim kazdeho ditete, na co je zvykle, tak tak to ma. A kazdy den dostanou rodice papir, co delala, co jedla, jestli byla na zachod a tak...

eyael
28. zář 2010

@meleri, @ejviska - právě že mi přijde, že těch dětí tam moc nemají - jsou tam dvě účy a víc jak 5 dětí jsem tam ještě neviděla. A to jsou různého věku, jak ležící mimča tak i větší než Anet. Ono je problém, že takhle malé děti ještě neudrží tak dlouho jako dospělý, když si řekne tak mám max 2minuty? To je tak akorát dojít na záchod nebo nočník a svléknout věci, na žádné zdržování okolo není prostor. Časem udrží dýl, ale zatím to má tak akorát. Taky si myslím, že z toho musí být malá zmatená. Nese to strašně těžce, když je počůraná, vždycky se z toho rozbrečí. Musím jí vždycky ujišťovat, že se nic neděje, že se to stává, utěšovat jí a uklidňovat.
Jsem si naivně myslela, že učitelky budou spíš rády, že si říká na wc, ale evidentně je pro ně pohodlnější děcko s plínou ☹ hrozně mě to vytáčí ale nemůžu s tím vůbec nic dělat! Anet je v hodně věcech napřed na svůj věk, trochu se bojím do budoucna do školky nebo školy aby tím vlastně netrpěla že není průměrné dítě...
Jinak zatím chodíme jen do takové soukromé miniškoličky, v jeslích nebylo místo. Tenhle týden to půjdu zkusit s přihláškou do státních znovu, uvidím, co mi řeknou. Držte mi palce. Jinak do klasické školky od 3 let máme přihlášku do speciální co máme naproti baráku co bydlíme, doufám, že se tam dostaneme, je tu nejlepší v okolí...

eyael
28. zář 2010

jinak jesle tu máme troje celkem pro cca 150 dětí, přičemž náš obvod má 180tis lidí 😖

fiallinka
autor
28. zář 2010

@eyael a ty už teda chodíš aspoň částečně do práce?

@cepecek ale to my si tě zas pochválíme, a´t si to užiješ 🙂

eyael
28. zář 2010

@fiallinka - jj, chodím. Dosud to bylo nárazové, podle potřeby, ale do prvního to bude pravidelně - Po, Stř a Pá na dopoledne.

fiallinka
autor
29. zář 2010

@eyael tož částečně ti závidím, už bych potřebovala trošku pročistit hlavu, ale čekají mne další 3 roky doma 🙂... ale tak jsem to chtěla, tak to mám 🙂

ejviska
29. zář 2010

@eyael
aspon troje jesle, u nas nebyly zadne 🙂
Teeda, ale dve ucitelky na pet deti, to je snad az az,ne? To bych teda urcite tak nenechala, promluvila bych s reditelkou, ze se mi to nelibi a ze proste musi respektovat potreby ditete. To snad kazdy vi, ze kdyz dite rekne, ze chce curat, tak to musi byt hned! Natoz ucitelka. Pochopila jsem dobre, ze to je soukroma skolka?
TAk urcite stoji dost penez. V tom pripade, kdyby se s nima neslo domluvit, tak bych radsi nechala malou doma a nasla ji pani na hlidani. Treba to vyjde financne podobne. Ale pokud mala place a evidentne z toho ma teda "trauma", tak bych to nejak razne resila. Dite na prvnim miste.
Bud rada, ze je sikulka 🙂

stazina
29. zář 2010

AHoj Holky, tak už mrcha dorazila, tak zítra budu voalt do Caru a domluvím si už termín ketu...
@medved09 jak si psala o tom kontryhelu..jak si to užívala, ono se na to názory liší...já jsem to pilal od prvního dne ms do ovulace..tudíž 14 dní...
@eyael teda s těma jeslema je to na prd...a jak píšeš, uričtě je pohodlnější dítě s plínama, než se každou chvíli ptát, jestli nepotřebuje a stále ji vysazovat - tudíž vysvlékat a oblíkat...ale určiět bych si tam dupla..pak v tom má holčička gulaá, kdy teda může na nočník a kdy musí do plíny,.
Mejte se, pa

medved09
29. zář 2010

@stazina no, já ho piju tak průběžně pořád. Moje homeopatka říká, že je to taková univerzální bylina k harmonizaci ženského organismu.

eyael
29. zář 2010

ahoj holky, trošku jsem si poopravila statistické údaje - míst v jeslích je 110 a lidí v naší městské části přes 285tis 😉
Každopádně, sice je fajn, že tu vůbec nějaké jsou, ale šance se tam dostat minimální. Dneska jsme podali přihlášku do jeslí tady u nás, mají 20 míst, byli jsme 39 ☹ Už mají 7 přihlášek na termín za rok.
Naštěstí vedoucí obvolala ostatní dvě pobočky, poslala nás do jedné a tam nás přijali. Navýšili totiž od září o 10míst, jsme pátí. Anet nastupuje v pondělí, já budu moct chodit do práce každý den, což bude i finančně lepší z hlediska příjmu. Nebudu ji tam nechávat déle než do oběda, možná později za měsíc - dva i na spaní, ale dýl ne, odpol budeme spolu.
Naštěstí tedy nebudu muset řešit s miniškoličkou, že Anet neposazují na wc atd., v jeslích je posazují v podstatě pořád - před jídlem, po jídle, když si řeknou, před spaním po spaní...
Kdybych ale neměla jinou možnost, než ji dávat do té miniškolky, těžko si budu nějak výrazně stěžovat, protože bych neměla jinou alternativu než dávat malou k nim... a nerada bych, aby si na ní nějak vylévaly zlost, že jsem se ozvala apod...

cepecek
30. zář 2010

Ahoj holky,
včerejší konzilium dopadlo dobře. Porod je naplánovaný na 20.10.2010 - je to hezké datum. Křivka se taky povedla, byla jsem hotová za 20 minut a to jen proto, protože jsme sepisovali porodní papíry . Jo a mimi B se taky začíná otáčet hlavičkou už to není 100% příčka , ale císař už je naplánovaný a jsem za to ráda.

sslunicko
30. zář 2010

ahoj holky,ta mám za sebou OPU a mám 17 vajíček. Dnes mi budou volat kolik se jich oplodnilo.

stazina
30. zář 2010

AHoj Holky,

@medved09 tak děkujuu, já kontryhe začnu pít a přestanu před ketem..

@eyael tak to je dobře, že vám ty jesle vyšly 😉
@cepecek Hezky Ti to naplánovali🙂a ej dobré, že ej vše v pořádku...j á jsem taky byla ráda, za plánovaný císař..já měla teda b, halvičkou nahoru....obdivuju holky, co s dvojkammarodí normálně, já bych se hrozně bála...tak to ještě pěkně přiberou a budou opravdu 3kilový🙂to je odbře...a kolik si přibrala, jestli se můžu zeptat?

@sslunicko ahoj , my se ješět neznáme 🙂 ale gratuluju k počtu vajíček..to jich máš dost, ještě by mohlo vyjít do mrazáčku, ale držím palce, at to vyjde z čertvých... 😉
Mějte se

sslunicko
30. zář 2010

@stazina ahojky, no právě já takový počet mám pokaždé,ale na zamrazení nic nezbyde ☹

stazina
30. zář 2010

@sslunicko tak třeba to tentokrát bude jinak....KAčenku máte taky z IVf? a vyšla vám na první pokus?

sslunicko
30. zář 2010

@stazina ano, Kačka je z IVF. 1. jsem také otěhotněla hned,ale bohužel v 9tt zamlklé těhu (trombofilní mutace), z 2. je Kačenka.
3.byl pokus o sourozence,ale bohužel,tak snad ted druhý pokus o sourozence bude úspěšný. 🙂