Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

veruleg
9. lis 2010

@fiallinka ja myslim ze u nas uz to taky zacina byt beznejsi. Segrina kamaradka z detstvi, v sprnu porodila mrtvou holcicku a zeptala se doktoru co jine maminky. Oni ji rekli ze nektere se chteji podivat jine ne. Tak se na malou nakonec podivala a rikala, ze to bylo spici miminko 😔 Ja cetla tu knihy "Empty Cradle, Broken Heart, surviving death of your baby" a tam psali ze se s tim clovek lepe vyrovana kdyz se s tim ditetem muze rozloucit.Tim si potvrdi i jeho existenci apod. Knizka je fakt dobra, shanela jsem jiv cestine ale nikdy nebyla prelozena, takze jsem si ji nakonec koupila v anglictine a prelouskala ji.

veruleg
9. lis 2010

@fiallinka mluvis mi z duse

ejviska
9. lis 2010

holky, teda smutne tema prevelice, ale vy o tom umite tak pekne psat. A jsem rada, ze k tomu nemam co dodavat.

fiallinka
autor
9. lis 2010

@veruleg největší problém je to po tom akutním císaři, jak u nás - pokud tu šanci nemáš hned, tak pak už to jen těžko zařídíš...

ejviska
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova s tema ocima je to hodne zajimave teda. Nastesti!!! 😵

veruleg
9. lis 2010

@fiallinka to mas pravdu. Ja ho mohla videt jen pri porodu, byla jsem umrtvena jen od pasu dolu. Pak jsem nevedela pomalu o svete...to byl mazec. No a vlastne par hodin po porodu uz mel pitvu 😔

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@ejviska Snad nejsem moc optimistická, ale věříme nebo spíš doufáme v to, že bude v pořádku.

A holky, máte pravdu, kolikrát mám taky chuť o tom mluvit, ale málo lidí mě chce vyslechnout. Přijde jim to divné, neví, jak mají reagovat a tak o tom raději nechtějí mluvit.
Takže přesně jak píše veruleg, jsem taky za tyhle diskuze šťastná. 🙂

veruleg
9. lis 2010

@ejviska bud rada 😉 Uz cekam na ctvrtek a porad doufam, ze to dobre dopadne. My tento mesic asi nic. Nejlpesi dny budou tak ve ctvrtek a manzel dnes odjel na 10 dni na konferenci. Pochybuju ze dnesni rano to zachrani 😠

ejviska
9. lis 2010

@veruleg ty jsi regulerni blazen!!! 😀 Ty si fakt myslis, ze jako tam neco ten blbej GP vydoluje??? 😀
Ale je to hezky 🙂 Mne se chtelo strasne rechtat, jak porad rikal, ze mi drzi palce 😀

ejviska
9. lis 2010

no nic, jdu dat spat devcicku. Dobrou noc. 😵

jani2
9. lis 2010

dievčatá, tak to sa tu rozbehli samé smutné osudy 😔 ....ani by som neverila koľko smoly chodí po svete! 😢 Ale som moc rada že sme sa tu takto stretli, viem, že keď sa tu na MK vysťažujem tak ma pochopíte....kto takéto smutné veci nezažil, tak nepochopí! 😔
@veruuu_kadlecova - klobúk dole pred tvojou Terezkou, je úžasné ako to dobre zvládla! Moja Janka mala síce 830g ale tiež si prešla mnohými utrpeniami (však všetko mám v albume), operovali jej aj očičká, ale zatiaľ (ťuk-ťuk na drevo) nepotrebuje ani okuliariky. Ja si strašne vážim, že ju mám a myslím, že tieto detičky majú potom omnoho krajšie detstvo, i napriek tým počiatočným ťažkostiam...proste musia cítiť že sú veľmi chcené a ľúbené.
@fiallinka - máš úplnu pravdu, ja tiež pociťujem úľavu, keď sa môžem vyrozprávať o mojom nešťastí, o mojej Janičke a Julinke 😔 A ak by som v tom období veľa neplakala, tak by som sa asi zbláznila. Inak ja som Julinku videla, ešte keď žila, prvý krát po narodení....a nikdy nezabudnem na ten obraz...otvárala očká, mávala ručičkami...ja si stále vravím, že sa s nami lúčila...a potom zakrvácala do hlavičky a prišiel koniec 😔

veruleg
9. lis 2010

@ejviska no toz, ale nikdy nevis.Krvaceni prestalo strasne rychle....test mohl byt zmetek 😉 Ja uz taky asi brzo zalezu.Dnes jsem nejaka rozjeta....pocitac, telka, zehlicka 😝

veruleg
9. lis 2010

@jani2 taky na tebe moc myslim a drzim pesti s tim KETem 😉

ejviska
9. lis 2010

@veruleg no jo no, ale potvurky s nim asi odpluly 😒
@veruuu_kadlecova ty jsi strasne mladoucka, koukam.

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@ejviska Je mi necelých 25 let. Proto věřím, že se ještě druhého miminka dočkám 🙂

fiallinka
autor
9. lis 2010

holky, ukončíme dnešní depresi, ať mají i ostatní co říct, že... 🙂

ale jsem ráda, že vás mám - já vím, že mne manžel chápe a cítí to podobně, ale pořád se mnou o tom mluvit nebude, prostě chlap... a kamarádi si zvykli, že o tom mluvíme a nic jiného jim nezbývá, než poslouchat, takže si asi zvykli... přesto sama vím, že je nemůžu pořád dokola obtěžovat, není to příjemné téma...

stejně máme svým způsobem obrovské štěstí, protože nám jedno dítko zbylo... ale že zbyl i obrovský smutek za tím druhým, to nepochopí holky, které přišly o své jediné, proto je dobré, že jsme se našly...

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@jani2 Taky z ní máme radost, stejně tak jako doktoři v ÚPMD. Je to taková naše bojovnice a s tím dětstvím souhlasím. Nechci jí dávat nějak najevo, že je odlišná, než ostatní, ale zároveň jsem z ní pořád tak unešená, že se k ní nedokážu chovat jako k malému zdravému miminku. My jsme naštěstí operaci očíček podstoupit nemuseli, ráda bych viděla vaše fotečky, ale nic se mi tam nezobrazuje. Ale věřím, že jste také obě bojovnice a držím vám palce do budoucna 🙂

veruleg
9. lis 2010

@fiallinka jo jo dobrou, jdu do postele 😵

fiallinka
autor
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova co ty děláš s těma fotkama? 😉

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@fiallinka Měnila jsem to, abyste neříkali, že sem dávám jen profi fotky 😀 Tak tady máte jednu obyčejnou 🙂

jani2
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova - tak pridávam 2 fotečky z leta....a je pravdu, si veru ako modelka 😉 A si mladučká!..Prečo vôbec došlo k predčasnému pôrodu? a v ktorom tt?

..nuž idem aj ja do postele...zajtra treba vstávať do práce! 😒

fiallinka
autor
9. lis 2010

@jani2 vy jste úžasné obě 🙂

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@jani2 Už taková velká princezna? Moc hezké fotečky 🙂
Hodně lidí mi říká, že jsem mladá a neměla jsem vůbec na IVF chodit, ale s manželem jsme věděli, co děláme. K předčasnému porodu (24+6tt) došlo po amniocentéze. Někdo říká, že amniocentéza porod vyvolala, někdo že ne. Tak nevím. ☹

ejviska
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova to vis, ze dockas. Ty jsi jeste decko!!! 😉 Ja mam o deset let vic 😖

fiallinka
autor
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova jestli to bylo krátce po ní, tak spíš jo, ale i tak znám už víc holek, které porodily podobně i bez amnia dvojčata a dopadlo to blbě, tak kdo ví... pravda je, že tělo to prostě blbě zvládá, je to nápor, děcka se začnou naráz zvětšovat a bác... ach jo...

a jdu spát 🙂

fiallinka
autor
9. lis 2010

@ejviska vidíš, o deset víc a taky děcko 🙂

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@ejviska Já vím, taky se tím uklidňuju 🙂 Ale myslím si, že v dnešní době není problém porodit i ve vyšším věku.

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@fiallinka Bylo to krátce po tom. Problém byl i v tom, že jsem dřívě měla řadu gynekologických potíží a měla jsem strach, že ani normálně bych dětičky nedonosila. Tenhle zákrok to ale urychlil víc, než jsem myslela. Ale co se dá dělat. Teď už se s tím musím jen smířit.

fiallinka
autor
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova porodit ne, ale otěhotnět 🙂 jo

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@fiallinka No tak bohužel si myslím, že s otěhotněním ani nezáleží na věku. Vem si mě, bylo mi v tu dobu 23 a jaký jsem měla problém. Dneska je to všechno jeden velký problém ☹