Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
30. čer 2011

@tonytony se drz! A dekuju 😵
@medved09 to je spravna rec! 🙂

fiallinka
autor
30. čer 2011

@medved09 jasné, s tou holkou je to dobře vymyšlené! Super, že to srostlo 🙂, a s tím, že sis přála holku, to naprosto chápu, já jsem porpvé skoro brečela, že jsou to dva kluci, nemohla jsem si pomoct, přitom to byli fakt vytoužené děti - ale podruhé mi to bylo jedno 🙂

Tony, držím pěsti, ať je vše ok. Ale zatím je, ne?

tonytony
30. čer 2011

Tak jsem přešťastná- mám za sebou další UZ- stále jsou tam dva mimísci a dvě srdíčka a velikostně jsou už i o 4 dny napřed- prý jsou plus minus už vyrovnaný... Pod jedním je malý hematomek, tak prý můžu zašpinit, ale zatím ťukám teda nic a doufám, že nic nebude, i tak je ale prý mimo mimísky, tak by je neměl ohrozit No a z Caru už jsme propuštěný, takže další kontrola u mého gynekologa🙂
Tak už si připouštím pomalu, že budou opravdu dvojčátka a že to snad nějak zvládneme až do konce a co nejdéle 3v1🙂

medved09
1. črc 2011

@tonytony moc gratuluji, jen tak dál. Na kdy Ti vychází termín? Drž se a odpočívej!!!!

ejviska
1. črc 2011

@tonytony super zpravy!! 😵

My byli dnes v caru, hned lehci o 6800kc 😝 protoze spermiogram samoplatce je 800kc, pak zmrazeni spermiii 4tis a kdzy se mrazi, tak i krev na infekce a to je 2tis. Pekny zacatek 😒

tonytony
1. črc 2011

@ejviska Jenže Ejvi, Ty to ještě nevíš, ale teď je řada na Tobě, takže teď to za ty prachy bude opravdu stát- jsi moje horké želízko v ohni, jasný🙂

tonytony
1. črc 2011

@medved09 TP mám na 2.2.2012- krásný🙂 Ale toho se asi nedočkám- leden by mi nevadil- hezký dárek k mým narozeninám, ale troščku se bojím, aby to nebylo už v prosinci nebo na Vánoce.- jednak dost brzy a jednak kvůli malé- to by mi jí bylo líto a hlavně bych asi musela rodit někde ve větší nemocnici a daleko od nás... Tak ten leden si tak nějak maluju nebo aspoň po Vánocích🙂 Ale samozřejmě, ať je to jakkoli, hlavně, ať jsou zdravá- to je jediné mé přání! Bohužel v okolí máme dost dvojčátek, která nejsou úplně ok, což nepřidává- hl. manžel z toho má panickou hrůzu- ti chlapi zrovna tohle berou fakt hůř než my mámy- víte, jak to myslím☹/ ale věřím, že my budeme v pořádku.
Na screening jdu k Vlašínovi, tak aspoň tohle snad budu mít jistotu🙂

ejviska
2. črc 2011

@tonytony no bylo by to hezky 🙂 Ten vlasin musi ultrazvukovat ve dne v noci 🙂

tonytony
2. črc 2011

@ejviska Slyšela jsem, že dělá jen ten prvotrimestrální screening a dvojčata, pak ten velký UZ už dělají ostatní dr. a on ne... Ale i tak musí s UZ i spát, podle mě...

ejviska
3. črc 2011

@tonytony mne tehdy delal ten v 22.tt. Ale to je uz hodne let..

ejviska
6. črc 2011

@veruleg jak si uzivate doma? A co vlasin? 🙂

medved09
8. črc 2011

ahojky, tak mám za sebou další kontrolu. Vše OK, jen pořád zvracím... Tak každý druhý den, nejvíc odpo, fakt už se bojím něco sníst....
5.8.máme screening ve 22.tt.
Příští týden máme válecí relaxační a trošku sportovní dovču ve Špindlu. Ahoj, pěkný den a těším se na samé dobré zprávy!!!

veruleg
13. črc 2011

ahoj holky, tak uz jsme zpatky doma v Rakousku 😉 Jeste neni vybaleno a myslim ze to i pocka. Jsem utahana jak pes. Ultrazvuk dopadl v poradku, vse vypada jak ma.

@tonytony Co ja vim tak ten NT+ tam v prenatal centru delaji vsichni bez ohledu na dvojcata ci na jedno.Ja poprve s klukama byla u nejake dokotrky a kdyz jsem na to byla tentokrat tak na me vysel Vlasin. Toho jsem mela jak minule tak i ted na screening organu. On je fakt dobry, ale na druhou stranu i takovy trosku bezcita.......co se tyce jeho hlasek. To jsem slysela i od dlasich maminek. Kazdopadne uz maji zase lepsi ultrazvuk nez pred dvema lety, protoze uz dokazou videt zda ma dite rozstep rtu apod.To minule jeste neslo. Tak hodne stesti az dokonce., Ono to clovek moc neovlivni a hlavne si nic neplanuje.... 😒

@ejviska a jaky mas casovy harmonogram? Moc drzim pesti 😉 😉

@medved09 snad uz Ti bude brzy lip......nejak se Te ty nevolnosti drzi dlouho. Je a ze to bude kluk to je super. Myslim ze dva kluci si lip vyhrajou.Taky jsem to tak chtela....tak uvidime 😉

tonytony
13. črc 2011

@veruleg Hele, mně je fuk, i kdyby mě tam mučil, jen ať jsou mrňousci v pořádku, mně nevadí strozí ani nějak nepříjemníndoktoři, pokud je spoleh na jejich práci... Uvidíme, snad tam bude a budu si moci oddechnout- díky za info...

Já teď vůbec nestíhám nic, natož diskuse, jsem hrozná- je léto, pořád nějaká návštěva a když ne, chci si max. užít malou, dokud to jde🙂

fiallinka
autor
13. črc 2011

@veruleg hurá, konečně doma 🙂, už jsem si říkala, co je s tebou. K ultrazvuku gratuluju 🙂

ejviska
14. črc 2011

@veruleg super UZV. 🙂 Ja si pujdu zitra pro leky a asi ve vikend zacnu, bojim, bojim...
Vcera moji kamosce potvrdili, ze ceka dvojcatka, je v 7tt, ale jsou jednovajecna. Takze dr. rikal, ze to muze dopadnout vselijak. 😒 Je ji 36roky, za tyden se vdava 🙂

veruleg
14. črc 2011

@ejviska tak to je super ze uz zacnes 🙂 sice ted v tech vedrech to nebude nejlehci, ale pevne verim ze se to ted musi povest. Tak at to kamardce vyjde, budu ji zavidet. Mne Vlasin prave rekl ze pres 20% jednovajecnych nedopadne dobre (tak proc se divim, proste fakt 😢 😢 😢 )

@fiallinka ahoj Leni, jo uz jsme doma. Tak na me na seznamu vyskocilo ze Kaja na svatek. Tak ji prejem vse nej 🙂 🙂 Ja jdu umyt sklenice a delat marmeladu z merunek. Koupili jsme od pana co nam delal v Brne dlazbu a uz to nepocka. Pak nejake knedliky na obed a do mrazaku. nechce se mi ale musim 😉

ejviska
14. črc 2011

@veruleg no ty vole, 20% 😕 ???? Tak to je sila!! No ji dr.rekl, ze muze jedno umrit (pardon holky 😔 ) nebo ze si kradou "vyzivu" apod. Ted vim o dvou holkach, kterym umrely obe deti az po 32tt... 😔 😔 😔
No ji to samozrejme povidat nebudu..

veruleg
14. črc 2011

@ejviska jasne, kamosce nic nerikej. Nam uz tehda v tom prenatal centru rekli kolik rizik je, ale stejne kazdy doufa ze se jim to vyhne. My se bali prave toho TTTS (transfuzni syndrom dvojcat) to jsme nastesti nemeli, vsecko dobre....konec tragicky 😔
Taky jsem na Vlasina hledela kdyz mi tech 20% suse oznamil. Ono nikomu to dopredu nereknou...proc taky.
Ja kdyz jsme byli v Brne tak se seznamila na piskovisti s pani...maminkou 4 deti, s tim ze tam taky mela o jedno dite min. Stava se to, ale to tu ted nepatri a musime myslet poyitivne. Ty obvzlast....pozitivne,pozitivne 😉 😉

ejviska
14. črc 2011

@veruleg 🙂 pozitivne, pozitivne, pozitivne!!! 🙂

medved09
14. črc 2011

@ejviska držím palce, ať se k nám brzy přidáš.

My právě " relaxujem" s naším rarachem na týden ve Špindlu- přes Slevomat jsem vychytala luxusní týden v Savoy Royal za super cenu - tak se necháváme rozmazlovat, manžel s Dádou jezdí na bobové dráze, denně jsme v aquapaku- no super. I to blinkáníčko mě pozvolna opouští - ťukám.

ejviska
14. črc 2011

@medved09 diky, no rada bych 🙂 Fajn, ze si uzivate!

ejviska
15. črc 2011

tak leky nafasovane, jeste ale nezacnu, mozna ve vikend.
Ale teda jak jsem sedela v cekarne, tak sestra vzala telefon a pani na drate asi mela zacit stimulovat a sestra ji rikala, ze kdzy ms dorazila dneska odpoledne a je patek, tak bohuzel si nemuze prijit pro leky a v pondeli je na zahajeni pozde, takze musi pockat dalsi mesic 😝
Jeste ze jsem sla. Ja tri tdy spinim, tak to bude prave asi o vikendu ten zacatek

veruleg
16. črc 2011

@ejviska tak Ejvis tfuj tfuj tfuj. Moc Ti to preju at to vyjde 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 .Jak dlouho budes stimulovat a kdy jsou naplanaovane dalsi ukony?

ejviska
16. črc 2011

@veruleg diky. 🙂 Ja jeste stimulovat nezacla a teda fakt nevim, kdy zacnu... to spineni je spis mensi nez vcera, nevim, co se deje, asi mam nejaky blby cyklus zrovna. Doufam, ze vubec zacnu 😒

medved09
16. črc 2011

@ejviska držím palce,ať se vše pěkně dá do pohybu a těším se na pozitivní zprávy!!!

medved09
19. črc 2011

@ejviska tak co, jak je? Už se to začalo hýbat? Myslím na Tebe a držím palce!!! (momentálně docela oteklé, neb dusné počasí mi nedělá dobře 😉 😉 😉 😉 )

ejviska
19. črc 2011

@medved09 dneska prvni injekce! 🙂
Ty uz jsi v pulce, to je sila! Leti to priserne!

veruleg
20. črc 2011

@ejviska no super 😉 Kolik jich bude a co dal? Vis prece ze ja jsem v tomhle neznalek 😎
@medved09 taky me to dusno pekne stve. Mne obcas otecou jen kotniky, zatim lehce kdyz to srovnam s prvnim tehu. To jsem tam mohla delat doliky 😖 Ono ikdyz je ten nizky tlak tak pak funim s kocarem 😠 😠

veruleg
20. črc 2011

Jinak v pondeli jsem byla na kontrole. Dle ultrazvuku ma mimous tak 700g. Hlavou je dole, dle doktora pry to tak zustane. Dle mych zkusenosti vim, ze se kluci ve dvou stacili uplne obratit jeste ve 34tt.
Jinak protilatky proti RH faktoru mam nakonec v norme, ale stejne dostanu preventivne Anti-D injekci.
Co mam zvysene jsou protilatky na zardenky, coz me prekvapilo. Takze po porodu me ceka preockovani na zardenky 😨 Ted se jeste musim objednat na test na cukrovku tfuuuuuuuuuuuuuuuuj. 😖