Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
19. únor 2012

@evatk já nevím, který den po ET jsi 🙂. Jen mi přijde, že čekat na ms nemá cenu, mně to třeba držel utrouš a dostala jsem až po vysazení - ale ty určo tohle nebudeš muset řešit 🙂

evatk
19. únor 2012

@fiallinka teprve 7. den
no mě to právě utroš nedržel ani u iui ani u 1. ivf

fiallinka
autor
19. únor 2012

@evatk tak to je fakt brzo 🙂

katerrinkaa
20. únor 2012

Dobrý den, velmi Vás prosím o pomoc, jsem po druhém transféru. První transfér proběhl v říjnu. Hned po prvním transferu jsem začala krvácet, pak to přešlo, nasledných 14 dnů jsem měla růžovění, bolesti v podbřišku, řezání v podbřišku, bolesti vaječníků, teplotu 37,2 níž a výš. Nemohla jsem dlouho sedět. Pak TT a negativní. Druhý transfér nyní v pátek, po transféru mě bylo naprosto dobře, po transferu velmi mini mírné zarůžovění po prvním močení, následně a to do dneška (pátek, sobota, neděle, pondělí), naprosto v pohodě, žádné růžovění, prostě nic, pohoda, kdybych neměla neschopenku a manžel by mě nenutil ležet, tak lítám po bytě a uklízím. Prostě mě je velmi dobře a nedá se to srovnávat s minulým transférem. Jen mám nyní otázku na Vás všechny: PROSÍM VÁS JEDINÉ, CO MĚ OBČAS ZASLOBÍ JE MINIMÁLNÍ ŘEZÁNÍ V PODBIŘŠKU, KTERÉ VŠAK BRZY PŘEJDE A TAKÉ MÁM CELKOVĚ ZVÝŠENOU TEPLOTU. Prosím jsou to dobré příznaky těhu? Nevíte, co to řezání a teplota???? Děkuji moooooc. Katka

evatk
20. únor 2012

@fiallinka no ale dneska mě pobolívá břicho jako před mesícema, tož to jsou zase nervy, chodit na záchod, jako bych to tím mohla ovlivnit... 😖

ejviska
22. únor 2012

@katerrinkaa ja myslim, ze jakekoliv pobolivani nebo "rezani" je normalni. Vykasli se na to, nepozoruj se, kazda to ma jinak, stejne to neovlivnis, zbytecne se nervujes. 🙂

gabikapl
22. únor 2012

@katerrinkaa
teda ako mozem do toho vstupit, je to uz davnejsie, teda uz 4 roky, co sa mi narodil po IVF syn, ale napriklad toto
pichanie si pamatam. a niekto mi hovoril, ze sa uchytava embryo na sliznicu maternice. co bola i pravda. ze je to vtedy takto citit. bolo take zvlastne , tiez som sa bala , ale dopadlo to dobre. Gabika

fiallinka
autor
22. únor 2012

@katerrinkaa nevím, jestli z toho bude nebo nebude těhu, ale je to naprosto normální...

sedlajda
22. únor 2012

Ahoj holky, taky se po letech pridavam. Je mi 34. Na prvni dceru jsme cekali 6 let a ted se zazrak uz 2 roky nekonal, tak jsem manzu presvedcila, ze pujdeme na vstupni pohovor do CAR. Uz jsem kdysi absolvovala 2 IVF, 2 KET, dokonce 1x darce. Manza ma blbej spg, ja jsem v poradku. TAk snad nam pomohou ...

zezizu
22. únor 2012

@sedlajda držím palecky, ať se brzy dockas 🙂

sedlajda
23. únor 2012

@zezizu Ja mela prvni ditko kdyz mi bylo 30, prislo to jak blesk z cisteho nebe, tak taky preji hodne stesti. Chodis nekam do CAR?

zezizu
23. únor 2012

@sedlajda tobě též hodně štěstí 🙂 jojo chodime do Gennetu do Prahy na Letnou a vy jdete kam, nebo chodite kam?

ejviska
23. únor 2012

@sedlajda tak vitej v klubu 🙂
a dcera je teda prirozene nebo po tom ketu?

sedlajda
24. únor 2012

My kdysi chodili do Pronatalu (bez uspechu), ale pak jsme presli do Gennetu. A pak jsem zjistila, ze jsem tehu. Takze ted zaciname opet v Gennetu.

ejviska
25. únor 2012

@sedlajda treba tam zase prijdes tehu 🙂

fiallinka
autor
27. únor 2012

@sedlajda ahoj, vítám tě 🙂... no měla bys zas změnit centrum, když to zabralo, ne? 🙂 Když čtu takové příspěvky, jako ten tvůj, tak si říkám, že pořád je ještě šance na přirozené těhu i u nás 🙂, nicméně ještě možná zkusíme ten Ket, když už tam pořád jsou..

ejviska
1. bře 2012

@fiallinka dobry! 🙂

fiallinka
autor
1. bře 2012

@ejviska ona stejně šance minimální...

@evatk co tak se tady chlubit? 🙂

evatk
13. bře 2012

@fiallinka tak máme dvě srdíčka, dvě piksle pro nastávající matky a příští týden už alou ke svému dr. na vsetíně 😎

fiallinka
autor
13. bře 2012

@evatk 🙂 vidíš, předtucha 🙂. A co tatíka, nekleplo ho?

evatk
14. bře 2012

@fiallinka no nese to chudák statečně 🙂 , spíš já jsem chytla kapku nervíky, s penězma půjde v práci dolů a aby se něco nezvrtlo a nemusela bych od malé třeba do nemocnice, s těmi dvojčaty jsou rizika... překvapení to jistě není, dalo se to čekat, jen se člověk zalekl 😨

fiallinka
autor
15. bře 2012

@evatk no tak je potřeba to vidět realisticky, a malou víc dávat babičkám už teď 🙂, konec těhu bývá drsný, ale stejně je potřeba uvažovat pozitivně 🙂

evatk
15. bře 2012

@fiallinka no malá je zvyklá, ona bude v pohodě a já budu brečet 😔

evatk
29. bře 2012

@fiallinka tak jeden bobek to vzdal, zůstává jedno embryjko

fiallinka
autor
29. bře 2012

@evatk no, z mého pohledu vlastně spíš gratuluju, víš jak... ale asi už ses těšila... ☹. Který si vlastně teď už týden, nechceš to hodit do profilu?

evatk
29. bře 2012

@fiallinka no popravdě, asi budu vypadat jak necita největší, ale je to pro mě úleva 😒 , měla jsem hroznou úzkost z toho, jakoby bylo něco špatně, nevěděla jsem, co se sebou, jen budu mít strach o to druhé, ale jinak to nesu dobře, asi pro mnohé nepochopitelně 😔
jsem 9+0, podle utz 9+2

fiallinka
autor
30. bře 2012

@evatk myslím si, že když se jedná o druhé těhu, a když znáš mne 🙂 a všechny ty hrůzné dvojčecí příběhy (stačí tato diskuze), tak je naprosto pochopitelné, že se ti ulevilo.... já asi ještě zkusím ten ket, pořád ještě přemýšlím, jestli nedat dvě, dkyby se dobře rozmrazily, ale fakt myslím, že už ne 🙂.

jani2
31. bře 2012

Ahojte dievčatá, ozývam sa po dlhšej dobe....od jesene sa čo to pohlo dopredu. Bola som na laparoskopii, kde mi odstránili ľavý nefunkčný vajíčkovod (vylučoval tekutinu, ktorá embryjka mohla vyplavovať, možno preto sa mi KETy nedarili) popri tom však zobrali aj lavý vaječník 😨(, vraj bol moc v zrastoch, drobné cystičky., no škoda ho...avšak pravý vajíčkovod aj vaječník sú je v poriadku - tak aspoň to bola dobrá správa po operácií.
V piatok som bola na KET - dali sme zas len jedno embryjko (však ma poznáte 🙂). Už som však nechcela do seba tisnúť hormóny, tak som išla v prirodzenom cykle, na 14.deň cyklu som bola na UTZ, kde dr. potvrdila, že bola ovulka a teda včera sa vkladalo embryjko. Uvidíme ako to dopadne, v mraziačiku ich tam mám ešte 5. Chcem to moje snaženie už tento rok uzavrieť, tak budem v prirodzených cykloch skúšať kým to nevýjde - no dúfam, že aspoň jedno sa uchytí. 🙂
@fiallinka - som pozerala, že Karolínka má už vyše jedneho roka! ...to tak strašne uteká!!! Čítam, že chceš na KET...kedy by si išla?
....zdravím taktiež ejvisku! 🙂

fiallinka
autor
31. bře 2012

@jani2 Jani, ahoj, já na tebe pořád myslím a říkám si, jestli se ještě někdy ozveš... moc ráda o tobě slyším a budu držet palce! Já ten ket zkusím asi v červnu, pokud bude vše ok, máme ještě tři mražáčky a mrzí mne, že jsou zamrazení všichni dohromady, takže to bude jen jeden pokus - vím, že u vás zamrazili i rozmražené, ale mám pocit, že to ve Zlíně nedělají (i když, zeptám se). Na jednu stranu už to pro mne není až tak důležité, ale na druhou vím, že přece jen mne neúspěch bude dost mrzet...

Jani, Kája má už 16 měsíců 🙂, je strašně šikovná, ukecaná a dělá mi jenom radost.... jsem za ni strašně vděčná, protože si můžu říkat, že nebýt toho všeho, co se stalo, ji nemám... jedna aktuální pro tebe 🙂

jani2
1. dub 2012

@fiallinka - teda Karolínka je už krásne veľké dievčatko! 🙂 Som moc zvedavá, či sa ti zadarí aj tretie dieťatko 🙂...a ak áno, už by sa patrilo, aby to bolo konečne pohodové tehu so šťastným koncom 🙂 . Je škoda, že sú všetky tri embryjka pokope zamrazené....je síce pravda, že mne jedno embryjko zas zamrazovali, ale embryologička vravela, že už je minimálna šanca na opätovné rozmrazenie.