Chodily jste při stimulaci na IVF do práce?

kikina9
14. zář 2011

Čeká mě další pokus IVF, posledně jsem byla na PN, podařilo se, otěhotněla jsem, ale bohužel z toho byl nakonec zamlklý potrat 😒 Teď jdu do posledního pokusu a přemýšlím, jestli tentokrát zase zůstat raději doma, nebo normálně chodit do práce. Asi bych raději šla do práce, práci nemám fyzicky náročnou, když jsem byla posledně doma, stejně jsem moc v klidu nebyla, jednak jsem pořád přemýšlela nad tím, jestli to vyjde, nebo ne, a také mě neustále z práce bombardovali dotazy, kdy už konečně přijdu 🙄
Chtěla bych slyšet Vaše názory a zkušenosti, jak jste to dělaly vy, jestli jste zůstaly doma, nebo chodily do práce, a jestli to nakonec vyšlo. A pokud jste chodily do práce, jak jste to dělaly s častýma návštěvama u lékaře, řekly jste pravý důvod, nebo jste se na něco vymlouvaly? I když mě bohužel nenapadá na co, když tam bude razítko Centra reprodukční medicíny? Budu moc ráda, když mi napíšete, jak jste to řešily vy.

vanule
14. zář 2011

16.9. mám začít stimulovat na 1IVF doktor mi sám navrhl, že hned v ten pátek mi dá nemocenskou-spíše řekl jasně, že jí dostanu, neptal se mě jestli chci nebo né. Ale zatím zvažuju, že jí ještě nebudu brát, i když kdo ví jak budu reagovat. Pracuju v obchodě a jsem tam sama, bohužel jsem to nějak nadřízenému musela říct, co mě čeká atd. u mě nezbývá než zavřít a vyřídit si vše potřebné. Letos jsem podstoupila únor, duben, květen IUI kdy jsem hned po zavedení šla pracovat (což mohl být důvod nezdaru, ale nemusel kdo ví) tentokrát nechci nijak riskovat, tak si říkám, že stimulku vybojuju v práci a od OPU zůstanu doma, jenom přece musít tahat bedny aj. Každopádně přeju hodně štěstí ať se zadaří!!!

lucccy
15. zář 2011

den před opu už jsem zůstala doma a do práce šla pak za cca 10 dní, jak je to s razítkem, tak to nevím, já si brala dovolenou... hodně štěstí 🙂

marinka
15. zář 2011

Chodila jsem do práce, dokonce jsem tam přišla hned po OPU (seděla jsem v kanclu, a bylo mi docela fajn, tak jsem si říkala, že to zvládnu), ale po pár hodinách mi začalo být blbě a šéf mi sám řekl, ať jdu domů, že jsem úplně bílá 😀 😅 Od ET už jsem si nechala napsat v CARu neschopenku, i když jsem moc neležela, maximálně první den a vyšlo to 🙂 Jinak v práci o IVF věděli, než jsme jeli poprvé do CARu, zašla jsem za šéfem a všechno jsem mu řekla. Vzal to moc dobře, i když jsem tam byla krátce..

evulatko
15. zář 2011

ahojky, ja vzdycky normalne chodila do prace🙂 doma bych se stejne zblaznila, jak bych nad tim porad uvazovala🙂 a kdyz zena otehotni prirozene, tak ani nevi, ze je tehotna...

lukza
15. zář 2011

já podstoupila 1IVF a 2Kety a vždy sem šla na nemocenskou odedna transferu po dobu testovaní nikdy se nám mimi s Ivf nezadařilo.jinak já sem měla hodně náročnou práci tahaní krabic stání 8hodin v kuse na místě ale neschopenku sem si vzala až od transferu.jinak u mě v práci o všem šefvěděl takže mě vyšel vždy stříc a řekl že se nemusím bát o práci takže v tomto super přístup a aji vědět že v době zkoušení moje vykony nebyly nic moc v práci ale nikdy nic neřekl.

mufinka26
15. zář 2011

já sem podstoupila zatím jednu stymulaci na IVF a to jsem d práce chodila normálně 🙂 dělám 12.hod směny 🙂 po OPU jsem měla neschopenku, při 2.ET sem měla opět neschopenku a pak sem pochopila, že to nemá smysl, takže ted po 3ET chodím úplně normálně do práce a to stojím 12 hod. na nohou 🙂

svoba
15. zář 2011

Soustředila bych se na přípravu. Zkus cvičení (třeba mojžíšku) nebo tak něco (bylinky, ...). Je to velmi důležité. Do té nemocenské nemůžu mluvit. Ale co se týká kolegů, LŽI! lidi jsou zlí, a mnozí nechápou a odsuzujou.
hodně štěstí!!!

evitaa
15. zář 2011

Byla jsem na neschopence od doby stimulace. Vystavila mi ji obvodní doktorka. Kdyby se prokázalo těhotenství, šla bych na rizikovku a neschopenku by si přebral gynekolog.

crca
15. zář 2011

Odpovím stejně jako lukza 😉 V práci jsem to netajila,vždy mě vycházeli vstříct,neschopenku jsem měla až ode dne OPU do testu,no nakonec to je na 3 roky 😀 Injekce jsem si píchala v kanclu u šéfové,ta vždy radši odcházela když to viděla 😀 Jinak práci jsem měla taky náročnou tahání beden,stání na místě....

marmar79
16. zář 2011

já podstoupila IVF 2x, v práci to věděli a vycházeli mi vstříc. Neschopenku jsem neměla vůbec, pouze jsem si vzala vždy pár dní volno po OPU a ET. Nemám ale fyzicky náročnou práci, proto nebyla PN nutná.

alti
16. zář 2011

Tak já byla 2x na IVF vždy s neschopenkou, bývalo mě špatně a bolelo mě dost v podbříšku. V práci to nevěděli dávala jsem neschopenku s razítkem gynekologie, že mám nějaké ženské problémy. Stimulace nic moc a výsledek bohužel žádný. 😒
Až jsme to vzdali a já myslela na jiné věci podařilo se přirozeně a bez neschopenky. 😀 Navíc jsem se dozvěděla o těhu po letecké dovolené, když jsem nechápala, že je mi v letadle šoufl (nikdy před tím nebyly problémy). Myslím, že jde o to, aby ses cítila vpohodě co možná nejvíc a je jedno jestli doma nebo v práci podle konkrétních podmínek.
Držím pěsti ať Ti vše vyjde!!! 😉

adenka84
13. pro 2013

do OPU jsem do práce chodila od OPU jsem byal vždy na neschopence .)

zana21
13. pro 2013

Od OPU jsem byla na neschopence,tak ze během stimulace do práce.Dokonce jsem si musela pichat na záchodě v divadle nebo odskočit ze svatby známých.🙂 Neschopenky jš řešila přes obvodní,z CAR mi napsali,ze ji doporučuji a obvodní mi ji napsala,v práci si mysleli ze jsem doma s anginou.Hodně stesti!

soleilll
13. pro 2013

Mám za sebou 3 IVF. V průběhu 1. a 3. stimulace jsem chodila do práce, při první jsem dokonce byla na 4-denní služební cestě. (Bylo vtipný se každý ráno před kolegyní schovávat v koupelně a tam míchat injekční roztoky. 🙂 ) Druhý cyklus vyšel na vánoční svátky, tak jsem jen zůstala doma déle. Každopádně u nás v práci je drbárna a rozhodně jsem s nikým nechtěla řešit jestli něco vyšlo nebo ne, takže jsem od začátku byla domluvená s praktickou lékařkou, že mi kdyžtak napíše "všeobecnou" neschopenku. Kdybych do práce dala papír s razítkem gynekologie, bylo by to jasný. Cíleně volno jsem si vzala jen na odběr a transfer. Něco vycházelo na víkend, takže pohoda. Když jsem měla hyperstimulák, zůstala jsem taky den doma. Každopádně - zvaž, co je pro tebe přijatelnější - jestli zůstat v klidu doma a myslet na to pořád dokola nebo chodit do práce, přijít na jiný myšlenky, ale třeba riskovat, že se něco nepodaří (i když to třeba nemá vůbec žádnej vliv). Podle mě je taky otázka, jak stimulaci budeš zvládat, každej cyklus je jinej. Držím palce, je to hodně náročnej proces.

meyryen
16. pro 2013

Právě jsem po 3. ET a kromě OPU jsem vždy chodila do práce, doma bych se zbláznila. Dr mi taky nabízela neschopenku, i s tím, že kdybych nechtěla přímo z CAR, tak je možné se domluvit s praktikem nebo s gynekologem. O IVF zaměstnavatel neví, snažila jsem se dávat kontroly na ráno nebo přes oběd, ale je to těžké....

muddledgirl
27. pro 2013

Tak u mě to v práci věděli...jinak to nešlo....nestále jsem byla u gyndařky a pak občas v HK v Sanusu....poprvé jsem si píchala injekce v práci.....moc mě to nevyhovovalo....podruhé jsem byla doma....měla jsem jit na KET,ale embryjko nepřežilo a už jsem měla neschopenku a za mně záskok...

cicinky
7. led 2014

Já si myslím, že záleží na tom, jakou práci máš, zda-li se stresuješ nebo ne... při IVF je lepší se udržet v klidu 🙂
Každopádně já do práce chodím, léky beru ráno, injekce mám večer, akorát mě bolí už bříško, od vpichů 😒
Doufám, že i po IVF, pokud se potvrdí těhotenství, budu moci chodit do práce... jinak mě doma asi jebne 😀

rollova
7. led 2014

Ahoj holky, ja také nevím zda chodit po IVF do prace. Myslíte, ze vadi 8 hodin sedět v kancelari? V práci celkem stres nemám. Jinak pravé u me probíhá stimulace Gonalem, jsem celkem unavená a břicho mám nafoukle.Je to normální ? Diky předem za odpovědi 😉.

ivarei
7. led 2014

Poprve jsem uprostred stimulace prestala chodit do prace na doporuceni dr., ted jsem pred IVF a i po OPU a ET pracovala normalne 🙂.

vendy01
7. led 2014

Ja jsem pri stimulce do prace chodila. Dalo se to v pohode zvladnout,i kdyz mam narocnou praci v nepretrzitem 12h provozu. Po OPU jsem ale byla na neschopence. V praci vedeli,co podstupuju a vsichni mi drzeli palce. Uz jsem se nevratila🙂 Musim ale rict,ze tech 14 dni po ET bylo doma dost psychicky narocnych,clovek porad premysli atd. Pokud bych mohla a mela bych sedavejsi zamestnani ,kde nejsou velke stresy,do prace bych radeji chodila..😉
Jo a ta unava a nafoukle bricho jsou u stimulace normalni..posledni den jsem myslela,ze prasknu..

mica21
8. led 2014

Ahoj, já do práce chodila celou dobu, až do nástupu na mateřskou. 🙂 Takže za mě do práce chodit, člověk se víc odreaguje a nemyslí na to tolik. Teda pokud to doktor nezakáže..Břicho mě také bolelo, jak píše vendy01 bylo nafouklé..

lararose
20. led 2014

Zdravím, mám na Vás dotaz, kdo vystavuje neschopenku po ET? Mě čeká 3.IVF a popřípadě 1.IUI. Pracuji jako uklízečka celkem náročná práce (uklízím v pekárně). Myslíte že si mám vzít raději po ET neschopenku?
U 1.a 2. IVF jsem po OPU (po druhém dne) i po ET rovnou jsem šla do práce a nezdařilo se mi. Proto zvažuji si vzít neschopenku.

lfg
22. únor 2015

Také mě čeká stimulace, ale do práce asi nejspíš není to pravě. Tahám hrozně těžká chirurgická síta, bolí mě záda. Kolikrát to nelze ani uzvednout. Dělám dvanáctky, noční. Dělám v průvanu, jsem každý měsíc nemocná. Horečky, kašel, rýma, únava. Kolikrát to nedávám. Tak snad mi dají už při stimulaci neschopenku. Opravdu bych i uvítala

agneszka
22. únor 2015

Mám za sebou mnoho stimulaci at už na Ivf nebo KET...pokusů s transferem bylo 15. Někdy (v bývalé práci především) jsem do práce nechodila ,v nynější práci kde je docela makačka-automobilka jsem do práce chodila a konečně se povedlo.Můj mudr má názor,že ženy těhotněly i v koncentráku a že stres a práce na to nemá vliv. Neschopenku sem měla až v 6 týdnu při krvácení. Děti jsou zdravé a mají se čile k světu. Přeji mnoho štestí

agne
22. únor 2015

Dle zkušeností mé kolegyně záleží na pracovním prostředí - stresu v práci, kolektivu - u nás neříkat, protože ti spíš hází klacky pod nohy (před neschopenkou; lázněmi; řeči, když to nedopadne) kontra počtem pokusů...
Být tebou volila bych klid doma a v práci pouze nahlásila další kontrolu u lékaře... 😉

sikulik
22. únor 2015

Já jsem prošla 4x IVF než jsme se konečně dočkali. Ani jednou jsem doma nebyla, jednak bych se zbláznila z toho myslet 24 hodin denně na to, jestli se povedlo nebo ne, a jednak je u nás pořádná drbárna a babinec, a už tak sem si mnohokrát vyslechla narážky a otázky, kdy budu mít mimčo, je u nás víc těch starších..... A diskuze na téma umělé oplodnění, kterých jsem se neúčastnila aktivně mě jen utvrzovaly v tom, že v práci se nikdy nikdo nesmí dovědět, že tohle podstupuju. Takže jsem si vždy vzala dovo jen na odběr vajíček a pak na tranfer. Jednou jem dokonce prodělala hyperstimulák, tak to jsem volala do práce, že mám asi "úpal ze sluníčka" a dovo jsem si musela prodloužit. Nejhorší bylo, když jsem v práci začala neplánovaně vždy tak 8-mý den po transferu krvácet, nemohla jsem vydržet do konce pracovní doby, pak jsem vypadla z práce a brečela a brečela. Až napočtvrté se to konečně podařilo 😉 a pak jsem zase musela vydržet tak do 12tt než jsem to oznámila všem svým nadřízeným, to mi bylo od cca 6tt vždy strašně blbě, všichni mi smrděli, ráno i odpoledne jsem pořádně zvracela a v práci jsem se udržela jen silou vůle, abych neklopila i tam 😀 . A to mi hned ze začátku dost narostly prsa a ženský hned jestli náhodou nejsem těhotná, tak jsem se vymlouvala na novou podprsenku push-upku od manžela 😀 😀 😀 😀 . Jo a když jsem chodila na neustálé kontroly a utz, tak jsem se domlouvala pokud to šlo na polední přestávku a snažila se to zvládnout za poledne, popř. služební pochůzka, ale nervy to teda byly pořádný, ale věděla jsem, že nikdy nemůžu přijít s razítkem z CARu....

ruzicka77
14. led 2016

Ahoj holky, me ceka prvni IVF, chci se zeptat, co je to stimulace( to si budu pichat injekce kazdy den)? Pani doktorka mi rekla, ze u me je vysoka pravdepodobnost, ze se to povede. Tak uvidime....Katka

lenusaak
15. led 2016

ruzicka77 - ano pícháš si denně injekce 🙂 to ti ovšem museli vysvetlit už v centru, když máš jit na IVF? zvoli bud krátky nebo dlouhý protokol ( tzn.dělka té stimulace) takže ten kdo má krátky protokol, pícha injekce 10-14 dní, ten kdo má dlouhy protokol, příprava trva zhruba měsíc a půl 🙂 není to nic hrozného ta stimulace- zrovna ji podstupuju- mám dlouhy protokol. 😉

ratata
30. dub 2016

Já jsem byla na 1.Ivf loni v říjnu a ještě před tím jsem chytila nějakou virozu. Zůstala jsem radši doma, abych to před Ivf vylezela. Nakonec se Ivf nedopadlo, já se vrátila do práce po měsíci a oni mě přesunuli na jinou pobočku...moc hezky se ke mně zachovali. Na 2. Ivf jsem šla teď v březnu, v práci to předem oznámila....a nasli si za mě náhradu. Moc milé. Jsem pořád na neschopence a uvažuji, že v práci skoncim. Jinak stimulaci bych v práci asi nezvládla, pracuji různě na smeny.

misha83
30. dub 2016

Doma jsem zustavala vzdy az po transferu. Vetsinou cca 14 dnu do testu a pak jsem se vratila do prace (i v pripade otehotneni).