Chodíte na IUI do Fertimedu v Olomouci?

jitulik24
24. led 2010

Ahoj holky, hledám spolubojovnice, co chodí do Fertimedu v Olomouci na IUI (nitromatenicova inseminace).
Já mám celkem za sebou 5 IUI. Po prvních dvou jsem otěhotněla, bohužel první těhu skončilo ve 21tt, druhé těhu v 5tt, další dvě IUI neúspěšné a teď čekám na výsledek 5 IUI na které jsem byla 17.1 a 19.1.

petra123
24. led 2010

Jituš ahojky ja chodím do fertimedu do Polanky ale ted jsme měla být na IUI ale práce mi nedovolila se učastnit dneska jsem měla jeto do OL ale byla jsem po práci tak jsme nejeli ale jelikoš doktor říkal že se máme snažit normálně tak jsme se o vikendu aspon tulili a 5.2.jdu na kontrolu bo jsem brala clostyl tak uvidíme jak dopadnem.byla jsem jen na jednom IUI a nevyšlo to.byli jsme v srpnu

jitulik24
autor
24. led 2010

Ahoj Peti, tak to ti budu držet palce aby se z tulení podařilo miminko. Já jsem taky měla 19.1 problém dostat se z práce na IUI, ale naštěstí to šéf vzal za mě, takže jsem nakonec jela a co z toho vznikne budu vědět nejdřív v pátek.

petra123
24. led 2010

jituš tak držím palečky at to konečně vyjde my se snažíme už dva roky a marně bez vysledku tak doufám že už to vyjde oba jsme zdraví tak nevím kde je problém asi ve psychyce ja jsem poslední dobou pesimista tak asi proto tak doufám že to vyjde.

Dělam ve fabrice a za mě by to šéf asi nevzal 😀 😀 😀 i o vikendech ale aspon vím že je to poslední pracovní víkend začinam dělat na dvě směny tak doufám že už to vyjde

jitulik24
autor
24. led 2010

Díky, u nás byl problém v tom, že jsem měla hodně prolaktinu a testosteronu, díky tomu nedocházelo k ovulce. Naštěstí na to jsou léky, tak to mám pod kontrolou. Na ovulku dostávám také léky. Když už se povedlo dvakrát, tak doufám, že se brzy podaří opět. U mě asi taky bude hrát psychika nějakou roli, obzvlášť po tom potratu ve 21tt. 31.1 to bude rok a já jsem z toho pořád v p.... 😢 .

jitulik24
autor
26. led 2010

Holky po IUI z Fertimedu v OL kde se touláte?

luluale
10. led 2011

Ahoj spolubojovnice,
jsem po posledním IUI ve Fertimedu Olomouc a i přesto, že zatím nevím jestli se náhodou nezadařilo, začínám pomalu sbírat info ohledně IVF. Formulář na pojišťovnu mi už odeslali-nevíte jak dlouho bude případně schválená spoluúčast platná (v případě, že bysme se rozhodli ještě nějakou dobu normální cestou) a zároveň prosím o jakékoli názory na IVF ve Fertimedu..Děkuju a všem hodně štěstí. Kikina

hexelucka
14. led 2011

@luluale ahojky ted čtu tvůj příspěvek já jsem po dvou ivf ve fertasu na inseminaci jsem neměli dobrý spermiogram...ale o ivf tam vím tak kdyby si chtěla něco vědět tak klidně pisni

martinkka
14. led 2011

@luluale
@hexelucka
ahoj holky, taky patřím mezi vás. Mám za sebou IUI i IVF

hexelucka
14. led 2011

@martinkka ahojky vítej mezi nás 🙂

martinkka
14. led 2011

@hexelucka děkuju..psala jsem Ti IP, ale nějak to blbne, tak nevím, jestli Ti přišla. Jsi s Fertimedem spokojená? Jak dlouho tam chodíte?

hexelucka
14. led 2011

@martinkka nešlo mi to otevřít zkusím to ted znovu chodíme tam od března 2010 takže skoro rok a to už jsem stihla dvě ivf a vy?

hexelucka
14. led 2011

@hexelucka tak pořád to nejde otevřít píše to že je to dočasně nedostupné.....spokojená jsem i nejsem

martinkka
14. led 2011

@hexelucka chystáte se na třetí? My tam chodíme od srpna 2009, máme za sebou asi šest inseminací a 2 IVF

hexelucka
14. led 2011

jojo ch
@martinkka jojo chystáme se na třetí a pro nás i ně poslední pokus říkám si že už nemám co ztratit jen ten poslední pokus....mi na inseminaci nemáme kvalitní spermijky takže jsem jen po 2 IVF ☹ už jsem ti odepsala ale opět mě to nechce pustit tak nevím zda se mi to podařilo ti odepsat

martinkka
14. led 2011

@hexelucka IP mi přišla, ale nejde mi zatím otevřít....kdy vás čeká 3.pokus? máš krátký nebo dlouhý protokol? Můžu se zeptat, s čím nejsi spokojená?

martinkka
14. led 2011

@hexelucka na té laparce jsi byla ve fakultce? a proč ti jí dělali?

hexelucka
14. led 2011

@martinkka ted ´jsem si byla podat žádost o lázně tak hned jak budu mít po nich ještě marodím vlastně jsem doma do listopadu-stimulka-¨2ivf -laparka takže už je to dlouhé pro mě.no nespokojená vadí mi dr.čepelák a jeho divný přístup🙂je to věc názoru taky slyším hodně negativ na celou kliniku a hodně lidí mě odrazuje u nich zůstat.jenže to je těžký já to sem mám blízko, znám to tam a nemusím dojíždět na výkony ale pochybnosti pořád ve mě jsou neumím je pojmenovat a děsí mě to.taky některé jejich metody....no ale každá klinika má jiné takže to zase tak nemůžu brát a hodnotit.....

hexelucka
14. led 2011

@martink
@martinkka nene byla jsem v prostějově tam mě poslali do fn jsem nechtěla....po vysazení HA se mi udělala endometrioza na levém vaječníku to mi zjistili ve fertasu a s tím mě taky pustili do prvního ivf poté co se zvětšila mě pustili do dalšího ivf jenže se díky stimulaci zvětšila natolik že jsem musela na laparku hned nato no a kromě toho mi ji našli i na pravé straně a taky nějaké srůsty co nebyli vidět na ultrazvuku takže ten závěr roku mi dal po všech stránkách zabrazt a ještě z toho nejsem venku dá se říct
...

hexelucka
14. led 2011

@hexelucka a mám za sebou dva dlouhé protokoly

martinkka
14. led 2011

@hexelucka já jsem tam zatím celkem spokojená, kamarádka chodí do fakultky a tam bych asi nechodila, podle toho, co slyším. Jsi přímo z Olomouce? Kdy jedeš do lázní? Mně dr. Čepelák dřív neseděl, pak se to nějak zlomilo, asi jsem mu přišla "na chuť" a teď je to celkem v pohodě. Slyšela jsem, že je dobrý Brno, ale tam by se mi asi nechtělo dojídět

martinkka
14. led 2011

@hexelucka to ti věřím, oni ti zjistili endometriozu už před 1.IVF? Byla jsi na té hysteroskopii a hydrolaparoskopii?

hexelucka
14. led 2011

@martinkka víš jak to je kde ti pomůžou tam to budeš chválit kde ti nepomáhají tak.....já jim ještě šanci dám.I pro mého manžela by to byl problém dojíždět do brna a to by pro mě byl další stres ano jsem z olmika tak to máme i k sobě blízko pokud ty taky jsi🙂já mám 3 kamarádky co tam taky chodí 2 znám z transferu(jedna má za sebou 2 ivf bez úspěchu a ta druhá 3 plus inseminace ani jedna tam nechtějí zůstat dál)pak tam chodí i moje nej kamarádka ta má za sebou několik inseminací, spontálních těhotenství a 1 ivf ta tam chce dál zůstat pak znám z koníku jednu co už nechce o fertasu ani slyšet a pak ještě sestřenice odešla z fertasu ale jen kvůli jinému názoru ale do fn nikdy ani omylem tam bych opravdu nešla snad protože je to státní klinika nevím sice to tam tolik nestojí ale přístup a to okolo bych zažít nechtěla.čepelák je zvláštní příjde mi jak počasí....ted tam jdu v pondělí a jsem zvědavá zda mi nechá PN až do lázní nebo zda mi ji na týden či dva než mi schválí lázně ukončí a to by mě naštval nebot by mi pokazil peníze....

hexelucka
14. led 2011

@martinkka dělali mi jen tu hydrolaparku tu mi dělali před 1 ivf a tu endošku zjistili už taky před 1 ivf jen nebyla tak velká jak posléze ale nevadí jsem ráda že už to mám za sebou a snad to vydrží takto až do 3ivf

martinkka
14. led 2011

@hexelucka tak snad už se z toho dostaneš a ty lázně ti taky pomůžou...jsem z Olmika 🙂 a taky tam jdu v pondělí. Snad se s nim domluvíš a tu neschopenku ti nechá...já jsem ležela minule na transferu s pani, která si to tu chválila, jezdí sem až z Jihlavy...už má od nich asi 2letý dvojčata a teď chcou další, tak sem jezdí znovu. Já jsem měla krátký protokol, poprvé mi chtěli dát dlouhý protokol, ale špatně jsem reagovala, tak jsme to museli přerušit a začít s krátkým protokolem

hexelucka
15. led 2011

@martinkka a na kolik tam jdeš já až na 12:45 jdu s mamkou vždy když má čas jde jako podpora semnouj pokud nemůže manžel🙂snažím se věřit a někdy mi tady ty diskuze zamotají hlavu tak že najednou mám pocit že vlastně nevím co dělat....musíme jim věřit.Ale opravdu spíš s napětím čekám co ten čepelák jak se zachová s tou PN.Není sranda na ní být tak dlouho a ted se mi blíží lázně a pak další výdaje naštvalo by to dost přijít o rozjetou PN a pak si ji zase nechat napsat.Uvidím bavili jsem se o tom tak snad bude charakter.Ještě ke všemu jsem měla cyklus 51 dní to po té laparce a dneska jsem to dostala bolí to jako čert na to nejsem zvyklá tak jsem zvědavá jak se tam v pondělí dohrabu🙂aspon do mě nebude taky jednou štárat🙂Vidíš to a to je pro mě motivace jestli říkáš že tam jezdí až tak z daleka tak pak to není ztracený🙂a kdy máte v plánu do toho jít?

martinkka
15. led 2011

@hexelucka já jdu na 12:30 🙂 jdeme do toho hned příští cyklus, ale já zas budu mít krátký protokol...počítám, že budu stimulovat tak od 1.2...to bude za chvilku. Já jim věřim, každý jsme jiný a to, že tam někdo není spokojený neznamená, že tam nebude spokojený nikdo...a kdybych jim nevěřila, tak ani nemá cenu tam chodit. Navíc po 2.IVF jsem otěhotněla, ale bohužel to nedopadlo dobře ☹ ale za to oni nemůžou

hexelucka
15. led 2011

tak to se tam možná potkáme🙂tak jo ty jsi mi dodala odvahu aji víru víš to?moc ti za to děkuji potřebovala jsem slyšet tohle a ne jen ty negativa co kolem mě jdou a nejhorší je když jdu za holkam do práce ví o tom prd a klepou si na čelo že tam chci ještě zůstat☹tak já snad budu mít ty lázně co nejdřív at do toho můžu zase taky vletet musím se jej zeptat jak dlouho po lázních by to chtěli prubnout....původně jsem měla domluvené s Koutnou že na laparku půjdu v lednu-pak se budu hojit-pak lázně a tak březen-duben IVF, ale příroda to chtěla jinak a na laparku jsem musela už v prosince takže tím pádem snad v březnu do toho půjdu znovu pokud si pohnou lázně a vemou mě tam co nejdřív tam budu 28 dní.Já tam loni vlastně byla poprvé jako ve Fertasu na svoje narozky a byl to ten jehorší dárek v mým životě tak snad tentokrát to bude jiné lepší a hlavně úspěšnější🙂manžel v to věří jenže on tomu věřil pokaždé už zase má plány a to mě někdy docela bolí protože ta touha po mimi je čím dál větší zvlášt když kolem mě furt někdo rodí☹a strach z dalšího neúspěchu je taky pěkně veliký!díky tobě jsem se nakopla jsi moc hodná a děkuji ti jinak já jsem Lucka 🙂

martinkka
15. led 2011

@hexelucka já jsem Martina🙂 jsem ráda, že Ti to pomohlo...musíš věřit a uvidíš, že to dobře dopadne, já bych na to šla hned po těch lázních, to bude určitě největší šance...i teď, jak to těhu špatně dopadlo se mi líbil jejich přístup,měla jsem zamlklý potrat - mimi se přestalo vyvíjet...jinde holky píšou, že je třeba hned pošlou na revizi a mně dávali opravdu čas, jestli se to přeci jen zas nezlepší, sice to byli nervy, ale aspoň si teď nevyčítám, že jsem měla třeba ještě počkat, jestli se mimi "nevzpamatuje" , asi 3krát mi brali na krev a kontrolovali ultrazvukem a přijde mi, že se v této situaci líp choval dr. Čepelák než Dr. Koutná, i když na tu si taky nemůžu stěžovat, ale přišlo mi, že on je chápavější

Tak hlavu vzhůru a musíš jim věřit 🙂 taky věřím, že se to teď povede a konečně dojdeme do zdárného konce 🙂

hexelucka
15. led 2011

tak to ano to máš pravdu musíme jít dál a věřit opravdu mi tvoje slova pomohla já jsem spíš pesimista než optimista☹pokud se potkáme snad tě poznám podle fota🙂ty půjdeš dle všeho do boje dřív takže ti budu držet pěstičky první já!

martinkka
15. led 2011

@hexelucka děkuju 🙂 doufám, že to dobře dopadne, musí...poprvé jsem tomu nevěřila a nepovedlo se a teď po druhé jsem tomu opravdu věřila a zadařilo se...psychika asi dělá opravdu hodně...každý vždycky radí, se že k tomu nemá člověk moc upínat, ale to většinou radí lidi, kteří si tímto neprošli a těm se to pak radí. Musíme věřit, pak si toho, že se to povedlo budeme mnohem víc vážit