Chtěla bych darovat vajíčka 🙂

dibla
18. kvě 2009

Ahoj holky,
takové téma jsem nikde nenašla....Chtěla bych darovat vajíčka jiné slečně,paní, prostě človíčku, kterému to pomůže mít u sebe mini človíčka, který přinášel radost,ale i starost,ale nevím co vše by mě čekalo, kolik by to stálo a kde by mi tento odběr dělali...Jsem z Havířova a mám 14 měsíční holčičku, nějak si nedokážu představit dojíždění např. OL, PR, nebo Brno

ast
7. čer 2009

Ahoj holky, jsem tak ráda, že tu jsou takové bezva ženské, jako vy, které chcete darovat vajíčka. Já jsem jedna z těch, která umře bez dítěte, když budu mít smůlu a nebude pro mě dárkyně... To je jisté. Oba s manželem opravdu strádáme, nemůžeme nic dělat, jen čekat... Když jdeme kolem výkladu s těhotenskými šaty, nebo kolem kočárku, oba se odmlčíme. Je nám tak zle, že v takových chvílích nemůžeme ani mluvit. Pořád věřím, že se i pro nás se najde hodná paní... Holky, moc všem přeju, aby vás tohle nikdy nepotkalo. Když si budete chtít popovídat, jsem tu pro vás.

annynka
8. čer 2009

Ahoj,

o dárcovství jsem uvažovala už před nějakými 5 lety..ale tehdy to bylo ještě v jen v Olomouci a dál se ani nezmiňuju...
Taky jsem chtěla počkat až po dítěti..A teď je ta možnost..
Ale zjistila jsem, že už je gyncentrum i v Ostravě, tak se tam asi půjdu zeptat...

Co se týče toho, jestli mi nebude vadit, že po světě by možná běhala "půlka mě"... no, nad tím ani neuvažuju a když se zamyslím, tak mi to vůbec nevadí...pro mě to je jen vajíčko...a už neuvažuju dál, že když se oplodní, bude z toho dítě, jakmile jej daruju, už není moje...
Prostě to beru tak, jako darovat krev...Když to trochu nadnesu, je to skoro jako zachránit někomu život a to už za to stojí, když mám tu šanci, ne?!

monajs
8. čer 2009

Ahoj holky,
před všemi,které jdou darovat vajíčka smekám.

My se s manželem snažíme o mimi 5 let,ale zatím se nedaří.Dokonce jsem chtěla některá moje vajíčka,které by mi zůstaly i darovat,ale taky nemám moc dobrou hematologii,tak mi to nevyšlo ☹

petras
8. čer 2009

Ahojky ast, a ty čekáš na vajíčka? a odkud jsi? Uvažuji o dárcovství,tak bych Tě mohla posunout dopředu. 😉

ast
8. čer 2009

Milá Petras, moc a moc Ti děkuji. Bohužel jsem z Jižní Moravy... Jsi tak hodná. Posílám Ti to nejvroucnější poděkování za Tvou dobrou vůli. Ať Tobě a Tvé rodině život přinese mnoho krásného, hlavně pevné zdraví. Moc Ti děkuji.

fim
8. čer 2009

Holky, já se divím, že je těch dárkyň tak málo..... asi se o tom spíš i málo mluví. Každopádně oživení diskuze mě nakoplo a začnu se taky pídit, až budu mít i druhé mimi. 😎 Žádná z procedur se mi nezdá tak strašná, aby mi bránila v pomoci k takovému štěstí i jiným. 😉
A těm, které čekají právě na jedno takové vajíčko, přeji brzký úspěch. 😵

veria
8. čer 2009

Ast, prosím tě, co je to za překážku, že je petras z jablonce a ty z jižní moravy? V jablonci stejně žádné CAR asi není, myslím, že i z Liberce se jezdí na IVF do Prahy, a to už by šlo, ne? Vždyť je spousta holek, co jezdí na IVF z Brna do Prahy nebo opačně, nebo vím o lidech, kteří jezdí z Karlových Varů do Brna, a to ani ne kvůli darovaným vajíčkům, jen protože tu věří určitému CAR. Pokud máš opravdu takovou touhu po dítěti, jak píšeš, a na dárkyni nechceš dlouho čekat, tak pro tebe tahle vzdálenost nemůže být ničím nepřekonatelným. I kdybys měla jezdit do Liberce. Držím palce, ať se dočkáš.

petras
9. čer 2009

Pro mě není taky Praha překážkou 😉

ast
9. čer 2009

Bóže holky zlatý, hlavně Petras, co na to říct? Já dokonce mám kartu v jednom pražským centru. Jsem s nima domluvená, že když bude nejhůř, jdu tam. O prázdninách se mi to i hodí (úča, no 😉 ). Takže já bych se tam zeptala a uvidím víc. Večer budu zase na příjmu. Mooooooooooooc díky. Ale to nestačí. Slova jsou na nic. Zatím přeju hezký den. Pá.

jenny73
9. čer 2009

Zdravím všechny fajn holky z téhle diskuse a děkuji jim, že se zajímají o tento "problém". Děkuji hlavně za svou sestru. Bez darovaného vajíčka nikdy nebude moct mít děti. První umělé oplodnění podstoupila před 10ti lety, pak bohužel musela čekat, až na ni vyjde řada a naspoří dalších 22tis, které jí to bude stát. Já jí bohužel nemůžu pomoct, samotné se mi zatím nedaří otěhotnět a už neodpovídám věkem, ale každá z vás, která se rozhodla darovat vajíčka dává takovým holkám, jako je moje ségra, další naději. Díky.

radiska
9. čer 2009

ahojte tak darovani vajicek pro me na dlouho skonci, vcera jsem zjistila ze jsem v 7. tydnu a to nase prvni bude mit v cervenci teprve rok, ale nevadi, sice nevim jak to udelame s vyskou, ale snad to nejak pujde. Takze doufam, ze se sem pridaji dalsi super holky, co chteji darovat. Ja jsem se rozhodla v nedeli a sla jsem v pondeli k pani doktroce, ta mi ale rekl aze to pro me nebude mozne, nebot jsem tehu. Tak se tady mejte pekne, ja se jdu opet ucit na dalsi zkousky.

dibla
autor
10. čer 2009

Ahojky Holky hrozně moc Vám chci poděkovat, že jste se rozhodly učinit jiné ženy, maminky, paní šťastnými 😵 😵 😵

Ono dárkyň je hodně,ale jakmile zjistí z krve nějakou nesrovnalost tak je k darování nepustí a žádna se tím nechce chlubit, že není geneticky vše OK...Sama jsem toho příkladem...nikdo by určo nechtěl miminko, které by mělo v životě náběh na Trombofílii, popřípadě jinou gen. překážku... znám i maminky, které by bralo i takové mimnko všemi 10 jelikož by neměl gent.výbyvu jen odemne...ale .....Nikdo mi už vajíčka neodebere v registru jsem uvedená jako nevhodný dárce...a všechny Caru k tomu mají přístup...

Když jsem se v OV ptala kolik mají nyní dárkyň tak mi řekli, že cca 4500 takže to nen sice ani moc,ale ani málo...

smardik
29. srp 2010

ahoj chtěla bych obnovit tuto diskusi,začla jsem o darování vajíček uvažovat a i bych do toho šla, i manžel je pro. Máme 2děti a okolo dost lidí kteří mají problém otěhotnět tak bych chtěla pomoct takhle ale nevím zda se to dělá někde v Ostravě? to by pro mě bylo nejlepší než dojíždět do Olomouce nebo Brna

lucien
11. led 2011

Je mi 21 let, studuji v Brně, děti nemám, ale za pár let bych ráda. Před časem jsem začala uvažovat nad darováním vajíček - peníze nepotřebuji, ráda bych někomu pomohla; ale zajímala by mě rizika - není pak problém s vlastním otěhotněním? Přeci jen dávky hormonů a odběr vajíček..

tanasw
6. dub 2011

Holky nevíte jestli to omezeni věku (do 35 let) je skutečně moc přísné?Moje kamarádka se léta pokoušela o uměle oplodnění tak vím jaké je to neštěstí pro tu ženu .Dnes již má 2 děti.Jedno z umělého oplodněni ,podruhé otěhotněla sama.Já mam také dvě zdravé děti a chtěla bych udělat někomu radost.Ale za 2 týdny mi bude 36.

sonije
8. čer 2011

Ahoj holky, tak se hlásím k dárkyním, vybrala jsem si kliniku Pronatal, kde pomohli k otěhotnění mojí kamarádce no a jsem celkem zklamaná jak z přístupu, tak z informací, jaké jsem se dozvěděla.
Za vajíčka, resp. náklady na cesty atd. platí 20 tis.. Ale když už jsem prošla vstupním pohovorem, zajela na genetiku a teď jsem se konečně dostala k lékařce, která je nadšená, že vajíčka ok, krevní skupina, které je nedostatek, genetika podle ní vyjde asi taky dobře, protože máme dvě zdravé děti, tak jsem se zeptala, kam moje vajíčka poputují. No a představte si, že do Itálie, Německa atd. Takže asi kde víc platí. A přitom já chtěla hlavně pomoct maminkám v Čechách a zároveň si lehce přivydělat na dovolenou, zdálo se mi to skvělé, ale takhle s tím mám problém. jestli to bude ok, darují jen jednou, nechci podporovat nechutný byznys s neštěstím jiných, aby pak moje vajíčka prodávali do zahraničí. Navíc mi doktorka řekla, že pokud chci mít ještě další dítě v budoucnu, je vhodné darovat maximálně třikrát, takže to asi tak bezrizikové, jak říkali na začátku, nebude☹. Tím nechci někoho odradit, ale mě to tedy zklamalo☹. A přístup? za vstupní vyšetření 30 Kč jako normálka u doktora, v čekárně 2 hodiny... Takhle se k dárcům nechová, na krvi to je šup šup, parkování zadarmo a všichni jsou na vás milí. Tady je to opravdu jen byznys a na chovánní je to znát☹

camelinka
8. čer 2011

ahoj holky, nahodou sem trefila tuhle diskuzi, ja chtela asi pred rokem a pul darovat taky, moje gyndarka me od toho hrozne odrazovala 🙄 , nasla sem si vsechny informace, zalozila tehdy na Beremese diskuzi, ktera se totalne zvrhla, prekvapilo kolik neinformovanych lidi si dovoli tohle odsuzovat, proto su rada ze je tu tolik fajn zenskych co by do toho slo 😉 .
Me do toho "vlezl" nas maly cervicek takze sem darovani odsunula na neurcito, ale jednou do toho urcite pujdu 🙂

dibla
autor
20. čer 2011

@camelinka no holt někdy ty diskuze nedopadnou tak jak mají...i to se stáva... 😔 😔 😔 jen si to tak neber...

helisek84
22. čer 2011

ahoj holky, narazila jsem náhodou na tuhle diskuzi...

protože jsem prodělala několik operací a dávali mi krev, chtěla jsem být dárcem krve...ale kvůli chudokrevnosti nesmím...chtěla jsem darovat kostní dřeň, ale nesmím ze stejného důvodu...
chtěla jsem tedy darovat vajíčka a vrátit tu pomoc, kterou jsem dostala nějak jinak...sama jsem přišla o dvojčata ve 24tt a onemocněla se štítnou žlázou. po operaci mi tam našli zhoubnej nádor a díky celoživotní léčbě budu vděčná za jedno svoje zdravé dítě...

všechny, které se k tomuto kroku odhodláte máte ode mě palec nahoru a podporu. závidím vám, že můžete...

bohu_nka
23. čer 2011

@sonije Ahojky, jednou mi někdo vysvětloval, že se darovaná vajíčka dávají do jiné země proto, aby se zabránilo tomu, že si např. tvoje dcera vezme "nevlastního" bráchu. Protože tady v Čechách by se to mohlo stát.

andilek01
23. čer 2011

bohu_nka: Ono to není až tak úplně pravda. Darovaná vajíčka putují, jak do čech, tak do zahraničí, ale proto, že v mnoha zahraničních státech se vůbec adopce vyjíček neuznává (Itálie, Německo..), nezbývá cizinkám, než jezdit k nám, takže to není tak, že by se upřednostňovaly , protože víc platí. Navíc dárkyní je dnes opravdu hodně, takže každý, kdo potřebuje, má šanci najít tu pravou dárkyni i pro sebe. Dříve se říkalo, že matka je vždy jistá, jen otec nejistý, ale dnes už ani to neplatí..

zairinka
26. čer 2011

Ahojte všichni!Chtěla bych se připojit k těm,kteří nabízejí svá vajíčka,je mi 33let,jsem zdravá až na nějaké alergie,srst,roztoče.Porodila jsem 3 zdravé děti(1 jako nm).Nabízím se ženě,která si nedělá přílišné nároky na dárkyni(maturitu nemám).Jsem z j.moravy 😵

andilek01
26. čer 2011

@zairinka Nevím, jak je to přísné jinde, ale za Brno můžu víceméně říct, že berou dárkyně nekuřačky, do 30ti let a min.s maturitou.. Ale zkus štěstí, třeba se zadaří! 🙂

neu.sona
14. črc 2011

Ahoj holky,

ráda bych darovala vajíčka a pokud někomu pomohu, aby se dostal do popředí, tak mě neváhejte kontaktovat. Pro mě přichází v úvahu bohužel jen Praha. Tak se klidně ozvěte.

sonije
6. zář 2011

Tak mám za sebou genetiku a je to v pořádku, můžu darovat. Jestli se ale někdy příště ještě odhodlám, tak určitě u jiné lékařky. Nedoporučuji doktorku Spudichovou z Kadaně. Opět 2 hodiny v čekárně, kdy doktorka vůbec nebyla v práci ve své ordinační hodiny (důvod jsme se nedozvěděli). S dětma je to opravdu lahůdka☹. Když si spočítám hodinu na cestu tam a zpět, dvě hodiny v čekárně, to radši budu doma s dětma. Menzes se musí hlásit každý měsíc, poctivě volám na začátku každého cyklu, ale v ordinaci už pro mě byly nachystané léky na srovnání menzes, protože doktorka nemá kompletní papíry a myslela si, že jsem 2 měsíce nemenstruovala!. No ale když už je tam měla, tak mi řekla, že bych ty léky měla pro jistotu stejně brát! Možná je tedy beru zbytečně, má v tom neuvěřitelný bordel. Dárkyně jsou u ní jak na běžícím páse, ani se nenamáhá zeptat, jestli se mi daný termín darování hodí, takže jsem posunula dovolenou, abych nezklamala nějakou příjemkyni, která už je také stimulována. Budu darovat ve Varech koncem září, tak se těším, že si uděláme s dětma výlet a někomu pomůžu, ale na další darování jinam. Uvítám zkušennosti ostatních maminek z Ústeckého kraje. Kde jste darovaly? Díky.

andilek01
26. říj 2011

ahojte holky, máte někdo zkušenost s Reprogenesis v Brně? Prý je to tam dobré a dávají 20 tis., mátě někdo zkušenost?

lucikb11
31. říj 2011

ahojky uvažuji o darování vajíček tak kdyby někdo měl zájem tak se ozvěte, a chtěla jsem se zeptat kde to odebírají děkuji

evuna
31. říj 2011

Ahoj......všem.....darování vajíček je opravdu zásah do imunity...chce se to rozmyslet....podnikla jsem to v roce 2006 v Praze ISCARu,primář Mrázek je kapacita,vřele doporučuji.A co je k tomu potřeba?nevím jak teď,ale tehdy jsem musela absolvovat genetické vyšetření,krev,dle toho jsem byla či nebyla vhodná adeptka na odběr oocytů.Dostala jsem injekce,a sprej do nosu...vše hormony..brala jsem to asi 8neděl...injekce docela bolí ☹ den před odběrem jsem si sama musela píchnout do břicha injekci,pak následoval odběr na ISCARu.....klasická narkoza a pod ní odběr vajíček,trochu potom bolí břicho,ale jde to.Řeknou vám i kolik vajíček odebraly.....hlavně je to anonymní,nejde to darovat konkrétní osobě....měla jsem to v úmyslu totiž taky ,mám kolem sebe holky,kterých je mi líto a nemůžou mít prcka vůbec..tak to je asi vše🙂)))je to už doba mám někde i dokumentaci ještě kdyby jste někdo šel do Prahy...Evča

mmammina
29. lis 2011

Ahoj holky chtěla bych se poptat jsem z Přerova , a chtěla bych darovat vajíčka ale nevím kde je to odemě nejblíž , nevyznátese někdo v tom kde to dělávaji??? Je mi 27roku mam dvě zdravé děti obě cisařskym řezem , sem dárkyní krve , a chci ještě zkusit darovat ty vajíčka když to muže pomoct , tak prosím poradte mi děkuji moc Ivana

ivkaj
29. lis 2011

@mmammina nevím jak to máš daleko třeba do Zlína na kliniku http://www.crmzlin.cz/page/1836.informace-pro-d...