Chtěla bych darovat vajíčka 🙂

dibla
18. kvě 2009

Ahoj holky,
takové téma jsem nikde nenašla....Chtěla bych darovat vajíčka jiné slečně,paní, prostě človíčku, kterému to pomůže mít u sebe mini človíčka, který přinášel radost,ale i starost,ale nevím co vše by mě čekalo, kolik by to stálo a kde by mi tento odběr dělali...Jsem z Havířova a mám 14 měsíční holčičku, nějak si nedokážu představit dojíždění např. OL, PR, nebo Brno

schnek
16. črc 2012

@evuna je malá ale je tu. Nerada bych svým dětem "kazila život" 😉

vikirobi
5. zář 2012

To já se na darování vajíček chystám určitě.Jsem krátce po porodu,tak jak děti vyrazí do škol a školek (abych na to měla čas a klid),tak začnu jednat.Akorát mám jen jeden vaječník,měla jsem cystu a ta mi ho rozdrtila. jinak jsem já,mé děti i příbuzní všichni zdraví,tak doufám,že nebude problém.Ráda bych někomu pomohla.Cítila bych se hrozně dobře,že díky mě je někdo šťastný!!!

tetrisek3
5. lis 2012

Jsem ráda , že jsem našla tuhle diskuzi , ve středu jedu do Prahy do iscare , do programu darování vajíček. Byla jsem už jednou , všechny tetsy dopadli dobře , ale než se to rozjelo , otěhotněla jsem. Každopádně dcerce je rok a půl , dokojila jsem takže jdu tuhle akci konečně dokončit. Kdykoliv jsme se zmínila nějaké své kamarádce , tak mě odsoudila , že jdu určitě jen kvůli penězům a že by do toho nidky nešly - bolest , problémy a tak. Neřikám , že finanční odměna neni příjemná , takže neřikám , že to neni příjemná část , ale já jdu proto , že vim , že jsem sama hodně plodná ,svoje děti už nechci - doba je špatná a dvě nám opravdu stačí- - ale když můžu proč někomu nepomoct ??? Mámc kolem sebe plno kamarádek , který maj s početím miminka nemalé problémy , denně o tom čteme , tsak proč sakra každý tohle odsuzuje ? Proč se bojí bolesti ? Tak strašný , aby za to nestála ta odměna , že někoho uděláte šťastným ??? Nechápu proč jsou lidi stále tak konzervativní. A to , že někde bude běhat půlka mě - to mi připadá jako zvláštní přístup. To mimino vyroste v těle svojí maminky , takže ta si ho vytvoří , já jenom pomůžu maličkym vajíčkem. Nebude to půlka mě , bude to z té největší části miminko nových rodičů. Doufám , že celá akce se povede , že to já i manžel zvládnem a že bude všechno v pořádku. Pokud ano a já budu vědět , že můžu pomoct , tak se nebudu bránit tomu to udělat ještě aspon jednou

luca119
29. lis 2012

Dobrý den,
nevím, zda jsem tu správně. Jsem evidována v Caru Apolinář. Hledám dárkyni vajíček. Vím, že odměna za dárcovství není příliš vysoká oproti soukromým institucím, ale výsledky mají dobré. A vlastně jsem se vrátila na místo činu 🙂 Zde mi totiž v 23.letech odoperovali vaječníky a tím jsem ztratila šanci na své miminko.
Prosím nějakou hodnou dušičku o darování vajíček právě v tomto centru. Jelikož je mi 32let a čekací doba je 2roky, tak jsem z toho moc šťastná nebyla... ☹
Kdyby jste mohly, tak mi napište l.simnova@seznam.cz
děkuji Lucka

evulatko
29. lis 2012

@luca119, ahojky🙂 A nechces zkusit jiny CAR? Doporucuji Reprofit v Brne, je to sice drazsi nez u Apolinare, ale specializuji se tam na to a necekas... U Apolinare Ti pak treba ani, co ja vim, nedaji vsechna vajicka od Tve darkyne, ale rozdeluji to mezi vice prijemkyn...

luca119
29. lis 2012

@evulatko Ahoj, jsem z K.Varů 🙂 Budu upřímná. Už jsem jedenkrát podstoupila IVF v Plzni /Natalart, všechno bylo v pořádku, všichni ochotni, ale bohužel ... Samozřejmě, že jsou centra i v KV, ale chci zkusit štěstí tady. Vím, že u Apolináře platí dárkyni 8tis a já jsem ochotna přidat 5tis, aby se to trošičku vyrovnalo soukrom.centrech.
Tak věřím, že se někdo hodný ozve.

evulatko
29. lis 2012

@luca119, jasne, drzim moc palce🙂

damai
29. lis 2012

ahoj holky, je super, že je tato diskuse, stejně jako možnost darování vajíček. Čeká nás s manželem 1.ivf za měsíc a Dr. mi při vyšetření řekl, že bych s přehledem mohla být dárkyní, tak jakmile se nám povede vlastní miminko, jdu do toho!! Vím co to je za šílené čekání, za lítání po Carech, po vyšetřeních atd...u nás jsem zdravá já, ale kdyby to bylo naopak, byla bych vděčná za tuto možnost darovaného vajíčka.
Je to přece skvělé díky dnešní medicíně pomoci někomu, kdo by bez této šance nemohl nosit miminko pod srdcem a musel např.přistoupit k adopci když existuje tato možnost..
Hodně štěstí všem, aby se k maminkám, které nemají jinou cestu, dostala darovaná vajíčka a pomohla... 😵

tetrisek3
17. led 2013

Tak děvčátka včera sem dokončila svou misi dárkyně , včera odebráno 10 krásných vajíček , doufám , že minimálně jedné mamince pomůžou splnit ten nejkrásnější možný sen. Všem co o tomto kroku uvažují řikám - nemáte se čeho bát , všechno bylo naprosto v pohodě , píchání hormonů uteklo jako voda , absolutně bez jakýhkoliv bolestí , nepříjemností , váhových nárůstů a bůhvíčeho všeho čim některé ženy straší. Po stimulaci jsem šla na samotný odběr , který se konal pod celkovu narkozou - té jsem se bála asi nejvíc , jelikož jsem do té doby žádnou nepodstoupila .A opět všechno bez problémů , zákrok samotný asi na 10 minut , 2 hodinky si poležíte na pokoji , kde vám doktor řekne , kolik vajíček se povedlo odebrat a jdete domu. Nádhera a ten pocit se kterým sem jela domu je k nezaplacení. Takže směle do toho. Co se týká finanční odměny , čekala jsem , že něco dostanu , ale po pravdě jsem se za celou dobu nezeptala a proto mě výsledná částka opravdu mile potěšila. A klidně se s čistým svědomím přiznám , že nejen dobrý pocit , ale i radost z fin. odměny mě hlodají k tomu do toho jít ještě aspoň jednou. Vim , že se tu v některých diskuzích řešilo , že jsou ženské , které chodí darovat jen kvůli penězům - ale ruku na srdce - myslíte , že ženám , které nemůžou mít děti záleží na tom , z jakého důvodu jim dárkyně vajíčko dává ?? Myslim , že jsou rády za tu šanci a je jim úplně jedno , jestli to dárkyně dělá pro peníze nebo pro dobrý pocit. Takže já řikám všem , které o tom uvažují a tuhle variantu dobrého skutku neodsuzují - jděte do toho. Já mám ze sebe samotné obrovsky dobrý pocit a včera sem viděla , že i u mého manžela jsem zase o kus výš stoupla v ceně.

kopka29
7. únor 2013

Zdravím všecky,také bych chtěla darovat vajíčka,abych udělala radost osubkám,ktery nemohou mit miminka,ale nechce se mi načíst ta webova stranka.Mužete mi s tím prosim někdo poradit.Děkuji 🙂

dady84
23. únor 2013

Ahoj,taky jsem se rozhodla darovat vajicka,jen mam obavy,aby vse bylo jak ma.Nejvetsi hruzu mam z tech injekci,protoze ja si to proste nepichnu,taky co se mnou udelaji ty hormony.Jsem rozvedena,mam skoro 3leteho syna,doktorka to na me vsechno vychrlila a dost vecem a pojmum nerozumim,tak mam docela obavy ,aby to nebyl spatny krok a taky abych mohla jednou svemu synovi poridit sourozence

dady84
23. únor 2013

@tetrisek3 Ahoj,doufam,ze i ja budu mit vse tak v pohode jak ty.Mam z toho docela velke obavy,ohledne hormonu,ani nevim co to je stimulace,o tom lekarka nerekla ani slovo.Taky bych jeste chtela jedno dite a toho se bojim nejvic ,aby to i po tomto zakroku slo.tvuj prispevek me docela uklidnil,ale potrebovala bych ho cist denne🙂

tetrisek3
24. únor 2013

@dady84 myslim , že nemusíš mít strach. Stimulace je samotná léčba hormonama - já měla docela vysokou dávku - píchala jsem si 4 ampulky ( v jedné injekci - aby ses nelekala ) a přesto jsem žádné hormonální problémy neměla i přesto , že celou dobu co beru třeba antikoncepci beru tu s nejnižší dávkou hormonů. Takže to abych tě uklidnila co se stimulace a hormonů týká. Jinak co se týká těch injekcí - já bych si injekci tak sama nepíchla , pro mě byl úspěch , že sem si jí párkrát sama namíchala :D A jelikož manžel odmítal v tomhle asistovat , tak jsem každý večer jezdila za kamarádkou , která mě vždycky píchla , pokecaly jsme a já jela domu. Takže naprosto super. Te´d jsem něco málo měsíc po odběru a moje tělo má pocit , že je těhotný :D Asi tou dávkou hormonů a následným odebráním všech vajíček nebo nevim , jak si to vysvětlit. Mám veškeré příznaky těhotenství , dokonce tak silné , že sem si dělala dvakrát test , ale byl negativní a dneska se i dostavila MS. Ale jinak jak píšu , mám naprosto stejný příznaky , pocity a vůbec všechno jako u obou těhotenství. Tak to je možná následek těch hormonů a rychlých zásahů do mého těla. JInak opravdu nic. Nemám jedinou jizvičku , modřinu , bolák nebo cokoliv po aplikování injekcí , nikde mě nic nebolí , MS chodí pravidelně , pravda , že ta první po odběru byla doost bolestivá , ale teď už ta další je úplnbě stejná jako kdykoliv předtím. Tak se neboj. Co se týká toho , že bys chtěla ještě pořídit synovi sourozence - uváděj , že minimální riziko tak je , jako asi u jakýhokoliv jinýho zákroku , prostě opravdu minimální , nicméně tvoje obavy chápu. Já šla darovat až po druhém dítku , prostě pro jistotu. Dvě děti máme , další neplánujem. Přesto doufám , že vše je v pořádku a kdyby mi ruplo v hlavě , tak si tu trojici ještě pořídim :D Tak kdyby ses chtěla ještě na něco zeptat , něco tě zajímalo , napiš klidně do zprávy

dady84
24. únor 2013

@tetrisek3 dekuju moc🙂)))

zuzuana88
5. dub 2013

Ahoj taky jsem se rohrohla ze pujdu darovat vajicka,uz mam veskere vysetreni za sebou i genetiku a na genetice mi dortor rekl ze muzu v pohode darovat,na gyncentru mi rekli ze se mam ozvat az budu mit menstruaci tak nevim co se pak bude dit muzete mi nekdo poradit co bude dal kdo s tim ma nejakou zkusenost?Dekuji

ezenduska
5. dub 2013

I já jsem v lednu dokončila tu dlouho cestu a stala se dárkyní vajíček. Vše proběhlo naprosto v normálu, hormony jsem si píchala 10 dní pomocí injekčního pera. píchají se pod pupík do kožní řasy a v podstatě to nebolí.

@zuzuana88 nevím co vše máš za sebou, ale pokud máš hotovou genetiku, měli by ti udělat hormonální profil (mě odebírali krev první den menstruace a pak bez menstruace), pak po menstruaci jsem dostala nějakou injekci která měla vše připravit, poté proběhla stimulace kdy jsem si píchala injekce sama doma a jezdila tam na kontroly jak vaječníky reagují. Na konci dva dny před samotným darování jsem byla v městský nemocnici kde jsem si nechala píchnout injekci na uvolnění vajíček a bylo to 🙂 pak už jen odsátí a to byla snad ta nejpříjemnější část 🙂

zuzuana88
5. dub 2013

@ezenduska no poprve i brali krev kdyz jsem mela menstruaci pak mi brali zase krev na tu genetiku a ted jsem byla na konzultaci u genetika a ted mam cekat az mi prijde menstruace a mam tam zavolat

ezenduska
5. dub 2013

@zuzuana88 jj teď už to půjde relativně rychle 🙂 já jsem byla poprvé na konzultaci někdy koncem září a odběr mi dělali až v půli ledna 🙂

zuzuana88
8. dub 2013

@ezenduska dekuji za informaci jsem zvedava jak to dopadne 🙂

ratatooy
8. dub 2013

zajimave tema,darkyne jsou třeba semnou zrovna na odberu byli dve na pokoji,jinak lečbu mely stejnou jako já při ivf ale obdivuju že do toho jdou

ezenduska
8. dub 2013

@ratatooy vždyť na tom nic není 🙂 pokud mi to klapne a centrum bude mít zájem jdu do toho za dva měsíce znovu 🙂

ratatooy
8. dub 2013

@ezenduska no nic na tom není to je fakt ale určite vám řekly že čím víc stimulací tím větší riziko rakoviny,a pokud nemáte svoje deti tak si mužete taky vyplácat všechny možnosti mit své díte

ratatooy
8. dub 2013

@ezenduska ja to musim podstupovat abych mela svoje deti ale naštestí sem byla jen jednou víckrát jak 3x bych nešla už takto zemřela švagrová od kamarada protože byla 7x aby mely deti až se podařilo ale malyho jen videla a byl konec

ratatooy
8. dub 2013

podle me by mel bejt nejkej limit kolikrát muže žena darovat a celkem se divím že by vás vzali opet za dva mesice když u nas musí být pomale pul roku pauza

ezenduska
8. dub 2013

@ratatooy nejdřív můžu po 3 měsících, na odsátí jsem byla v půl ledna. Svoje děti už mám a s počtem jsem spokojená 🙂 spousta holek kolem mě podstupují umělá oplodnění, musí mít i darovaný vajíča tak si říkám proč nepomoci jiným holkám, který nemají štěstí jako já... a o riziku rakoviny slyším poprvý

ratatooy
8. dub 2013

@ezenduska ono tím jak se furt stimuluje tak muže vzniknout rakovina vaječníků

ratatooy
8. dub 2013

@ezenduska ale bude to jen minimální asi ale znam zrovna ten případ hlavne jde o ty co maji rakovinu v rodinne anamneze

ezenduska
8. dub 2013

@ratatooy nasadila jsi mi brouka do hlavy...tak jsem schválně pátrala a nikde, nikdy nebyla prokázana spojitost. mnoho doktorů se to snažilo potvrdit, ale bezvýsledně 😉

ratatooy
8. dub 2013

@ezenduska tak tim líp no

zuzuana88
4. kvě 2013

tak uz mam veskere injekce za sebou a v pondeli se jde darovat 🙂