Chtěla bych darovat vajíčka 🙂

dibla
18. kvě 2009

Ahoj holky,
takové téma jsem nikde nenašla....Chtěla bych darovat vajíčka jiné slečně,paní, prostě človíčku, kterému to pomůže mít u sebe mini človíčka, který přinášel radost,ale i starost,ale nevím co vše by mě čekalo, kolik by to stálo a kde by mi tento odběr dělali...Jsem z Havířova a mám 14 měsíční holčičku, nějak si nedokážu představit dojíždění např. OL, PR, nebo Brno

salinas1
6. kvě 2013

Ahojky holky tak i já jdu koncem května darovat vajíčka 🙂 i když z toho mám trochu obavy 😅 Tento týden si jedu pro injekce...jsem zvědavá, jestli budu mít odvahu si je píchat 😀
@tetrisek3 Prosím tě a to ti ty peníze dali v hotovosti na recepci? 😨 Nebudu říkat, že to nedělám pro peníze...popravdě každá kačka se hodí ale spíš chci taky někomu pomoct. Mám kolem sebe plno známých co nemůžou mít mimi a i v rodině je jedna, která už několikrát o mimčo přišla a vím jak ji trápí, že nemůžou mít miminko tak snad touto cestou pomůžu někomu ke kompletní rodině 🙂

lucavka
13. kvě 2013

Ahoj holky. Já jsem narozdíl od vás příjemkyně darovaných vajíček. Už mám dvouletého chlapečka a zkoušíme druhé mimi. Ani nevíte jak sem vděčná že díky takovým jako vy můžu tenhle úžasný zázrak poznat. 😵 . Takže přeju ať se vám to že dáváte to největší štěstí na světě vrátí tisíckrát 😵.

kety198
19. kvě 2013

@tetrisek3 Ahoj chci se zeptat ano chtěla bych jit na darovaní vajček ale bojim se že ty inekce budou bolet prej se pichaji do břiška a bojim že to boli ja se bojim inejkci chci se zeptat dekuji za odpoved

tetrisek3
19. kvě 2013

@kety198 hele ty injekce záleží jak si píchneš , někdy mě to štíplo , štípalo třeba ještě 5-10 minut po , někdy sem ani nevěděla , že ta injekce byla. Někdy se mi taky udělala boulička...fakt záleží na tom , jak dobře píchneš. Doporučuju píchat zboku ( ne kolmo ke kůži ) a pokud možno hlouběji. Páč jak nepíchneš dost hluboko udělaj se ti ty bouličky. Ale že by to bolelo se říct nedá. Taky sem se bála hrozně....ale v pohodě , dokonce mi přišlo až divný , když sem si dávala poslední inejkci. Neboj se toho a směle do toho. Já poslední dobou přemýšlím , zda už moje vajíčka hnízdí někde v těle nové budoucí maminky a zda se chytly. Kéž by
@salinas1 peníze ti daj v hotovosti hned na recepci ten den po zákroku. Ale ten pocit se kterym jedeš domu - nepopsatelnej

kety198
19. kvě 2013

Aha a kolik je těch inekci a kde si je přesně pichneš co jake časti těla Děkuji

salinas1
19. kvě 2013

@kety198 Já se taky bála injekcí, na první píchnutí sem si zavolala kamošku a jaký bylo moje překvapení, že to vůůůůbec nebolí...není to vlastně ani cítit 😀 Nevím jestli tam mám tolik tuku ale fakt vůbec nic necítím 🙂 ani se mi tam nic nedělá, žádná modřina, žádná boulička 🙂 Mě bylo řečeno, že to musí být kolno do kůže takže si vždy pololehnu a píchnu a musí tam zajet celá ta jehlička která má cca 1,5cm...taky jsem si na ty injekce rychle zvykla a zítra píchám poslední Gonal 🙂 A sestra ukáže kam a jak píchnout, je to snadný. Já píchám 6 injekcí a pak jdu na utz a aplikuje se to kousek od pupíku.
@tetrisek3 já se už teď nemůžu dočkat odběru...doufám, že se u budoucí maminky nějaký chytne a bude z toho krásný zdravý miminko 😵

salinas1
22. kvě 2013

@tetrisek3 Prosím tě...jak je to po tom odběru? Krvácí se? Nebo je jen trochu bolest břicha? A co všechno sis tam vzala? Asi bude stačit nějaká košile a přezůvky že?

tetrisek3
22. kvě 2013

Po odběru jsem nekrvácela , ale mám pocit , že řikali , že slabší špinění může být. JInak bolest břicha jako při menses , jen několikanásobně vyšší. První den mě to přišlo až odpoledne , druhý den to bylo šílený a třetí den už lepší až skoro v pohodě. Nejelpší je opravdu se snažit ležet , když ležíš tak to nebolí - ale jak stojíš , chodíš a zatěžkáváš ten spodek tak to bolí šíleně. Já ale s dvouma dětma ležet nemohla . takže sem fakt chvílema bolestí až brečela. Ale jak sem si lehla tak to bylo lepší. Takže doporučuju dát děti babičkám nebo manželovi a odpočívat. Třetí den už nevíš , že se něco dělo. No a sebou - košilku , přezůvky a určitě něco na čtení , protože po zákroku budeš ležet 2 hodiny na pokoji , aby tě měli pro kontrolu na očích. Po 2 hodinách ti změřej tlak a jdeš domu

aanysek
31. kvě 2013

ahoj devčata chtěla jsem se zeptat zda už někdo daroval vajíčka?Jak dlouho to trvá já už mám testy za sebou a jsem vhodná dárkyně ale od té doby se mi nikdo neozval tak nevim jak to bude dál. 😀
@lucenek tak tohle me nenapadlo jde mi spiš o ten pár kterýmu to nejde a když vím že někomu tím pomůžu tak proč bych to neudělala. 🙂

alveeda
6. čer 2013

@aanysek Ahoj, kdyžtak mi napiš na mail: al.veeda@yahoo.com, podám ti jako zkušená dárkyně vyčerpávající informace 😉

maximuska
20. čer 2013

Ahojky holky. Rozhodla jsem se darovat vajicka a zaroven pomoci nejake slecne ci pani se v poradniku posunout dopredu. Je tady nejaka z Jizni Moravy, konkretneji UH, ZL ??? Mam trileteho rostaka a rada pomuzu ke stesti i nekomu jinemu ... pripadne me kontaktujte na email :sixtysixx@email.cz MEJTE SE MOC HEZKY A VSEM HODNE STESTI A ZDRAVIIICKA ! 🙂

alzbeta.bat
20. čer 2013

@maximuska ahojky, jsem bývalá dárkyně a pochybuju, že by to tak šlo.... darování je anonimní a nejde to udělat tak, aby si maminka přivedla kamarádku, že chce její vajíčka... právně to nejde (pokud se to za posledních pár měsíců nezměnilo) ... pokud chceš darovat, tak můžeš nezávazně na jakékoli mamince. Pokud nejsi v registru, tak se stav na Tomášově ve Zlíně... provedou ti odběry a testy, zda jsi vhodná dárkyně... je to na delší cestu... maminkám pak budou nabídnuty jejich požadované vajíčka (pokud jsou aktuálně, jinak se volá dárkyně) .... poplatek na výlohy pro dárkyni je 15 tis. korun. Vše okolo toho se dočteš na stránkách Tomášova... (PS: pokud jsi dárkyně, tak se omlouvám za chytrosti, ale takhle to je...)

ratatooy
20. čer 2013

@maximuska tak takhle t rozhodne nejde,darování je anonymní jediny co takto jde být náhradní matka

alzbeta.bat
20. čer 2013

@ratatooy ani tak jednoduché tohle není.. ale jak píšete, jde to.... hodně úředních věcí, papírování a patáliíí... kdo do toho jde, přeji pevné nervy 🙂

ratatooy
21. čer 2013

@alzbeta.bat no i u nas to sice jde ale je to dost složité proto si češky a další cizinky nechávaji dosit deti v rozvojových zemích protože to j jednodušší a o dost levnější,ale i u nas nahradni matky jsou

maximuska
22. čer 2013

@alzbeta.bat @ratatooy ale vzdyt to vsichni davno vime, ze je to anonymni,,, Jde jen o to, ze kdyz si maminka privede slecnu,ktera projde bez problemu vysetrenim, tak ji automaticky posunou dopredu ... pokud se to tedy nejak nezmenilo,ale driv to tak bylo. A pokud si prectes PORADNE muj komentar neni tam nic o tom, ze chci nekomu konkretnimu darovat vajicka, ale ze muzu nekomu pomoci se posunout dopredu v cekani, tot vse... To co jsi napsala davno vim, takze asi tak 😀

aanysek
27. čer 2013

@maximuska jinak ja jsem z okresu kromeriz a byla jsem v brne na vysetreni ale zalezi jakakou kliniku si vyberes
@ratatooy
@ratatooy Tak jak se tu pise je moznost posunout v poradniku dopredu,jelikoz jsem taky darkyne vajicek tak vim ze se delaji testy na nemoci jako HIV ajn a take na genetiku se musi ale ceka se cca mesic.Ja jsem vhodna darkyne ale zatim se mi nenasla vhodna prijemkyne,

monivo
27. čer 2013

Před všemi, které se k tomuto kroku rozhodnout, klobouk dolů. Sama jsem celý proces zažila, tak vím, o čem to je. (obě děti máme z IVF). Měla jsem tenkrát 32 vajíček. Já jsem ale byla bohužel jedna z mála, kterou postihl OHSS (zasvěcené budou vědět). Takže představa, že bych to podstoupila znovu nic moc. Ale já mám trombofilní mutaci, kterou mi zjistili na genetice před IVF, takže bych ani vhodný dárce nebyla.
Všem hodně štěstí.

ratatooy
28. čer 2013

@monivo jsme na tom jak ty prvni dite z IVF druhy čekame z ketu,OHSS sem mela taky bolest jak prase a t sme mela jen mírný stupen,proto by se mi taky nechtelo znovu do toho ještě že jsme mely zamraženo,ale všem taky smekám že do toho jdou dobrovolně přece jen je to dost vejkej zásah do těla

@aanysek vidiš to me nenapadlo že se musi darkyně a přijemkyne shodovat v něčem

monivo
28. čer 2013

@ratatooy jo jo, druhé je z KETu 🙂 Já jsem tenkrát byla 15dní na Bulovce s OHSS, 2x punkce, no hrůza. Nikdy bych to už zažít nechtěla 😉

aanysek
28. čer 2013

@monivo tak jak to ctu se mam asi ceho bat 😉 ale ten pocit kdyz nekomu pomuzu je asi dostacujici vim jake to je kdyz nemuze nekdo otehotnet ........kamaradka ten problem mela a trvalo ji tri roky nez se zadarilo tak byla stastna jak blecha a opravdu kdo chce mit deti a nemuze musime nejak pomoci.

evelp
28. čer 2013

@salinas1 já přímo po odběru nekrvácela , ale cca do týdne přišla normální MS, teda normální nebyla, když jsem darovala po prvé, tak to bylo hrozně silné, protejkala jsem jak cedník a bylo to i dost bolestivé, po druhé už to tak hrozné nebylo, ale dr. říkal, že je to těma hormonama, kterýma bylo tělo nadopované, tak se to s tím odplavuje

evelp
28. čer 2013

@alzbeta.bat u nás platí myslim 13 tis., pokud se to teda nezměnilo a mrzí mě, že většina žen to dělá jen pro ty peníze...

monivo
28. čer 2013

@aanysek to určitě, ono to tak hrozné není, já to snášela velmi dobře, až na ten OHSS. Ale ten se stane jen snad 5ti% žen.

alzbeta.bat
28. čer 2013

@evelp já to pro peníze nedělala.. moje kamarádka nemohla mít děti a měla od dárce, tak jsem se rozhodla jít do toho....

evelp
28. čer 2013

@alzbeta.bat já byla 2x a taky jsem to nedělala pro peníze, ale mám kolem sebe spoustu holek, které to kvůli penězům dělají..

aanysek
28. čer 2013

@monivo no uvidime 😎
@evelp
@alzbeta.bat devcata ja taky ne je hrozne kdyz clovek vidi mladou holku jak nemuze mit mimco ktere tak moc chce

ratatooy
29. čer 2013

ja teda obdivuju i ty co to delaji pokud nemaji ješte vlastní děti,protože my ženy se rodíme už s předem danym počtem vajiček a při IVF si dost možností na těhu vyplejtvají že se pak muže stát že pro sebe už nebudou mit nic

aanysek
29. čer 2013

@ratatooy tak ja mam dve deti a to me bohate staci treti neplanuji 🙂

ratatooy
1. črc 2013

@aanysek no ja sem mluvila o tech co deti nemaji,jinak mi plánujem rozhodně 3